İsraf ekonomisinden uretim ekonomisine geciyoruz?!

ihvanistanbul

AkhenAton
Üstadım siz çok dolmuşsunuz. Bütün birikmiş hataların faturasını bir yerlere kesmeye çalışıyorsunuz. Ben AK PARTİ değilim. Bu ülkede size olan bana da oluyor. Benzin alırken peynir alırken, okula öğrenci kayd ederken mezun ederken ben de hayatı bütün hücrelerimle yaşıyorum.

Hayat iniş ve çıkışlarla doludur. Biri inerken diğeri çıkar. Biri zafer kazanırken diğeri üzülür. Sonra döner günler yer değiştirir. Sünnetullah böyledir.

Valla yalan yok doldum. Hele hala sıkıntı yok diyenleri gördükçe ağzının ortasına çakma isteği doğuyor. Yaşadığı ülkeden habersiz bir güruh var.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Yaşayın tabi benimle de. Dışlamak yok. yıldır kulak tıkanmayaydı bugün 3 ayda %40 - ayda %60 değer kaybı yaşamazdı paracağızımız.
Keşke kulak tıkama ile alakası olsa dediğine iştirak etseydim.Muharrem amca ne güzel söylüyor.Ben gelsem dolar bir günde düşmezse ben de neyim:)Doğru söylüyor.Kulak tıkamamak lazım....Sisi amca kulak tıkamıyor ,işleri tıkırında.

ihvanistanbul

AkhenAton
muharrem ince bol keseden attı kandırdı bizi.

Seçilirsem dolarla faizle nasıl mücade edeceğim gör diyen mübarek sultanımız, yöneticimiz, başkan, başbakan president presidintımız ne yapıyor kafkas?

KAFKAS

Kıdemli Üye
muharrem ince bol keseden attı kandırdı bizi.

Seçilirsem dolarla faizle nasıl mücade edeceğim gör diyen mübarek sultanımız, yöneticimiz, başkan, başbakan president presidintımız ne yapıyor kafkas?
Muharrem İnce kandırmadı ,doğru söyledi.Aynı kanattayım.Sisi amcaya verilen ikram,Muharrem abiye de verilecekti.Reis sapına kadar mücadele ediyor.En ön cephede gövdesini siper ediyor.%90 enflasyonlarla,gecelik binlik repolarla,bir gecede %100 artan dolar zamanlarında batmayıp bugünlere geldiysek merak etme biraz kan kusup kızılcık şerbeti içmesini de biliriz........

KAFKAS

Kıdemli Üye
İşinize ne gelirse o sevgili ihvan ,işinize gelmezse....

Saygılar

alanyali07

Kıdemli Üye
Sen bayağı kendini kaptırdın bu mevzuya. Seni adam yerine koyup cevap yazınca savunma mı oldu. Yürü git işine bak. Çakma muhalefetin İhvan temsilcisi. :) :p
noldu anca böyle topu taca atan cevaplar verebilirsin.
ama lafa geldi miydi "ben israfın her türlüsüne karşıyım" lafları gırla gider..
hangi israfın diye sorsan gık çıkmaz..
16 sene sonra israf ekonomisinden üretim ekonomisine geçiyoruz diyen de CHP evet :D
muallimmiş, anca beyni dondurup kendin gibi düşünme özürlü kişiler yetiştirmeyi mi amaçlıyorsun nedir :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
noldu anca böyle topu taca atan cevaplar verebilirsin.
ama lafa geldi miydi "ben israfın her türlüsüne karşıyım" lafları gırla gider..
hangi israfın diye sorsan gık çıkmaz..
16 sene sonra israf ekonomisinden üretim ekonomisine geçiyoruz diyen de CHP evet :D
muallimmiş, anca beyni dondurup kendin gibi düşünme özürlü kişiler yetiştirmeyi mi amaçlıyorsun nedir :D

Senin gibileri yetiştirmeye gerek yok mantar gibi bitiyorsunuz zaten. Evet benim gibi nesiller yetiştiriyoruz. Veriyorum mehteri :)

talib

Kıdemli Üye
Deseler ki birisi gelecek dini yasaklayıp camii kapatacak ve bize ülke diye küçük bir verecek. Başka birisi gelecek, alın size dini özgürlük deyip camiiler açıp ülkeyi ve milletini satacak. Tercih edecek olsak ne zor olurdu.

adams77

Kanalizasyoncu
Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 'Cayman Adaları' bayraklı, 110 metre uzunluğundaki "Işıltılı" anlamına gelen "Radiant" adlı mega yatı, bugün öğle saatlerinde, Marmaris'teki gümrüklü limana demir attı. İzmir'in Aliağa ilçesinden getirtilen tankerlerle lüks yata, 130 bin litre 550 bin lira değerinde akaryakıt ikmali yaptı. Ayrıca 5 minibüs dolusu yiyecek ikmaliyle harcamanın 1 milyon lirayı bulduğu belirtildi

talib

Kıdemli Üye
Bakalım bizi kimin uşağı yapmak istiyorlar. Ülkeyi elimizden alamadılar, ülke sizde kalsın, biz oraya geldiğimizde hizmet edecek insanlar olarak kalın dediler. Gavurun, arabın kölesi olma hevesini hiç anlamış değilim. Trollere mağlup olduk.

alanyali07

Kıdemli Üye
Senin gibileri yetiştirmeye gerek yok mantar gibi bitiyorsunuz zaten. Evet benim gibi nesiller yetiştiriyoruz. Veriyorum mehteri :)

anca gazla çalışan senin gibi düşünemeyen donuk beyinli kişiler yetiştirirsin zaten. başka birşey de beklenemez :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hadi gözünüz adın enis amcanızı salmışlar. Yakında selahattin abinizi de salarlar. Bilge başkan, Anıtkabir Türbesine çaput bağlayan Meral Bacınız ve sair yaladığınız zevat yeniden biraraya gelir ve batılı ağababalarının öğrettiği tarzda hev hevlemeye başlarlar. Gözünüz aydın artık halk ekonomik krizi değil bu denyo ittifakını konuşacak. Gezide ve benzeri tüm kalkışmalarda boyununun ölçüsünü alanlar şimdi değişik bir dalgayla sinerji topluyor. Bir yere çarpacaksınız ama nereye :) Göreceğiz hep beraber. Sözü burada virgülle ayırıyıyorum. Yorgunum az giydirebiliyorum. Yarın hepinize maden suyu tadında ikramlarım olacak.

alanyali07

Kıdemli Üye
keşke bu süper zeka dolu tavsiyelerini çözüm sürecinde pkk ile ittifak kurup "başınızı çevirin" dediklerinde, kandırıldık denilen birçok olayda gösterseydin de azıcık anlamı olsaydı ..
enis amcanızı salan yargı, "yargıyı fetöden temizledik" denilen yargı.. yok temizlenmedi diyorsan kimi eleştiriyorsun sen.. ? yargıyı mı iktidarı mı ?
selahattin amcanızı saldıkları zaman kimi eleştireceksin ? fetöden temizlenen yargıyı mı iktidarı mı ?
kimi ?
mavi marmaraya biz izin verdik derken "Allah bee! işte biz israile böyle meydan okuruz" diyen de sizsiniz,
"kimden izin almışlar?" denilip israille anlaşma yapılınca alkışlayan da sizsiniz.. söylesene bu kadar çelişkiyi bünyende barındırmak nasıl bir duygu .. ?
düşünme özürlü olmaktan kurtul artık, anca maden suyundaki gaz gibi gazla çalışmaktan bi kurtul yahu :)