İsmailağa'dan Erdoğana Tam destek !

ömerusta

Kıdemli Üye
aklı selim değil akıl gitmiş bir din alimi ihtiyar konuşması geçersizdir

siyaset kirli bir iştir kim girerse kirlenir ikinci fetoya hazır olun deriz

efonaltı

Kısıtlı Erişim
çok hoş bir açıklama olmuş.Böyle açıklamaların yanındayız.:)

Ahter

Kıdemli Üye
Demokrasiyi yüceltmeden , müslümanların maslahatı açısından AKP nin desteklenmesinde bir beis görmüyorum tam aksine , bu işten müslümanların yararlanıp, firenklerin pis siyaseti yerine islami siyasete kapı aralanacağı açısından fayda mulahaza ediyorum.Bunları demokrasiye inanmayan biri olarak söylüyorum..

spesifik

آزادی قید و بند
Bir mevdudi bir kutubun neşriyatına göz bile atmazsınız( genel söylüyorum)
ama bizler mürşidi kamillerin hayatlarını okuyoruz ilimlerine saygı duyuyoruz
benliğinizde büyütüp bertaraf ettiğiniz İslamın onay vermediği her amelden beriyiz çok şükür..
din haline getirilen tarikat ve tasavvuf bakış açısından fersah fersah uzağız
oy kullanmaktan demokrasiden sadece Rabbi razı etme adına uzağız
günahkar benliğimize bile bile yeni günahlar eklemekten uzağız inş
nefretten kinden ötelemekten de uzağız bilesiniz ihvanlar...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bir mevdudi bir kutubun neşriyatına göz bile atmazsınız( genel söylüyorum)
ama bizler mürşidi kamillerin hayatlarını okuyoruz ilimlerine saygı duyuyoruz
benliğinizde büyütüp bertaraf ettiğiniz İslamın onay vermediği her amelden beriyiz çok şükür..
din haline getirilen tarikat ve tasavvuf bakış açısından fersah fersah uzağız
oy kullanmaktan demokrasiden sadece Rabbi razı etme adına uzağız
günahkar benliğimize bile bile yeni günahlar eklemekten uzağız inş
nefretten kinden ötelemekten de uzağız bilesiniz ihvanlar...
Sen önce o aynayı kendine tut bence! Hiçbir tarikat ehli tasavvufu sizin kendi bakış açınızı din haline getirdiğiniz kadar getirmemiştir. Çünkü bizden ğayrısı dalalettedir demiyorlar. Lakin sizler, ne hikmetse dönüp dönüp o cami duvarında duran aynada kendiniz tarif ediyorsunuz.. Oldu mu?

spesifik

آزادی قید و بند
Sen önce o aynayı kendine tut bence! Hiçbir tarikat ehli tasavvufu sizin kendi bakış açınızı din haline getirdiğiniz kadar getirmemiştir. Çünkü bizden ğayrısı dalalettedir demiyorlar. Lakin sizler, ne hikmetse dönüp dönüp o cami duvarında duran aynada kendiniz tarif ediyorsunuz.. Oldu mu?

Bizden gayrısı dalalettedir nerede demişim
Demokrasiyi tevil ediyorsunuz

adams77

Kanalizasyoncu
İslamda demokrasi vardır.

Birisi çıkıp benim oyum dağdaki çoban ile birmi tutulacak derse nasıl bit demokrasi uygulayacaksınız?

İnsanların tek demokratik hakları vardır. Allah 'ın yasa ve kanunlarına teslim olmaktır. Demokrasi adı altında insanlar yasa ve kanunlar icat edip içinden beğendiklerini yada işine geleni tercih edemezler.

Allah sana tercih sunmaz, tercih etmen gerek bir yasa ve kanun vardır. Ayrıca Allah sana beğenip beğenmeyeceğinde sormaz :) yani Allah sana 5 çeşit namaz sunup birine oyunu kullan demez.

tevhid diyorsun bir diyorsun birden fazlaya yol açıyorsun ve bunu islam ile bağdaştırıyorsun.

lütfen gerçekten dikkat edelim lütfen

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Birisi çıkıp benim oyum dağdaki çoban ile birmi tutulacak derse nasıl bit demokrasi uygulayacaksınız?

İnsanların tek demokratik hakları vardır. Allah 'ın yasa ve kanunlarına teslim olmaktır. Demokrasi adı altında insanlar yasa ve kanunlar icat edip içinden beğendiklerini yada işine geleni tercih edemezler.

Allah sana tercih sunmaz, tercih etmen gerek bir yasa ve kanun vardır. Ayrıca Allah sana beğenip beğenmeyeceğinde sormaz :) yani Allah sana 5 çeşit namaz sunup birine oyunu kullan demez.

tevhid diyorsun bir diyorsun birden fazlaya yol açıyorsun ve bunu islam ile bağdaştırıyorsun.

lütfen gerçekten dikkat edelim lütfen
Allah adına ne kadar rahat konuşuyorsunuz yahu! Çok korkunç. Nefislerinizi put edinmeyiniz. Bu nefis adamı fena faka bastırır ha..