İsrail'de savaş çanları çalıyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İsrail'de savaş çanları çalıyor

  • Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Misafir
TIMETURK / HABER MERKEZİ

“İsrail” Askeri İstihbarat Servisi Başkanı Amos Yadlin, İsrail’in savaşının dört cephede olacağını iddia etti.

İşgal topraklarında yayın yapan ve Siyonist medyanın en önemli iki gazetesinden biri olan Yediot Ahronot gazetesinde yer alan habere göre Yadlin, bir sonraki savaşın İsrail’in varoluş kaderini belirleyeceğini belirterek “Çünkü bu sefer İran, Suriye, Hizbullah ve Hamas’la savaşacağımızı kabul etmemiz gerekiyor” dedi.

İran’ın nükleer silah üretme kapasitesine sahip olduğunu iddia eden General Yadlin, ilk nükleer silahını üreten İran’ın bunun hemen ardından bir ikincisini yapmaya koyulacağını belirterek Suriye’nin silah kapasitesini geçen yıla nispetle iki katına çıkardığını, Hizbullah’ın uzun ve orta menzilli füzeler edindiğini, Hamas’ın ise İsrail’le savaşma cüretini kendine bulacak şekilde güçlendiğini ifadelerine ekledi.

Bu şartlar altında “İsrail”’in yeni bir savaşta dört cephede birden savaşmak zorunda olduğunu öne süren Yadlin, “ancak hava kuvvetlerimiz tüm bu düşmanları yok edebilecek ve savaşta zafer kazanabilecek güçtedir” iddiasında bulundu.

İişgal devletinin eski genelkurmay başkannı ve savunma bakanı Şaul Mofaz ise Ortadoğu’nun yakın bir gelecekte çok kanlı bir savaşa şahit olacağını vurguladı. Mofaz şu ifadeleri kullandı: “Şu an Gazze’de ve Lübnan’ın güneyinde şahit olduğumuz sükunet sahte bir sükunet ve istikrardır. Gelecekteki savaş, öncekilerden çok daha kanlı ve acılı olacaktır”

İsveç’in Stockholm kentindeki bir üniversitede konuşan Mofaz, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Abbas’ın bir an önce barış görüşmelerini yeniden başlatmaları gerektiğini belirterek Batı Şeria’nın yüzde 92’sini kapsayan geçici sınırlar içerisinde “bağımsız” bir Filistin devletinin kurulmasının iyi bir çözüm yolu olduğunu savundu.

Mofaz’ın tasavvurundaki “bağımsız Filistin” İsrail’in kontrolünde ve sadece Batı Şeria’yı ifade eden göstermelik bir devlet olarak İsrail’in politikalarını meşrulaştırma işlevi görecek.
 
Üst