İsraf ekonomisinden uretim ekonomisine geciyoruz?!

ihvanistanbul

AkhenAton
@Hakperest @muallim08 @KAFKAS @nefahtü @Darul_Beka ve diger kardesler bugun reis boyle dedi. İhalesi yapilmis ama baslanmamis projeler durdurulacakmis. Mesela kanal istanbul!
Bugune kadar niye israf ettiniz diye soracak misiniz?
Bu projeler gereksiz aciliyeti yok dedigimizde kizanlar utanip ozur dileyecek misiniz?
Temel karamollaogluna bu projeleri iptal edecegi icin agzina geleni soyleyenler bugun ayni kanaatte mi?

Kaptan

Mecra Yazarı
He he, hı hı, tabi tabi ..

Yine israf, yine lüks ve birilerini zengin etme işi... Bir dış kaplama için bu kadar para harcanır mı şu kriz döneminde?

Screenshot_2018-09-13-21-31-54.png

KAFKAS

Kıdemli Üye
@Hakperest @muallim08 @KAFKAS @nefahtü @Darul_Beka ve diger kardesler bugun reis boyle dedi. İhalesi yapilmis ama baslanmamis projeler durdurulacakmis. Mesela kanal istanbul!
Bu projeler gereksiz aciliyeti yok dedigimizde kizanlar utanip ozur dileyecek misiniz?
Temel karamollaogluna bu projeleri iptal edecegi icin agzina geleni soyleyenler bugun ayni kanaatte mi?
Önce şu ifadeleri koyalım !!!

Başkan Erdoğan, yatırımlar konusunda da çok önemli kararlar aldıklarını, buna göre eldeki kaynakları önceliği bitmeye en yakın projelere vererek, çalışmaların ilerleme durumuna göre kademe kademe kullanacaklarını bildirdi.

Yüzde yüze yakın hangi yatırım varsa öncelikle onları bitirmeye, yüzde 50'nin üzerindekilerin de yavaş yavaş bitirilmeye çalışılacağını anlatan Erdoğan, "Ama ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış. Oturup konuşup onlara başlamayacağız.

Karamollaoğlu: İktidara geldiğimizde bütün yatırımları durduracağız,Karamollaoğlu, “Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’de yapılan bütün yatırımları durduracağız. Niye, çünkü üretime dayalı yatırım yok. Köprüleri, yolları, binaları, stadyumları hepsini…

İfadeler yukarıda özür dilemek ve utanmak !Buyur özür dile ve utan!Sen bu ifadeleri aynı terazinin kefesine nasıl koyuyorsun da !Kanaat soruyorsun.Evet aynı kanattayım.Chp zihniyetinin ,ayyaş ve çapulcuların ittifakçılarının kafa yapısı çok güzel örtüşüyor.Gezi parkı olaylarında ,platform üyelerinin müzakere talepleri aklıma geliyor Karamollaoğlu konuştukça.......

Kaptan

Mecra Yazarı
İste size israf ekonomisi Müftülük binaları.

Hazreti peygamberin kurduğu islam devleti böyle şatavatlı binalardan mı yönetiliyordu.

Screenshot_2018-09-13-22-07-49.png

ihvanistanbul

AkhenAton
çünkü üretime dayalı yatırım yok. Köprüleri, yolları, binaları, stadyumları hepsini…
demis temel bey.

Reis cikmis yarisi bitmisleri el mecbur tamamlayacagiz ama dogru duzgun baslamayanlari baslatmayacagiz diyor sende sanki ilk cumleden farkliymis gibi dusunuyorsun oyle mi? Uretim ekonomisiyse bunlar niye yarim birakiliyor? Yok degilse niye yapilmak istendi?

KAFKAS

Kıdemli Üye
çünkü üretime dayalı yatırım yok. Köprüleri, yolları, binaları, stadyumları hepsini…
demis temel bey.

Reis cikmis yarisi bitmisleri el mecbur tamamlayacagiz ama dogru duzgun baslamayanlari baslatmayacagiz diyor sende sanki ilk cumleden farkliymis gibi dusunuyorsun oyle mi? Uretim ekonomisiyse bunlar niye yarim birakiliyor? Yok degilse niye yapilmak istendi?
Yukarıda ifadeler bariz net ,İlki,ikincisi yok. Senin adamın tüm yatırımları durduracağız diyor ,altı üstü yok .Erdoğan ın dediği gayet açık ve net.Senin bizleri dahil ederek ortaya koymaya çalıştığın durumla alakalı uzaktan yakından bir bağ yok........Sorduğun sorunun bir mantığı yok.Erdoğan tüm yatırımları durdurduk der,ortaya çıkarsın o zaman.Ben zaten terazinin kefesine koymuyorum diyorum Erdoğan-Karamollaoğlunun açıklamalarını ,molla na bakış açımı da yazıyorum sen hala soru soruyorsun.........

kebîkec

İhvan Forum Üye

İlginç bir yaklaşım.

Dolar istilasının sebebi bu muydu ? Yatırımları durdurup diz çöktürmek ardından bu cümleleri kurmak. Ben saadette bir tane Bilge Başkan tanıdım O da Rahmetli Erbakan Hocamızdır. diğerleri çakma başkandır.

Milli menfaatlerimize olan işlerin durmasından üzüntü duymak yerine çakma başkana pay biçmek acizliktir. Sana katılmıyorum ihvanım. Yapılan israflara hayır demekle birlikte bu projelerin israf olduğunu düşünmüyorum.

Temel emice iraptan mahalli olmayan etkisiz elemandır. Ancak chp ye koltuk değneği olur. Selahattine özgürlük , Sabahat Tuncele özgürlük, din dersine hayır gibi önemli projelerin peşinde koşanlara bu yatırımlar lüks gelir. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
İste size israf ekonomisi Müftülük binaları.

Hazreti peygamberin kurduğu islam devleti böyle şatavatlı binalardan mı yönetiliyordu.

Ekli dosyayı görüntüle 442

Katılıyorum.

Ayrıca Belediyelere okullara hastanelere çeşitli kurumlara verilen işkur elemanları israf. 5 eleman yetiyorsa 10 tane veriliyor belki dahada fazla. Bu ciddi israftır.

ihvanistanbul

AkhenAton
İlginç bir yaklaşım.

Dolar istilasının sebebi bu muydu ? Yatırımları durdurup diz çöktürmek ardından bu cümleleri kurmak. Ben saadette bir tane Bilge Başkan tanıdım O da Rahmetli Erbakan Hocamızdır. diğerleri çakma başkandır.

Milli menfaatlerimize olan işlerin durmasından üzüntü duymak yerine çakma başkana pay biçmek acizliktir. Sana katılmıyorum ihvanım. Yapılan israflara hayır demekle birlikte bu projelerin israf olduğunu düşünmüyorum.

Temel emice iraptan mahalli olmayan etkisiz elemandır. Ancak chp ye koltuk değneği olur. Selahattine özgürlük , Sabahat Tuncele özgürlük, din dersine hayır gibi önemli projelerin peşinde koşanlara bu yatırımlar lüks gelir. :)

Dolar istasi degil turk lirasinin degersizlesmesi. Olayi dolara indirgersen yanilirsin. Beton ekonomisinin sonu geldi cunku artik sana ucuz kredi veren yabancilar yok oyle bi para, krediler pahalandi sen eski borclarini bi ode bakalim dediler. İki danayi satip parayi pavyonda yiyen ankarali ciftci gibi kaldik ortada. Dana yok para yok...
Kanal istanbul milli menfaatimiz degildi. Stadyumlar degildi. Ha illa birilerinin menfaatineydi de o birileri ne kadar milliydi o tartisilir. Temel bey bunlar duracak dediginde yatirimlari mi durduruyorsun deniyordu? Eee simdi olan ne? Bu yatirimlar uretim icinse uretim ekonomisine gececegiz diyenler neden durduruyor yok uretim icin degilse bu yatirimlar ne icindi?
Uretim ekonomisine gececegiz diyenlere soruyor musunuz bunca yildir niye israf ettiniz diye???

Hakperest

Kıdemli Üye
İhalelerde ve projelerde para yine içte kalıyorsa problem yok. Türk sanayici ve işçisi kazanır. Kanal istanbul mutlaka bitmeli.

alanyali07

Kıdemli Üye
meral akşener trtyi satacam der eleştirilir, seçimden sonra trtnin büyük bir kısmının özelleşmesi ve şirketleşmesi için hemen yasa yapılır ak parti tarafından.
TRTde birsürü personel emekli edilir veya başka kurumlara gönderilir. Hala sürüyor personelin belirsizliği.

temel karamollaoğlu israf ekonomisinden bahseder,gereksiz yatırımlardan bahseder eleştirilir..
ama seçimden sonra yine ak parti aynı ifadeleri tekrar eder..

CHP öğretmen polislere ek gösterge vesair hakları verilsin der, Ak parti reddeder..
Ak partinin son seçimde vaadi, reddettiği o hakları vermeyi vaad eder.
örnekler çoğaltılabilir.

Ak parti muhalefetin önerilerini önce kendisi reddediyor, eleştiriyor, trolleri eleştiriyor.
sonra ak parti yapınca trolleri aynı konuları destekliyor alkışlıyor. ne tuhaf insanlar.. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
meral akşener trtyi satacam der eleştirilir, seçimden sonra trtnin büyük bir kısmının özelleşmesi ve şirketleşmesi için hemen yasa yapılır ak parti tarafından.
TRTde birsürü personel emekli edilir veya başka kurumlara gönderilir. Hala sürüyor personelin belirsizliği.

temel karamollaoğlu israf ekonomisinden bahseder,gereksiz yatırımlardan bahseder eleştirilir..
ama seçimden sonra yine ak parti aynı ifadeleri tekrar eder..

CHP öğretmen polislere ek gösterge vesair hakları verilsin der, Ak parti reddeder..
Ak partinin son seçimde vaadi, reddettiği o hakları vermeyi vaad eder.
örnekler çoğaltılabilir.

Ak parti muhalefetin önerilerini önce kendisi reddediyor, eleştiriyor, trolleri eleştiriyor.
sonra ak parti yapınca trolleri aynı konuları destekliyor alkışlıyor. ne tuhaf insanlar.. :)
Önce zamansız öteni kesiyoruz
Sonra boruyu reis öttürüyor
Biz de alkışlıyoruz
Kapiş

talib

Kıdemli Üye
İtibarda tasarruf olmaz(!). Alooo, çoktan kaybettik ülkeyi, iş işten geçti. İtibarı ise lüks binalar yapıp, altın koltuklarda oturmak zannediyoruz. Alın size müslümanlık(!) satanların ahlakı.

cemaliii

Kıdemli Üye
Hakperest gibi arkadaşları gördükçe umudum azalıyor ama yazmadan duramıyoruz yinede. Bizim başta tekel olmak üzere herşeyi özelleştirip satmamıza vesileler nedir?

Imf dünya bankası memurlarının tavsiyeleri
Liberal kimlikli kişilerin sürekli bu kurumlar devletin sırtında yük satılsın propagandaları.
Dış mihrakların daha ucuza satması ve bizim ithal etmemiz.

Her zaman için en büyük oyun şudur. Önce yıllarca ucuza satar, gerekirse zarar etmeyi dahi göze alır ucuza satarsın pazarını ele geçirmeyi düşündüğün ülkeye, sonra orda rakiplerin kapanır, yıllarca ettiğin zararıda kâr fiyatının üzerine ekleyip fahiş fiyatta satarsın. Kusura bakmayın ama biz millet olarak birbirimizin önerilerine bu sağcı bu solcu diye kulak tıkarsak daha çok üzerimizde oyun oynarlar. Eğri oturup doğru konuşalım bu konuda hamasete ötekini dinlememeyi en ala yapan muhafazakar kardeşlerimiz. Malesef sadece slogan yetiyor size. Solcularda sizden çok farklı değiller ama yinede hakkını verelim sizden bir tık hatta birkaç tık üstteler.

Daha seçimden önce muhalefetin haklı eleştirilerine bile doğruya doğru diyemiyorsunuz.