İsrail'in İznini Bekliyoruz..

kilicarslan

Kıdemli Üye
@agbi su saldirgan tutumunu bir gözden gecirsen.

nefahtü

Kıdemli Üye
KONUYA da cevap verin İSRAİL OTORİTE mi değilmi ?

Sayın agbi,
İsrail ,yahudiler dünyayı yönetiyor.Evet doğrudur ama buna rağmen Türkiye 90 sene sonra buna karşı bir irade gösteriyor.
Lakin içimizdeki kıymet bilmezler bunu göremiyor. Çok şükür ki milletimizn çoğunluğu bunu gördüğü için taviz vermiyor ve desteklemeye devam ediyor.
Anlaşıldı mı sorunuzun cevabını aldınız mı..

nefahtü

Kıdemli Üye
takılma kardeşim boşver, o hep aynı plağı çallıııııııpppp duurur, keyfini bozma sen , bizim işimiz var
DURMAK YOK YOLA DEVAM İNŞALLAH

ne işim var bu konuda diyordum ben de en iyisi sirke bölümüne gidip gidip yeni sirke tarifleri yazayım :)

agbi

Yasaklı
Sayın agbi,
İsrail ,yahudiler dünyayı yönetiyor.Evet doğrudur ama buna rağmen Türkiye 90 sene sonra buna karşı bir irade gösteriyor.
Lakin içimizdeki kıymet bilmezler bunu göremiyor. Çok şükür ki milletimizn çoğunluğu bunu gördüğü için taviz vermiyor ve desteklemeye devam ediyor.
Anlaşıldı mı sorunuzun cevabını aldınız mı..

İsrail ,yahudiler dünyayı yönetiyor.Evet doğrudu Demişsiniz @nefatü demekle bu durumda İSRAİL malesef DÜNYEVİ OTORİTE OLDUĞUNU KABUL EDİYORSUNUZ Burda sizinle aynı düşüncede yim. Bunu F.GÜLEN dediği zaman F.GÜLEN bir yerde KAFİR likle suçlandı demediklerini bırakmadılar başta @hirahos olmak üzere BENİM İTİRAZIM BURDA

BİR SİRKE TANIMLAMASI YAPMIŞSINIZ iŞTE TRAFGİRLİKLERİ ÖN PLANA ÇIKAN GERÇEKLERİ GÖRMEYEN SIĞ DÜŞÜNCELERİ SİRKE KÜPÜNE YATIRMAK LAZIM Bunların yüzünden İSRAİL OTORİTE BİR DEVLET.

Bu Forum a ilk girdiğim zaman SİYONİZM in tüm kollarını Türkiye uzantılarını getirdim İST,ÜSKÜDAR BÜLBÜL DERESİ MEZARLIĞINDA YATANLARA KADAR ama @salimabi @hirahos gibi SIĞ DÜŞÜNCEYE SAHİP OLANLAR konularımı sobete ettiler.

Bu forum u sanal dünyada DÜNYEVİ VAR EDEN de SİYONİZM dir GOOGLE ve diğerleri kimlerdir ? İşte örnek İSRAİL in izni olamadan DÜŞMAN HEDEFLERİNİ TANIYAMAYAN SAVAŞ POROGRAMLARIMIZI GERÇEK VATAN SEVGİSİ İLE YAŞAYAN ASELSAN MÜHENDİSLERİN YAPTIĞI POROGRAMLAR SONUÇLARI hirahos ve salimabi gibilerin kaçı bu konuları Forum a getirip İSTİŞARE EDİP MÜNAZARA ETTİLER.

ÖNCE DÜŞMANIN GÜCÜNÜ BİLECEKSİN ona göre starejini yapacaksın.

ne işim var bu konuda diyordum ben de en iyisi sirke bölümüne gidip gidip yeni sirke tarifleri yazayım :)

Önce siz o SİRKE KÜPLERİNE ALLAH cc RAHMAN cc sıfatını bilmeyen KENDİNİ ALLAH ın özel kulu zanneden hirahos ve gibilerini yatırın.

Ahter

Kıdemli Üye
Yhaudilerin dünyayı yönettiği iddiası içi boş bir siyonist propağandasıdır..Dünyayı ne siyonist israil nede onun güdümünden çıkmayan ABD yönetiyor...Bunu görmemek için gözün hastalıklı olması gerekir..Yahudiler dünyayı yönetebilselerdi, en üyük idealleri olan arzı mevudu şimdiye kadar gerçekleştirrlerdi..İsrailin zülüm işlemesi, başka; dünyayı yönetmesi başkadır...ABD de her istediğini yapabilen bir devlet değil...Büyük bir askeri gücü olması, ona her istediğini yapabilmesini sağlamıyor..Müslümanların düşmanlarını, çok fazla büyütmeleri, sağlıklı olmadığı gibi, ucuz kahraman olmalarıda sağlıklı değildir....Güç zehirlenmesi yaşayanlar bazan olurki, en olmadık basit hataları yaparlar..Siyonistleri memnun eden The CIAmatın hali ortada...İbret almak gerekir..Yarın israilinde, ABD ninde aynı duruma düşeceği inş. görülecektir..

agbi

Yasaklı
Yhaudilerin dünyayı yönettiği iddiası içi boş bir siyonist propağandasıdır..Dünyayı ne siyonist israil nede onun güdümünden çıkmayan ABD yönetiyor...Bunu görmemek için gözün hastalıklı olması gerekir..Yahudiler dünyayı yönetebilselerdi, en üyük idealleri olan arzı mevudu şimdiye kadar gerçekleştirrlerdi..İsrailin zülüm işlemesi, başka; dünyayı yönetmesi başkadır...ABD de her istediğini yapabilen bir devlet değil...Büyük bir askeri gücü olması, ona her istediğini yapabilmesini sağlamıyor..Müslümanların düşmanlarını, çok fazla büyütmeleri, sağlıklı olmadığı gibi, ucuz kahraman olmalarıda sağlıklı değildir....Güç zehirlenmesi yaşayanlar bazan olurki, en olmadık basit hataları yaparlar..Siyonistleri memnun eden The CIAmatın hali ortada...İbret almak gerekir..Yarın israilinde, ABD ninde aynı duruma düşeceği inş. görülecektir..

BUGÜN 1 Yahudi ölsün Bir Hiristiyan ölsün DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN KİMLER ???? İŞTE DÜNYA da MÜSLÜMANLARA ZULUM YAPANLARA SES ÇIKARMAYANLAR KİMLER.

Siz başınızı KALDIRIN DA dünyanın DÜNYEVİ GERÇEKLERİNİ GÖRÜN.

ŞİMDİ KALKIN KARŞI TARAFIN ABD SİYONİZM UŞAĞI OLDUĞUNU İDDİA EDEİN SONRA KALKIN DÜNYEVİ GÜÇ DEĞİLDİR DEYİN.

Yapmayaın yaa GERÇEKLERİ GÖRÜNKİ STAREJİ YAPIN

agbi

Yasaklı
Evet @Ahmet HADİS ti değilmi TENKİT EDEN MUTLAK YAŞAR anlamında.

GAZZE SAHİLDE yanlış hatırlamoyorsam yani Filistin in AKDENİZ de kıyısı var.Bakan da DENİZ YOLU diyor NEDEN İSRAİL den İZİN ALINIYOOR ?

Allahın özel yetkilisi @hirahos cevabın ya @salimabi CEVABLARINIZ ?

HALA CEVABINIZ YOKMU ?
@salimabi ve @hirahos

agbi

Yasaklı
@agbi su saldirgan tutumunu bir gözden gecirsen.

Siz hangi SALDIGAN TUTUMDAN BAHSEDİYORSUNUZ ?

Yazdıklarım az bile F.GÜLEN DEYİNDE F.GÜLEN İSLAM DEĞERLERİ İLE YARGILAYANLAR KAFİR liğe kadar varan söylemleri ile değerlendirenler KENDİ TARAFINDAN AYNI ANLAMDA TESPİT GELİNCE KIVIRANLARA VERDİĞİM CEVAPLAR NEDEN SALDIRGANLIK OLUYOR ?

Ahter

Kıdemli Üye
İsrail ve ABD nin özellikle silah gücüne dayalı bir güçleri olması, onları, '' dünyayı yönetiyor '' nitelemesi yapılmasını gerektirmez. Eğer iddianız gibi siyonistler dünyayı yönetiyorlarsa, her istediklerini yapabilmeleri gerekmezmi? Gerçek öylemi?

Soru: Siyonistler her istediklerini yapabiliyorlarmı? 2006 da lübnan savaşında devlet bile olmayan Hizbullah karşısında yüzlerce ölü bırakarak kaçan israil mi dünyayı yönetiyor?

nefahtü

Kıdemli Üye
İsrail ,yahudiler dünyayı yönetiyor.Evet doğrudu Demişsiniz @nefatü demekle bu durumda İSRAİL malesef DÜNYEVİ OTORİTE OLDUĞUNU KABUL EDİYORSUNUZ Burda sizinle aynı düşüncede yim. Bunu F.GÜLEN dediği zaman F.GÜLEN bir yerde KAFİR likle suçlandı demediklerini bırakmadılar başta @hirahos olmak üzere BENİM İTİRAZIM BURDA

BİR SİRKE TANIMLAMASI YAPMIŞSINIZ iŞTE TRAFGİRLİKLERİ ÖN PLANA ÇIKAN GERÇEKLERİ GÖRMEYEN SIĞ DÜŞÜNCELERİ SİRKE KÜPÜNE YATIRMAK LAZIM Bunların yüzünden İSRAİL OTORİTE BİR DEVLET.

Bu Forum a ilk girdiğim zaman SİYONİZM in tüm kollarını Türkiye uzantılarını getirdim İST,ÜSKÜDAR BÜLBÜL DERESİ MEZARLIĞINDA YATANLARA KADAR ama @salimabi @hirahos gibi SIĞ DÜŞÜNCEYE SAHİP OLANLAR konularımı sobete ettiler.

Bu forum u sanal dünyada DÜNYEVİ VAR EDEN de SİYONİZM dir GOOGLE ve diğerleri kimlerdir ? İşte örnek İSRAİL in izni olamadan DÜŞMAN HEDEFLERİNİ TANIYAMAYAN SAVAŞ POROGRAMLARIMIZI GERÇEK VATAN SEVGİSİ İLE YAŞAYAN ASELSAN MÜHENDİSLERİN YAPTIĞI POROGRAMLAR SONUÇLARI hirahos ve salimabi gibilerin kaçı bu konuları Forum a getirip İSTİŞARE EDİP MÜNAZARA ETTİLER.

Önce siz o SİRKE KÜPLERİNE ALLAH cc RAHMAN cc sıfatını bilmeyen KENDİNİ ALLAH ın özel kulu zanneden hirahos ve gibilerini yatırın.

Siz Fettullahçımısınız yoksa... O da yahudi değil mi zaten ?

agbi

Yasaklı

Siz Fettullahçımısınız yoksa... O da yahudi değil mi zaten ?

SORULARIMA DÜŞÜNCELERİME CEVAP VEREMEYİNCE İFTİRA HAKARET MALZEMENİZ OLMUŞ.

EĞER F.GÜLEN YAHUDİ İSE ALLAH CC F.GÜLEN in BELASINI VERSİN.

EĞER F.GÜLEN YAHUDİ DEĞİLSE BU İDDİADA BULANAN SİZİN ALLAH BELANIZI VERSİN.

KABUL MÜSÜN ?

Yoksa sizde @hirahos gibi ALLAH cc özellikle yeteneklendirdiği İNSANLARIN İMANLARINI KALPLERİNİ GÖREN BİRİMİSİNİZ ??????

VAYYYYYYYYYYYYY BE FORUM da ALLAH cc nekadar fazla ÖZEL KULLARI varmış İnsanların İMANını görüp İMAN DEĞERLENDİRMESİ YAPAN KALPLERİ GÖREN SİZLER ÜÇ HARFLİLERİN ESİRİ OLMAYASINIZ.

agbi

Yasaklı
SORULARIMA DÜŞÜNCELERİME CEVAP VEREMEYİNCE İFTİRA HAKARET MALZEMENİZ OLMUŞ.

EĞER F.GÜLEN YAHUDİ İSE ALLAH CC F.GÜLEN in BELASINI VERSİN.

EĞER F.GÜLEN YAHUDİ DEĞİLSE BU İDDİADA BULANAN SİZİN ALLAH BELANIZI VERSİN.

KABUL MÜSÜN ?

Yoksa sizde @hirahos gibi ALLAH cc özellikle yeteneklendirdiği İNSANLARIN İMANLARINI KALPLERİNİ GÖREN BİRİMİSİNİZ ??????

VAYYYYYYYYYYYYY BE FORUM da ALLAH cc nekadar fazla ÖZEL KULLARI varmış İnsanların İMANını görüp İMAN DEĞERLENDİRMESİ YAPAN KALPLERİ GÖREN SİZLER ÜÇ HARFLİLERİN ESİRİ OLMAYASINIZ.

" O insanlığın hakiki yönü (Ve nefahtü fihi min ruhi); öyle birşeydir ki, ona göre, ne cisim, ne de cismani olmak var…
Onun varlığı; Hakk'ın (CC) zatına karşı bir mahrem teşkil etmez.
Bunu Peygamber (SAV) Efendimizin şu Hadis-i Serifi anlatır:
"Allah (CC) ile öyle bir zamanım olur ki; o anda, ne -Melek'ül mukarreb- Hakk'a (CC) yakın Melek, ne de -Nebi Mürsel- bir Peygamber (SAV) girebilir."
Abdulkadir Geylani (k.s.)

Siz neymişsiniz ÜYE İSMİNİZİ İLGİNÇ KENDİNİZE YAKIŞTIRIYORMUSUNUZ BU İSMİ

İSTİVA
"Fe iza sevveytühu ve nefahtü fıhi mir ruhıy fekau lehu sacidın"
(HİCR suresi – 29.AYET)
Ona şekil verip, Ruhumdan nefhyettiğimde ona secde edin.
Burada nefahtü kelimesini üflemek anlamında yorumlarlar oysa, Allah'u Teala yerlere ve göklere istiva etmiştir. Yani yaratılmış her varlık onun esmalarından yaratıldığı için her varlığı oluşturan onun isim ve sıfatlarıdır.

İşte Hicr 29'daki NEFAHTÜ kelimesi, Allah'ın İnsana çeşitli esmalarıyla istiva etmesinden sonra ayrıca RUH sıfatıyla da istiva etmesidir. Allah (cc) sonsuzluğun AHAD'idir dolayısıyla ona ait RUH'da sonsuz ve tektir. Zannedildiği gibi ruh bölük bölük değildir. İnsanlar sonsuz Ruh denizine misafir edilmiş varlıklardır. Atmosferdeki hava dünyada nasıl bu kadar insanın varlığının içinde ve dışında aynı anda varsa Ruh da da aynı şekilde vardır.

ALLAH cc bu sıfatını nasıl olurda ÜYE İSMİ OLARAK KULLANIRSINIZ SİZ ŞAŞIRDINIZMI KENDİNİZE GELİN LÜTFEN.ÜÇ HARFLİLER SİZİ YANILTIYOR SONUNUZ KÖTÜ.ALLAH MUHAFAZA.

@Erdem , @Enes @Ahmet ALLAH cc Kurandaki sıfatlarını Üye ismi olarak kullanmak FORUM KURALLARINA UYGUN mu ? Ayrıca bir kişişye sen YAHUDİSİN demekte Forum kurallarına uygyunmu ?

nefahtü

Kıdemli Üye
Sayın @agbi, kalpler kimden yanaysa eylemler de ona göre şekillenir.. Biz gerek Mavi Marmara olaylarında ve gerek de İsrail ile ilgili her olayda Fethullah'ın kalbinin Yahudi'den yana olduğunu gördük.. Türkiye'yi yıkmak isteyenlerin en başında İsrail ve paralel devlet kuranlar geliyor.. Bana yapmış olduğunuz suçlamaları da üzerinde durmadan geçiyorum ve kişisel almıyorum. Benim görüşlerim bunlardır. Hoşça kalın.

Ahter

Kıdemli Üye
Agbi nikli üye , F.G. gibi bela okumayı seviyor galiba..Muhatabınızı uyarmak istiyorsanız bela okumanıza gerek yok..başka türlü cevab veremiyormusunuz...F. g. yahudi olmasa da yahudileri sevindirecek işleri israrla neden yapıyor? Agbi kafasını kiraya verenlerden misin?Ne zaman uyanacaksın?

BveH8V7IQAAl6G-.jpg:large

İftar yemeği müslümanlara verilir, F.g. ve avaneleri bu dinle alay mı ediyorlar?

Gülen’in onursal başkanı olduğu Barış Adaları Enst. Filistinliler katledilirken Yahudilere 2 defa iftar yemeği vermiş pic.twitter.com/4y9T9Gs06k

Yetim

Kısıtlı Erişim
BUGÜN 1 Yahudi ölsün Bir Hiristiyan ölsün DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN KİMLER ???? İŞTE DÜNYA da MÜSLÜMANLARA ZULUM YAPANLARA SES ÇIKARMAYANLAR KİMLER.

Siz başınızı KALDIRIN DA dünyanın DÜNYEVİ GERÇEKLERİNİ GÖRÜN.

ŞİMDİ KALKIN KARŞI TARAFIN ABD SİYONİZM UŞAĞI OLDUĞUNU İDDİA EDEİN SONRA KALKIN DÜNYEVİ GÜÇ DEĞİLDİR DEYİN.

Yapmayaın yaa GERÇEKLERİ GÖRÜNKİ STAREJİ YAPIN

Birleri zalimin zülmüne başkaldıracak sizde devamlı zalimden yana olacaksınız ve zalime başkaldıran mazlumlarada devamlı gider yapacaksınız bak fetoş dedi ama hükümetde dedi gibi safsatalara milleti insanlığı aptal yerine koyacaksınız bu Konuda Hükümetin hatası olsada fetoşun otorite diye tabi olduğu terörist israilin hizmetkarı olmasını normalleştirmez ...

Hükümet hata yapsada sıfaten devlet idaresi 70 miylon insan idaresi ve coğrafya idaresi vs sebeplerdendir ya fetoş hangi sıfatla israili otorte kabul ediyor sorun sadece kelimedemi büyük bir izzetsizlik bu söz sıfatınız şu insanları din adına kandırmak ve Fetoşun o süreç öncesi icraatleri vatikanın bir parçası olması patronlar külübü tüsiadın başı gibi olması vs NE KADAR HAİNLİK VARSA YAPARAK İSRAİL OTORITEDİR DEYİP İSRAİLE BİATİNI ALENİ MEYDANA ÇIKARMASI ...

Şimdi Abdullah Öcalan israilden izin alınmalıydı demesi ile ülke başbakanın yada bakanının israilden izin alınması aynı şeymi öyle ise fetoşla Başbakanı yada her hangi bir bakanla kıyas yapılması bu ülke ye ve hükümeti seçenlere ÇOK BÜYÜK BİR SAYGISIZLIKTIR...

Ey insanlar! Şüphe yok ki Allah'ın vaadi haktır. Artık sizi bu dünya hayatı aldatmasın ve şeytan da Allah ile aldatmasın.Fatır 5 ayet

nefahtü

Kıdemli Üye
Evet Sayın @Ahter, biz de o anlamda mecaz olarak söyledik zaten yahudi midir diye çünkü sadece yahudiler birbirini bu kadar kollar.

agbi

Yasaklı
Sayın @agbi, kalpler kimden yanaysa eylemler de ona göre şekillenir.. Biz gerek Mavi Marmara olaylarında ve gerek de İsrail ile ilgili her olayda Fethullah'ın kalbinin Yahudi'den yana olduğunu gördük.. Türkiye'yi yıkmak isteyenlerin en başında İsrail ve paralel devlet kuranlar geliyor.. Bana yapmış olduğunuz suçlamaları da üzerinde durmadan geçiyorum ve kişisel almıyorum. Benim görüşlerim bunlardır. Hoşça kalın.

demişsiniz Kİ kalpler kimden yanaysa eylemler de ona göre şekillenir izin isteyerek İSRAİL in OTORİTE OLDUĞUNU İMA EDEN ERDOĞAN VE ENERJİ BAKANI İÇİNDE AYNI TANIMLAMALARI YAPACAKMISINIZ.

AYRICA MAVİ MARMARA KONUSUNDA A.DİLİPAK NEDEN MAVİ MARMARADAN İNDİ ANTALYADA DİĞER AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İEL.

SİZ KİMSİNİZ ki ALLAH cc sıfatını ÜYE ADI OLARAK KULLANIYORSUNUZ haddinizi bilin

Yetim

Kısıtlı Erişim

Sana bir soru sana yada Fetoşa göre ABD başkanı , İsrail başbakanı ve vatikan papası kafirmi ?

agbi

Yasaklı

Agbi nikli üye , F.G. gibi bela okumayı seviyor galiba..Muhatabınızı uyarmak istiyorsanız bela okumanıza gerek yok..başka türlü cevab veremiyormusunuz...F. g. yahudi olmasa da yahudileri sevindirecek işleri israrla neden yapıyor? Agbi kafasını kiraya verenlerden misin?Ne zaman uyanacaksın?

İftar yemeği müslümanlara verilir, F.g. ve avaneleri bu dinle alay mı ediyorlar?

Gülen’in onursal başkanı olduğu Barış Adaları Enst. Filistinliler katledilirken Yahudilere 2 defa iftar yemeği vermiş pic.twitter.com/4y9T9Gs06k
@Ahter

@Ahter BEN KİMSEYİ İMANSIZLIKLA MÜNAFIKLIKLA SUÇLAMIYORUM SİZ VE SİZLER GİBİ ALLAH a havale ediyorum BUNDAN DAHA DOĞRUSU VARMI VAERSA SÖYLEYİN.

İFTAR YEMEĞİ AK partililerde verdi Diyanette verdi ŞİMDİ ONLAR NE OLUYOR AYRICA İFTAR YEMEĞİ NEDİR MÜSLÜMANLARIN ÖZEL İdir. SEN CUMARTESİ TATİL YAPIYON DİYE SENİ HAŞA YAHUDİ SEVENLER Mİ YOKSA PAZAR TATİL YAPIYON DİYE HİRİSTİYAN SEVER mi yağpalım HAŞA DEMENTENDE ALLAH a sığınırım.

ÇOK SAMİMİ İSEN DEDİKLERİNDE ÇIKARSIN C.TESİ PANKARATLA YOLA DERSİN FİLİSTİNLİLER KATLEDİRKEN CUMARTESİ YAHUDİLERİN DİNİ GÜNÜNÜ KUTLAMAYALIM KUTLAYAN NDA .... DERSİN

Yetim

Kısıtlı Erişim

Yahudinin daniskası hemde bu f.g ...