İsra Olayına İman Ederiz Miraç Yahudi Uydurmasıdır ( Ercüment Özkan)

lafons7275

Kıdemli Üye
Büşra hanım lütfen bundan böyle namaz kılarken ettehiyyatu' yu okumayınız. Yahudi olursunuz sonra...

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Çok eskiden, belki Osmanlı'nın son yıllarında, adamın biri tiyatrocuların mekân tuttuğu bir sokaktan geçiyormuş. Bütün gücüyle bağırmış:

- Namussuz!

Bunun üzerine çok sayıda kişi kafasını camdan çıkarıp bakmış. Adam da,

- Ne kadar çok, ne kadar çok...

diye söylenerek yürüyüp gitmiş.

Biz de ancak "ne kadar çok, ne kadar çok..." diye söylenip yürüyoruz!

ömerusta

Kıdemli Üye
ya bir günde hakaret etmeden adam gibi paylaşimayı deneyin yazıcınızda okuyucunuzda aynısınız etmeyin müslümana namuslu inasana bu sözler yakışmaz

Ahi Evran

Profesör
Miraç rivayeti (Hani namaz pazarlığı yapılan, hani Musa'nın (as) Allah'tan bile çok bilmişliği ve sair) bu yahudi uydurması değildir, sonradan müslüman olmuş bir yahudi olabilir, rivayet eklektiktir!...Art niyetli okursak, hemen perdeyi araladın mı aslında Hz.Muhammed'in (sav) görüştüğü Allah Musa'dır (as)!...

evet, bu rivayet her ne kadar sahih denilse de uydurmadır...

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Bir de şunu not edelim: "Mirac yahudi uydurmasıdır" hezeyanı, ümmetin âlimlerine ve bizzat ümmete hakarettir. Ağız dolusu küfretmekten kötüdür. Bu dili kullananlar, başkalarından saygı beklemesin.

Ne kadar çok, ne kadar çok...

İmam-ı a'zam Ebu Hanife rahimehullah buyuruyor ki: "Mi'rac haberi haktır, kim onu reddederse bid'atçı ve sapık olur."

bi husben

Kıdemli Üye
Benim sorum şu yahudiler neden miraç olayını uydursun? peygamberi kabul etmeyen yahudiler miraç gibi mucizevi olayı neden uydursun

yahudilerin özelliklerine bakacak olursak böyle bir mucizeyi uydurmaları olanaksızdır

inegi kesmemek için kırk takla atan yahudiler hz musa tur dagına cıkarken samiri ve çetesi tarafından günler içinde putperesliğe dönen yahudiler

onca mucizeye ragmen sapan yahudiler neden peygamberin mucizesini uydursun

lafons7275

Kıdemli Üye
Benim sorum şu yahudiler neden miraç olayını uydursun? peygamberi kabul etmeyen yahudiler miraç gibi mucizevi olayı neden uydursun

yahudilerin özelliklerine bakacak olursak böyle bir mucizeyi uydurmaları olanaksızdır

inegi kesmemek için kırk takla atan yahudiler hz musa tur dagına cıkarken samiri ve çetesi tarafından günler içinde putperesliğe dönen yahudiler

Böyle akıl gerektiren sorular sorma, prof uydurmadır demişse uydurmadır. Sen proftan iyi mi bilecen? Koyun ol ve profa itaat et.

ömerusta

Kıdemli Üye
işiniz gücünüz rast gele ideleşmek hakaretleşmek restleşmek kulaklar tıkanır ğözler yumulursa akıl askıya alınırsa orada ancak şeytanın borusu öter unutmayın

levent48

Kıdemli Üye

Yahudiler Hz. Peygamberi S.A.V çok sevdiklerinden(!) uydurmuşlardır...

spesifik

آزادی قید و بند
Namaz da Tahıyyatı okuyorum bu bir..
Allah Rasulünün ümmetini Musa as dan daha iyi bildiğine inanıyorum bu iki..
Tefsirde İsrailiyyatı okuyun bu üç
Tahıyyat zaten duadır bu da dört...

Size iyi muhabbetler bu da beş olsun....

lafons7275

Kıdemli Üye
Namaz da Tahıyyatı okuyorum bu bir..
Allah Rasulünün ümmetini Musa as dan daha iyi bildiğine inanıyorum bu iki..
Tefsirde İsrailiyyatı okuyun bu üç
Tahıyyat zaten duadır bu da dört...

Size iyi muhabbetler bu da beş olsun....

Tahiyyatın ümmete geliş şeklini inkar edip de namazda okumaya devam etmek nasıl bir duygu?

yoksa tahiyyatı Kuran ayeti mi zannediyordunuz?

Neyse bundan sonra okurken aklınıza mutlaka takılacak ve huşunuz kaçacak, yahudilerin uydurduğu birşeyi namazda nasıl okurum diyerek içinizi kemirecek.

Zaten bu iböyl başlar, şüph tohumu bir girdi mi zamanla dal budak salar ve bütün vucudu kaplar.