İstanbul'a Kar Tatili

spesifik

آزادی قید و بند
Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. İstanbul'da da yarın bir gün süre ile eğitim-öğretime ara verildi.
İstanbul Valiliği, beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbul'un özel durumu göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile kentte ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verildiğini duyurdu.
Bitlis
Bitlis'teki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ile bağlı köylerde okulların yarın ve çarşamba günleritatil edildiği belirtildi.
Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.
Tunceli
Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde 2, Ovacık ve Mazgirt ilçelerinde 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.
Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 2, Ovacık ve Mazgirt ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 1 gün eğitime ara verildiği belirtildi.
Tunceli il merkezi ve Çemişgezek ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedilen açıklamada, merkezde ve Pertek ilçesinde eğitime devam edildiği kaydedildi.
Ordu
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.
İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam edem kar yağışı sonucu Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin tamamında, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar, Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş, Şenbolluk mahallelerinde, Çaybaşı ilçesinin merkez hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildiği belirtildi.
Bingöl
Bingöl'de, kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarıntatil edildiği bildirildi.
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların 06 Ocak Salı tatil edildiği belirtildi.
Öte yandan, Bingöl'de dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı kent merkezi ile yüksek kesimlerde etkili oldu.
Kastamonu
Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime iki gün ara verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün geceden beri devam eden etkili kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime 06-07 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.
Malatya
Arapgir ve Arguvan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Arapgir ve Arguvan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 06 Ocak Salı ara verilmesi kararlaştırıldı.
Arapgir'de yatılı bölge okullarının tatil edilmediği öğrenildi.

İlim Talebesi

Yasaklı
Olmayan Karın tatili nasıl oluyor anlamadım . Kar yağmıyor ki :D

nefahtü

Kıdemli Üye
kar yağar tatil olmaz kar yağmaz tatil olur...
bari suni kar yağdırsınlar..

dostluk

Kıdemli Üye
Denizli'de okullar tatil (oynamaşıkıdımşıkıdımsmileysi)

spesifik

آزادی قید و بند
10917873_1480047978918006_5220146921313370842_n.jpg

Çocuğu okula zor götürdüm ..
Gece çok güzel kar yağmış ama tatil yok ...

adams77

Kanalizasyoncu
burada kar yok tatil var

adams77

Kanalizasyoncu
Uzmanlar uyardı valilik risk almadı. İstanbul 'da yaşayanlar bilir ara sokaklarda bile trafik olur. Büyük başın büyük derdi olurmuş okulların tatil edilmesi bile trafiği o kadar çok rahatlıyor ki. İşe gidecek memur, işçi ve patron grubunun işyerine rahat gitmesine olanak sağlıyor aksi takdirde işlerin aksaması kaçınılmaz.

spesifik

آزادی قید و بند
Ve beklenen haber Ankara'da iki gün okullar tatil
Yaşasın kartopu oynayıp kayacağız...

adams77

Kanalizasyoncu
An itibari ile hava durumu
49db543b118f9185f8313635638d7d7a.jpg

811f49a2b716779aebe01da0b6f4c4d3.jpg

Kar etkisini göstermeye başladı valilikten tatil haberi bekliyoruz

Verda

Gales
Evet ya şimdi tatil olmalı =)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben Avrupa Yakası'nda ikamet ediyorum, kar'ın "k"sini görmedim...

Oralarda var mı Verda Hanım..?

nefahtü

Kıdemli Üye
Biz Anadolu yakasındayız kar kokusu var ancak görüntü henüz yok...