İşte Erdoğan ve AKP'nin İsrail belgeleri | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İşte Erdoğan ve AKP'nin İsrail belgeleri

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.comİşte Erdoğan ve AKP'nin İsrail belgeleri


Her fırsatta Cemaatin İsrail ile işbirliği yaptığını ileri süren ancak hiçbir belge ortaya koyamayan AKP'nin, İsrail ve Yahudi lobisi faaliyetleri için 150 milyon TL ödediğini gösteren belgeler ortaya çıktı. Rotahaber, Erdoğan'ın kimi neyle suçladıysa onu asıl kendisinin yaptığını gösteren o belgeleri yayınlıyor.


AHMET MEMİŞ / ROTAHABER - ÖZEL - Yurt içindeki söylemleri ile kendisini sürekli İsrail karşıtı gibi gösteren ve her fırsatta Filistin meselesini kullanan Erdoğan'ın, yurt dışında İsrail ve Yahudi yanlısı bir hükümet olduğunu ispatlamak için ABD'li lobi şirketlerine tam 65 milyon dolar ödediği ortaya çıktı.

Rotahaber, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun gündeme getirdiği ve AKP'nin İsrail konusundaki gerçek yüzünü ortaya koyan o belgelere ulaştı.

AKP'Lİ SEÇMEN YILLARDIR ALDATILMIŞ

Ortaya çıkan belgeler, AK Parti hükümetinin başta Mavi Marmara olmak üzere 'One Minute' ve Filistin konularında izlediği iki yüzlü politikayı da gözler önüne seriyor.

Özellikle Filistin'e karşı uygulanan İsrail zulmüne karşı ekran önünde tepki gösteren Erdoğan'ın kapalı kapılar ardında İsrail ve Yahudi yanlısı bir hükümet olduğunu göstermek için ABD'deki lobi şirketlerine tam 65 milyon dolar (150 milyon lira) ödemesi Türk halkının bugüne kadar nasıl yanıltıldığını da gözler önüne seriyor.

ÖDEMELER VATANDAŞIN VERGİSİNDEN Mİ?

Belgelerde yer alan ödemelerin kimin cebinden çıktığı ise henüz belli değil. Ödemelerin Dışişleri Bakanlığı bütçesinden yapılmış olması halinde bu paranın içinde AKP'li seçmenlerin de olduğu vatandaşın cebinden çıktığı anlamına geliyor. Bu durum "AKP'li seçmen kendi cebinden İsrail ve Yahudi lobiciliği için para mı ödedi?" sorusunu akıllara getiriyor.

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ ADINA KONTRAT İMZALANIYOR

Sözkonusu belgelerde İsrail lobilerinin AKP'nin "İsrail ve Batı yanlısı" olduğuna ikna edilmesi için lobi faaliyeti yürütülmek üzere şirketlerle imzalanmış kontratlar ve bu kontratların dökümü yer alıyor. Sözgelimi 1 Haziran 2009 ile 31 Ağustos 2009 tarihleri arasında imzalanan kontratta her ay 15 bin dolarlık ödemenin Türk Büyükelçiliği adına Fleishman Hillard şirketi tarafından Vendor şirketine ödenmesi öngörülüyor.

TÜRKİYE'NİN İSRAİL YANLISI OLDUĞU İMAJI OLUŞTURULACAK

Kontratın iş tanımında ise sözkonusu şirketin Türk Büyükelçiliği adına ABD'li Yahudi topluluğuna yönelik organizasyonlar yapılması, email, telefon görüşmeleri yapılması ve aktiviteler planlanması işleri yer alıyor. İş tanımında Yahudi alemine Türkiye'nin batı yanlısı ve "İsrail yanlısı" (pro-western and pro-İsrael ) bir ülke olduğu imajının oluşturulması da yer alıyor.

İŞTE ROTAHABER'İN ULAŞTIĞI TARİHE NOT DÜŞEN O BELGELER


http://haberler.rotahaber.com/iste-erdogan-ve-akpnin-israil-belgeleri_515997.html
 

Darul_Beka

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Kas 2013
Mesajlar
2,165
Puanları
63
redyellow senin neye hizmet ettiğini
henüz anlamış değilim
islam diyorum kardeşlik diyorum
mezhebi partisi meşrebi ne olursa olsun Müslümanlar tek millettir diyorum
ama
sen de ışık
yok
hizmet ettiğin odak ne bilmiyorum ama
bu tek milletin faydasına olmadığı kesin
 
Üst