İsrail Hurmalarını Satın Almayın Kampanyası

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
Filistin'i destekleyen etkinlikler düzenleyen "El Aksa'nın Dostları" adlı sivil toplum örgütü, ülkede ramazan ayı boyunca İsrail hurmalarının boykot edilmesi için kampanya başlattı.

İngiltere'de Filistin'i destekleyen etkinlikler düzenleyen "El Aksa'nın Dostları" adlı sivil toplum örgütü, ülkede ramazan ayı boyunca İsrail hurmalarının boykot edilmesi için kampanya başlattı.


El Aksa'nın Dostları Halkla İlişkiler Başkanı Shamiul Joarder, İsrail'in her yıl dünyaya büyük miktarda hurma ihraç ettiğini kaydederek, "Ramazan ayı boyunca çok sayıda kişi, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi gibi yasa dışı yerleşim bölgelerinde yetişen bu hurmaları yiyerek oruçlarını açıyor. Bu hurmaları satın alarak İsrail'in Filistin'i yasa dışı ihlaline ve Filistin halkına uyguladığı zulme yardım etmiş oluyorlar" dedi.


Kampanyalarına olumlu yanıt aldıklarını belirten Joarder, gönüllülerin camiler, dükkanlar, toplum merkezleri gibi yerlere posterler asıp broşür dağıttıklarını, ayrıca sosyal medya aracılığıyla da kampanya yürütüldüğünü belirtti.


Örgüt, "İsrail Hurmalarını Boykot Edin" kampanyasını, yıl boyunca sürdürdüğü "Etiketini Kontrol Et" etkinliğine bağlı olarak yürütüyor. Yasa dışı yerleşim yerlerinde yetişen patates, biber, erik gibi sebze ve meyve ürünlerinin de yıl boyunca satın alınmaması için "Etiketini Kontrol Et" kampanyasını yürüten El Aksa'nın Dostları, alışveriş sırasında ürünlerin nerede yetiştiğini öğrenmek için etiketlerin kontrol edilmesi çağrısında bulunuyor.

Örgüt, 2010 yılı rakamlarına göre Avrupa Birliği ülkelerinde satılan hurmaların yüzde 15'inin İsrail'den geldiğini ve İsrail'in her yıl hurma satışında yaklaşık 70 milyon sterlin gelir elde ettiğini belirtti. El Aksa'nın Dostları örgütü, İsrail tarafından ihraç edilen hurmaların yüzde 60'ının yasa dışı yerleşim alanlarında yetiştirildiğini de kaydetti.

http://www.haksozhaber.net/israil-hurmalarini-satin-almayin-kampanyasi-49475h.htm

 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
Aaah ah işte bilim, sanayi ve silah gücü.. Bize kalan tek imkan ise, tüketici toplum olarak, sadece etiketleri kontrol etmekten öteye geçemiyor. Kemikleriniz sızlasın ey sahte kahramanlar. Bizi hep yanlış yere çektiniz. Bir tek rahmetli Erbakan hoca hariç. Gene bana kızacaksınız ama o bile tasavvuf geleneğinden gelme. Gene tasavvuf hep tasavvuf. Ne varsa tasavvufta.. Çünki birleştirici, çünki çatışmaya karşı..

Kızma Verda, içim yanıyor..
 

Dut_agaci

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
7,205
Puanları
83
Web sitesi
www.Menzil.Net
Niye sadece hurma.

Hayatımızdaki Yahudi ürünleri çıkartalım, bakalım hayatımızda "ne" kalıyor ?
 

Yetim

Kısıtlı Erişim
İhvan Üyesi
Katılım
20 Tem 2007
Mesajlar
2,704
Puanları
0
Yaş
40
İsrail boykota çağıranlar İsrail şalı İsrail başörtüsü İsrail işi pardesü manto giyiyorlar sadece Vakko diyorlar fakat bu ülkede eşarpı şalı pardesuyu piyasaya ilk süren VAKKO

Vakkoya param gitmesin vs deyipde vakkonun piyasayı alıştırdığı rengarenk örtünmeye devam edenlere hem gülüyor hem ağlıyorum traji komik bi durum...
 
Üst