İsrail'den Yemen İtirafı

spesifik

آزادی قید و بند
Siyonist israil: Yemen'de Husilerin mevzilerini bombalıyoruz

İşgalci israil Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel, Yemen'de Suud rejimi öncülüğündeki Arap devletlerine yardımcı olmak için Husilerin mevzilerini bombaladıklarını itiraf etti.
israil'de yayın yapan Yela Gazetesi, israil Hava Kuvvetleri'nin İşgalci Amerika'nın desteğiyle Suud rejimi öncülüğündeki 'Kararlı Fırtına Operasyonu'na savaş uçaklarıyla destek verdiklerini yazarak Yemen halkını bombaladıklarını itiraf etti.
Sözkonusu haberde, Siyonist israil Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel'in “Yemen'de Arap devletlerine yardımcı olmak için Husilerin mevzilerini bombalıyoruz” açıklamasına yer verildi.
Siyonist Eshel, “Artık Arap devletleri bizi hastalıklı vücut olarak görmüyor, bizden yardım istiyorlar” ifadesini kullandı.
Gazete ayrıca, haberin devamında Suud'un operasyondan sorumlu “Ahmed Muhammed” ismindeki komutanının ilk başta israil'in operasyona destek vermesine karşı çıktığını, ancak israil uçaklarını gördükten sonra fikrini değiştirdiğini yazdı. (İLKHA)

Kaçak

Yeni
Bilgi kirliliği olması yüksek bir haber ...

spesifik

آزادی قید و بند
İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel, Yemen’de Arap devletlerine yardımcı olmak için Husilerin mevzilerini bombaladıklarını söyledi.
İsrail’de yayın yapan Yela Gazetesi, İsrail Hava Kuvvetleri’nin Suud öncülüğündeki Kararlı Fırtına Operasyonu’na savaş uçaklarıyla destek verdiklerini yazdı.
Haberde, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel’in “Yemen’de Arap devletlerine yardımcı olmak için Husilerin mevzilerini bombalıyoruz” açıklamasına yer verildi.
Eshel, “Artık Arap devletleri bizi hastalıklı vücut olarak görmüyor, bizden yardım istiyorlar” ifadesini kullandı.
Gazete, haberinin devamında Suud’un operasyondan sorumlu “Ahmed Muhammed” ismindeki komutanının ilk başta İsrail’in operasyona destek vermesine karşı çıktığını, ancak İsrail uçaklarını gördükten sonra fikrini değiştirdiğini bildirdi.
islami analiz
139401130612108685028344%20(1).jpg

Kaçak

Yeni
Mükerrer konu , aman nükleer olmasın

Kaçak

Yeni
Birleştirilse de kararimdan vazgecmiyorum

bi husben

Kıdemli Üye
abd ve şer ittifakı işidi ve işidin içindeki müslümanları bombalarken ses çıkarmayanlar
israilin husileri bombalamasına içerleniyor

Ahter

Kıdemli Üye
..İsrail ve ABD bir yandan suriyede ESED le işbirliği yaparken, bir yandanda ARAB birliği güçlerine istihbari yardımda bulunuyorlar...Bu meseleye siyah ve beyaz olarak bakılamaz..Tavşana kaç, tazıya tut politikası devam ediyor...Suriye meselesi,nde adım atmayan arab güçleri, önceleri husileri desteklemekten (özellikle suuudiler) ,ekonomik ve siyasi çıkarları gereği, vazgeçerek askeri harekat düzenliyorlar..Yemen ihvanına karşı Husileri destekleyen suuudiler, tehlike kapıya gelince U dönüşü yaptılar...Bunlardan ilkeli bir tutum beklenemez.Ne ESED destekçisi İranı, nede oportunist Arab güçlerini destekliyoruz..Bunlar birbirlerinin tez ve antitezidir..