İsrail'den Mahmud Abbas'a Ödül

cahid

Kıdemli Üye
resim.php

İsrail, Batı Şeria'daki direnişi etkisiz hale getiren Mahmud Abbas ve ekini ödüllendirmeye hazırlanıyor.
Haaretz gazetesi, İsrail'in Mahmud Abbas'a bağlı emniyet güçlerinin kullanması için Rusya'nın gönderdiği zırhlı 50 askeri aracın Batı Şeria'ya girmesine izin verilmesinin gündeme geldiğini duyurdu.

Filistin kaynaklarına göre İsrail'in 50 askeri aracın Batı Şeria'ya girmesine izin vermesi için görüşmelerin başlaması, emniyet güçlerinin direniş eylemlerini etkisiz hale getirmesi ve direnişçileri tutuklamasındaki başarısından sonra başladı. İsrail, 50 araca müsaade edilmesinin, güvenlik işbirliğine karşı iyi niyet gösterisi olduğunu açıkladı.

İsrail eski başbakanı Ehud Olmert, kurşunla donatılarakİsrail askerlerini hedef alacak araçlara dönüştürülmemesi şartıyla 25 askeri aracın Batı Şeria'ya girmesine izin vermişti.

Mahmud Abbas Yönetimi, askeri araçların protesto gösterilerinin bastırılması gibi iç güvenlikde kullanılacağı sözünü İsrail'e vermişti.

İsrail, Mahmud Abbas'tan Memnun

Diğer yandan İsrail Ordusu'nun Batı Şeria komutanı yitzhak bar, İsrail ile Abbas yönetimi arasındaki güvenlik alanındaki koordinasyonun başarılı sonuçlar verdiğii söyledi. Bar "Filistinliler ile İsrail ordusu arasındaki güvenlik işbirliği günden güne gelişiyor" dedi.

Güvenlik işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Bar, İsrail'in güvenliğini tehdit eden Batı Şeria'daki merkezlerin ortadan kaldırılması çağrısında bulundu.

Mahmud Abbas'ın Batı Şeria'daki uygulamalarından İsrail ordusunun memnun olduğunu belirten Bar, Abbas'ın terörle mücadelede etkin rol üstlendiğini söyledi.

Bar, son olarak "Biz, Batı Şeria'daki şehirlerin iç noktalarına kadar ilerliyoruz ve geçmişte olduğu gibi bizlere bir tek kurşun daha sıkılmıyor" dedi.

Bunun yanı sıra emniyet güçlerinin bugün sabah da Batı Şeria'nın farklı şehirlerinde, Hamas'a mensup 7 Filistinli göz altına aldıkları öğrenildi.

isra haber

korakademik

Ordinaryus
buna benzer haberleri taşımanızdaki sırra eremedik.
cahid bey

cahid

Kıdemli Üye
Herhangi bir sırrı yok.. Haber okunsun diye ekleniyor.. İsteyen okur istemeyen okumaz.. Yorum okuyucuya kalmış yorum yapmadık..

korakademik

Ordinaryus
bir müslüman hakkında olumsuz haberi yaymak ne kadar doğru

buna benzer tartışmamız olmuştu
sanırım hala aynı yerdesiniz.

merak ediyorum
gazzeli yöneticiler hakkındaki tüm olumsuz haberleri taşısam ne tepki verirdiniz.

cahid

Kıdemli Üye
Kardeşim istediğin haberi taşı.. Ne cevap verecem ki.. Bunlar zaten her tarafta yazılıp çizilen şeyler.. Bunu ben dillendirmiyorum ki.. Burası net ortamı öncelikle.. Bir haber okuduğun vakit anlamak istiyorsan araştırırsın kaynağını olur biter.. Altında kaynağı yazıyor.. Kaynaksız zikretmedim bir kere..

Bir müslümanın müslümanları siyonist kâfirlere teslim etmesi ne kadar doğru peki? Kendi direnir direnmez ayrı mesele ama çıkar da Gazze'deki direnişçilerin yakalanması için İsrail'e destek verirse her tarafa yayarız..

korakademik

Ordinaryus
işte probleminiz o
hamas için herhangi bir olumsuz haberiniz iokumadım
ikincisi
bir müslüman hakkında olumsuz haber niye yapılır.
İsrail i ve diğerlerini sevindirmek için

bölünmüşlüğümüzü perçinlemek için
gösterdiğiniz gayret için tebrik etmek lazım.

korakademik

Ordinaryus
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, ABD'nin Hamas'ı terör örgütü olarak gördüğünü ve bu konudaki görüşünün net olduğunu bildirdi.

alın bu da haber

korakademik

Ordinaryus
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN HAMAS'LA EL FETİH ARASINDA ARABULUCULUK ÖNERİSİNE HAMAS'TAN RET

bu da haber
sadece belirli yöndeki şia kaynaklı haberleri paylaşmanız
forum adına pek iç acıcı deği

cahid

Kıdemli Üye
bu da haber
sadece belirli yöndeki şia kaynaklı haberleri paylaşmanız
forum adına pek iç acıcı deği

Onu da sen ekleseydin.. Ekledin de kaldırdık mı ? Yukarıda ABD kaynaklı haberi de haber diye ifade etmen de senin problemin.. Eleştirin varsa yap habere karşı.. Senin sürekli kendi fikirlerini destekleyen yazıları eklemene dair sözüm mü oldu ya da hiçbirine girip yorum mu yaptım..

korakademik

Ordinaryus
benim yayınladığım veya yazdığım mesajlarda
başka bir MÜSLÜMANI zor duruma düşürecek bir mevzu mu naklettim.

İsrail ile ilgili herhangi bir habere itiraz etmiyorum.
itirazım Müslüman olarak bilinen birini rencide edebilecek haberin paylaşılmasına

Yukarıda ABD kaynaklı haberi
haberin kaynağı önemli mi
önemliyse senin kaynağın nedir. hangi ülkeye hizmet veriyor İSRA HABER müslümanlar arasında bölücülük haberlerini yayan hangi haber kaynağı hangi ülkenin haber kaynağı olabilir. buyrun açıklayın.

paylaştığınız haberler önemli zihniyetinizi ortaya koyuyor.
ihvan da yöneticiyseniz
buna dikkat etmek zorundasınız.
üye olarak paylaşırsanız sorun değil
ama yöneticisin.
ve müslümanlar arasında birlik ve beraberliği koruyacak haberleri paylaşman gerekli
ayrılıkları körükleyen haberleri değil.

cahid

Kıdemli Üye
benim yayınladığım veya yazdığım mesajlarda
başka bir MÜSLÜMANI zor duruma düşürecek bir mevzu mu naklettim.

İsrail ile ilgili herhangi bir habere itiraz etmiyorum.
itirazım Müslüman olarak bilinen birini rencide edebilecek haberin paylaşılmasına

haberin kaynağı önemli mi
önemliyse senin kaynağın nedir. hangi ülkeye hizmet veriyor İSRA HABER müslümanlar arasında bölücülük haberlerini yayan hangi haber kaynağı hangi ülkenin haber kaynağı olabilir. buyrun açıklayın.

paylaştığınız haberler önemli zihniyetinizi ortaya koyuyor.
ihvan da yöneticiyseniz
buna dikkat etmek zorundasınız.
üye olarak paylaşırsanız sorun değil
ama yöneticisin.
ve müslümanlar arasında birlik ve beraberliği koruyacak haberleri paylaşman gerekli
ayrılıkları körükleyen haberleri değil.

Ya kardeşim senin benimle bir zorun mu var ne yapsam eleştiriyorsun.. Gel o zaman sana bir teklif sunayım bir anket aç benim yönetici olarak istenip istenmememe dâir.. İstediğin kadar açık dursun.. Oy kullananların üçte biri istemiyoruz desinler anket sonuçlandığı an bırakayım.. Burdan söz veriyorum.. İkide bir konuyu yöneticiliğime bağlamanın anlamı ne? Sana karşı bir yaptırımım mı oldu? Hakaret mi ettim ne yaptım söyler msiin? Ya da benim yönetmek merakım mı var? Defalarca söyledim hala da söylüyorum ben baş olmak için , ahkam kesmek için yöneticilik felan yapmıyorum.. Ben ayağım zerre miktarı bir faydam olursa mutlu oluyorum.. Neyse gel dediğimi yap mâdem sana göre ayrışmayı körüklüyorum.. Çok da istediğim için felan da böyle bir işi yapmıyorum ama gel dediğimi yap istemesin kimse beni bu da mazeret olsun gidişime.. Sen de rahat et ben de rahat edeyim..

korakademik

Ordinaryus
ne bu şimdi kamera şakası mı?

açtığın konulara istersen sen bi bak
sünniler tu
şiiler yaşa
haberlerini sen paylaşıyorsun.
şiiler yaşa haberlerine birşey diyen yok

ama ben sünniyim bu ülke sünni ülkemde böyle birşey yapamazsın.
beslendiğin eli ısırmak gibi birşey

ayrıca söz konusu kaynak olarak gösterilen haber sitesi israil kaynaklı
şii ve sünniler arasında fitne çıkarmak isteyen yüzlerce sitelerden herhangi biri

güvenilir değil.

güvenilir olmadığını zaten kendin de daha önce açıkladın buna rağmen niyetini anlamış değilim.
sözlerimi de çaptırma

Ben ayağım zerre miktarı bir faydam olursa mutlu oluyorum..

demişsin
bravo
sünniler ve şiiler arasında fitne çıkarmak seni sevindiriyorsa
..........................................

cahid

Kıdemli Üye
Korakademik her konuma atlıyorsun kendince saçmalayıp duruyorsun.. Şiileri savunuyormuşum yok fitne çıkarıyormuşum.. Kimin ne yaptığını forumdaki bu kadar insan iyi biliyor.. Hamas mı şii El-Fetih mi? Ya da haberi veren sitenin İsrail kaynaklı olduğunu nereden biliyorsun? İşine gelince zanda bulunma diye bas bas bağırıyorsun işine gelince söylediğin söze bak.. Senin kadar çelişkili birisi daha var mı burada? Söyleyip ettiklerini getirtme bana.. İnsanların kusurlarını yalvarsalar da aramak adetimiz değildir.. Ama haddini aşıyorsun artık.. Benim açtığım konularda fikir beyan edeceksen et.. Seni ilgilendirmez benim niyetim.. Allah (c.c.) biliyor ben hesabımı O'na (c.c.) veririm sana değil..

korakademik

Ordinaryus
Kimin ne yaptığını forumdaki bu kadar insan iyi biliyor.. Hamas mı şii El-Fetih mi?
sence
Allah (c.c.) biliyor ben hesabımı O'na (c.c.) veririm
hesap vermek kolaysa verirsin :(

Benim açtığım konularda fikir beyan edeceksen et.. Seni ilgilendirmez benim niyetim..

yorum yapalım o zaman
yayınladığın ve fitneye ortak olduğun
haber yalanın daniskası.
başka bir haber kaynağından kanıtla

cahid

Kıdemli Üye
Sen kanıtla yalan olduğunu o zaman kanıtlayabiliyorsan..

korakademik

Ordinaryus
aksini kanıtla
var mı başka bir haber ajansında
verdiğin haber ajansında paylaşılan haber türleri belli
daha önce de sen de kabul etmiştin yanlış olabileceğini unutma

cahid

Kıdemli Üye
aksini kanıtla
var mı başka bir haber ajansında
verdiğin haber ajansında paylaşılan haber türleri belli
daha önce de sen de kabul etmiştin yanlış olabileceğini unutma

Yanlış olabileceğini (ihtimal) yani.. Yanlıştır demedim doğrudur da demedim.. Merak ediyorsan araştırırsın dedim.. Öncelikle Hamas sana göre şii herhalde onu araştır öğren. Forumda şiilerle ilgili haberlerde verdiğim tepkileri ya hiç görmedin ya da görmezden geliyorsun.. Beni itham ettiğin şeylere de bak.. Sana söyleyecek sözüm yok.. Uğraşma benimle.. Sana göre yanlışsa yanlış der geçersin.. Ben nasıl seni itham etmiyorum aklınca ithamlarda bulunup durma..

korakademik

Ordinaryus
sünnileri aşağılayan hakir gören haberleri paylaşmakta
eline ne geçicek
sevap mı

manifesto

Yasaklı
sünnileri aşağılayan hakir gören haberleri paylaşmakta
eline ne geçicek
sevap mı

Hocam hangi haber bu?
cahid hangi haberinde sünnilerin aşağılandığı haberi paylaşmış?
Ben böyle bir habere rastlamadığım için soruyorum.
farklı konular açıyor olabilir ama senin iddian ciddi

konuya dönersek,Arafat'ın da neler yaşadığını biliyoruz
Yanlışları da oldu doğruları da
Ancak filistin direnişinin sembolü olmuştu
Mahmut Abbas da nihayetinde filistinde ciddi bir kitleyi temsil ediyor
Yanlışları ile veya doğruları ile
İsrail bu tür hamleleri psikolojik harp için kullanır gelende
ciddiye almamak gerek

korakademik

Ordinaryus
konuya dönersek,Arafat'ın da neler yaşadığını biliyoruz
Yanlışları da oldu doğruları da
Ancak filistin direnişinin sembolü olmuştu
Mahmut Abbas da nihayetinde filistinde ciddi bir kitleyi temsil ediyor
Yanlışları ile veya doğruları ile
İsrail bu tür hamleleri psikolojik harp için kullanır gelende
ciddiye almamak gerek

peki bu tür haberleri paylaşarak israil e hizmet etmek doğru mudur.
cahid in açtığı konuları dolaşırsan ne demek istediğim ortaya çıkar.
üstteki haberlerin benzerini daha önce de paylaştı
paylaşmakta ısrar ederse eder
cevabını da benden alır.