İsraile Vergi Kıyağı!! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İsraile Vergi Kıyağı!!

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.comhttp://www.milligazete.com.tr/haber/Israile_vergi_kiyagi/351949Bakanlar kurulu kararıyla inşaat malzemesinden hırdavata kadar ithal edilen 130 kalem ürüne yüzde 25 ek vergi getirilmiş.


Aynı kararla bu ek vergiden bazı ülkeler muaf tutulmuş.


Bu EK VERGİDEN MUAF TUTULAN ÜLKELER ARASINDA İSRAİL! de var!
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Israil &ab karşiti hükümetin bu ülkelere vergi kiyağiMilli gazeteden çarpıcı İsrail tespiti07 Şub 2015 10:02
Milli gazete, İsrail'le olan ticari ilişkileri çarpıcı bir manşetle okuyucularına duyurdu.

Milli gazete bugün çok ilginç bir manşetle ortaya çıktı. Gazete hükümetin aralarında Sırbistan ve İsrail'in de bulunduğu ülkelere vergi kıyağında bulunduğunu yazdı.

İsrail ile olan ticari ilişkilerimizin son yıllarda iki ülke arasında yaşanan gerilime rağmen arttığı geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel medyanın dikkatini çekmişti.

Gazete, Bakanlar Kurulu'nun Resmi gazetede yayınlanan kararına göre hırdavattan, kırtasiye malzemesine kadar bir çok ithal ürüne yüzde 25 ek vergi getirilerek bu alanda ithalatın azaltılması hedef alındı.

Haberin devamında verilen bilgiye göre ise yüzde 25 ek vergiden AB, Sırbistan, Filistin ve İsrail muaf tutuldu. Filistin'in de muaf tutulması güzel bir gelişme olmasına rağmen İsrail'in, Türkiye'ye, Filistin'in yaklaşık 1000 katı kadar ihracat yaptığı için bu işten yine İsrail'in karlı çıkacağı iddia edildi.

@hirahos @Dua Nur başta olmak üzere YENİ TÜRKİYE bumu konuya sadık kalın bu konu üzerinde yorum yapın konuyu sobete etmeyin.Ya siz @muallim08 NE DERSİNİZ BU OLAYA ?
 

kebîkec

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Katılım
21 Eyl 2007
Mesajlar
7,846
Puanları
113
Herkesin bir tenakuzu var durur içerisinde !

"Bir Gülen klasiği: Tenakuz"
---
Gülen, çeşitli yabancı gazetelere verdiği röportajlarda kendi devletini gammazlıyor, Türkiye’de bir baskı rejimi olduğundan hareketle dış ülkeleri Türkiye aleyhinde kışkırtmaya; Türkiye’nin dış itibarını sarsmaya çalışıyormuş. Eski düşünce ve sözleriyle bu kadar tenakuzu zahir olsa da artık şaşırmıyoruz. Ondan bunu beklemezdik, diyemiyoruz. Bu olumsuz sonuca gelinmesinde onda görülen tenakuzların payı büyük. Ne ki tenakuz onda bir fıtrat, bir huy, bir karakter meselesi. Yani kronik, müzmin hal. Geçmesi de muhal.

Tenakuz, tezat değildir. Tezat, iki halin birbirine zıt olma durumu. İyi- kötü, güzel- çirkin birbirinin zıddıdır; fakat birbirini ortadan kaldırmazlar. Hatta, zıtlar, birbirini besleyen bir fonksiyon da gerçekleştirirler. Çirkinin devreye girmesiyle güzelliğin derecesi, mertebesi bir iken bin olur. Sıcak ve soğuk arasında da böylesi zıt irtibat söz konusudur. Fakat tenakuz bir karşıt haldir. Biri diğerinin hükmünü ortadan kaldırır. Bir kişi, nefsine ait harcamalarda tutumlu hatta cimri olabilir. Halbuki infak ve yardım söz konusu olduğunda aynı kişi bulutlar gibi, denizler gibi cömertleşir. Cimrilik ve cömertlik iki zıt davranış şekli olmakla beraber, kullanım alanına göre aynı kişide bulunabilir. Bu ölçü açısından bakıldığında bir insanın hem cesur hem de tedbirli olması mümkündür ve vakidir. Bazen hayır ve şerde olduğu gibi iki zıt arasında paradoksal ilişki de olabilir. Fakat, örneğin, tevhid ile şirk, iman ile küfür arasındaki ilişkiler birer tenakuz ilişkileridir. Hak ile batıl da öyledir. Birinin olduğu yerde diğerinin bulunması imkansızdır. Bu iki kelimeyi “çelişki” kelimesiyle eşanlamlı kılmak yanlış ve eksik bir yaklaşımdır.
Ne semantik ne etimolojik tahlil peşindeyim. Sözü buraya getirmemin sebebi, tezat halinin makul mazeret ve dayanağı bulunabileceğini; fakat tenakuzun hiçbir mantıki mazeret ve gerekçesinin olamayacağını ifade içindir.


İmam Hatip Okulunda talebeydim. Arkadaşlarla sosyal bir aktivite arayışına girdik; tiyatro kurmakta karar kıldık. Meselenin fikri altyapısını oluşturmakta zorlanmadık. Çünkü o günlerde önümüzde somut bir örnek de vardı. “Ömer’in Adaleti” sahne almış, kapalı gişe oynuyordu. Cemaatten arkadaşlar bu durumu Gülen’e bildirmişler; yanında kalan bir arkadaş davetini ulaştırdı, gittim. Önce sanki konudan haberi yokmuş gibi davrandı, başka konular konuşuldu. Sonra beraber gittiğimiz arkadaşlardan birisi, İslam’da tiyatro var mıdır, diyerek kendisine bir soru sordu. Gülen, daha önceden konu yerlerini tespit ettiği belli kitapları bir bir alarak okudu, okudu ve sonunda İslam’da asla tiyatronun olamayacağını onlarca delille ispatladı. Benim için konu bir daha açılmamak üzere kapandı; tiyatro çalışması için anlaştığımız diğer arkadaşlara da konunun İslam’daki yerini anlatarak bu arzumuzu sonlandırmış olduk. Ve tenakuz: Daha sonra Gülen’in emriyle tiyatro kuruldu, bir de tiyatro okulu açıldı..


Senelerce hem vaazlarında hem de özel sohbetlerinde tesettürün farz olduğunu anlattı. Hatta bu konudaki hassasiyetini “burnunun ucunu gösteren kadın, öz bacım, öz yeğenim bile olsa, benimle alakası yoktur” diyecek ölçüde ifrata taşıdı. Ve tenakuz: Daha sonra Gülen: “Başörtüsü füruattır, bizim öncelikli meselemiz değildir”, dedi.


Bir Müslüman’ın olması gerektiği ölçüde faizin karşısındaydı. İslam iktisadıyla ilgili yaptığı vaaz ve sohbetlerin hepsinde faizsiz sistemin savunucusuydu. Finans kurumu kuruluşunu gerçekleştiren bir cemaati üstü kapalı ifadelerle sürekli eleştirdi. Ve tenakuz: Himmet paraları çoğalınca ve zenginlerin dehaleti artınca emretti, Asya Finans kuruldu. Şimdilerde tenakuzun tavan yaptığı bir macera yaşanıyor. Batmak üzere olan Bank Asya, başka bankalardan faizle borç alınıp kurtarılmaya çalışılıyor. Yani, Allah için cihada çıkılmışken, ayette, Allah’a karşı harp ilanı kabul edilen faiz kurumu uğruna cihat (!) yapılıyor..


“Evvel –ahir, arkadaşlarıma vasiyetim şudur: Eğer bir gün bu ülkeyi terk eder gidersem, Mekke’de, Medine’de dahi olsam, beni yakamdan tutup sürükleyerek buraya getirmezseniz, hakkım sizlere haram olsun” diyordu. Ve tenakuz: Devlet bütün birimleriyle harekete geçmiş onu Türkiye’ye getirmek için uğraşıyor. Daha öncesinde bizzat Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı tarafından gayet samimi bir jestle milyonlarca insanın şahitliğinde ülkesine davet ediliyor; fakat o gelmemekte diretiyor; gelmemek için her türlü kirli oyuna tenezzül ediyor..


Sene 1976. Ramazan ayının bir Cuma günü, Sultanahmet Camii’nde vaaz verdi. Başbakan Demirel de dinleyenler arasında. Namaz sonrası musafaha edilirken Demirel, Gülen’e yanağını dokundurmak istedi; yüzünü çekti, engelledi. Demirel’in başı boşlukta gel-git yaptı. Çıkışta niye öyle yaptığını sordum. Şarap fıçısı gibi adam, dedi. Ve tenakuz: Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın ödül töreni. Cumhurbaşkanı Demirel’e ödülünü vakfın onursal başkanı sıfatıyla Gülen verdi. Demirel’in elini dakikalarca bırakmadı; ellerinin onun eline dokunmuş olmasından nasıl bahtiyarlık duyduğunu anlattı; ve kitaplarında sadece Efendimiz için kullandığı bir sıfatı onun için de kullandı; Demirel’i söz sultanı ilan etti.

O gün kendisine, dolaylı bir yolla hayatının en talihsiz konuşmasını yaptığını söyledim. Daha sonra, öncesine rahmet okutacak nice talihsizliklerin sökün edeceğini nerden bileyim. Şimdilerde sergilediği Türkiye aleyhtarı tavrı söz konusu talihsizliklerden sadece biri..
Mevlana’dan ödünç alarak bir temsille konuyu bitirelim: Adamın biri, zina etmekte olduğu kadının başı açılınca, “başını ört, saçın bana haram” demiş..
...
(Latif Erdoğan,yeni akit, 07.02.2015)
Bir kaç tezatı da hükümet yapmış çok mu yani :gl
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
@muallim08

KONUYU SAPTIRMA

VERGİ KIYAĞI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİ BİR CÜMLE İLE ÖZETLE.

BENİ KONUŞTURTMA TÜRKİYEDE FİNANS KURUMU İLE OLUŞAN BUGÜN ADLARI BANKA OLAN KURUMLARIN ORTAKLARINI BİLİYORUM.

SEN ÖNCE BUNA CEVAP VER

 

kebîkec

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Katılım
21 Eyl 2007
Mesajlar
7,846
Puanları
113
@muallim08

KONUYU SAPTIRMA

VERGİ KIYAĞI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİ BİR CÜMLE İLE ÖZETLE.

BENİ KONUŞTURTMA TÜRKİYEDE FİNANS KURUMU İLE OLUŞAN BUGÜN ADLARI BANKA OLAN KURUMLARIN ORTAKLARINI BİLİYORUM.

SEN ÖNCE BUNA CEVAP VER
Seni konuşturtmadan bir cümleyle özetleyeyim.

Milli gazete ve cemaatin aynı ortak payda da buluşması önemli sayılsa da '' Aç tavuk kendini darı ambarında zanneder '' atasözünü çağrıştırıyor.
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Akp hükümetinin bazı ülkelerle birlikte İTRail denen ortadoğunun teröristine 130 kalem ithalat için vergi muafiyeti tanıması rezalettir, rezilliktir.

Tİcareti ilişkileri, diplomatik ilişkileri tamamen kesecekleri yerde bi de vergi muafiyeti tanıyorlar, yazıklar olsun.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
seni konuşturtmadan bir cümleyle özetleyeyim.

Milli gazete ve cemaatin aynı ortak payda da buluşması önemli sayılsa da '' aç tavuk kendini darı ambarında zanneder '' atasözünü çağrıştırıyor.
dürüst ol

üye ismine ve aklina uygun görüş bildir

nefsinle cevap verme.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
@muallim08

SANA YAKIŞANI

YAP VE KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜNÜ YAZ.

NEFSİNİN ESİRİ OLMA.

DİĞER SORUM MAVİ MARMARADA ŞEHİTLERİMİZİN KATİLLERİ İÇİN MAHKEME KARARI HALA NEDEN İNTERPOLE VE GEREKLİ YERLERE GÖNDERİLMEDİ ?
 

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
19 Şub 2013
Mesajlar
21,533
Puanları
83
Akp hükümetinin bazı ülkelerle birlikte İTRail denen ortadoğunun teröristine 130 kalem ithalat için vergi muafiyeti tanıması rezalettir, rezilliktir.
Bu 130 kalem ne acaba?

Türkiye'nin bu 130 kaleme ihtiyacı varsa şayet yerinde bir karar. İhtiyacı yoksa sırf israil'e yaranmak için yapılmışsa durum kötüdür.
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu 130 kalem ne acaba?

Türkiye'nin bu 130 kaleme ihtiyacı varsa şayet yerinde bir karar. İhtiyacı yoksa sırf israil'e yaranmak için yapılmışsa durum kötüdür.

130 kalemi tek tek kontrol etmedim fakat şu var: Türkiyenin ihtiyacı varsa BÜTÜN ÜLKELERE VERGİ MUAFİYETİ gerekmez mi?

Öyle ya, bu maddeler bizim ihtiyacımız diyorsan nerden gelirse gelsin diyedüşünüyorsan HERKESE MUAFİYET tanırsın.

Ama BAZI ÜLKELERE muafiyet tanınıyor, bu ülkeler arasında da İTrail var.

Garip değil mi?
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
bu 130 kalem ne acaba?

Türkiye'nin bu 130 kaleme ihtiyacı varsa şayet yerinde bir karar. Ihtiyacı yoksa sırf israil'e yaranmak için yapılmışsa durum kötüdür.
konu kalem değil

diğer ülkelerden ithalata vergi artirilişi

başta israil ve hirvatistan a ab ülkelerine vergi kiyaği

 

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
19 Şub 2013
Mesajlar
21,533
Puanları
83
130 kalemi tek tek kontrol etmedim fakat şu var: Türkiyenin ihtiyacı varsa BÜTÜN ÜLKELERE VERGİ MUAFİYETİ gerekmez mi?

Öyle ya, bu maddeler bizim ihtiyacımız diyorsan nerden gelirse gelsin diyedüşünüyorsan HERKESE MUAFİYET tanırsın.

Ama BAZI ÜLKELERE muafiyet tanınıyor, bu ülkeler arasında da İTrail var.

Garip değil mi?
http://www.haber7.com/guncel/haber/541741-iste-israil-ile-turkiyenin-ticaret-boyutu
 

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
19 Şub 2013
Mesajlar
21,533
Puanları
83
konu kalem değil

diğer ülkelerden ithalata vergi artirilişi

başta israil ve hirvatistan a ab ülkelerine vergi kiyaği
Onlara bu kıyağın verilmesi karşılığında onlar Türkiye'ye ne gibi kıyaklar yapacak?
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
MÜSLÜMAN

Kendisine soru sorulduğu zaman kendi zararınada olsa DOĞRU yu söyler.
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
Davos'ta o tepkiye hepimiz sevinmiştik başta...ama birde baktık ki basın toplantısında geri adım attı CB...Peres'e giydirdi içerde...Ben moderatöre tepki gösterdim dedi...maalesef yara aldı o çıkışı...

1) Yıllardır OECD'ye üye olmaya çalışan israil 2010'da AKP hükümetinin veto etmemesinden onay vermesinden dolayı üye oldu.
2)Enerji Bakanı İSRAİL'den izin alırsak elektrik üreten gemi göndereceğiz dedi Gazze'ye(cemaati otorite dedikleri için yerden yere vurmuşlardı)
3)Yahudi madalyasına sahip tek müslüman var oda CB...tepkilerde sonra geri iade etti mi...bilmiyorum...umarım etmiştir...
4)CB'nin oğlunun israil ile gemi ticareti yaptığını biliyoruz...
5)Mavi marmara'dan sonra bile israil ile ticaret durması bir yana sürekli arttı...Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) verilerine bakılabilir bunun için.
6)Dün Destici bir iddiada bulundu...İsrail'e anadolu da maden arama izni verildiği konusunda...bakalım buda yakında çıkar ortaya...

Bugünde milli gazete yayınladı resmen...bakanlar kurulu kararı yayınlanmış resmi gazetede...

Benim milletimde hala ümmetin umudu desin...Mitinglerde Filistin atkısı takmakla olmuyor!!!
 

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
7,131
Puanları
113
Aynı iki konu birleştirildi.
 

alitufan2003

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
27 Ağu 2013
Mesajlar
1,370
Puanları
0
Lafons'un verdiği link'te şu dikkatimi çekti...Bu tarihte İKTİDAR'da kim vardı? @lafons7275
 

alitufan2003

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
27 Ağu 2013
Mesajlar
1,370
Puanları
0
???????
 
Üst