İsrail tohumlarını da boykot etmek gerekiyor

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
6,240
Tepkime puanı
1,447
Puanları
113
Konum
Muamma...!
Nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzun farkında mısınız? Tarım ve Köy işleri Bakanlığı'nda 115 bin kişi çalışıyor. 30 tane ziraat fakültemiz, 50 tane tarım araştırma enstitümüz, 10 bin işsiz ziraat mühendisimiz var. Buna rağmen Türkiye tohumda tamamen dışa bağımlı. Tek kelimeyle tohumun patronu ise İsrail. İsrailli araştırmacıların, genleriyle oynayarak, gül ile limon kokulu domates yetiştirdiğini Şalom Gazetesi'nin internet sayfasından biraz araştırıp okuyabilirsiniz. İstediğiniz şekle sahip domatesleri bile bulabilirsiniz; çekirdeksiz, kalp şeklinde, salatalık şeklinde, dilimli... Yani genlerle oynama meselesi yüzde yüz doğru. Gelelim başka doğrulara. Bu tohumların bir ekimlik olduğunu bilmeyen yok. Yani İsrail'den bir defa tohum almakla kurtulamıyorsunuz.
Bir gram tohumun fiyatı her dönemde bir gram altına denk oldu. Üstelik İsrail tohumunu toprağa bir ektin mi artık isteseniz de yerli tohuma dönemiyorsunuz. Genetik tohum o toprağ a da zarar veriyor. Artık hep bu genetik tohumu kullanmak zorundasınız. 50-70 yıl sonra ise toprak kanserojen maddelerle dolduğu için artık tamamen kullanılmaz hale geliyor. Buna en güzel örnek: Türkiye'nin patates deposu olan Niğde ve Nevşehir bölgelerinde yetiştirilen patateslerde kanserojen maddeye rastlandığı için artık patates ekimine izin verilmemesidir.
Yani İsrail tohumu tek başına satmıyor. Tohum alana hastalığı bedava.... Tohumların içine hastalık yerleştiren İsrail bu sayede zirai ilaç satımını da garanti altına almış oluyor. Bütün bu acı tabloya rağmen Türkiye'de yabancıların menfaatine çalışan bir patent sistemi işletiliyor. Ne korkunç. Köylü kendi bahçesinde tohum bırakamayacak. Yoksa uluslararası mahkemede yargılanacak! Şu anda dünyada İsrail tohumu kullanma yasası çıkartan ilk ülke işgal altındaki Irak'tır. İkincisi de biz olacağız. EY VATANDAŞ AKLINI BAŞINA DEVŞİR !!! SOR SORUŞTUR, BOŞ DURMA... Bu yazıyı da okudunsa ister paylaş ister paylaşma, umrumda değil. Ama bilip de susmak ortak olmaktır. Bunu bari hatırla...Bu ihanete ortak olanlarla aynı pencereden bile bakma..

Prof.Dr. Kadircan Keski Bora
 

kodoo

Asistan
Katılım
17 Mar 2012
Mesajlar
483
Tepkime puanı
81
Puanları
28
Konum
Elaziz
Selamun aleyküm. Hocam, tarım bakanlığı bir adım atmazsa çiftçiler ne yapabilir ki? Düzene teslim oluyorlar.
Geçen köylü pazarına gittim mısır istedi çocuklar diye. Süt mısırı denen şey dolu her yer. Ata tohumu yok mu dedim, yok. Karpuz desen hepsi kabak aşılı. Elma vb meyvelerin üzerinde farklı kaygan bir tabaka var, ilaç mı bilemedim. Patateslerin içerisinde siyahlıklar. Yoktu böyle şeyler 20-30 sene evvel.
 

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
6,240
Tepkime puanı
1,447
Puanları
113
Konum
Muamma...!
Aleyküm selam.. Resme büyük pencereden bakmak gerek diye düşünüyorum.. Ülkelerin başındaki yöneticiler BM , DSÖ v.b. küresel kuruluşların emir eri maalesef.. NATO üyesi olmayan Ukrayna için yardımda bulunmak zorunda kalıyorsan ama Gazze'ye yardım edemiyor SİHA'larını seferber edemiyorsan sebebi başka şeyde aramaman gerekir.. Düzene teslim olanlar teslim oldukları düzen tarafından birer birer ortadan kaldırılıyor..

Eskiden 50 yaş altı kalp krizine senede 1-2 kere şahit oluyorduk şuan gün geçmiyor ki bir ölüm haberi işitmeyelim..

 
Üst