İslamoğlunun Suriye Hutbesi

spesifik

آزادی قید و بند
[video]http://www.tevhidhaber.com/islamoglunun-suriye-hutbesi-6v.htm[/video]

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Doğrudur, "mezhep" diğer namıyla "yorum" savaşları öteden beri yapılmaktadır...

Bu savaş kaçınılmazdır:

1- Hz İsa gelecek

2- Hz İsa gelmeyecek

3- Hz İsa öldü

4- Hz İsa ölmedi

Bunları kim konuşuyor, kim konuşacak müslümanlar, "yorum" savaşları Suriye'de icra edilmiyor ki,

Yorum savaşları bütün dünyada müslümanlar arasında icra ediliyor...

Kim öldürüyor kim ölüyor?

1- Müslüman öldürüyor,

2- Müslüman ölüyor...

Geçmiş olsun canım...

talib

Kıdemli Üye
Dinleyeyim dedim de 40 dk hutbe mi olur ya :)

İlk dakikaları dinledim, ümmetin bölünmesinden şikayet edecek herhalde. Fakat kendisi orada bulunan Nimetullah Hoca'yı överken, aslında onun arkasından onun gibilere müşrik diyebilecek karakterde birisi. Yani müslüman öldüren müslümandan çok da farkı yok hocanın. O manen öldürüyor müslümanı, diğerleri madden de öldürüyor. Bana göre manen öldürmek daha büyük cinayettir. Ki manen öldürmeden maddi olarak da öldürecek motivasyonu bulamazsın.

Hasılı kelam, hoca hele bir sus ya :) Ümmeti bölenler sizsiniz.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben İSLAMOĞLU'nun ümmeti böldüğünü düşünmüyorum. Bilgice ya da bilgice değil, bunun üzerinde de durmuyorum, bazı meselelere farklı bakıyor, farklı konuşuyor ve farklı yorumluyor,
Lakin, muhatabına da karışmıyor, onu dinliyorsun ama kaale de almıyorsun ya da kitaplarıyla hemhal olmuyorsun,
Seni zaten "sana" bırakıyor, ben ancak bildiğimi sana ulaştırıyorum diyorum,
Sülük gibi kendisine yapışılıp kerametlerini icra eden bir yapısıyla muhataplarının ensesinde de boza pişirmiyor...

Onun farklı yorumları "bölmek" olur mu neden olsun ki...

İnsan motamot "sen" olamaz...

Sen, Ahmed'sin; o da Mehmet...

Selamlar...

talib

Kıdemli Üye
Müslümanın dinine, namusuna, şerefine dil uzatırsan onu manen öldürmüşsün demektir.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İmam Muhammed, İmam Ebu Yusuf, İmam Azam Ebu Hanife...

Bu şahsiyetler usul ekseninde girifttir...

Lakin bu şahsiyetler ayrı ayrı insanlardır...

Dolayısıyla, bu şahsiyetlerin usul eksende girift olmaları ayrı ayrı insan olduklarını da ortadan kaldıramamıştır...

Nereden anlıyoruz,

Bir konuda üçünün de farklı yorumları olmasından...

Bu bölücülük mü..???

Ne bölücülüğü, bu bir nimettir...

talib

Kıdemli Üye
Saydığınız imamlar birbirlerini tekfir etmemişlerdir. Biz 4 mezhep dairesinde bulunanlar için, farklı uygulamaları dahi olsa, onlar yanlış yapıyorlar demeyiz. Hatta zaruret halinde başka bir mezhebi taklit dahi caizdir. Ama bu tekfirci kesim, kendilerinden çok daha samimi dindar ve kendilerinden kat ve kat daha fazla müslümanı bir çırpıda müşrik ilan edebiliyor. Manen öldürüyorlar. Manen öldürdükten sonra, ver birilerinin eline silahı git öldür de, öldürecek çok adam bulurlar. Sen yeter ki manen öldüren hocaları bul bunlar gibi. Gerisi kolay yani, o yüzden siyonistler, ingilizler, islam dünyasını rahat karıştırabiliyor.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Müslümanın dinine, namusuna, şerefine dil uzatırsan onu manen öldürmüşsün demektir.

Yerine göre her bir müslümandan sadır olan bir ameliyedir bu... İSLAMOĞLU'nun böyle bir öldürme ameliyesi var mıdır bilemiyorum ama bu öldürme ameliyelerini görüyoruz, okuyoruz...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Saydığınız imamlar birbirlerini tekfir etmemişlerdir. Biz 4 mezhep dairesinde bulunanlar için, farklı uygulamaları dahi olsa, onlar yanlış yapıyorlar demeyiz. Hatta zaruret halinde başka bir mezhebi taklit dahi caizdir. Ama bu tekfirci kesim, kendilerinden çok daha samimi dindar ve kendilerinden kat ve kat daha fazla müslümanı bir çırpıda müşrik ilan edebiliyor. Manen öldürüyorlar. Manen öldürdükten sonra, ver birilerinin eline silahı git öldür de, öldürecek çok adam bulurlar. Sen yeter ki manen öldüren hocaları bul bunlar gibi. Gerisi kolay yani, o yüzden siyonistler, ingilizler, islam dünyasını rahat karıştırabiliyor.

Tamam da mesela, İSLAMOĞLU, Hz İsa gelmeyecek derken, kimi tekfir ediyor orasını anlamadım..?

talib

Kıdemli Üye
Hz. İsa özelinde bir şey demedim, İslamoğlu'nun genel yapısından bahsettim.

spesifik

آزادی قید و بند
Şunlar müşriktir dediğini hiç duymadım ben...
Kaderi inkar ettiğini de söylüyorlar yok öyle bir şey...

Not: An itibariyle gardımı aldım haberiniz olsun :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hz. İsa özelinde bir şey demedim, İslamoğlu'nun genel yapısından bahsettim.

İSLAMOĞLU genel yapısıyla "tekfirci" bir mod ekseninde olmamıştır...

Ve dahi İSLAMOĞLU'nun muarızları ise, alenen "tekfirci" mod ekseninde de bulunmuşlardır...

Çocukken neler neler yaptıklarına dair de rivayetler gümbür gümbür geliyordu...

İSLAMOĞLU'nın duruşu "tekfirci"liğe müsade etmez...

talib

Kıdemli Üye
Çocukken ne yaptığı beni ilgilendirmez. Ama sözlerinde tekfir kokusunu çok zaman duyuyorum. Bir de rakip bellemiş ise kendine...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yanlışınız var... Ben bilmiyorum en azından... Bir örnek sunun biz de bilelim...

spesifik

آزادی قید و بند
Rakip ?
Bir de islamoğluna akademik konuşuyor derler,
Bu ifade analize açık...

talib

Kıdemli Üye
İslamoğlu:

"Aziz Kardeşim,
Rabıta konusunu hususi olarak kaynağından bilmek istiyorsanız, bu konuda eski bir Nakşi Şeyhi olan Ferit Aydın hocanın yazdığı Rabıta ve Nakşibendilik kitabını mutlaka okumalısınız."

Ferit Aydın denen şahıs burada müşrik olmakla itham etmiştir milyonlarca ehli tasavvufu ve binlerce belki yüzbinlerce evliyaullahı... İslamoğlu kendisinden bin kat daha müslüman insanların müşrik ilan edildiği kitabı tavsiye ediyor ki, kendisi edip, bir de tekfirci olarak anılmasın. Şark kurnazı ya!

talib

Kıdemli Üye
Rakip ?
Bir de islamoğluna akademik konuşuyor derler,
Bu ifade analize açık...

İnsandan en zor çıkan sevda, baş olma sevdasıdır derler. Hele bir de sizde o potansiyel var ve şartlar da bu noktada olgunlaşmış ise... Sizden daha çok sevilen insanlar sizin rakibiniz olabilir, İnsanı kâmiller sizin rakibinizdir, başka cemaat liderleri vs...