İslamiyette Kadına Verilen Değere Örnek

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hanımı evde, yanlışlıkla bir şeyi kırdı diye bağıran öküz dahi bilmiyorum, kaldıki müslüman bir erkek bağırsın....islam kadına değer veriyorda, kadınlar değerlerini düşürmek için çaba sarfediyorlar gibi geliyor bana...

deren

semure
kütük sondanda kütük olarak okunuyor değişmesi zor : ))

AlpBilge

Yasaklı
10406704_1536451409952478_4306513350588297266_n.jpg

AlpBilge

Yasaklı
Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allah'ın size emanetidir. Onlara yumuşak davranın, iyilik edin. (Müslim)

En üstün mümin, hanımına en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir. (Tirmizi)

Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz. Zira siz onları Allah’ın emâneti olarak aldınız." (Veda Hutbesi)

En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde hanımına en iyi davranan benim (Nesai)

AlpBilge

Yasaklı
Hanımını döven, Allah’a ve Rasulüne isyan etmiş olur. Kıyamette onun düşmanı ben olurum. (R.Nasıhin)

Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kişi değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kişiler hor görür. (İ.Asakir)

Kim kız çocuğunu güzelce eğitip, Allah'ın verdiği nimetlerle bolluk içinde yedirir giydirirse, o kız çocuğu onun için bir bereket olur. Cehennemden kurtulup kolayca cennete girmesine sebep olur.(Taberani)

İki kız evladına güzel muamele eden, mutlaka Cennete girer. (İbni Mace)

İki kızı veya iki kız kardeşi olup da, geçimlerini/ihtiyaçlarını güzelce sağlayanla cennette beraber oluruz. (Tirmizi)

Çarşıdan aldığı şeyleri erkek çocuklarından önce kız çocuklarına verene, Allah rahmetle bakar. Allah rahmetle baktığına azap etmez [Harâiti]