israil Dışişleri Bakanı Katz'dan tartışılacak Erdoğan sözleri!

gamsız

Profesör
İsrail Dışişleri Bakanı Katz'dan tartışılacak Erdoğan sözleri!

İsrail Dışişleri Bakanı Katz'dan tartışılacak Erdoğan sözleri!

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, İsrail'in Basra Körfezi'nde yer alan ülkelerle işbirliğini artırmasının nedenlerine yönelik bir soruya, "Ne biz (Erdoğan'ı) seviyoruz, ne de o bizi" diyerek yanıtladı.
Katz, Birleşmiş Milletler'in (BM) Haziran ayında düzenlediği bir toplantı nedeniyle gittiği Abu Dabi'de Birleşik Arap Emirlikleri'nden üst düzey bir yetkili ile bir araya geldiğini söyledi. Katz, Körfez ülkeleriyle yakınlaşma gerekçesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek vererek açıkladı.
"Ne biz (Erdoğan'ı) seviyoruz, ne de o bizi"
Katz, İsrail'in Basra Körfezi'nde yer alan ülkelerle işbirliğini artırmasının nedenlerine yönelik bir soruya, "Ne biz (Erdoğan'ı) seviyoruz, ne de o bizi. (Körfez'deki) ülkeler de Türkiye ve Katar'da en radikal haliyle görülen Müslüman Kardeşler'in en az İran kadar tehdit yaratmasından dolayı onu sevmiyor" yanıtını verdi.
"Türkiye ile İsrail arasında "net bir husumet" bulunuyor"
Israel Katz, Türkiye ile İsrail arasında "net bir husumet" bulunduğunu ancak ticaretin devam ettiğini belirterek, Suriye iç savaşının ardından daha sıklıkla tercih edilen İsrail'deki Hayfa Limanı'ndan Basra Körfezi'ne giden yol üzerinden ticaret yapanlar arasında Erdoğan'ın ailesinden bazı kişilerin olduğunu da iddia etti.
Katz, "Bu bölgede hem dost hem düşman olan ülkeler olduğunu ve bir konuda anlaşamazken, bir başka konuda işbirliği yapılabileceğini söylemiştim" dedi.
Körfez ülkeleriyle ilişkiler
'Körfez ülkeleriyle ilişkilerin normalleştirilmesi önceliklerimiz arasında' Suudi Arabistan, Kuveyt ve BAE başta olmak üzere Körfez ülkeleri, Türkiye'nin bölgedeki yakın müttefiki Katar'a 2 yıldan uzun süredir ambargo uyguluyor. Türkiye ise Katar'a destek verirken, ambargonun kaldırılması yönünde çağrılar yapıyor.

HAAAAALA TAYYİP AMERİKAN VE İSRAİL MAŞASI DİYEN SP LİLER ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

Moderatör tarafında düzenlendi:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Akla ve fikre ihtiyacı olan sadece Saadetliler değil maalesef. Hepimizin toplumsal bir akla ihtiyacımız var.

Kaçak

Yeni
Kaç para len topyekün akıl ?
Bi söyle

AHMED OĞLU

İhvan Forum Üye
HAAAAALA TAYYİP AMERİKAN VE İSRAİL MAŞASI DİYEN SP LİLER ALLAH AKIL FİKİR VERSİN
bu SAADETlilerden başka çatacak kapınız kalmadımı? yahut SAADET partisi ve sevenlerine sataşmadan duramıyormusunuz ?
yoksa iktidar partisinin kan kaybetmseinin tezahürümü bu çırpınışlar ?

gamsız

Profesör
bu SAADETlilerden başka çatacak kapınız kalmadımı? yahut SAADET partisi ve sevenlerine sataşmadan duramıyormusunuz ?
yoksa iktidar partisinin kan kaybetmseinin tezahürümü bu çırpınışlar ?
SP hala hased ve kin güdüyorsa ALLAH düşmanlarını dost ediniyorsa daima hedefimdir dicemde bayramdan sonra sanal hayata son diyorum ama gönlğmde ve karşılıklı yüzyüze daima çatarım çatacağım dayak yemek varsa dayak yiyeceğim varsa karşı tezin buyur kapatmadan önce dinleyeyim, deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
daha ilk mesajında sende bana çatıyon demek ki, yeni falan değilsin redyellow musun yoksa :))))))))))) adamsan adam gibi çık buraya, bir daha ; deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeebu mesajı moderatör düzeltti yoksa böyle kibar değildi bilesin :) :)

redyellow u havada karada heryerde bulurum daaaaa sanal hayat bittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

AHMED OĞLU

İhvan Forum Üye
gamsız kardeş ne seni tanırım nede o dedigin redbilmemney neyse onu bilrim senin kibar olman yada olmaman senin karakterinle alakalı bir durum ona yapabilecegim bişey yok. gidecegim demişsin lakin sen bu fanatiklikle acaba ne demişler diye dönersin diye düşünüyorum.. sadece sana degil tüm senin gibi düşünenlere bir sorum var geldiginde cevaplarsın o cevabına göre konuya kaldıgımız yerden devam edelim :) imdii yıllar evvel vatanımızda çekiçgüç denen bir illet vardı bunun varlıgına ERBAKAN hoca nokta koymuş ve vatanımızdan def etmişti bugun ise şanlı urfada aynı abd askerlerini barış gücü adı altında tekrar vatanımıza konuçlandırılmasından memnunmusunuz

kebîkec

İhvan Forum Üye
Turkiyede incirlik ve benzerleri olarak kaç üs var.

Türkiye'de fulbright benzeri kaç amerikan truva atı var.

Türkiye'de komünist, sosyalist ,faşist İslami vb başlıklar ve türevleri olarak kaç yerde kaç çeşit amerikan örgütlenmesi var.

Benzer şekilde ideolojisi olduğu soylenen siyasi partiler içinde kaç amerikan ajanı var.

Abdullah Gülün İngiliz kraliçesine bağlı olduğu iddia edilen bir ortamda salatası ve kefen bezimiz amerikan olacaktır her zaman.

Temel Karamollaoglu bile kraliçenin ülkesinden gelin almış. Tesadüf mü mukadderat mi bilemedim.

Dolayısıyla sanki Amerika çok uzaktayım da Urfa ya yerlesecekmis gibi anlatmayın. Çatır çatır pazarlıklar surmuyorsa ben de bir şey bilmiyorum ?