islamiforum isimli forumun eski üyeleri buraya lütfen

mehmet05

İhvan Forum Üye
Çok acayip zamanlardı herşey dolu dolu giderken birgün TÜRK OLMAK ŞEREFTİR isminde biri siteye üye olmuştu selefi vahhabi kafasında erkamreal isminde ki admin “ne demek türk olmak şereftir, müslüman olmak [sanki aksini iddia eden varmış gibi] şereftir diyerek üyeyi engelleme yoluna gitmiş ve moderasyon ekibini ikiye bölmüş ve iş üyelere yansımıştı, disiplinli işini hakkıyla yapan ekip gidince moderasyon ise vehhabi kafasında ki kişilere kaldı (içlerinden biri geçen yıl ateist olduğunu duyurmuştu, oysa hiçbir zaman müslüman olamamıştı) onlarda değneksiz köy bulup at koşturmaya başlamışlardı, erkamreal ismindeki suud propagandası yapıp abd de yaşadığını kişisel hırs ve hevesleri yüzünden ehli sünnetin islamiyetin kendisi olduğunu söylediği bir üyeyi engellemekle kalmıyor aynı zamanda siteye üye olan tüm kullanıcılara kafir olduğunu söyleyecek kadarda ileri gidiyordu. O sitede çok sıcak arkadaşlıklar-dostluklar kurulmuştu, benim hiçbir zaman yıldızımın barışmadığı (yani beni sevmeyen) kumral abdal adında bir üye vardı o kadar orjinal başlıkları olurdu ki açtığı konular bayağı bir hit alırdı daha sonra ihvanforuma gelmişti. feyza( : diye bir üye vardı ne alakaysa hiç görmediğim tanımadığım halde ablam kadar çok severdim onu, Oturan_boğa vardı , TiKKy adlı üyeyle aynı kişilermiydi hatırlayamadım ama Geyik A.Ş. nin müdavimlerindendi, güneş diye bir üye vardı çok doğru yazıları vardı, Ke[R]eM vardı sonra çok iyi bir moderasyon görevi üstlenmişti islamiforumun dağılmasının başlıca sebebi sanırım bu kişiydi (çünkü çok fazla seveni vardı) inşallah fethullah gülen sevgisinden vazgeçmiş ve tevbe etmiştir konumuz ihvanforum değil ama yine de tüm badirelere rağmen ayakta durması gerçekten büyük başarı zaten ihvanforumun devam etmesinin en büyük nedeni islamiforum’a kızan-darılan üyelerinin burayı tercih etmesidir çoğu kişi buraya gelmişti.

ben mi?

ben 2006da ihvanforuma gelmiştim burada da çok sıcak ortamlar vardı ancak ben bir türlü buraya ısınamadım yapamadım, olmadı 2008e kadar yazdım sonra kendi forum sitemi kurdum birkaç ay dayanabildim bu işlerde sebat etmek çok önemli, bende hiç olmayan biirşeydir sebat etmek…

Ara ara yani dört-beş ayda bi acaba kapanmış mıdır diye ihvanforuma girince içimde ilginç hissler oluyor ve “vay be” cümlesini dilimden düşüremiyorum.

Çok geçmişe gidiyorum içime burukluk çöküyor, üzülüyorum dile kolay 16 sene geçmiş herkes evlenmiş barklanmış çeşitli işlere girmiş türlü arkadaşıklar kurmuş çekip gitmişlerken ben 16 sene önce ne yaptıysam şu anda da aynısını yapıyorum

ilerleyemedik, olmadı…

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @mehmet05

Yazdıklarınızı okuyunca benimde içim burkuldu.

Bende bir kaç arkadaşla beraber kapanan delikanforum'dan İhvanforum'a gelmiştik.

Daha sanki dün gibi ama bu foruma geleli aradan 10 sene geçmiş.

Sosyal ağlar forumlara olan ilgiyi azalttı yada sadece aradığımız bir sorunun cevabı için ilgili olan forumlara girip soru soruyoruz.

Artık millet instagramda facebookta twitterda. Bende bunların hiç birisi yok, belki de bu yüzden foruma takılıp kaldık.

Diğer yandan selefi vahabi ehli sünnet mevzularına gelince herkes bir yerlere savrulmuş durumda.

İfrata tefrite kaçmadan vasat mümin olmak zor. Şeytan herkesi bir yerlerden tutuyor, bir yerlerden yakalıyor.

Buradaki tartışmalarda çok şahit olmuşumdur tartışan kişilerin niyeti sürekli üste çıkmak sürekli haklı çıkmak.

Bir insan her şeyi bilemiyebilir, her hareketi her uygulaması doğru olmayabilir.

Belki de karşımızda ki haklı söylediklerinde.

Özete gelecek olursak Türkiye'de 1950-1960-1970 lere kadar bölgesel kısır bir İslami anlayış vardı. Türkiye'de ki müslümanlar dünyadan bir haberdi.

1980-1990 larda Türkiye'de ki müslümanlar Filistin meselesini dünya müslümanlarını dile getirir oldu.

Hakkını yememek lazım bunda Rahmetli Erbakan'ın rolü büyüktür.

Türkiye'de 1990'lı yıllarda ivmelenen İslami hareket ateşi de 2020'li yıllara geldiğimizde sönmüş gibi görünüyor.

O yıllarda aklımda kalan İsmet ÖZEL'in bir cümlesi vardı:

''Türkiye'de ki İslami hareket uçmaya çalışan bir kartal mıdır yoksa uçmaya çalışan bir tavuk mudur ?

Kartalsa eninde sonunda uçar ama tavuksa uçması mümkün değildir.''

Şimdi baktığımızda İsmet ÖZEL haklı çıktı, İslami hareket bir tavukmuş maalesef.

Diğer yandan muhafazakar bir iktidarın olması İslami hareketi ivmelendirmesi gerekirken fazlası ile törpüledi.

Başörtüsü serbest, her taraf imam hatip lisesi ama yine de bir yerlerde bir yanlış var.

İslami kesimin akla gelen isimleri de silindi gitti. Emine ŞENLİKOĞLU, Abdurrahman DİLİPAK gençler artık bu kişileri tanımıyor.

Neticeye gelecek olursak müthiş bir savrulma müthiş bir rehavet var.

Selam ve dua ile.

Son düzenleme:

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvanforum adeta başka forumlardan gelinen bir hicret forumu olmuş. Bizde alternatifforum diye bir forum sitesinden 2006 yılında 3 üye geldik. Dayı, yeğen ve aşk_er nickiyle ben. Dayı hep Dayı olarak kaldı. Yeğen müttaki nickini aldı, bende cemaliii oldum. Hala ihvanforumdayız.

Enes

İhvan Forum Üye
ihvan forum herhalde türünün tek örneği. üye, katılım, aktiflik düşünmeden neredeyse 17 yıldır yayın yapıyor.