İSMEK'e kayıtlar 13 eylülde başlayacak

arifan yolcusu

Profesör
İSMEK'e kayıtlar 13 eylülde başlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) 2010-2011 eğitim dönemi kayıtları, 13 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Perşembe 09.09.2010 - 20:20

İSMEK'ten yapılan açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu modüler program çerçevesinde, 15 yıldan bu yana İstanbullular'a ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veren İSMEK'in, branş sayısını ve çeşitliliğini 2010-2011 eğitim döneminde 123'ten 150'ye çıkardığı ve yeni dönemin 13 Eylül Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, kurslarda ahşap teknolojisi, bahçecilik, bilişim teknolojileri, büro yönetimi ve sekreterlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, el sanatları, ev hizmetleri, gazetecilik, giyim-tekstil teknolojisi, grafik ve fotoğraf, güzellik ve saç bakım hizmetleri, halkla ilişkiler ve organizasyon, hasta ve yaşlı hizmetleri, hukuk, kişisel gelişim, konaklama ve seyahat hizmetleri, kuyumculuk teknolojisi, matbaa, muhasebe ve finansman, müzik ve gösteri sanatları, sanat ve tasarım, seramik ve cam, spor, yabancı diller ve yiyecek içecek hizmetleri gibi 25 ana başlığın yer aldığı kaydedildi.

İlköğretim yaşını tamamlayan herkesin yaş sınırı olmaksızın kurslara kayıt yaptırabildiği ifade edilen açıklamada, eğitimlerden faydalanmak isteyenlerin başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisini yanlarında bulundurmalarının yeterli olacağı ve spor eğitim merkezlerinde salon sporları eğitimine katılacak kursiyerlerden sağlık raporu istendiği anlatıldı.

Açıklamada, ayrıca geçen yıl İSMEK kurslarında 175 bin kişiye ücretsiz eğitim hizmeti verildiği ve kurulduğu 1996 yılından bugüne kadar ise toplam 1 milyon kursiyer sayısına ulaşıldığı ifade edildi.

Star
timetürk