İsrail Kudüs'te 32 Konut İnşa Ediyorlar | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İsrail Kudüs'te 32 Konut İnşa Ediyorlar

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,497
Puanları
113

İsrail, 1948 topraklarının kuzeyindeki Besgaat Ziif mahallesinde 32 konutun inşa edilmesi için işlemlere başlandığı bildirildi.
İsrail Planlama ve İnşaat Komitesi, Salı günü 1948 topraklarının kuzeyindeki Besgaat Ziif mahallesinde 32 konutun inşa edilmesi için işlemlere başlandığı bildirildi.

Filistin ve İsrail hükümeti arasında doğrudan müzakereler başlamadan önce, ABD yönetiminin rezervasyonlarına ve Kudüs’te yapılacak her hangi bir konuta karşı olmasına rağmen İsrail radyosundan inşaat için gerekli girişimlere başlandığına dair haberler yapıldı.

Kudüs’te inşaat planlama üyesi olan Likud partili Elisha Peleg, dün yaptığı açıklamasında: "İsrail hükümeti Kudüs’te bir yerleşim merkezi yapmak için girişimlere başlamıştır ve bu konuda dışarıdan yapılacak her hangi bir müdaheleye asla izin vermeyecektir."

Peleg, komitenin 50 ek yerleşim biriminin inşaası için de araştırmalara başlandığını bildirdi.

Bazı üyelerin projeye karşı çıkıp çekilmelerinden sonra, İsrail Düzenleme Kurulu yerleşim birimlerinin inşaası için kendilerine sunulan tasarının planını onayladılar.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve bir dizi bakan son aylarda ‘Yerleşim Merkezi İnşaa Süresin’ nin bitiminden hemen sonra inşaata devam edeceklerini bildirmişlerdi.

Pazartesi günü İsrail Meclisi’nde Yasama İşleri Bakanlar Kurulu, yerleşim merkezi inşaası ile ilgili İsrail Başbakanı yetkilerini sınırlamayı gerektiren kanunu veto etti. Yerleşim merkezlerinin inşaası ise İsrail Meclisi’nde kullanılıcak olan oylara bağlı.

isra haber
 
Üst