İstanbul-Slovenya farkı ERDOĞAN: ‘Benim öyle bir beyanım olmadı’

can feda

Profesör
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Konum
dünya...
Dün sabah İstanbul’dan Slovenya’ya giden Erdoğan, Atatürk Havalimanı’da gazetecilerin “Başkanlık sisteminin hükümetin seçim bildirgesine girdiği yönünde bilgiler var. Ancak aynı zamanda başbakan yardımcısının da ‘alaturka mı olacak, alafranga mı olacak’ diye bir açıklaması var. Sizin kastettiğiniz başkanlık sistemi seçim bildirgesine girecek mi?” sorusu üzerine şöyle konuştu:
“Geçen hafta Sayın Başbakan’la görüştük. Başkanlık sistemi ile ilgili olarak bizzat kaleme aldığı ve olabilecek sisteme yönelik anlayışını, detayları ile yazmış. Bizzat okudum. Kendi kanaatlerimi de ifade ettim. Öyle zannediyorum ki seçim bildirgesi içerisine başkanlık sistemi ilgili düşüncelerini yansıtacaklar.” dedi.
Erdoğan, 5 saat sonra Slo-venya’da ev sahibi Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile birlikte yaptığı basın toplantısında ise çark etti.
Erdoğan, “Seçim bildirgesini okudum diye bir beyanım olmadı. Sadece Başbakan başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini benimle paylaştı ve bizzat başkanlık sistemiyle ilgili bölümü kendisinin yazdığını, yazacağını söyledi. Benim de görüşlerimi bu noktada istedi. Ben de düşüncelerimi kendisiyle paylaştım.” ifadelerini kullandı.

<font color="#000000"><span style="font-family: Arial">


alıştık artık sorun değil... :)
 
Üst