islami forumları kim öldürdü

Darul_Beka

Profesör
son yıllarda islami forumlar ya kapanıyor ya da rating olarak diplerde sürünüyor onların katili belli :)
facebook
tabi bu sorun sadece islami forumlar için geçerli değil diğer düşünce forumları da aynı durumda
çözüm mü
çözüm kolay değil
ancak
-sadece islami konularda başlık açılmasından kesinlikle vazgeçilmeli özellikle bilgisayar sorunları, güncel en çok ihtiyaç duyulan ve google de en çok arama yapılan konularda bölümler açılmalı
-her türlü insani konularda ilgi çekecek konularda başlıklar açılmalı
-özellikle google den faydalanmak gerekiyor arama motoruna ihvan forumun daha çok seçenekle girmesi gerekiyor
tabi amaç daha çok insana ulaşmak ise
bunlar yapılmalı
az olsun bizim olsun mantığı varsa
heç uğraşmayın

Hakperest

Kıdemli Üye
üretemeyen beyin forumlarda acı çeker

siyonistin feysinde
beğen ve paylaş
üzümü ye bağı sorma
bu kadar kolay

üretmeyip tükettikçe şişiyoruz
şiştikçe birbirimize dalıyoruz, kesip doğruyoruz

Kaçak

Yeni
Ölmeyen ne var da , babannem vardı Allah rahmet eylesin o bile gitti ...
modası geçmiştir belkide 1900 lü kuşakla birlikte gümleyecektir zahar...
Yahut tık sayısı üzerine forum inşaa edenler çatlamadan kapanmayacaktır onu bekliyordur ....

ömerusta

Kıdemli Üye
tartışmayı kavga ya değişik bir görüşü münafıklık fasıklık sayan bir form topluğumuz varken fazla değil dir ölüm taze kan üretemiyoruz
ibibik kuşun ışı geçimesi gibi dizilmiş üelerimiz

Havas

Kısıtlı Erişim
bir çok islami forumda yazdım ...şu an gerçektende çok ölü..

dediğiniz gibi forumun sadece dini konular içermesi, bir patoloji.
farklı konularda paylaşılabilir.
ikinci bir neden tartışılan konularda cemaat ehli veya tasavvuf ehli ,deliller karşısında sessizliği tercih etmeleri...dokunmayın dünyama havasına girmeleri..
banlanmalarda ana nedenlerden..
gereksiz konu kapatmalar,facebok ve tviter paylaşımaları forumları bayağı yıprattı..

size biraz maddi konular açalım..:D

ibrahimi

Has Uşak
Bu konuları düşünenler olması güzel.

Forumları sosyal paylaşım siteleri öldürmüştür, bunun altını irdelersek eğer daha çok eğlence ve özgürlük olduğunu görürüz.

Bir zamanlar ihvan forumun kategorileri de bahsettiğiniz gibi genişti, bana göre hala daha geniş.

O tarz konuları arayan insanlar, sadece konuya bakıp alacağını alıp çıkıyor. Yani sadece tekil hitinizi arttırıyorsunuz, mesaj sayısına veya online üye sayınıza etkimiyor. He kötü müdür değil, yalnız bu tarz konular sadece yöneticilerin itelemeleriyle gidiyor. Üyeler bu tarz paylaşımları düşünmüyor.

Öte yandan, var olan konjönktör bizi sadece ve sadece İslami forum olmaya itti.
Çünkü üyelerimizin ilgi alanları, merakları ve mesaj yazma eğilimleri bu yönde.

Forumları incelerseniz, şuan ayakta olan her forum, bir konuya kendini adapte etmiştir.
İhvan forum da "mütedeyyin" insanlara hitap etmektedir ve çok sessliliği benimsemiştir.
@Hakperest 'e de katılıyorum, projesi olmayan her kuruluş dibe çökmek zorundadır.
İyi ramazanlar, selamlar.

Enes

İhvan Forum Üye
Forumlar öldü ihvan forum hasta ama yaşıyor :)

aslında forumculuk hasta ama ilk mesajdaki tavsiyeye uyulursa ayakta kalmak daha kolay olacak.

ummuhan

Kıdemli Üye
O zaman hadi bakalım Ebu Compiter iş başına konuları sırala :)

Ha bir de Elbiss vardı görev ikisinde :)

cemaliii

Kıdemli Üye
İslâmî forumları yöneticileri öldürdü. suan yaşayan belki tek islamiforum ihvanforum galiba. Alice yani enese rağmen yaşıyor. Çünkü eneste bir zamanlar pek çok İslâmî forum yöneticisi gibi canı kimi istiyorsa banlardi. Allahtan artık elini eteğini cektide forumu ölmekten kurtardı. bir ara bendenizide banladi. o ara yasaklı olunca, eh alışmış kudurmustan beter derler? bizde foruma alışık olunca duramadik başka forumlara üye olduk. abooov adamlar nefes aldirmadilar çabucak banladilar bizi. Özgürlük sıfır. herkes eline sağlık harika paylaşım Allah razı olsun falandan başka birsey yazmıyor. Öyle olunca muhalefet farklı ses hiç yok. tek ben vardım benide hemen şutladılar. Sessizliği bozmuş oldum. aman dedim iyiki ihvanforum var. biz tek burda nefes alıyoruz. en özgürlük ortamı bulduğumuz forum ihvanforum. Diğerleri İslâmî haber sitesi sayılır. Tartışma yok. iyiki ihvan var. Emeği gecen bütün kurucu yönetici üyelerden Allah razı olsun.

kılıçustası

Asistan
islami forumları müslümanlığımızın kalitesi öldürdü...

en az birinci cümledeki kadar önemli olan diğer husus, " teknoloji,teknolojinin kurdudur" özdeyişidir...

vesselam...

Forumlar ölmüş .Burasıda çok farklı değil gibi.En büyük faktör yönetimler suçlu.sürekli banlama bir forum sahibinin yapcağı en aptalca karar.

Foumlar çoğunlukla bazı gurubların eline düşmekte .Bunlar bilgi paylaşmaktan ziyade ,düşüncelerine aykırı insanları devamlı yönetime şikayetle banlandırma hevesindeler.Her banlanan onlar için bir orgazmdır.

kutsanmış kişilerin ,eleştiriyi hakaret olarak görmeleri .

yönetici cahilliği

hür düşünceye açık olmaması..

Sizin forumunuz ne durumda bilmiyorum

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Forumun İslamisi de olsa, bilgisayar, net ve sanalın karşısındasınız ve bir bakıyorsunuz, 3, 4 saati ya da daha fazla zamanı tüketmişsiniz,

Ne öğrendiniz ve ne bilgi paylaştınız ya da ne gibi bir elle görülür hizmette bulundunuz..?

Sanırım, hiççç!!!

Sanal bu, nikotin gibi, seni de alıştırıyor, geyik de olsa buraya yapışıyorsunuz...

Bence sanırım insanlar daha üst maceralara yol almak bağlamında ya da dediğim türden, insanlar halinden endişelenerek (manen) buralardan kayıyor ya da daha nötr hale geliyor diye düşünüyorum...

Bir de şu var, yazıların çoğu da sanal, real fiil ile de çoğu münasip değildir...

Gizemli olan da pek çoktur... Lakin o gizemler bazen de gözlerimize bilgilerimize de zahir olur, Allah büyük ya belki de bundandır...

Böyle şeyler yazdım ama, İslami Forumların içerisinde en aktif olanı, konu geçileni, ne bileyim içerisinde en hareketli olanı,

"ihvanforum.org" sitesidir, forumudur...

Diğerleri hemen hemen tamamen ölmüştür...

Selam ve sevgilerimle...

çelebiler

Kıdemli Üye
Konuları kilitlerseniz forumu kendiniz öldürürsünüz.
Diğer forumlar da aynısını yaptığı için öldü zaten.

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi