İstanbul'un orta yeri kitap | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İstanbul'un orta yeri kitap

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
İstanbul'un orta yeri kitap

İstanbul'un orta yeri kitap 13 Aralık 2010 - 01:43:48
"Boğaziçi Kitap Fuarı" açılıyor

2010 yılının Türkiye’de Japonya Yılı olması nedeniyle bu yıl kitap fuarı Japonya’yı konuk ülke olarak ağırlamakta ve fuar programında Japon edebiyatını, kültürünü ve sanatını tanıtıcı pek çok faaliyete yer vermektedir. Japonya ve Türkiye’nin sosyal, politik, ve tarihi zenginliklerindeki ortak paydaları düşünülerek fuarın teması “Gelenek ve Gelecek” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda edebiyatın en geleneksel formu masallar mercek altına alınıp “Çocuk ve Masallar” projesi gerçekleştirilecek, Binbir Gece Masalları Konferansı düzenlenecek , sahaflara ve internet ortamındaki kitapevlerine yer verilecektir. Değişen kütüphanecilik anlayışı, e-kaynaklar, e-yayıncılık ve dijital arşivleme tartışılacaktır.

Yayınevlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla pek çok yazar, çevirmen, editör ve okuru bir araya toplayacak olan Boğaziçi Kitap Fuarı,17-22 Aralık 2010 İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de her gün 10:00 ve 20:30 arasında ziyaret edilebilecek, 20 Aralık 2010 Pazartesi akşamı 23:00'a kadar da açık olacak.

Boğaziçi Kitap Fuarı, yerli ve yabancı yayınevleri, yazarlar, akademisyenler, üniversite kütüphaneleri ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın katılımıyla gerçekleşecek. Fuarın amacı tarihsel geçmişi, ekolojik yapısı, jeopolitik konumu ile dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un merkezinde, yazınsal alanda üretici olan yerli ve yabancı her kesimin kentlilerle karşılaşmasını sağlamak, iletişim ve etkileşimine olanak vermek ve sonunda üretim sürecine katkıda bulunacak bir platform yaratmak.
 
Üst