İşte Biz Böyle Dostuz!,

:)zeynep(:

Hakve
Cok samimi iki dost ve arkadaslardi. Fakat bir tanesi cok kurnaz atilgan ve hareketli, digeri ise cok saf, durust ve sessizdi.Bir gun kurnaz olan arkadas, diger arkadasin yanina giderek islerinin bozuldugunu soyler ve kendisinden para ister. Samimi dostu onu hic kirmaz ve elindeki butun parayi arkadasina verir. Arkadasi bu parayla islerini duzeltir.
Bir sure sonra kurnaz olan yine arkadasinin yanina gider, ve arkadasinin evlenmek uzere oldugu nisanlisini cok begendigini, ve kendisine vermesini ister. Arkadasi cok sasirir, ne diyecegini bilemez.Fakat aralarında o kadar kuvvetli bir sevgi vardir ki, arkadasina hayir diyemez, nisanlisini arkadasina verir. Zaman icinde Saf olanin isleri bozulur ve birden arkadasi aklina gelir "ben ona iyilik yapmistim" diyerek arkadasinin is yerine gider, ve kendisine calismasi icin is vermesini ister. Arkadasi ona is vermez. Bizimki pismanlik ve uzuntu icinde geri doner ama yinede arkadasina kizamaz.Bir gun sokakta dolasirken yanina hasta ve yasli bir adam yaklasir Fakir oldugu icin ilac alamadagini soyler. Bizimki yasli adamcagiza acir, istedigi ilaclari alir ve adamcagiza verir. Kisa bir sure sonra yasli adamin oldugunu duyar. Yasli adam cok zengindir ve butun mirasini kendisine birakmistir. Saf adam artik zengindir. Sevdigi dostuna olan birazcik kirginligiyla, dostunun is yerinin karsisinda bir ev alir, ve oraya yerlesir. Bir gun evinin kapisini
dilenci bir kadin calar. Yasli kadin cok acoldugunu, kendisine yemek vermesini ister. Bizim saf hic dusunmeden kadini iceri alir karnini doyurur.Kimsesi olmadigini ogrendigi kadina : Kendisinin de yanliz oldugunu soyler, ve bu evde birlikte yasiyalim sen evin islerini ve yemekleri yaparsin der.
Yasli kadin hic dusunmeden kabul eder. Bir sure sonra yasli kadin bizimkine, kendine uygun bir
kiz bulup evlenmesini soyler, Bizimki boyle bir kizi nasil bulacagini, kendisinin tanidigi olmadigini soyler. Yasli kadin ona uygun bir kiz tanidigini ve kendisiyle gorusturebilecegini soyler. Gorusmeler sonucunda evlenmeye karar verilir, ve dugun davetiyeleri basilir. Bizimkisi kirgin
oldugu halde cok samimi dostunu yinede unutamamistir. Biraz da geldigi konumu gormesi acisindan samimi arkadasina da davetiye gonderir. Dugunn gunu gelir catar.. Saf adam dugun salonunda bir seyler soylemek istegiyle mikrafonu alir ve, baslar yasadiklarini anlatmaya; "Eskiden cok sevdigim bir dostum vardi .. Bir gun isleri bozulunca benden borc para istedi elimdeki butun parayi verdim. Evlenmek uzere oldugum nisanlimi cok begendigini soyleyerek benden istedi. Cok uzulerek onu da kendisine verdim .. Cunku biz gercek dosttuk onun uzulmesini istemedim.Islerim bozuldugunda onun fabrikasina gittim ve,calismak icin kendisinden is istedim. Bana is vermedi. Cok uzuldum, ama yinede arkadasima kizmiyorum..
Cunku biz gercek dosttuk". Bu konumsa uzerine kurnaz olan arkadasi daha fazla dayanamaz,
mikrafonu eline alir ve baslar konusmaya;
’’Benim de bir zamanlar cok sevdigim bir dostum vardi.
Islerim bozuldugunda kendisinden para istedim, butun parasini
bana verdi.
Sonra ondan nisanlisini istedim, uzulerek nisanlisini da verdi ..
Nisanlisini istememin nedeni o kadinin arkadasima layik olmamasiydi.(Hayat kadiniydi )
Kendisi cok saf oldugu icin arkadasimi o kadindan bu sekilde kurtardim. Isleri bozuldugunda gelip bendenis istedi, Arkadasimi kendi emrimde calistiramazdim, o yuzden is vermedim. Gunun birinde karsilastigi yasli adam benim BABAMDI... Babam olmek uzereydi, onu arkadasimin
yanina ben gonderdim ve, mirasini ona ben biraktirdim. Evine gelen dilenci kadin benim ANNEMDİ...
Ona bakip iyi yasamasini saglamak icin gonderdim. Suanda evlenmekte oldugu kisi de benim KIZKARDEŞİM... Onu arkadasimla evlenmesine ben ikna ettim. Degerli misafirler,
iİŞTE BİZ BÖYLE DOSTUZ....!

H@TİCE

Üye
yaa çooooooooooo...k güzel kelime bulamıorm saol

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
zeynep kardeş,
bu hikayeyi bizimle paylaştığın için sağol.
ama lütfen, foruma aktaracağımız yazıları bi elden geçirip, yazım yanlışlarını düzeltelim. :O :D :)