İtaat ve Biat

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Beğenirsiniz beğenmezsiniz, kendi içinde İslam'ı yaşayan anayasası ve hukuku İslam olan ve de cadde ve sokağını vahiyle tezyin edenlerin oluşturdukları beldelere hicret Allah'ın bir emridir.
Dolayısıyla bütün müslümanlar böyle güzel toplumun özlemi içersindedirler. Bu toplumda belirlenmiş ve yetkili bir halife de oluşmuşsa, müslümanlar oralara hicret eder halifeye biat ederler, hicret edemeyenler de bulundukları yerlerden onlara dua ederler.
Böyle bir toplumun muarızları,

1- Müslümanlar olabilir, ki böyle bir topluma savaş da açabilir.

2- Kafirler, müşrikler ve münafıklar olabilir.

3- Yahudiler ve Hıristiyanlar olabilir...

Netice ne olur:

1- Müslümanlar ya itaat ederler ya da kellelerini teslim ederler. (NOT: Tabiki İslam toplumuna galip de gelebilirler..!)

2- Kafirler, müşrikler ve münafıklar da kellelerini teslim ederler. (NOT: İman edenler kellelerini kurtarırlar ve itaat ederler)

3- Yahudi'ler ve Hıristiyan'la cizye verinceye kadar kellelerini teslim ederler.

DAİŞ ya da IŞİD bu pencereden muhataplarına bakmaktadır ki, İslam Fıkhı ekseninde zerre kadar da hataları yoktur, bu bağlamda...

Savaş hukuku ekseninde hataları günahları olabilir mümkündür, savaş kolay değildir, bunu da anlayışla karşılamak gerekmektedir...

Onun için IŞİD hakkında bıraktık cahilleri çoğu alimin söylemleri "GEYİK" hükmündedir...

Onlar İslam Fıkhı'nın bu 3 genel kaidesini dahi söyleyemeyecek derecede korkaklardır...

Selamlar...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Beğenirsiniz beğenmezsiniz, kendi içinde İslam'ı yaşayan anayasası ve hukuku İslam olan ve de cadde ve sokağını vahiyle tezyin edenlerin oluşturdukları beldelere hicret Allah'ın bir emridir.
Dolayısıyla bütün müslümanlar böyle güzel toplumun özlemi içersindedirler. Bu toplumda belirlenmiş ve yetkili bir halife de oluşmuşsa, müslümanlar oralara hicret eder halifeye biat ederler, hicret edemeyenler de bulundukları yerlerden onlara dua ederler.

Netice ne olur:

1- Müslümanlar ya itaat ederler ya da kellelerini teslim ederler. (NOT: Tabiki İslam toplumuna galip de gelebilirler..!)

2- Kafirler, müşrikler ve münafıklar da kellelerini teslim ederler. (NOT: İman edenler kellelerini kurtarırlar ve itaat ederler)

3- Yahudi'ler ve Hıristiyan'la cizye verinceye kadar kellelerini teslim ederler.

DAİŞ ya da IŞİD bu pencereden muhataplarına bakmaktadır ki, İslam Fıkhı ekseninde zerre kadar da hataları yoktur, bu bağlamda...

Savaş hukuku ekseninde hataları günahları olabilir mümkündür, savaş kolay değildir, bunu da anlayışla karşılamak gerekmektedir...

Onun için IŞİD hakkında bıraktık cahilleri çoğu alimin söylemleri "GEYİK" hükmündedir...

Onlar İslam Fıkhı'nın bu 3 genel kaidesini dahi söyleyemeyecek derecede korkaklardır...

Selamlar...
Abd ve İsrail'in taşeronluğunu yapan örgütlerin markası müslüman olunca yaptığı işler CİHAD mı oluyor? İstanbul'daysan seninle bi buluşalım. Yüz yüze tartışmak istiyorum..

Takiyüddin

Yasaklı
Bazılarına göre söz vahiy miymiş?! "Kuran" dediğiniz de lafzıyla, anlamıyla, maksadıyla bir sözdür! Ve vahiy olması için değil, bir öğüt olması için onu doğru anlamak gerekir! Vahiy olması için ise "cebrail eşliğinde" anlamak gerekir. O da peygamber efendimizdir ve vefat etmiştir!

Hiçbir söz vahiy değildir! Vahiy, söz değildir! Daha bunu keşfedememiş bir müslümansal topluluğa laf anlatmaya niye yoruyoruz ki kendimizi!

Sözlerini biraz eğerlemeleri gerektiğini nasıl anlatacağız ki! onlar anlamamakta direttikleri müddetce? Ve akılları bir çok saptırıcı fikircik, yargıcık, hırscık, zalimlikle doluyken!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Abd ve İsrail'in taşeronluğunu yapan örgütlerin markası müslüman olunca yaptığı işler CİHAD mı oluyor? İstanbul'daysan seninle bi buluşalım. Yüz yüze tartışmak istiyorum..

Aynaya bak maskaranın kim olduğunu öğren!

"Kurtlardan dolayı, süt dökmüş kediyim" diyen sen değil misin?

Hatta bununla da kalmadın, "Ben kuzu olunca kurtlara bir şey yapamam ancak müslümanlara söverim" diyen de sen değil misin?

Sensin değil mi, bir sözünle bunları ikrar ettin! Hatırladın mı?

Bir aynaya bak ne haldesin!

Şu forumda ceza sistemi olmasa, senin halinin rezaletliğini açık açık sana ifade ederdim ama kalsın...

Bana "münafıksın" demişsin...

Problem yoktur,

Allah'ın Rasülü o sözün söyleyene raci olduğunu çok öncelerden söylemiş zaten.

NETİCE

İslami bir toplum oluşturmak Allah'ın bir emridir. Dolayısıyla o topluma itaat de Allah'ın bir emridir.

Kim o güzide toplumu devirmeye çalışırsa ya da itaat etmez aleyhinde fiili kumpaslar kurarsa bedellerini canlarıyla öderler...

Bu tesbit de ehl-i sünne alimlerinin görüşüdür...

Lakin forumlarda bu bilgiler öğrenilmiyor. :) :) :) Bazıları öğrendiğini sanıyor ve Tağut'a kulluk ediyor...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Aynaya bak maskaranın kim olduğunu öğren!

"Kurtlardan dolayı, süt dökmüş kediyim" diyen sen değil misin?

Hatta bununla da kalmadın, "Ben kuzu olunca kurtlara bir şey yapamam ancak müslümanlara söverim" diyen de sen değil misin?

Sensin değil mi, bir sözünle bunları ikrar ettin! Hatırladın mı?

Bir aynaya bak ne haldesin!

Şu forumda ceza sistemi olmasa, senin halinin rezaletliğini açık açık sana ifade ederdim ama kalsın...

Bana "münafıksın" demişsin...

Problem yoktur,

Allah'ın Rasülü o sözün söyleyene raci olduğunu çok öncelerden söylemiş zaten.

NETİCE

İslami bir toplum oluşturmak Allah'ın bir emridir. Dolayısıyla o topluma itaat de Allah'ın bir emridir.

Kim o güzide toplumu devirmeye çalışırsa ya da itaat etmez aleyhinde fiili kumpaslar kurarsa bedellerini canlarıyla öderler...

Bu tesbit de ehl-i sünne alimlerinin görüşüdür...

Lakin forumlarda bu bilgiler öğrenilmiyor. :) :) :) Bazıları öğrendiğini sanıyor ve Tağut'a kulluk ediyor...
Yıllarca burada Orta Çağ ictihadlarıyla yüzleşmemiz gerekir diye yazdık. Sen buna en güzel örneksin. Zira sen gibi tıfıllar kitaplarda bir şeyler okuyunca bundan kimsenin haberi yok sanıp MAL BULMUŞ MAĞRİBÎ gibi piyasaya çıkıyor.

Yaşını bilmiyorum lakin 16 olarak tahmin ediyorum. Sen protalakda vitaminken biz senin ''kimse bilmiyor'' sandığın konuları biliyorduk kuzum..

Ahter

Kıdemli Üye

Netice ne olur:

Selamlar...

İşid in tekfirci olduğunu türkiyedeki sitelerine bakanlar görebiir..El nusra ve diğer islamcı örgütleri mürted olarak görüyorlar..Bu yaklaşım onları haçlılarla yapılacak savaşta yalnız bırakacaktır..Nusra ve diğer islamcı örgütler bir araya gelerek İdlibde zafer kazandılar..Bu birlikteliğin uzun soluklu olmasını diliyoruz..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Türkiye'de İslam'ı ortadan kaldıran hukuka karşı gayet "naif" ama sıra IŞİD'e gelince onlarla çarpışmayı göze olacak kadar çıldırmış olanları "müslüman" olarak nitelemek elbet IŞİD'in ahlakı olamaz..! Gayet doğal..! Haklıdır da.
El Nusra ve diğer İslami grupları, Tağut'larla iş birliği yapıp kendilerine karşı mücadelelerini öne alarak IŞİD böyle bir hükümde bulunuyor,
Tekfircilik hatalıdır kabulümdür ama İslami gruplara karşı IŞİD eleştirisinde yerden göğe kadar haklıdır..!
Onlara itaat edecekleri yerde İslam'ı ortadan kaldıran hukukun hamileriyle beraber olup IŞİD'e çakıyorlar, IŞİD de bunu küfür olarak tanımlıyor yine IŞİD haklıdır.
Nereden bakarsanız bakın cihad'ı merkeze almadığınız müdetçe sözlerinizde ve kavillerinizde IŞİD'e karşı her daim tutarsız olacaktır.
Günümüz hukuku İslam'ın haramlarını helal; helallerini de haram kılmıştır, IŞİD uzakta önünüzdekilerle ilgilenin denilecektir elbet...
Selamlar..
Savaş hoşunuza gitmese de Allah sizlere savaşmayı emretti...

Yahayy

Kıdemli Üye
Türkiye'de İslam'ı ortadan kaldıran hukuka karşı gayet "naif" ama sıra IŞİD'e gelince onlarla çarpışmayı göze olacak kadar çıldırmış olanları "müslüman" olarak nitelemek elbet IŞİD'in ahlakı olamaz..! Gayet doğal..! Haklıdır da.
El Nusra ve diğer İslami grupları, Tağut'larla iş birliği yapıp kendilerine karşı mücadelelerini öne alarak IŞİD böyle bir hükümde bulunuyor,
Tekfircilik hatalıdır kabulümdür ama İslami gruplara karşı IŞİD eleştirisinde yerden göğe kadar haklıdır..!
Onlara itaat edecekleri yerde İslam'ı ortadan kaldıran hukukun hamileriyle beraber olup IŞİD'e çakıyorlar, IŞİD de bunu küfür olarak tanımlıyor yine IŞİD haklıdır.
Nereden bakarsanız bakın cihad'ı merkeze almadığınız müdetçe sözlerinizde ve kavillerinizde IŞİD'e karşı her daim tutarsız olacaktır.
Günümüz hukuku İslam'ın haramlarını helal; helallerini de haram kılmıştır, IŞİD uzakta önünüzdekilerle ilgilenin denilecektir elbet...
Selamlar..
Savaş hoşunuza gitmese de Allah sizlere savaşmayı emretti...

Öyleyse Syn Tahsin EMİN, olması gereken İslâm devleti olarak nitelendirdiğin IŞİD'in cihad çağrısına icabet etmeyerek,
kadın ve çocuklarla oturmayı seçen münafıklardan biri de sen oluyorsun.
IŞİD kapına dayandığında savaşacaklarından biri de sensin, unutma.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Öyleyse Syn Tahsin EMİN, olması gereken İslâm devleti olarak nitelendirdiğin IŞİD'in cihad çağrısına icabet etmeyerek,
IŞİD kapına sayandığında savaşacaklarından biri de sensin, unutma.

Gocunmanın bir anlamı yoktur. Eğer müslümanlara sahip çıkamıyorsak belli bir takım korkulara havi olarak, "nifak alameti elbisesini" bana da giydirmeniz doğal olacaktır. İsabet buyurmuşsunuz derim. Sızlanmanın bir manası yoktur!
IŞİD kapıma dayandığında elbet sualini soracaktır, gene gocunmanın bir anlamı yoktur.
Tağut'lar kapımıza dayandığında söylediklerini ifa ediyoruz ya, bırakın da IŞİD de hesap sorsun!!!

NOT

Benim anlatmaya çalıştığım mesele şudur:

Sen kafirlere karşı fiili bir mücadele içine girdiğinde:

1- Ya Amerikan'ın ya da İsrail'in projesi olursun!

2- Müslümanların da düşmanı olursun!

Bütün mesele buradadır!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
IŞİD kapına sayandığında savaşacaklarından biri de sensin, unutma.
Bu arkadaşa dört büyük meleğin ismini sorarlar, o da cevap verir, bi'at ettim der, mühürlü imzalı 'tövbe belgesi' alır. Hatta yeni sistemde üst düzey memur olarak pozisyon kapmak için referans olarak forumlarda ki yazılarını gösterir. Altına bir jip, eline bir kırbaç verirler tamam. Böylece hayatta bir şeyleri başarmış olmanın keyfiyle nefsini tatmin etmiş olur.
:halay:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Gocunmanın bir anlamı yoktur. Eğer müslümanlara sahip çıkamıyorsak belli bir takım korkulara havi olarak, "nifak alameti elbisesini" bana da giydirmeniz doğal olacaktır. İsabet buyurmuşsunuz derim. Sızlanmanın bir manası yoktur!
IŞİD kapıma dayandığında elbet sualini soracaktır, gene gocunmanın bir anlamı yoktur.
Tağut'lar kapımıza dayandığında söylediklerini ifa ediyoruz ya, bırakın da IŞİD de hesap sorsun!!!

NOT

Bütün mesele buradadır!
Burada Tağut senin savunduğun düzen olur. Sen adına İslam desende bu İslam değildir. Bugün kapımızı çalan ve LA İLAHE İLLALLAH deyince benzin döküp yakan bir tağut yoktur. Hatta son cihad cephelerini ele aldığın zaman dahi Çeçenistan ve Bosna'dan başka böyle bir cehpe bulamazsın. Gerisi siyasi cephelerdir. Kimin eli kimin cebinde belli değil.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaş cidden daha "kocakarı imanının" ötesine geçememiş...

Sen ne zamandan beridir, Hz Muhammed'e Mekke'de iman eden güzide insanlar gibi "LA" diyebildin..!!!!!!!!

:) :) :) :)

Ah canım benim Tağut'ların müsade ettiği ve yasakladığı her şeyle barışık yaşayan sen değil misin?

Sensin, sen şimdi "LA" dedin di mi..???

Gülmekten yazamıyorum....

:) :) :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Arkadaş cidden daha "kocakarı imanının" ötesine geçememiş...

Sen ne zamandan beridir, Hz Muhammed'e Mekke'de iman eden güzide insanlar gibi "LA" diyebildin..!!!!!!!!

:) :) :) :)

Ah canım benim Tağut'ların müsade ettiği ve yasakladığı her şeyle barışık yaşayan sen değil misin?

Sensin, sen şimdi "LA" dedin di mi..???

Gülmekten yazamıyorum....

:) :) :)
Sen benim hakkımda şu deyimi kullanmakla nasıl bir müjde verdiğinin farkında değilsin. Şu an benden mutlu birisi yok biliyor musun. Ya Rab ahirzamanda imanımın tastikini bu şekilde gönderdiğin için sana hamdü senalar olsun.
:)

Ahirzamanda çıkacak fitnelere karşı nasıl korunalım ya Rasulallah diye soran sahabey Hz. Peygamber tam işte senin bu dediğini dedi: Kocakarıların imanı gibi iman edenler kurtulacak!!! Bu forumda kaç kere yazdım. Ahir zamanda bütün itikat kaidelerimizi tazelemeye muhtaç kalacağız. İşte o zaman, bu zamandır. Ortaya çıkartacağımız güneş işte o senin beğenmediğin kocakarılara emanet edilen muhammedî sır olacaktır.

Yahayy

Kıdemli Üye

NOT

Bütün mesele buradadır!

Neden Gocunayım ya hu.

ABD'nin projesi olmadan dan insanlar batıla, yanlış yollara sapabiliyorlar.
Senin öldüre öldüre, fiili olarak kafirleri yok edebileceğin tasavvuruna sahip bir anlayış ile İslâm'ı yaşattığın düşüncesine sahip olman, bunun il'lâ Abd yahut siyonist projesi olması gerektiği sonucunu doğurmaz.

Savunma Cihad'ına söz söylenin dili tutulsun.
Ama senin Cihad ile aslında anlatmak istediğin öldürerek kafirleri bitirmek.
Bitip bitmeyeceğini Işid ile göreceğiz, inş.
Yalnız şunu unutma dini zemini çok daha ilmi deliller üzerine oturtulmuş Afganistan'ta bu denendi 10'lar yıl oldu,
sonucu söyleyelim mi, İslâm algısının geldiği güzide durumu sana söyleyeyim.

Paraya ihtiyacı olan babasının rızası ile, mihir ve başlık karşılığı Hak(!), Helâl (!) yollar ile nikahlanıp ,
60'lık dedelerin elinde zivaf gecesi can veren 10 yaşındaki kızları okudu öldürmek istediğin batı Dünyası.
İstersen Google'e "Afganistan'da küçük gelinler" yazarsan sen de okuyabilirsin, tam da senin istediğin gibi
Ehli sünnet'e uygun kardeş, hiç birinde fıkhın dışına çıkılmışlık yok.

Buyur sen öldürmeye devam et kafirleri.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
1923'le beraber tağutlara karşı meydan okumasının neticesinde çarşafları süngülerle üzerinden atılan ve tertemiz bir şekilde Allah'a giden "yiğit kadınları" biliyorsun değil mi, onlara sığındığını mı zannettin..!!

Müslüman olduğunu söyleyip de İslam'ın Şeriat'ine bayrak açan kocakarı kokanaları var ya, sen onlarla yan yana ve eşitsin...

Çünkü onlar da senin gibi iman ediyorlar, Tağut'lara sığınıp müslümanlara küfrediyorlar...

Zaten sen bir cümlende bu halde olduğunu ve ancak müslümanlara küfredebileceğini ifade ettin!!

Şaşkın seni!!!!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Neden Gocunayım ya hu.

ABD'nin projesi olmadan dan insanlar batıla, yanlış yollara sapabiliyorlar.
Sen öldürerek fiili olarak kafirleri yok edebileceğin tasavvuruna sahip bir anlayış ile İslâm'ı yaşattığın düşüncesine sahip olman,
bunun il'lâ Abd yahut siyonist projesi olması gerektiği sonucunu doğurmaz.

Savunma Cihad'ına söz söylenin dili tutulsun.
Ama senin Cihad ile aslında anlatmak istediğin öldürerek kafirleri bitirmek.
Bitip bitmeyeceğini Işid ile göreceğiz, inş.
Yalnız şunu unutma dini zemini çok daha ilmi deliller üzerine oturtulmuş Afganistan'ta bu denendi 10'lar yıl oldu,
sonucu söyleyelim mi, İslâm algısının geldiği güzide durumu sana söyleyeyim.

Paraya ihtiyacı olan babasının rızası ile, mihir ve başlık karşılığı Hak(!), Helâl (!) yollar ile nikahlanıp ,
60'lık dedelerin elinde zivaf gecesi can veren 10 yaşındaki kızları okudu öldürmek istediğin batı Dünyası.
İstersen Google'e "Afganistan'da küçük gelinler" yazarsan sen de okuyabilirsin, tam da senin istediğin gibi
Ehli sünnet'e uygun kardeş, hiç birinde fıkhın dışına çıkılmışlık yok.

Buyur sen öldürmeye devam et kafirleri.

Sen de akıl noksanlığı var...

Türkiye'de kendi içinde İslamı yaşayan bir cemeat kursan sana müsadece edecekler değil mi..? :) :) :) Komiksin yaw...

Gülüm benim, bütün savaşlar savunmayla başlar güçlenirsin ve artık aktif hale gelirsin...

Zaten kafirler hep problemlidir bu hususta sana ve İslam toplumuna müsade etmezler, sen bunları bilmeyecek değilsin... Ama komleks sizi de sarmış İslamoğlu'nu sardığı gibi...

Savaşı her daim kafirler başlatır zaten...

Ama unutma, İslami bir toplum oluşturmak ise savunma değildir müslümanlara yüklenen aktif bir emirdir...

Yahayy

Kıdemli Üye
Sen de akıl noksanlığı var...

Türkiye'de kendi içinde İslamı yaşayan bir cemeat kursan sana müsadece edecekler değil mi..? :) :) :) Komiksin yaw...

Gülüm benim, bütün savaşlar savunmayla başlar güçlenirsin ve artık aktif hale gelirsin...

Güçlenince öldürme hakkına sahip olursun, diyorsun.

Akıl noksanlığı ile ilgili kısma gelince buradan baktığımda çok farklı şeyler görünüyor aslında diyerek değinebilirim sadece, seninle mahalle kavgası yapamam.

Yazdığım gerçekliklere cevabın varsa ver,
evet İslâm devleti olunca o 10 yaşındaki kızlardan 2 şer 3'er gücüm yettiğince ben de alacağım de,
seninle bu konuda tatışmamıza gerek kalmaz.

Kaçak dövüşüp bunu içinde hiddete, kine çevirme.
İnandığından utanma, söyle... ki çoğu zaman söylüyorsun da zaten, bu uğurda kimleri bile aklayabildiğini gördük.
Akıl noksanlığı fıtrati bir şeydir olabilir, öyle diyorsan senin için öyle olsun, bu suç değil,
ama iz'an ve muhakeme yoksunluğu eksikliktir, hele hele bile isteye ihmali suç'tur, insanlık erdemine hakarettir.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
1923'le beraber tağutlara karşı meydan okumasının neticesinde çarşafları süngülerle üzerinden atılan ve tertemiz bir şekilde Allah'a giden "yiğit kadınları" biliyorsun değil mi, onlara sığındığını mı zannettin..!!

Müslüman olduğunu söyleyip de İslam'ın Şeriat'ine bayrak açan kocakarı kokanaları var ya, sen onlarla yan yana ve eşitsin...

Çünkü onlar da senin gibi iman ediyorlar, Tağut'lara sığınıp müslümanlara küfrediyorlar...

Zaten sen bir cümlende bu halde olduğunu ve ancak müslümanlara küfredebileceğini ifade ettin!!

Şaşkın seni!!!!
Arkadaşlar görüyorsunuz değil mi? Batı emperyalizmi manyak bir alan açtı. Piyasada ne kadar patalojik vakia varsa orada teselli buluyor şimdi. Beni rahatsız eden şey, bu cephenin adına İslam denilmesidir.

Yok ya inanmıyorum. Sen bir şakasın..

Alın bunu buradan!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Şimdi beni konuşturacaksın, bir müslüman erkek diyelim 40 yaşında ve daha üzeri, bu erkek yetişkin her bir müslüman kadına talip olur..!!!

Yaşı 15 yaşına gelmiş bir kıza da talip olur seni ne ilgilendirir!

Bu bir nikahlanma ameliyesidir... Aile sadeti kurmaktır... İslam'ın emrettiği nikahı gündeme getirmektir...

Bu ameliyeyi sana cinsellik olarak, gençlerden yararlanma olarak, taze kızlarla beraber olmak olarak pazarlayanlar Kafirlerdir... Bu dil bize ait olan bir dil değildir... Kafirler, müşrikler bu gibi dilleri pazarlamışlardır ve kadınlarımızı da erkeklerimizi de İslam'ın nikahını kırma noktasında motive edebilmişlerdir...

Peygamberimiz dönemi içersinde Medine de dahil erkeklerle kadınların yaş oranları olabildiğince küçüktür...

Cinsellikten.... Beyaz kadın ticaretinden... Çocukların tenlerinden yararlanmak gibi bir takım şeyleri dillendirenleri duydun mu duymadın çünkü toplu İslam'la kaim olmuştu...

Kafirin diliyle İslam'ın nikahına savaş açmak ancak bu kadar olurdu...

Yazık diyorum yazık..!!!!!!