İsrail'den Mavi Marmara Davasını Sonlandırmak İçin Gazze’deki Ablukayı Gevşetecek ''Yeşil Hat'' Teklifi

Dua Nur

Kıdemli Üye
İsrail'den Mavi Marmara Davasını Sonlandırmak İçin Gazze’deki Ablukayı Gevşetecek ''Yeşil Hat'' Teklifi

İsrail, bir aracı vasıtası ile Mavi Marmara mağdurlarının avukatlarına, Gazze’deki ablukayı gevşetecek ''Yeşil Hat'' (greenline) ve katliam mağdurlarına 1 milyar dolarlık tazminat ödeme teklifinde bulundu.

Mersin limanında kurulması teklif edilen ''Yeşil Hat''tın Türkiye’den Gazze’ye giden malların İsrail gümrüklerine takılmadan ve ambalajları yırtılmadan yerine ulaşmasını sağlayacağı da taahhüt edildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Mavi Marmara mağdurları için 1 milyar dolar tazminat teklifinde de bulunan aracı, avukatların ''Mavi Marmara üzerinden pazarlık yapmayacaklarını'' beyan etmeleri üzerine, İsrail’in bu bedel karşılığında ne talep ettiğini açıklamadı.

İsrail’in teklifi yaklaşık 3 ay kadar önce Türkiye’de yaşayan Musevi asıllı önemli bir işadamı vasıtasıyla Mavi Marmara mağdurlarının avukatları aracılığıyla İHH’ya iletildi.

Görüşme önerisinin ''Gazze’ye yönelik abluka ve ticari öneri'' adı altında getirildiğini belirten Avukat Cihat Gökdemir, gelen aracının Gazze üzerindeki ablukanın gevşetilmesini kendilerine ilettiğini, kendilerininse ''Gazze ablukası pazarlık konusu yapılamaz. Kayıtsız şartsız abluka kaldırılmalıdır'' dediğini söyledi.

http://www.haber10.com/haber/594780/#.VPgWdLccRPM

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Özür dilerim, kabalık ediyorum amma ben buna tamamen büyük bir geri zekalılık diyebilirim ancak.

Benim toprağıma çökecek

Bana duvar örecek

Benim yurdumu açık hava hapishanesine getirecek

Sonra neymiş efendim YEŞİL HAT İLE TÜRKİYE'DEN YARDIM ALALIM

O duvarlar yıkılmadan, yahudiler o evlerden defolmadan bu intikam duygusu bitmeden büyüyecek.

Türkiye, yada hükümet bunu kabul ederse de yuh olsun !