Istanbul seçimi iptal

Hakperest

Kıdemli Üye
Seçimle gelen mursiye ses çıkarmayan batı, istanbul seçim yenilenmesi için hoplayıp zıplıyor. Kimin ardında kim var belli oldu. Seçimden sonra kilise şov heba oldu. Çamlıca da kaçtı, şimdi hangi cami, türbeye şova gidilecek. Yasin okudu şimdi haşr süresinden okusun.

Kaçak

Yeni
Karar iyi olmamıştır ..
Karar vicdanlarda Akpye yazılmıştır ...
Türkiye uzun zamandır normal seçim süreçini yaşıyordu , tıpkı uzun zamandır stabil enflasyon ve dolar kuru yaşadığı gibi ....
Enflasyonun ve kurun bir anda fırlaması insanları huzursuz etti hayretler içinde bıraktı oysa Akp den önce durum böyle idi ...
Akp den önce seçimler atanmışlar eli ile dizayn edilirdi , şimdide aynısı yapılıyor algısı oluştu bundan en çok zararı akp görecektir ..
İstanbul’u kazanır veya kaybeder ikiside mümkün , İstanbul’un kaybedilmesi Erdoğan’ın sonu olur söylemi hatalıdır , yerel seçimde dahi % 52 almışsa ittifak cumhurbaşkanlığında çok daha fazla alır ...
İmamoğlu kendi başına bir başarı veya lider değildir , İmamoğlu akp ve Erdoğan nefretinin sonucudur ...
Nefretle bir araya getirilmiş kitlelerin önüne konmuş binbir surat birisidir , başarı yada zafer anlamı yükleyemem ...
İmamoğlu kazansa bile bu başarısından değil , Erdoğan’ın başarısızlığındandır ...
Son 5 senede en yüksek performansını sergilemesine rağmen , en basit hataları sistematik hale getirmeye başladı ..
Oluşan tepkiyi görememesine gerçekten şaşırıyorum ...
Israr ederse Belki bir dönem daha kalır ama milletin gönlündeki yerini kesinlikle kaybeder ....
Şu an 52 baremi gayet makul ve yerinde , kabus üretmeye gerek yok ..

Darul_Beka

Profesör
kullandığın söylem, çekildi, tarzında....
çekilebileceğini söylemek bile sence korkunç değil mi
erbakanın partisi chp lehine çekilebileceğini söylüyor
artık uyanın saadetçiler uyanın yahu
İstanbul seçimlerinde en büyük rölü gösteren hdp ve saadetti
hdp aday göstermiyerek
saadet seçimi kazanamayacağını yüzde bir milyon bildiği halde Müslüman oyları bölerek
dedik
itiraz ettiniz
şimdi de chp lehine çekileceğini söylüyor
KEŞKE ÇEKİLSE DE BAZI İNSAFLI SAF SAADETÇİLER GERÇEKLERİ GÖRSE

Hakperest

Kıdemli Üye
Siyaset düdük öttürme işidir genellikle.
Erdoğan nadir bir kişiliktir ve hala düdüğü öttürüyor olması Allah cc yardımıyladır. Düdüğü öttüren yorulur ve en fazla iki iktidar dönemi sonrası muhalefete düşer.
İstanbullulardan kararsızlar, patates soğan gazına geldiler, Erdoğanı gidici sandılar, iş değişti bu sefer yıldırım alır kanımca

Enes

İhvan Forum Üye
Çok uzun yazmayacağım;

Gerekçe beni ikna etmedi. Imamoğlu akpartinin zorlaması ile olduğuna inanmadığım bir süper kahramana evriliyor. Yazık oluyor.

Hakkın hatırı âlidir hiçbir hatra feda edilmez.

ihvanistanbul

AkhenAton
Saadet yine kendi adayiyla katilacak. Bugun temel bey resmi aciklamayi yapacakmis.
Allahtan hayirlisi bakalim.

Sahsi kanaatim ak parti/reis bir belediye baskanindan kahraman cikartiyorlar. Simdiye kadar kaybedilen sadece ibbydi. Eger bu sekilde davranmaya devam ederlerse erken genel secimle birlikte Turkiyeyide kaybedecekler.

Hakperest

Kıdemli Üye
Kitaba bile tahammülü olmayan bir iki yüzlüden nasıl kahraman olur çözemedim doğrusu

ihvanistanbul

AkhenAton
İkiyuzlulukse mesele “Turkiyede secimler guvenilirdir, secimelr soyle iyi boyle saglam”... vs beyanatlarda bulunan ak partinin secimi kaybettikten sonraki tavri nedir? Herkes sizin gibi degil. İnsanlar yasananlari goruyor.

Tayyip erdogana iktidar yolunu acan ona yasatilan mağduriyetti bi yerde. Benzer magduriyeti imamogluna yasatiyorlar su an. Ustelik imamoglu halka iniyor ama binali bey inmedi. İmamoglu kucaklayici bir dil kullaniyor ak parti kutuplastirici, imamoglu halkin parasi halkta kalacak deyip ufak tefek indirimler jestlerde bulunuyor ak parti zam ustune zamda...

spesifik

آزادی قید و بند
Imamoğlu popülerliği Erdoğandan kaynaklı
Bilinçli yapıldığını düşünüyorum
Vardır bi planı
Insan bu kadar basiretsiz olamaz

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bu ülkede hukuk olmaması yeni bir şey değil, refah partisini kapatanlar kimlerdi, bu ülkenin evlatlarımıydı, yoksa dönme yahudilermiydi....bu yüzden, chp nin bağırıp çağırmasını kulaklarım duymuyor....

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ysknın bu seçimlerin iptali ile ilgili kararını da ekleyin kıyaslayalım. Burada seçmen listeleriyle ilgili bir karar söz konusu. İBB seçimlerinin yenilenmesi kararının gerekçesinde aynı sebep yazmıyor kamuya ilan edildiği kadarıyla...

ihvanistanbul

AkhenAton
Ysknın bu seçimlerin iptali ile ilgili kararını da ekleyin kıyaslayalım. Burada seçmen listeleriyle ilgili bir karar söz konusu. İBB seçimlerinin yenilenmesi kararının gerekçesinde aynı sebep yazmıyor kamuya ilan edildiği kadarıyla...
küçük düşmeyin hocam. kararın hukuk! için alınmadığında hemen herkes hem fikir. Hatta inanıyorum ki kararı ilan eden ysk gerçek fikrini söyleyebilecek olsa onlarda böyle söylerlerdi. İşime geldi sevindim demeniz daha dürüstçe olur.

ihvanistanbul

AkhenAton
bu ülkede hukuk olmaması yeni bir şey değil, refah partisini kapatanlar kimlerdi, bu ülkenin evlatlarımıydı, yoksa dönme yahudilermiydi....bu yüzden, chp nin bağırıp çağırmasını kulaklarım duymuyor....
ne zaman son bulacak bu sağırlık hacı abi?
Senin için sormuyorum ama kimse kimseyi duymuyor. Güçlü kimse onun borusu ötüyor. Karşı taraf hınçla doluyor sonra güç el değiştiriyor bu sefer diğer tarafın borusu ötüyor aynı film...

kebîkec

İhvan Forum Üye
küçük düşmeyin hocam. kararın hukuk! için alınmadığında hemen herkes hem fikir. Hatta inanıyorum ki kararı ilan eden ysk gerçek fikrini söyleyebilecek olsa onlarda böyle söylerlerdi. İşime geldi sevindim demeniz daha dürüstçe olur.

İhvan bayılıyorum sana.Benim adıma da ysk adına da karar verecek kadar büyümüşsün. :) Sen büyüdükçe karşındaki her şey küçülüyor değil mi ?
Ysk nın anayasa mahkemesinin YÖK ün verdiği onlarca kararın beş kuruş etmediğine kanaat getirdiğimiz zamanlarda oldu. Avrupa insan hakları mkahkemesini bile beğenmedim geçmişte. Ama hayatta hiç bir şeyi değiştirmiyor bu marjinal tavırlar. YSK kararını vermiş ister beğen ister beğenme .23 Haziranda seçim var. Kızdıysan oy kullanmazsın en fazla :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Allah cc 37 ramazan cami avlusunda yapılan kitap fuarını engelleyen bir adamı muzaffer eylemesin. İslami kesim oy hırsızlığı yapsa 100 yıl ortalığı ateşe verirdiniz bea.
Allah cc din düşmanlarına fırsat vermesin

kebîkec

İhvan Forum Üye
ne zaman son bulacak bu sağırlık hacı abi?
Senin için sormuyorum ama kimse kimseyi duymuyor. Güçlü kimse onun borusu ötüyor. Karşı taraf hınçla doluyor sonra güç el değiştiriyor bu sefer diğer tarafın borusu ötüyor aynı film...

CHP ve İYİ Parti YSK'ya başvurdu! 39 ilçe ve 24 Haziran seçimleri...

CHP, İstanbul’un 39 ilçesindeki seçimlerin ve 24 Haziran 2018 genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iptali için YSK’ya başvurdu. Öte yandan İYİ Parti de 31 Mart İstanbul seçimlerinin 'tümünün iptal edilmesi' için tam kanunsuzluk iddiasıyla YSK'ya itirazda bulundu.

CHP ve İYİ Parti YSK'ya başvurdu! 39 ilçe ve 24 Haziran seçimleri...

CHP İstanbul’un tamamında seçimlerim yenilenmesi talepli tam kanunsuzluk başvurusunu YSK’ya yaptı.
İstanbul’un 39 ilçesinin tamamı ve 24 Haziran seçimlerinin de iptalini istedi.

CHP İstanbul’un tamamında seçimlerim yenilenmesi talepli tam kanunsuzluk başvurusunu YSK’ya yaptı. Başvuru sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Önemle şunu vurgulamak istiyorum, 298 sayılı kanundaki değişiklikler iktidarın isteğiyle TBMM'de kabul edildi ve 13 Mart 2018'de yürürlüğe girdi. Bundan sonra iki seçim yapıldı. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim ile 31 Mart yerel seçimleri. Eğer siz İstanbul'daki yerel seçimlerde organize usulsüzlükler var, şaibe var diyorsanız, aynı olaylar 24 Haziran'da da gerçekleşti. Bir şeyler olduysa eğer gerçekten 24 Haziran'da da oldu. Siz Ekrem İmamoğlu seçimi şaibeli diyorsanız, 24 Haziran'daki Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi de şaibelidir" dedi.

İYİ Parti de YSK'ya verdiği dilekçede ''tam kanunsuzluk'' gerekçesiyle 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin iptal edilmesini istedi.