İşte paralel örgütün dünya imamları | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İşte paralel örgütün dünya imamları

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
İhvan Üyesi
Katılım
20 Ağu 2014
Mesajlar
2,280
Puanları
0
İşte paralel örgütün dünya imamları

Önce, Zaman Gazetesi temsilciliği ve TUSKON aracılığı ile öğrenci evleri açılıyor, Türkiye’den lisans öğrencileri yönlendiriliyor, Bulundukları ülkelerin üst düzey yöneticilerinin çocuklarını burslu kutarak faaliyetlerini daha rahat sürdürüyorlar.


Bugün 160 ülkede 2 binden fazla okul aracılığı ile küresel network oluşturan Paralel Örgüt’ün Dünya İmamları, ‘Baş İmam’ Gülen’e bağlı. Okullar hukuki olarak birbirinden bağımsız gibi görünse de, kontrolü örgüt lideri Gülen tek başına elinde bulunduruyor.Star - Haber Merkezi
Önce, Zaman Gazetesi temsilciliği ve TUSKON aracılığı ile öğrenci evleri açılıyor, Türkiye’den lisans öğrencileri yönlendiriliyor, Bulundukları ülkelerin üst düzey yöneticilerinin çocuklarını burslu kutarak faaliyetlerini daha rahat sürdürüyorlar.
160 ÜLKEDE 2 BİN 600 KURUM
STAR’ın ele geçirdiği Paralel Devlet Yapılanması’nın(PDY) ülke imamları listesiyle, örgütün gerçek yüzünü gösteren detaylar da ortaya çıkıyor. Başında ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’nde yaşayan Fethullah Gülen’in bulunduğu Paralel Devlet Yapılanmasının (PDY) küresel organizasyonu, Ülke İmamları ile yönetiliyor. Küresel bir network ağı gibi çalışan örgüt, 160 ülkede 2 bin 600 eğitim kurumunu yönetiyor. İmamlar, yaşantılarını ise esnaf ve iş adamlarından toplanan himmetlerle sürdürüyor.. Sistem ise plan dahilinde yürütülüyor.
- Önce ülke yöneticilerinin ve bürokratlarının çocukları burs verilerek Türkiye’de üniversiteye sokuluyor.
- Ülke İmamları TUSKON ile iş adamlarını ilgili ülkelere götürüp iş bağlıyor. Ardından kendilerine yasal kılıf ediniyor.
- Türkiye’de himmetlerle toplanan paralar, 17-25 Aralık Darbe girişiminde deşifre olan imamların, Ülke İmamları tarafından sağlanan lüks yaşamını da finanse ediyor.
- Deşifre olan imamlardan Mütevelli Heyeti’nden Mustafa Özcan’ın, Kazakistan’daki 37 bin 500 TL’lik kirası bu himmetlerden karşılanıyor.

CIA DESTEKLİ DERNEĞE ÜYE
Paralel Örgütün küresel yapılanması şu şekilde işliyor:
“Fethullah Gülen Grubu diye anılan Paralel Devlet Yapılanması (PDY), 40 yıldır Türkiye ve ABD merkezli olarak, dünyanın hemen hemen her ülkesinde varlık gösteren, milyar dolarlarla ifade edilen ekonomik gücü bulunan bir örgütlenmeye sahip. Örgütün kuruluş aşması ise ABD ile Rusya arasında 1962- 1963’lü yıllarda süren soğuk savaş dönemine denk gelmekte. Gülen’in, CIA tarafından Türkiye’de kurdurulduğu söylenen Komünizmle Mücadele Derneğinin Erzurum Şubesinin kurucularından olduğu biliniyor. Gülen’in Komunizmle Mücadele Derneği faaliyetleri İzmir’de sürmüştü.Bu dernek kapsamında süreli kamplara katıldığı da hatıralarında yer alıyor. İlkokul mezunu bir vaiz iken sokulduğu camaatin içerisinde hızla yükselmesi ve liderliğe geçmesi, küresel bir yapılanmaya gitmesi Opus Dei tarikatına da benzetilmektedir. Gülen Grubu, işe 1991’de Türki Cumhuriyetler ve Gürcistan’a okul açarak başlamıştı.
TUSKON İLE BAĞLIYORLAR
“Ülke imamları ilk iş olarak ülkede yüksek lisans yapacak öğrenci evleri kurarak faaliyetlerin temelini atıyor, ikinci aşamada o ülkeye Türk uyruklu öğrencileri gönderiyor. İlerleyen günlerde de TUSKON ile ticari faaliyetlere geçerek ağını örüyor.”
HİMMETLE ‘HİZMET’ İLİŞKİSİ
“Okullar Türkiye’deki Anadolu Lisesi eğitim müfredatını Türkçe olarak uyguluyor. Kısa süre sonra o ülke yöneticilerinin ve bürokratlarının çocuklarını burslu olarak okutup, Türkiye’de üniversiteye sokuyorlar. Bu sayede PDY’nin o ülkede karşılaşabileceği sorunların da önüne geçiyorlar. Bu okullar Bursa, Kayseri, Kocaeli, İstanbul ve Antalya gibi illerden toplanan himmetlerle destekleniyor. İş adamlarından yurtdışı pazarları adı altında PDY kontrolündeki Kaynak Holding bünyesindeki Nüans Tur vasıtasıyla himmetler alınıyor. Bünyelerine kattıkları yeni iş adamlarından yüksek meblağ himmet telaffuz ettirmeye çalışıyorlar.”
PARAYA YÖNETİM KARAR VERİYOR
“Cihan Uluslararası Kültür ve Dayanışma Öğrenci Federasyonu İktisadi İşletmesi ile PDY’nin çalışmaları yasal zemine oturtulmaya çalışılıyor. Harcamalar ABD’den gelecek talimatlarla yapılıyor. Mesela Fas ülke imamının hizmetinde kullanılacak 20 bin dolar, PDY’nin önde gelen ismi Mustafa Özcan’ın talimatıyla yapılması gerekiyor.”
HİMMET PARALARIYLA LÜKS HAYAT
“17 Aralık süreci sonunda PDY Türkiye Mütevelli Heyeti’nden Mustafa Özcan Kazakistan’a, Naci Tosun ise Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kaçtı. PDY’nin o ülkelerdeki yapılanması tarafından himaye edildiler. Mustafa Özcan’ı Kazakistan’da aylık kirası 15 bin dolar (37 bin 500 TL) olan bir villada, Naci Tosun ise 2 bin 500 dolar olan bir evde yaşıyor. Tüm masraflar ise himmetlerden karşılanıyor.
KENYA’DAN OBAMA’YA UZANDILAR
“PDY ülke imamları, bulundukları ülkelerin temsilcilerinin Türkiye ziyaretlerini takip etmekten de sorumlu. Ülkelerine dönünce de o siyasetçiyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda Ülke İmamları bulunduklar ülkelerdeki PDY’yi finanse etmesini bekledikleri iş adamlarının yurt dışı seyahatlerinde karşılama uğurlama misafir etme görevlerini üstleniyor. Buna en çarpıcı örneği Kenya oluşturuyor: İstanbul İl İmamı olan Ahmet Kara, 2007 yılında Ergenekon sürecini PDY adına takip ederken, Kenya Ülke İmamı olarak atandı. Sonrasında ABD Başkanı Bush’tan 20.01.2009’da görevi devralan Obama’nın yemin törenine davet aldı. Davet; Gülen’in talimatı doğrultusunda, Obama’nın Başkan adayı olmasıyla birlikte Kenya’da yaşayan ailesiyle ilgilenmesi, akrabalarının çocuklarını gruba ait okulda ücretsiz kabul etmesi ve aile fertleriyle iyi ilişkiler tesis etmesi sonucunda gerçekleşti.”
BAKANLIK BÜROKRATLARI AĞIRLANDI
“Bir başka örnek de Fas’tan. Aralık 2013’te Fas’ın Casablanka şehrine giden Maliye Bakanlığı’nda görevli daire başkanı seviyesindeki üç kişi orada PDY Fas Ülke İmamı tarafından karşılandı ve ağırlandı. PDY Ankara İl İmamı, Bakanlık’taki önemli işlerini söz konusu şahıslarla yaptırabilmek için onların Fas’ta iyi bir şekilde ağırlanmasını sağladı.”
AKRABALAR GÖREV BAŞINA
“PDY Ülke İmamları, faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki kolejlerin her türlü araç gereç ihtiyacını PDY’ye katkı sağlayacak işbirlikleri kurarak yapıyor. PDY Ülke İmamları’nın tayin edilmesinde direkt olarak Fethullah Gülen’in yanı sıra PDY üst yönetiminin de rolü bulunuyor. Ülkelere imam seçilmesinde Gülen ve PDY Mütevelli Heyeti’nin tanıdığı, akrabası olma belirgin olurken, örgütün neopotizm(kan bağı) uyguladığı görülüyor.”
PARALEL BÜYÜKELÇİLER
“PDY Ülke İmamları, görevli oldukları yerlerde Paralel Büyükelçi konumunda hareket ediyor, faaliyetlerden dolayı PDY üst yönetimine karşı sorumlu oluyor. Türkiye menfaatine dedikleri ilişkileri sadece PDY mensuplarına ait şirketlerle yaparak ülkedeki iş adamlarını TÜSİAD ve MÜSİAD mensubu iş adamlarıyla bir araya getirmekten imtina ediyorlar.”
DEŞİFRE OLMASIN DİYE ATANIYOR
Silahlı Kuvvetler ve Emniyet’teki imamlarının deşifre olmaması için, mezkur illegal imamları Ülke İmamı olarak görevlendiriyorlar. Bu yolla faaliyetlerin güvenliği sağlanıyor. Geçmişte TSK imamı olarak görev yapan Aziz Gürcan, uzun süre Ürdün İmamı olarak görev yaptı. TSK illegal yapılanmasının İmamı olan bir başka isim ise Hamdullah Bayram Öztrük ise uzun süre Brezilya İmamı olarak çalıştı. Tayland’a kaçan Emniyet Genel Müdürlüğü İmamı Kozanlı Osman Hilmi Özdil, PDY Tayland yapılanması tarafından, Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kaçan MİT’ten sorumlu imam Dr. Sinan Murat Karabulut ise o ülkedeki PDY tarafından himaye ediliyor.”

 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Deşifre oldular, artık onlara rahat yok.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
KEDİ ULAŞAMADIĞI CİĞER e ...... dermiş.
 
Üst