İslam dünyasının ilacı birleşme | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İslam dünyasının ilacı birleşme

arifan yolcusu

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Puanları
48
Yaş
39
42 ülkeden yaklaşık 300 İslam âliminin katılımıyla düzenlenen Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu WOW otelde başladı. Sempozyuma sağlık sorunları sebebiyle katılamayan ünlü İslam Alimi Yusuf Kardavi'nin daha önce kameraya çekilen konuşması sinevizyon sunumuyla verildi. Kardavi konuşmasında İslam dünyasına birlik çağrısında bulundu.
42 ülkeden yaklaşık 300 İslam âliminin katılımıyla düzenlenen Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu WOW otelde başladı. Marifet Derneği ve Hindastan Al Mahad-Ul-Aali Al-İslami Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyuma Mahmut Ustaosmanoğlu ve kamuoyunda Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katıldı. Sempozyuma sağlık sorunları sebebiyle katılamayan ünlü İslam Âlimi Yusuf Kardavi'nin daha önce kameraya çekilen konuşması sinevizyon sunumuyla verildi. Kardavi konuşmasında İslam dünyasına birlik çağrısında bulundu. Hıristiyan ve Yahudilerin Müslümanlara karşı dört koldan mücadele ettiklerini, Müslümanların bu saldırılara karşı koyması için mutlaka birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.
Kardavi: Yahudiler, kanlarımızı akıtıyor
İslam dünyasının bugün mağlup durumuna düştüğünü belirten Kardavi, "Bir avuç Yahudi bizi istediği hale getiriyor. Yahudiler, kanlarımızı akıtıyor, topraklarımızı işgal ediyor. Filistin toprakları kan ağlıyor, Mescid-i Aksa işgal altında. Filistin meselesi bütün Müslüman toplumların meselesidir. Kanayan yaralar hepimizindir. Müslüman toplumların askeri, siyasi, iktisadi, kültürel ve dini olmak üzere her alanda mücadele etmesi gerekiyor. Çünkü bütün bu alanlarda düşmanlarımız bize saldırıyor. Türlü türlü planlar kuruyorlar ve bunları hayata geçiriyorlar. Bu noktada uyanık olmamız lazım. Dünyada 1 milyar 600 milyon Müslüman var. Her dört insandan biri Müslüman. Bu çok önemli bir rakam. Bu gücümüzü harekete geçirmemiz lazım. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli husus birleşmektir. Burada âlimlere düşen çok şey var. Size tavsiyem mensup olduğunuz toplumları sürekli uyarın." dedi.
Birlikte hareket etmeliyiz
Dr. Faruk Hamade, Şeyh Halid Seyfullah Rahmani, ve Dr. Yahya Abdurrahim da konuşmalarında İslam toplumlarına birleşme ve birlikte hareket etme çağrısında bulundular. Sempozyumun ilk gün tebliğleri sona erdi. Bu akşam saat 19.00'da ise WOW otelde Hindistan Hyderabad Al Mahad Ul Aaali Ali İslami Üniversitesi tarafından Mahmut Usta Osmanoğlu'na İslam'a Üstün Hizmet Ödülü takdim edilecek.

http://www.milligazete.com.tr/haber/islam-dunyasinin-ilaci-birlesme-180131.htm
 
Üst