İsraile kaldık.... Utançdan Ölmek Gerek..

ummuhan

Kıdemli Üye
PKK'ya karşı İsrail nanosu
Nano teknolojide liderler. Peres Türkiye'ye yeni önerilerle geldi..

13 Kasım 2007 / 08:56
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, terörle mücadelede Türkiye'ye destek verdi: Dağdaki teröristleri F-16'larla takip ederek bitiremezsiniz. Biz askeri nano teknolojide çok ileriyiz, gelin beraber çalışalım

NANO teknolojiye en büyük yatırımı yapan ülkenin lideri Peres, Ankara'ya askeri dayanışma önerisiyle geldi. Atom ve molekül ölçeğinde takip ve ölçme sağlayan nano teknoloji dünyada da çok yeni...

BİZE FÜZE SATACAK

NANO sistemiyle askeri alanda ilerleyen İsrail, bu teknolojiyle silahlar geliştirdi. Çok hafif yelekler ve bomba tanıyan giysiler de üretiyor. Türkiye'de nano üzerine sadece Bilkent'te çalışılıyor.

BÖLGEYİ İYİ İZLİYOR

TÜRKİYE ve İsrail'in Arrow (Ok) antibalistik füze sisteminin satışı konusunda temasları var. İsrail'in uzayda 'Ofek 7' adlı casus uydusu var. Suriye, İran ve Kuzey Irak'ı bu uydularla çok yakından izliyor.

öggeş

Asistan
Herkez hak ettiği gibi yönetilirmiş...

ummuhan

Kıdemli Üye
Herkez hak ettiği gibi yönetilirmiş...

Hah işte bu böyle burada aylardır siyonizm konuşulur ben de aynı şeyi derim siz daha kısa yazmışsınız... Biz Tam Müslüman Olmadıkça yani kendimiz i düzeltemedikçe ne kimseyi ne ülkemizi kurtaramayız... sadece konuşur konuşur konuşuruz :D

agbi

Yasaklı
Hah işte bu böyle burada aylardır siyonizm konuşulur ben de aynı şeyi derim siz daha kısa yazmışsınız... Biz Tam Müslüman Olmadıkça yani kendimiz i düzeltemedikçe ne kimseyi ne ülkemizi kurtaramayız... sadece konuşur konuşur konuşuruz :D

İyi bir tespitiniz ve konu açmışsınız teşekkürler.

Çok doğru KONUŞURUZ KONUŞURUZ başka bir şey yapmayız.

Sen bugünün dünyevi ilimleri öğreten Bilim adamı yetiştiren Ünüversite yönetimlerini Siyonizm uşaklarına bırak ondan sonra ALLAH ını Vatanını bilen GENÇLER yetiştirmesini bekle. SONRA da ŞİKAYET ET. Hadi beee

İSRAİL e KALDIK UTANÇTAN ÖLMEK GEREK.de.

Eğer Dünyevi ilmi bunun getirdikleri teknolojilere sahip olmak istiyorsan ÖNCE SİYONİZMİN BU VATAN İÇİNDE UZANTILARINI YASAL YOLLARLA AKIL YOLU ile PASİFİZE ETMEK GEREK.

Unutmadan Şunuda belirtmek isterim ABD , RUSYA ve İSRAİL CİNLER ÜZERİNDE ÇOK BÜYÜK ARAŞTIRMALARA GİRMİŞLER Bayağı yol almışlardır
.

öggeş

Asistan

Unutmadan Şunuda belirtmek isterim ABD , RUSYA ve İSRAİL CİNLER ÜZERİNDE ÇOK BÜYÜK ARAŞTIRMALARA GİRMİŞLER Bayağı yol almışlardır.

anlamadım nasıl cinler üzerinde araştırma yapmışlar.

öggeş

Asistan
nasıl bir araştırma yapıyorlar acaba :blink:

cinleri gören ve onunla konuşan bir arkadaşım vardı sıcağı sıcağına olayı anlattı bana dehşet oldum

agbi

Yasaklı
nasıl bir araştırma yapıyorlar acaba :blink:

Ben gerçek yaşamımda Cin demem Üç harfli derim.Üç harfli deyince bunu algılarsınız.

Hani Tv larda uçan medyum lar üzerinde görüntüler oluyor onlar bu ilmin bir parçası denemeler.

Üç harfliler üzerindeki araştırmalarda had safhadalar .

Nasıl bir araştırma yapıyorlarmı ? Cevabi gayet basit Dünyevi güçlerine güç katmak için.

grozny

Doçent

Tam müslüman nasıl olacağız?
Kendimizi düzelteceğiz ama neyimizi,nasıl düzelteceğiz,nerden başlayacağız?

ummuhan

Kıdemli Üye

Kendini düzeltemeyenler genelde etrafları düzeltme mesajları verirler dikkat edin :)

Ben mi ben henüz kendimi tam düzeltemedim çabadayım bizinillah....

Hangi büyük velî kuldan " siz uyuyun siyonizm böyle şöyle yapıyor" teranesi dinlediniz, yoktur zira onlar K3al ehl-i olmazlar her daim h3al ehlidirler, sağlam müslüman sevilen mü'mindirler ve kendilerini de daima " ben aciz, biz aciz.... v.b terimler ile tanımlarlar....
Ehl-i hâl olabilmeyi umud etmek ve dua etmek de hepimizin asli görevi :)

Tam müslüman nasıl olacağız?
Kendimi düzelteceğiz ama neyimizi,nasıl düzelteceğiz,nerden başlayacağız?

Kardeş mesela namaz, vaktinde ve tadil-i erkan ile kılmak...
mesela kul haklarından ber3ı olmak
mesela faydasız ve boş laflardan ve meclislerinden uzak durmak,
mesela dili ve gönlü hiç boş bırakmayıp her daim zikrullah ile olmak,
mesela, su-i zanlar ile hüküm vermemek,
mesela insanları yargılamamak, bunu YARADAN a bırakmak..........
.......
....
siz de bilirsiniz bunları ve devamını :)

agbi

Yasaklı
Kendini düzeltemeyenler genelde etrafları düzeltme mesajları verirler dikkat edin :)

Hangi büyük velî kuldan " siz uyuyun siyonizm böyle şöyle yapıyor" teranesi dinlediniz, yoktur zira onlar K3al ehl-i olmazlar her daim h3al ehlidirler, sağlam müslüman sevilen mü'mindirler ve kendilerini de daima " ben aciz, biz aciz.... v.b terimler ile tanımlarlar....

Risaleleri okuduğun zaman Üstad ın reçetelerini çok iyi anlayabilirsiniz.Önemli olan okumaktır tabiki okuduktan sonra düşünmek ve düşündüklerini HAYATA GEÇİRMEKTİR.

Şimdi size sorarım Kuran da örnek Bakara suresi 282 nci Ayet te Allah cc bizlere ne demek istemiştir.????

Ayetin özü nedir Evet Ummuhan Abla bunu bana anlatabilirmisin.

.......
....

Ummuhan Abla Allah cc bize neden 5 vakit namazı farz kılmıştır ilminizle bana anlatabilirmisiniz?

Siz İlim sahibisiniz CUMA Namazı neden Cemeatle farz kılınmıştır??

Lütfen İlminizden bizleri mahrum bırakmayın.İlminize ihtiyacımız var.

:dik:

aynı konu içinde ardarda mesaj yazmayınız!!!

ummuhan

Kıdemli Üye
"Benim oğlum bina okur, döner gene okur." bir deyim idi değil mi GENERAL :)

Bakalım ne imiş :

"Benim oğlum bina okur, döner gene okur." Osmanlı eğitimciliğinde mesel olmuş bir deyiştir. Bina, Arapça bir dilbilgisi terimidir. Arapçanın eylem çatılarıyla ilgili olarak: dildeki eylemlerin geçişli (müteaddi), geçişsiz (lazım, gayrı, mütaddi), edilgen (mechul fiil), dönüşlü adıl (mutavaat zamiri), dönüşlü çatı (mutavaatı), ve dönüşlü eylem (mutavaat fiili) vb. gibi dilbilimsel yapıları öğreten değil de, ezberleten dilbilgisi kuralları bina terimi çatısı altında toplanırdı. Ama Osmanlı eğitimi bir türlü bu arap saçına dönmüş karmaşık kuralların içiinden çıkamazdı. onun için olacak ki, "Benim oğlum bina okur, döner gene okur." alaysama sözü üretilmiştir.

Bilgilenelim amacı ile....

agbi

Yasaklı
Ummuhan Abla Allah cc bize neden 5 vakit namazı farz kılmıştır ilminizle bana anlatabilirmisiniz?

Siz İlim sahibisiniz CUMA Namazı neden Cemeatle farz kılınmıştır??

Lütfen İlminizden bizleri mahrum bırakmayın.İlminize ihtiyacımız var.

Ben cevap bekliyorum ablacığım..

Şimdi bana müsade Akşam a cevaplarınızı okurum.

grozny

Doçent
.......
....

Bunların hepsi doğru ve güzel şeylerdir.Müslümanda mutlaka olması gerekenlerdir.
Ben inanıyorum ki yeryüzünün sorumluluğunu taşımak(halifelik) müslümanların görevidir.
Dünyanın her tarafındaki dini ırkı ne olursa olsun zulme uğrayan insanların yardımına koşmaktan,nesli tükenen hayvanları korumaktan çevre kirliliğine,varsa dünya dışı canlılarla irtibat kurmaya kadar bizim yapmamız gereken şeylerdir.
Bunu yapabilmek için öncelikle yapmaız gereken şeyin düşünce sistemimizi,bilgi teorimizi Kurana uygun hale getirmek olduğuna inanıyorum.
Biz Kuranın metoduna göre düşünmğyoruz,hatta hiç düşünmüyoruz.Geçmişte yaşamış ve bugün yaşayan birtakım insanlara sorgusuz sualsiz gözü kapalı iman ediyoruz.
Onları yanılmaz şaşmaz kutsal insanlar sayarak putlaştırıyoruz.Halbuki onlar devirlerine göre bir şeyler söylediler geçtiler gittiler.Mevlananın dediği gibi "Şimdi yeni şeyler söylemek lazım,cancağızım."
Bugünkü düşünce yapımız ise geçmişe inançtan ibarettir.

Öncelikle Kurana uygun bilgi teorisi geliştirmemiz gerekir.
Kurana göre bilginin kaynağı 7 dir:
5 duyu+akıl+Kuran.
Bütün ezberlerimizi bu kriterden geçirmeli uymayanları atmalıyız.

Önderlerimiz e bir bakalım.Onlar yeryüzünün sorumluluğunu taşıma gibi bir öngörüleri var mı?Böyle bir düşünceye niyete sahipler mi?
Cemaat liderlerine,siyasi liderlere bakalım.Hepsi rüşvet olarak görmedikleri hediyelerle (faizsiz bankacılık uyanıklığının mucidleri olarak) kendilerinden sonra gelecek 7 nesle yetecek mal mülk toparlama gayreti içindeler mi,yoksa halifelik sorumluluğunun idraki ile ona göre bir stratejimi izliyorlar?

Bu yapı ile gelebileceğimiz yer burası.Bu durumdan memnun isek bu zihniyete devem,yok değilsek bu sonucu veren bu zihniyeti değiştirmek gerekir.
selametle...

agbi

Yasaklı
Güzel bir alıntımı desem

Yoksa

şu soruyumu sorsam

İsparta Uçak kazası ? Çanakkalede Traktör e çarpan Dolmuş ? Aselsan İntiharları.

ASLINDA alıntı yapacağımıza bu konular için düşünmek gerek.