"İsrail'in Gazze Saldırısı, Yokoluşunu Hızlandıracak"

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
6,032
Tepkime puanı
1,413
Puanları
113
Konum
Muamma...!
resim.php

İsrail'in saldırı tehdidine karşı Filistinli direnişçilerin savaş hazırlıkları aralıksız sürüyor.

Filistinli uzmanlara göre Gazze ile İsrail arasında yeni bir savaşın vuku bulması uzak değil. Çünkü, 2008 yılının son günlerinde savaşın başlama gerekçesi olan bölgedeki dengelerin değişmesi arzusu hala gerçekleşmedi. İsrail'in, Furkan savaşındaki hedeflerini gerçekleştirmek için Gazze'ye yeniden saldırması öngörülüyor.

İsrail askerleriyle Gazze'deki direnişçiler arasında geniş çaplı olmamakla birlikte zaman zaman kısa süreli çatışmalar yaşanıyor. Bu çatışmaların en sonuncusu Kudüs Seriyyeleriyle İsrail birlikleri arasında yaşandı, Kudüs Seriyyeleri İsrail akserlerini 5 havan topuyla hedef aldı.

Direnişçiler de İsrail'in herhangi bir saldırısına karşı tüm hazırlıklarına aralıksız devam ediyor. İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Perşembe gününden itibaren tüm birimleriyle teyakkuza geçti.

Saldırı ihtimaline karşı tatbikatlar sıklaştırıldı. Direnişçilerin kendilerini kamufule edebilmeleri ve İsrail askerlerine öldürücü darbe indirebilmeleri için tüm yöntemler üzerinde çalışmalar hızlandırıldı.

Tabikat sırasında konuşan Kudüs Seriyyeleri'nin Han Yunus komutanı, "Bugün sergilenenler, Kudüs Seriyyelerinin sahip olduklarının çok cüzi bir kısmı. Ahmak Siyonistler, Gazze'ye saldırırsalar, yok oluşlarına her zamankinden daha çok fazla yaklaşacaklar" dedi.

isra haber
 
Üst