Israil ihh başkanını korumaya mı aldı?

K

Kaçak

Guest
Rahatsızım doğru ...
Müslümanın izzetini , şerefini ayaklar altına alan , otorite seviciliğinden beri rahatsızım ...
Bana şerefli , onurlu dik duran müslüman lazım ...
Tavrım açıktır , her ortamda da hiç çekinmeksizin dile getiririm , otorite seviciler tarafını belli etmek zorundadır derim ...
Üzerine alınan alınır , alınmayan yutar lafı oturur ...

yukarıyı okursan yeteri kadar izah var tabi anlayana ...
Bülent Yıldırım , Raid Salahla aynı karede poz vermiştir , düşman muamelesi görüp tutuklanmıştır ...
Dahlan gibi Tel Avivde ikamet ettirilmemiştir , kırmızı halılar serilmemiştir ...
Ha birileri , birilerince korunuyorsa şayet demiştim ...
Bunlar yapılır ...
Pensilvanyada ikamet verilir , kırmızı halılarla karşılanır , bir kez olsun taciz edilipte huzuru kaçırılmaz demiştim ...
Şimdi söyle bakalım , kim kimi koruyor ?
Korunan Bülent Yıldırım mı , Pensilvanyamı ?

korakademik

Ordinaryus
korunan dediğin şahsın çiftliğine 3 kez silahlı saldırı olmuştur.
pasaportunun iptali için açılan dava malumunuz değil

hala kendi kendine yazıp çizip kusmaya devam ediceksin.
Allah şifa versin
o malum listedekilerin kıllarına zarar gelmemesi senin kusmukların açıklamıyor
aramızdaki iki yüzlü sebataycılara hizmetine devam et.

talib

Kıdemli Üye
Kaçak ile korakademik bir konu üzerinde tartışıyor.

Otoritesi İsrail olan kendine new-osmanlı diyen şahıs Kaçak'a cahil diyor.

Nasıl bir forum burası?

çocukca sataşmalar ile konular sayfalarca akıp gidiyor..

Kaçak, hirahos gibi forumdaki bir kaç seviyeli, aklı başında şahıs da kuyudan taş çıkarmaya çalışsın. Nafile çaba..

Bu gibi ağabeylerden beklenen, belki bildiklerini yazsınlar, sataşmaları es geçsinler..

Hele ki malum kesimin...

bilgebilge

Üye
Bu haber birçok açıdan komik, saçma ve hatalarla dolu. Şöyle ki:

Öncelikle haberi yapan site GÜVENİLMEZ BİR SİTE. Haberi buraya rastgele koymak yerine ilgili sitenin İMTİYAZ SAHİBİNİ ARAŞTIRMANIZ gerekmez miydi ? Öte yandan bunun aksinin doğru olduğunu varsayalım o zaman da şu soru çıkar karşımıza=> HABERİN UCU NEDEN AÇIK? Sadece bir görüntü var ve haberi yapan müthiş zekalar(!) şöyle bir soru atmış ortaya=>

image001%2826%29.jpg

Şimdi akıllara bazı sorular takılıyor:
-O liste; İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın dediği gibi “öldürülecekler listesi” miydi, yoksa gemideki görüntüleri çeken Iara Lee’nin dediği gibi “korumaya alınanların listesi” miydi?
-Eğer Iara Lee’nin dediği doğru ise İHH Başkanı Bülent Yıldırım; o saldırıda İsrail ordusu tarafından “öldürülmemesi gereken kişiler” arasında mıydı?
Odatv.com
VE KENDİ SORULARINA KENDİLERİ BİLE CEVAP VERMEMİŞ. Komedi gibi! Madem haberi yapanların elinde net bilgi ve belgeler vardı kesin olarak bunu okuyucuyla paylaşmaları gerekmez mi? Zaten emin olun eğer sitenin elinde KESİN BELGELER OLSAYDI site GÖZÜNÜ BİLE KIRPMADAN PAYLAŞIRDI. İnsan birazcık olsun düşünür!

korakademik

Ordinaryus
Kaçak ile korakademik bir konu üzerinde tartışıyor.

Otoritesi İsrail olan kendine new-osmanlı diyen şahıs Kaçak'a cahil diyor.

Nasıl bir forum burası?

çocukca sataşmalar ile konular sayfalarca akıp gidiyor..

Kaçak, hirahos gibi forumdaki bir kaç seviyeli, aklı başında şahıs da kuyudan taş çıkarmaya çalışsın. Nafile çaba..

Bu gibi ağabeylerden beklenen, belki bildiklerini yazsınlar, sataşmaları es geçsinler..

Hele ki malum kesimin...

çok basit soru sordum
listenin başında bir müslüman geri kalanı hristiyan ve yahudi olan listeden kime ne zarar gelmiştir gemide ve israil hapishanelerinde
bu koruma listesimidir
düz mantıkla soru soruldu
sorular sorular sorulara verilen ya karşı saldırı, ya da basit insanların imaları.

ihh mavi marmara olayına kadar ilgi alanımın dışında idi
ama sorularım ondan sonra arttı
kim kurdu
hangi grubun içinde
ilkkurulduğunda destek veren gruplar (aralarında bizim ağbiler de varken erbakancılar varken mahmut efendi cemaati varken )
hepsi niye ayrılıp kendi vakıflarını kurdular.
ihh nın faaliyet alanları neden iran etki sahası ile sınırlı
az veya çok neden sadece şii grupların yaşadığı bölgelerde yardım da bulunuyor.

talip kardeşim osmanlı kardeşimin sözünü kendi üzerime alındım
sen niye kaçak diye sızlandın anlamadım.

bilge bilge kardeşim
sitenin güvenilmez olduğunu bende biliyorum.
ama müslüman gazetelerin soramadığını sormuş
güvenilmez olması o soruya cevap vermeyiz mantığını getirmez.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kaçak kusmaya devam ettiğine göre rahatsızlığın geçmemiş

sana açık soru soruyoruz.
sen hala kusmaya devam ediyorsun.

-O liste; İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın dediği gibi “öldürülecekler listesi” miydi, yoksa gemideki görüntüleri çeken Iara Lee’nin dediği gibi “korumaya alınanların listesi” miydi?
-Eğer Iara Lee’nin dediği doğru ise İHH Başkanı Bülent Yıldırım; o saldırıda İsrail ordusu tarafından “öldürülmemesi gereken kişiler” arasında mıydı?

soru bu
talip malum kesim deyip durma
malum kesimin tedbirsizliği yüzünden tarihte onca müslüman kanı döktü
tarihteki dönmeleri bi öğren istersen

Doğru olduğuna dair kesin bilginiz, kanıtınız var mı?

Ya doğru değil ise, bir müslüman hakkında yaptığınız bu gıybet için vebale girdiğinizin umarım farkındasınzdır.

K

Kaçak

Guest
Dil uzatmasınlarda ne yaparlarsa yapsınlar ...
hiç ilgilenmem papa ile diyaloglarına , otorite ile sevişmelerine ...
Hiç karışmam tesettür fetvalarına , tabi olan olur beni baglamaz ...
hiç karışmam Somaliliye çayda çıra ezberletmelerine ...
Yeterki Müslümana dil uzatmasınlar ....

3 km öteden bir kaç atış talimi yapılmasımı korunaksız kıldı , korkutmuştur gercekten ...
Bülent Yıldırım dedigin adamın bulundugu gemiye 5-10 savaş gemisi , helikopter ve tepeden tırnaga silahlı silahlı askerler baskın yaptı yahu ...
Kim korunuyor bir kez daha soralım ?

Müslümana dil uzatmada ( daha hala bunu anlamış bile degilsin ) git kime dağ başını duman almışı söyletirsen söylet ...
Umrum olmaz ...

korakademik

Ordinaryus
farkındaysan kocaman bir fotoğraf var
isimler açıkça görünüyor
ilk sırada başkan
kalanı kim iyi bak bakalım
vebal alabilirim diye soru soramıcak mıyım
açıkça suçlamıyorum ki ben
ortada ihh ile ilgili bir iddiayı foruma taşıdım.

red en sakin yorum için Allah razı olsun

bilgebilge

Üye
bilge bilge kardeşim
sitenin güvenilmez olduğunu bende biliyorum.
ama müslüman gazetelerin soramadığını sormuş

Güvenilmez olduğunu bile bile yapıyorsan o daha da büyük bir kabahat. Şimdi bize bunun da gerekçesini verdirme. Gerekçesi çok basit. ALLAH'IN (c.c.) bu konudaki apaçık uyarıları belli. Bunu baştan bilmen lazım.

güvenilmez olması o soruya cevap vermeyiz mantığını getirmez.

Güvenilmez olsa bile o soru cevaplanabilir ancak işte işin SAÇMA YANI DA BURASI. SİTE KENDİ SORUSUNU BİLE CİDDİYE ALMAMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR. ÇÜNKÜ BİR CEVAP VERMEMİŞ VE MUAALLAKTA BIRAKMIŞ MESELEYİ. Buna da habercilik diyor. HABERCİLİK BELGESİZ İŞ YAPMAK MIDIR? Eğer DESTEKLEYİCİ BELGELERİ OLSAYDI KONU AÇIK VE SARİH BİR HAL ALIRDI ZATEN.

korakademik

Ordinaryus
Dil uzatmasınlarda ne yaparlarsa yapsınlar ...
hiç ilgilenmem papa ile diyaloglarına , otorite ile sevişmelerine ...
Hiç karışmam tesettür fetvalarına , tabi olan olur beni baglamaz ...
hiç karışmam Somaliliye çayda çıra ezberletmelerine ...
Yeterki Müslümana dil uzatmasınlar ....

3 km öteden bir kaç atış talimi yapılmasımı korunaksız kıldı , korkutmuştur gercekten ...
Bülent Yıldırım dedigin adamın bulundugu gemiye 5-10 savaş gemisi , helikopter ve tepeden tırnaga silahlı silahlı askerler baskın yaptı yahu ...
Kim korunuyor bir kez daha soralım ?

Müslümana dil uzatmada ( daha hala bunu anlamış bile degilsin ) git kime dağ başını duman almışı söyletirsen söylet ...
Umrum olmaz ...
hala laga luga
ortada bir liste var ve o listede bulunanlara birşey oldu mu
o ölen 9 kişi listede niye yok
el insaf
ilerde ihh nın israil ile işbirliği kanıtlanırsa yüzünüz nereye bakıcak

talib

Kıdemli Üye
Kaçak ağabey dedikleriniz de haklısınız.. O konularda konuşmak lazımdır ama bazıları çok fazla konuşulmaya değmez. Doğrusu budur demek lazım. Ötesi çcocukca sataşmalar...

Liste ve haber doğru diyelim. Fakirin aklına ne gelir?

Stratejileri olarak demek ki İHH başkanını öldürmek işlerine gelmedi. Çok büyük tepki alacaklarını düşündüler ve İslam Dünyası adına bir kahraman ortaya çıkaracaklardı. Artık ne düşünmüşler ise kendileri adına doğru görmemişler demek ki başkanı öldürmeye.

Bunun ötesinde bir şey düşünebilmek için malum kesimden olmak lazım.

korakademik

Ordinaryus
ha şöyle talip
imalar yerine aklı başında bi cevap versen

kaçak talipi örnek al
40 yılda bir de olsa :D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bir ODATV haberi:

İSRAİL ERDOĞAN'I CİDDİYE ALIYOR MU

israil-erdogani-ciddiye-aliyor-mu-2711101200_l.jpg

Başbakanın Lübnan'da İsrail'e karş yaptığı konuşma geniş yankı uyandırdı. Rafael Sadi, İsrail kulislerinde Erdoğan'ın Lübnan çıkarmasının nasıl yorumlandığını araştırdı. Konuyu Hasturktv.com'da yorumlayan Sadi'nin iddiasına göre İsrail, Erdoğan'a yanıt vermeyecek.

İşte Sadi'nin o analizi:

Kudüs hükümet çevrelerinde yaptığım yarım günlük bir telefon trafiğinden sonra İsrail devleti olarak resmi bir tepki vermeye değer verilmediğini açık ve seçik olarak duydum. Kudüs'de kimse Sayın Erdoğan'ı çok ciddiye almıyor ve Türkiye ve Türk insanı ile bağdaştırmıyor. Adeta bu zat Türkiye'nin imajını sarsıyor ve bizce Türk insanını temsil etmiyor diye düşünüyorlar.

Sayın Erdoğan'ın Lübnan ifadelerini ise kısaca şöyle değerlendiriyorlar:

"1-2011'de seçimler var ve elindeki tek oy toplama malzemesi İsrail ile uğraşmaktır.

2- Söylediği yalan ve yanlışlar ile sanıyoruz ki hitap ettiği Arap kitleleri bile inandıramamaktadır.

3- Ermenilerin yapmış oldukları Lübnan protestolarının sesini bastırmak için İsrail'e sözlü saldırılar bir bize gölgeleme stratejisi gibi geliyor.

4- Konuşmalar siyasi ve barışçıl olmaktan çok intikam ve popülizm içeriyor. Bunu evvelce bir çok Arap lideri denedi ama kimse başaramadı.

5- İsrail Türkiye halkının dostudur, umud ederiz ki bu dostluğu kimse bozamayacaktır.

Kısaca Kudüs'deki bir kaç yetkilinin isim vermeden yaptığı açıklamalar yaklaşık olarak budur.

Bunu değerlendirmek gerekirse İsrail Türkiye ile kapışmayacak ve resmi cevaplar verilmeyecektir."

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=israil-erdogani-ciddiye-aliyor-mu-2711101200

Odatv denen hezeyan yuvasını kendilerine kaynak alanlara duyrulur!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
farkındaysan kocaman bir fotoğraf var
isimler açıkça görünüyor
ilk sırada başkan
kalanı kim iyi bak bakalım
vebal alabilirim diye soru soramıcak mıyım
açıkça suçlamıyorum ki ben
ortada ihh ile ilgili bir iddiayı foruma taşıdım.

Yapma sayın arkadaşım, bi de açıkca suçlasaydın bari, kaynağına bak allah aşkına, her iddiayı foruma taşıyacak mıyız?

Bak o odatv denen yerde bu haberin altına yorumculardan birisi ne yazmış:

Bülent Yıldırım birinci sırada , hayatını kaybeden ilk 2 kişi bülent yıldırım'a çok benziyor. Raid Salah 4. sırada en dehşet verici şekilde katledilen İbrahim Bilgen , Salah a çok benziyor.. Ne tesadüf(!) ama ! Ayrıca bülent yıldırım'ın dna testi yapılıyor israil tarafından.Hangi zehirin vücudunu daha çabuk etkiliceğini anlamak için olabilir mi ?

Bekleyelim ve görelim efendiler. Şu an resmin tamamını görmek mümkün değil, resmin yarısını görüp de tamamına yorum yapmanın ne kadar doğru olduğuna varın siz karar verin. Ben bu olayların kısa bir süre tamamen ortaya çıkacağı görüşündeyim. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. Böyle bir operasyona kalkışan bir israil devleti operasyon sırasında kişi ayrımı yapmaz (yahudiler haricinde), ne ise düşündüğü onu uygular niteklim öyle de oldu.

O listede yer alanlardan Raed Salah'ın yanında ona çok benzeyen biri şehit ediliyor ve telsizden Salah'ın işini bitirdik anonsu yapılıyor. Salah ibranice bildiği için anonsu fark ediyor. Dolayısı ile bu listenin ölüm listesi olduğu tescil edilmiş oluyor. Kaldı ki bu liste korunacaklar listesi olsa geriye kalan her kes öldürülebilir anlamına gelir ki gemide yaklaşık 600 kişi vardı. Böylesi daha büyük bir suç anlamına gelir ki düşünmek bile istemiyorum.

Gördüğün gibi odatv denen hezeyan yuvasının okuyucuları dahi bu habere inanmamışken sen nasıl olurda bunu haberleştirirsin?

Gerçekten yakışıyor mu bir müslümana?

red en sakin yorum için Allah razı olsun

Siz sakin yazdığınız, tahrik vs. etmediğiniz zaman ben hep sakinim.

"Ey iman edenler! Size bir fasık haber getirdiğinde" diyor kerim kitabımız Kur'an "durup gerçeği araştırın".
Bunu yapmazsak başımıza geleceği de söylüyor: "Yoksa istemeden insanların hukukuna tecavüz eder ve sonra yaptığınızdan pişmanlık duyarsınız." (49.6)

http://www.kudusyolu.com/index.php?adres=vahiy&dil=tr&id=22

korakademik

Ordinaryus
RED sen sakin olasın diye susucak değilim
tahrik olmamak size bağlı bir husus

kaynak zayıf diye söyledikleri herşeyin yalan olduğu anlamına gelmez.
ayet-e öncelikle sizin uymanız gerekir
bakıyorum bazı konularda kaynağa bakmadan atlıyorsunuz
yeterince tahrik oldunuz mu:D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
susma dostum sana sus diyen yok ki...susma ama usluba dikkat et diyorum, susma sustukca sıra sana gelir:)

her söyledikleri yalan anlamına gelmez doğru, ama doğru anlamına da gelmez, kesin bilgi vs. yok ise nasıl olur da insanlar hakkında karalayıcı şeyler yazarsınız, ima edersiniz?

eğer ben kaynağa bakmadan atlıyorsam, insanları karalıyorsam sen de bana red bunu yapma de, ben bundan memnun olurum. Hatta bir de üstüne Allah razı olsun derim, senin gibi inatlaşmam.

yeterince tahrik oldum gördüğünüz gibi:)