İslam'da Kadın (Arap Alevileri)

çelebiler

Kıdemli Üye
Alevilik için sönmez diyorsa ne olmuş?Sünniler de ehli sünnetten başkasının cennete girmeyeceğini söylüyor bu daha mı iyi?

Darul_Beka

Profesör
Alevilik için sönmez diyorsa ne olmuş?Sünniler de ehli sünnetten başkasının cennete girmeyeceğini söylüyor bu daha mı iyi?
Sünnilerde böyle bir anlayış yok tam tersi var
diğer arkadaş için yazdığım mesajı senin için de tekaralıyorum Nusayri geçen yerleri 19 edip mezhebi olarak oku

takılmayacak bir cümle değil ki Alevilik sönmez ışık mış
sönmez olan İSLAMDIR
neyse
gelelim asıl konuya
dünya sistemi Müslümanları kuşatmış zülüm dorukta
düşman belli batı Amerika israil
tüm Müslümanların ilk hedefi onlar olmalı bu bir
ikincisi dünya Müslümanları değil nusayrilik islamın temel kaidelerinden habersiz yaşıyor bu iki
üç
beyinsiz arap ve şia devlet adamları kendi çıkar ve mezhepçilik peşinde koşmaktan batıya uşak oldular bu üç
şimdi nusayriliiğin tanıtılması mı
önemli yoksa bu saydıklarım mı
önyargılıymışız nusayriliğe yahu nusayriliği türkiye de tanıyan mı var
sen nerde yaşıyon

çelebiler

Kıdemli Üye
Sünnilerde böyle bir anlayış yok tam tersi var
diğer arkadaş için yazdığım mesajı senin için de tekaralıyorum Nusayri geçen yerleri 19 edip mezhebi olarak oku

takılmayacak bir cümle değil ki Alevilik sönmez ışık mış
sönmez olan İSLAMDIR
neyse
gelelim asıl konuya
dünya sistemi Müslümanları kuşatmış zülüm dorukta
düşman belli batı Amerika israil
tüm Müslümanların ilk hedefi onlar olmalı bu bir
ikincisi dünya Müslümanları değil nusayrilik islamın temel kaidelerinden habersiz yaşıyor bu iki
üç
beyinsiz arap ve şia devlet adamları kendi çıkar ve mezhepçilik peşinde koşmaktan batıya uşak oldular bu üç
şimdi nusayriliiğin tanıtılması mı
önemli yoksa bu saydıklarım mı
önyargılıymışız nusayriliğe yahu nusayriliği türkiye de tanıyan mı var
sen nerde yaşıyon
Kime cevap veriyorsun hatlar mı karıştı?Bana başkasına verdiğin mesajları tekrar etme,kimin ne yazdığını okumadım.Nusayrilik de umurumda değil ehli sünnetlik de,ikisi de aynı.

Ne demek "tam tersi" ehli sünnet cehenneme mi gidecek?

Sönmez ışık İslam diyorsun ehli sünnet İslam değil mi?Nusayrilik ya da Alevilik İslam değil mi?
Amerika israil neden düşman olsun?Müslümanlar düşmanlıkta birbirlerine yetmiyor mu?
Neden müslümanların hedefi onlar olsun?Onların da mı hayatını cehenneme çevirmek istiyorsun?Kendilerine göre hayatı anlayıp kendilerine bir sistem kurmuşlar en azından kendi içlerinde düzgün bir düzenleri var.kafir dediğin insanlar kadar olamayıp onlara düşmanlık beslemek de doğru değil.Biraz örnek alıp barışa ve iyiye yönelmeyi denemelisin.