İslami Kaynak Eserler Alınır ..Tefsir,Hadis,Fıkıh,Akaid,Siyer,....Usul Kitapları

hacifersat

Doçent
İslami Kaynak Eserler Alınır ..Tefsir,Hadis,Fıkıh,Akaid,Siyer,....Usul Kitapları

selam ihvan'lı ihvanlar :) kitaplığıma koymak için özellikle takım kaynak (Tefsir,Hadis,Fıkıh,Siyer,İslam Tarihi gibi) eserler tercihimdir. Satmak isteyen ihvan varsa bana özelmesaj ile ulaşabilir.

hacifersat

Doçent
selam. ses seda yok henüz :)

en güzeli elimizde olmayanlardan bir kaç tane yazalım :)

Tefsiri Taberi ( 9 cilt hisar baskısı)
Fahri Razinin (Tefsiri Kebiri 23 cilt )
Elmalılı ( Zaman - Azim 8-9-10)

Sahihi Müslim (Sönmez Neşriyat baskısı 12 Cilt)
Sünen Ebu Davutun (Şamil Baskısı 17 cilt)
Sünen Tirmizi ( Yunus Emre Baskısı 6 cilt)
Sünen Darimi ( Nadve 6 cilt)
Müsned ( Ahmed bin Hanbel 6 cilt Ensar)
Kütübi Sitte ( Zaman - 10-11-12-13-14-15-16-17-18)

El ihtiyar ( 4 Cilt ümit veya Hikmet baskısı)
El Hidaye ( 4 Cilt Üçdal)
Fetevayı Hindiyye ( Akçağ basksı 14-16)
Cezeri 4 mezhep fıkhı ( çağrı olması lazım)
İslam Fıkıh Ans. (vehbe zuhayli)

bunlar benim şimdilik eksiklerim :)

Ayrıca

Hulasatul Beyan 16 cilt
Fizilal Kuran 16 cilt
ibni Kesir 16 cilt

Sünen İbni Mace 10 cilt

İbni Abidin Reddul Muhtar 18 cilt

değerlendiririz :) selam ve dua ile.

kitaplığınızda fazlalık veya gözden çıkardığı ismi burda geçmeyen eser varsa lütfen cevap yazın .selam ve dua ile

veri

Yasaklı
alıp da ne yapıcaksın

bak forumda ne güzel boş işlerle uğraşıyorsun.

hacifersat

Doçent
selam .. haklısın lakin eksik olmuş kelamınız -uğraşıyorsun değilde - uğraşıyoruz deseniz daha makbul olurdu ... selam ve dua ile :)

Hikem

Kıdemli Üye
Hacıfersat hepsini birden mi almayı düşünüyorsun, yoksa peyder peymi? Epey para hazırladın umarım..Özellikle bu saydıklarından Hulasatul Beyan değeri fazla bilinmeyen bir tefsirdir, malesef tek bir yayıncının tekelinde olması, sömürü mekanizmasını meydna getiriyor..Aynı konumda olan bir diğer eserde Sahihi Müslim Davudoğlu şerhidir...Yayınevi tekeliinin bir şekide kırılması,okuyucu açısından gerekli.... ..İbni Âbidinin CD side var, arama kolaylığı açısından iyi...

hacifersat

Doçent
selam Hikem kardeş . hepsini birden almayan gücümüz yetmez lakin peyder pey almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi bazı kitaplar tekel. Özellikle Hulasatul Beyan Tefsiri Üçdal Neşriyatta telifi. Yeni baskıları olmasına rağmen çok pahalı biz ikinci elleri tercih ediyoruz . Piyasada millet tutturabildiğine satıyor. minimum 100 tl den bulabiliyorum. Bende 3 takım vardı ihtiyacı olanlara verdim. Elimde şimdilik var lakin soranlar oluyor. Aynı şekilde Hisarın Tefsiri Taberisi baskısı tükendi. Sıfır bir kaç yerde buldum fiyatı pahalı 165+ kargo istiyorlar. Hisarda rağbet olmadığı için artık basmayacakmış. :( İbni Abidinin Reddul Muhtarı elimde mevcut olmasına rağmen ihtiyacı olan hoca arkadaşlar var. Sıfırı çok pahalı. Sahihi Müslimin İrfan Yayınlarının 8 ciltlik baskısı var Ben Sönmez Baskısını tercih ediyorum lakin baskısı yok :(

yani islami neşriyat çok pahalı. bizim gibi fakir fukara ancak ikinci el bulursa alabiliyor :) Bir tefsiri Kurtubi yarım altından daha pahalı, Fethul Baride aşağı değil :) hal böyle olunca sağlam bir kütüphane Kuyumcu dükkanına eşdeğer oluyor :)

elinde veya bildiğin bir yerde güzel ve uygun kitaplar varsa talip olabiliriz Hikem kardeş ...

selam ve dua ile.