İşte AKP'nin CHP ve MHP'ye teklifi...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

İşte AK Parti'nin CHP ve MHP'ye Teklifi

AK Parti'de, CHP veya MHP ile koalisyon durumunda 'oy oranına göre teklif' fikri ağır basıyor.

Ankara kulislerinde yeni hükümetin kurulmasına ilişkin çok farklı senaryolar dolaşırken, AK Parti'de de hummalı çalışma sürüyor. Bir yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu koalisyon formülleri üzerine istişarelerini sürdürüyor, bir yandan da yönetimi kurulacak ortaklığa ilişkin protokolün hazırlıklarına başladı.

Koalisyon hükümetlerinin kuruluşu sırasında ortaklar arasında hükümet programının çatısını oluşturan bir protokol kamuoyuna açıklanıyor. Ancak genellikle bir de gizli protokolü bulunuyor. Bu protokol kamuoyuna açıklanmıyor ve özellikle bürokrat atamaları ile ilgili ilkeler ve ortaklar arasında sıkıntıya neden olabilecek konulara yer veriliyor.

4 KOMİSYON İNCELİYOR

Türkiye tarihindeki koalisyon protokollerini incelemeye alan AK Parti kurmaylarının, gizli protokole benzer bir metin üzerinde de çalıştığı öne sürüldü.

Parti yönetimi, koalisyon sürecini yürütecek 4 ayrı komisyon oluşturdu. Siyasi işler, Hukuk, Ekonomi ve Dış Politika konusunda oluşturulan komisyonlar, olası bir koalisyon durumunda ele alınacak taslak protokolü hazırlamaya başladı. Ortaklar arasında sıkıntıya yol açabilecek her konuyu protokolle imza altına almak için çalışan kurmayların, bunun için eski koalisyonlarda olduğu gibi iki ayrı protokol metni hazırlayacağı belirtiliyor. Bunlardan ilki, parti genel başkanları tarafından imzalanan ve kamuoyuna açıklanacak protokol olacak. Diğeri ise gizli tutulacak. Protokoller için önceki koalisyon hükümetlerinde aktif rol üstlenmiş deneyimli siyasetçilerden yardım istendiği öğrenildi.

ERDOĞAN ŞARTI

Siyasi komisyonda bulunan Kültür Bakanı Ömer Çelik'in de hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmede hazırlanacak protokolle ilgili görüşlerini aldığı belirtildi. AK Parti'nin, ortaklar arasında imzalanacak gizli protokole, 'Cumhurbaşkanlığı makamının tartışma konusu yapılmamasını' şart olarak koyacağı ifade edildi.

OYA GÖRE BAKANLIK…

Öte yandan, AK Parti'nin üst yönetim kademesinde yapılan değerlendirmelerde, MHP ile koalisyon kurulması durumunda 6 bakanlık, CHP ile yapılması durumunda ise 8 bakanlık teklif edilmesi görüşü öne çıktı. Bu sayıların partilerin aldığı oy oranlarına göre belirlendiği kaydedildi.

http://www.habervaktim.com/haber/421841/iste-ak-partinin-chp-ve-mhpye-teklifi.html

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
1)Cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığı hudutlarına döndürülmesi kabul edilmemesi
durumunda
2) 17 ve 25 aralık dosyaları le 4 bakanın dosyaları açılmadığı sürece ne CHP ne de AKP , AK Parti ile koalisyona girmeyecektir..Giremezler de....

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
1)cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığı hudutlarına döndürülmesi kabul edilmemesi
durumunda
2) 17 ve 25 aralık dosyaları le 4 bakanın dosyaları açılmadığı sürece ne chp ne de akp , ak parti ile koalisyona girmeyecektir..giremezler de....
teravihi nerde hangi camide kildin birak siyaseti ramazandayiz

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bu sorularınızı konu ile alakalı görmüyorum..

Sorularınızın cevapları sizi ilgilendirmez....!!
namaz kiliyormusun Zor bi soru sormadim MUHATTABİMİ TANIMAK İSTERİM DÜNYA GÖRÜŞÜNÜ DİNİ GÖRÜŞÜNÜ BURADA YAZIP KAÇAMAZSIN GHERKESE AÇIK BİR YER

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
namaz kiliyormusun sor bi soru sormadim

Kardeş benim kim olduğumdan, ne yapıp yapmadığımdan SANA NE...???

Başılkta bir yazı var ben bu yazıya cevap yazmışım, sen de eğer istiyorsan başlıktaki yazıya veya benim cevabıma bie cevap yazabilirsin..

İşşaallah anlamışsındır ne demek istediğimi...!!

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Vatandaş konuyu sabote etmek için uğraşıyor, boşver.

Teşekkürler redyellow kardeş....

Farkındayım burada eğitimi zayıf,kültürü noksan çok kişi fikir tartışmalarını,
yazılanları bırakıp yazanların şahsiyetleri ile uğraşmayı iş edinmişler.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Arkadaşlar teşekkür ederim giybetimi yapmişsiniz oruçlariniz boşuna gitti akşama kadar elinize açlik ve susuzlikdan başka bişey geçmicek birisine namaz kiliyormusun diye sormak suçmudur

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Ne hale geldik müslümana namaz kiliyormusun demek ayip suç oldu ama zina ediyormusun içki içiyormusun sorsak oda anlatsa insanlarin hoşuna gider

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ne hale geldik müslümana namaz kiliyormusun demek ayip suç oldu ama zina ediyormusun içki içiyormusun sorsak oda anlatsa insanlarin hoşuna gider

Sen komedyen misin?

"İŞTE AKPNİN CHP VE MHPYE TEKLİFİ" konusuna koşa koşa gelip insanlara NAMAZ KILIYOR MUSUN vs. diye soruyorsun?

Üyenin mamazıyla akpnin, chpnin, mhpnin, koalisyon çalışmalarının ne alakası var?

Konuyu sabote etme vatandaş.

KONUYA YAZ.

Arkadaşın namazını, orucunu merak ediyorsun ve o da cevap vermek isterse ÖZEL MESAJ diye bir şey var forumda.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
sen komedyen misin?

"işte akpnin chp ve mhpye teklifi" konusuna koşa koşa gelip insanlara namaz kiliyor musun vs. Diye soruyorsun?

üyenin mamazıyla akpnin, chpnin, mhpnin, koalisyon çalışmalarının ne alakası var?

Konuyu sabote etme vatandaş.

Konuya yaz.

Arkadaşın namazını, orucunu merak ediyorsun ve o da cevap vermek isterse özel mesaj diye bir şey var forumda.
adama özel onu mu açayim namaz kiliyormusun diye giybetide çok seviyorsunuz senin bu adama giybet etme demen gerekmezmiydi

Veyselcan

Kısıtlı Erişim

Kardeş benim kim olduğumdan, ne yapıp yapmadığımdan SANA NE...???

Başılkta bir yazı var ben bu yazıya cevap yazmışım, sen de eğer istiyorsan başlıktaki

yazıya veya benim cevabıma bie cevap yazabilirsin..

İşşaallah anlamışsındır ne demek istediğimi...!!

Sizin ciddi bir ZEKA sorununuz var...

SANA NE...???

Bu iki kelimelik soruyu anlayabilmekten aciz misiniz....???????

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
:)

ÖZEL MESAJ var diyorum özel konu mu açayım diyor:)

bu da gösteriyor ki vatandaşın niyeti başka.

Üye

Bu bahsedilen klüplerin hiç birinin ülkemize zararları konusunda hiçbir örnek yoktur...

Bu klüplerden önce ülkemize zararı çok olan cemaatler,tekke ve zaviyeler kapatılmalıdır.

NOT: Ne masonlukla ne de diğer klüplerle hiçbir ilgim yoktur...Nerededirler ne iş yaparlar bilmem...

Beğen

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
:)

ÖZEL MESAJ var diyorum özel konu mu açayım diyor:)

bu da gösteriyor ki vatandaşın niyeti başka.

kolay gelsin.
Üye

Bu bahsedilen klüplerin hiç birinin ülkemize zararları konusunda hiçbir örnek yoktur...

Bu klüplerden önce ülkemize zararı çok olan cemaatler,tekke ve zaviyeler kapatılmalıdır.

NOT: Ne masonlukla ne de diğer klüplerle hiçbir ilgim yoktur...Nerededirler ne iş yaparlar bilmem...

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Üye

KADİRRRR....KADİRRRR.... UYANNNN... UYANNNNNN..

Yukarıda yazımdan alıntı yaptığın bölüm bu başlığın yazısı değil...

Burada BAŞLIK AKP NİNİ TEKLİFİİİ..

Senin alıntı yaptığın bölüm başka bir başlık Mason,lions gibi klüpler kapatılmalıdır..

SEN İYİCE ŞAŞIRDIN YAAAA..
YAZIK SANA....:D

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

kadirrrr....kadirrrr.... Uyannnn... Uyannnnnn..

Yukarıda yazımdan alıntı yaptığın bölüm bu başlığın yazısı değil...

Burada başlik akp nini teklifiii..

Senin alıntı yaptığın bölüm başka bir başlık mason,lions gibi klüpler kapatılmalıdır..

Sen iyice şaşirdin yaaaa..
Yazik sana....:d
redyollah beni anladi anladiğini düşünüyorum kimi savunduğuNU anlamasi için yazdim redyollah saadetçidir ilk önce ahlak ve maneviyat der tekkesiz maneviyatin kurulmayacağini bilir benim kafadandir