islam alimiyim diye geçinen, ş ilahiyatçının verdiği fetvaya bakın!!! (bu ilahiyatçıların yetiştirdiği imamlara acıyorum)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
islam alimiyim diye geçinen, ş ilahiyatçının verdiği fetvaya bakın!!! (bu ilahiyatçıların yetiştirdiği imamlara acıyorum)

islam alimiyim diye geçinen, ş...r...siz ilahiyatçının verdiği fetvaya bakın!!! (bu ilahiyatçıların yetiştirdiği imamlara acıyorum)

videonun 05:30 saniyesinde söylüyor.

kim bu?

kıyamet çok yakın bilesiniz.... ey müslümanlar!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4QGS0LCtzYY&feature=related

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
değerli kardeşlerim. yukarıda paylaştığım video daki dehşet durumun iyi anlaşılamadığını düşünüyorum.

biraz da kolaycılık olsun diye videonun içeriğini özetlemeye çalışacağım.

bir kadın iclal gürpınarın programına bağlanıyor. kadın evli ve bir kızı var. kocası hergün eve gelmiyor. kadın bir dost bulmuş. dostu da evli. kadın iki erkeği aynı anda idare ediyor. kadın üç aylık hamile. ama kocasından değil. kadın durumunu ifade ediyor ve yardım talep ediyor.

ikbal hanım beni aşan bir durum diyor. oradaki hoca kılıklı insi şeytan fetvayı veriyor. "normalinde tövbe edeceksin, bir daha o adamı yakınına yaklaştırmayacaksın, bitecek o iş..." buraya kadar hadi diyelim...

iclal ilave ediyor. "bebek doğduğunda, kocası kendinden bilecek o zaman" diyor. hoca kılıklı insi şeytan "tabi tabii" diyor.

değerli kardeşlerim. islam nesebe ne kadar önem verir biliyorsunuz. bu bence tek örnek değil. bunun gibi niceleri vardır.

burada ne kadın ne sunucu hakkında birşey demiyorum. ama hoca kılıklı insi şeytana diyorum. Allah (cc) tan kork. Peygamberi zişan efendimizden utan. sen nasıl başkasının ***ine saf bir mümine babalık yaptırabilirsin.
kadın zina ettiğinde nikahı ne durumdadır bundan haber ver? diğer hükümlerden bahsetmiyorum bile.

başımıza gelenlerin en büyük müsebbibi bu hoca kılıklı insi şeytanlardır.

hala sinirliyim....

kıyamet çok yakın bilesiniz.

Allah ım bizi ıslah et. amin.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
ilahiyat fakultelerine yetişen tüm hocaların hakkına girerek asıl zavallı sizsiniz
medya maymumlarını tüm ilahiyat tarafından yetiştirilmiş binlerce sayısız hocayla bir tutmak saçmaklıkdan başka bir şey değildir
vsselam

alanyali07

Kıdemli Üye
Programdan sonra daha ayrıntılı konuşulmuştur bu durum bence.
hoca orada konuyu fazla karmaşıklaştırmamak için geçiştirmiş olabilir.
Çünkü çok zor ve girift bir durum. Kadına canlı yayında "git kocana söyle" diyemez.daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
Bu zamanda kadınlar bu tip hallere çok düşmeye başladılar. Nefis ve şeytan bu zamanda kadınlarda daha galip sanki.
Çevremden de çok örnek görmeye ,duymaya başladık evli kadınların bu tip yanlışlarından.
Kadınlarımızda var olan haya artık eskisi kadar sağlam değil sanırım.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yukarıdaki arkadaş cazgır cazgır ne bağrıyor anlamadım... (Davaadamı)
İlahıyat okuyanlara da vermiş veriştirmiş...
Aynı soru Cübbeli'ye soruldu... Bu hadise değil başka bir hadise...
O da zorlandı... Ona da soruyu soran sanırım erkekti... Ben falanca evli bir hanımla zina yaşadım ne olacak dedi...
O da aynen şunu söyledi: "Sen o kadının kocasına gidip, efendim yanlışlıklar oldu ben senin hanımınla şurada şurada ci............ ilişkiye girdik, şunu yaptık bunu yaptık ne olur beni affet, bir hata yaptım beni bağışla, aile yuvanı bozma" diyemiyeceksin...
Cübbeli bunu ifade ederken, aslında işin böyle olması gerektiğini ifade etti ama bu ikrar etmek de kolay değil... O da aynen şunu söyledi: "Bir daha böyle şeyler yapmama adına tövbe edeceksin..." Daha ne söylesin...
Yani bizim aramızda evli olan erkeklerimizden evli kadınlarla zina eden yok mu, ya da yok mudur bu arkadaşlar ilişkiye girdikleri kadınlarının kocalarına gidip yaptıklarını ifade ediyorlar mı..?
Evli olmayan bekar kızlar dul kadınlar da aynı durumda... Falanca bir erkek, çok temiz, böyle kadınlara talip olabiliyor, çünkü diyelim de o kadınlar bizim mahalleden, o erkek temiz diye o kadınlara talip oluyor, bizim mahallenin erkeği ona tabi olma biz onunla ilişkiye girdik diyebiliyor mu diyor mu..?
Ben burada yukarıdaki hocaefendiyi korumak için bunları ifade etmiyorum... Bana ne o hocadan o program yapımcısından... lakin hocaefendinin söyleyebileceği fazla bir şey yok...
Bana da böyle bir soru soruldu, sorulunca günlerce uyuyamadım...
Hocam dedi, evli bir bayanla ikişkiye girdim çocuk oldu halan o kadın falancayla evli, aile yuvaları var, çocuk da 7 yaşlarında, kadın çocuğun benden olduğunu biliyor kocası da kendinden sanıyor...
Ne yapmalıyım..?
Önce bir şok oldum, kendimde olmayarak şunu ifade ettim, namus, ahlak, edep, haya, iffet bu kadar da düştü mü düşürüldü mü..? Bizim mahalleli öteki mahalleli diye ayırmadım, batmışız da haberimiz yokmuş diyebilmişim...
Hiç dolambaçlı cümle kurmadım, 3 şık var dedim...
1- Kadın kocasına durumu anlatacak. Diyecek ki, bu çocuk senden değil, ben şeytana uydum falancayla beraber oldum, olunca da bu çocuk dünyaya geldi...
2- O anlatamıyorsa sen anlatacaksın... Aynen kadının kocasına bunları söyleyeceksin... Dedi ki heyacanla hocam sen ne diyorsun, birbirimizi vururz dedi... Yaparken düşünecektin dedim...
3- O kadın da sen de tövbe edeceksiniz samimi bir şekilde bu işlerden tamamen vazgeçeceksiniz, Allah'ın yolundan ve izinden ayrılmayacaksınız, o çocuğu da yarın evlendirirken kendisine haram olanlarla evlendirmeyeceksiniz...
Daha ne diyeceksiniz...
Davaadamı büyük konuşmasın...
Büyük konuşulan şeyler yarın insanın arkadaşı olur da bir şey yapamaz olur...
Allah korusun...

NOT: Beni yanlış anlayacaksınız ama ev ile cami arasında bir yaşam sürüyorum ya da sürüyoruz... Çok hoş Allah güzelliklerinizi arttırısın... lakin iffet ve namus babından bizim mahalle ya da öteki mahalle ayırmayacağım ama ağlanılacak durumda değiliz, feryatlar, ağıtlar yakacak bir haldeyiz... Çok kötü bir haldeyiz...
Elbet anne, baba ve evlatlar olarak tertemiz gıpta ettiğimiz ailelerimiz de var...
Allah'ın selamı onların üzerine olsun...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Çünkü çok zor ve girift bir durum. Kadına canlı yayında "git kocana söyle" diyemez.daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
Bu zamanda kadınlar bu tip hallere çok düşmeye başladılar. Nefis ve şeytan bu zamanda kadınlarda daha galip sanki.
Çevremden de çok örnek görmeye ,duymaya başladık evli kadınların bu tip yanlışlarından.

Sadece kadınlar değil... Lütfen düzgün konuşalım...
O kadınlarla da ilişki durumunda olanların çoğu da evli ve çoluk çocuklu erkekler...
Kadınlarımıza karşı biraz daha adil olalım...
Bu halde olan kadınlar da suçu erkeklerimiz de suçlu...
Allahü Teala bu gibi haram fiillerden erkeklerimizi de kadınlarımızı da korusun...

alanyali07

Kıdemli Üye
O kadınlarla da ilişki durumunda olanların çoğu da evli ve çoluk çocuklu erkekler...
Allahü Teala bu gibi haram fiillerden erkeklerimizi de kadınlarımızı da korusun...

yanlış anlamışsın meftun, konuştuklarım düzgün ,lütfen düzgün anlayalımm.

bu tip olaylarda kadınları ben birinci derecede müsebbib görüyorum. iki taraf da suçludur elbette,fakat günahın yayılmasında kadınlar malzeme olarak kullanılıyor. onlar etki altına alınıyor. asrımızda kadınlara telkin edilen özgür yaşam,rahat yaşam,zevklerine göre yaşa telkinleri daha fazladır,güçlüdür.
Bediüzzaman buna işaret eder ahirzamanın fitnelerinden olarak :

Âhirzaman fitnesinde en dehşetli rolü oynayan, taife-i nisaiye ve onların fitnesi olduğu, hadîsin rivayetlerinden anlaşılıyor.» diyerek zaten kadınların fitnesinin ne derece şiddetli olduğunu anlatıyor.

«
Fitne-i âhirzamanın mahiyeti bana göründü ki; o fitnenin en dehşetlisi ve cazibedarı, kadınların yüzsüz yüzünden çıkıyor. İhtiyarı selbedip, pervane gibi sefahet ateşine atıyor. Ve bir dakika hayat-ı dünyeviyeyi, senelerle hayat-ı bâkiyeye tercih ettiriyor. Ben birgün sokağa bakarken, o fitnenin tesirli bir nünesini hissettim. Gençlere çok acıdım. Dedim: Bu biçareler kendilerini bu mıknatıs gibi cezbedici fitnenin ateşinden kurtara*mazlar, diye düşü*nürken; bir*den o fitneyi ateşlen*diren ve talim eden ir*tidadkâr bir şahs-ı manevî önümde te*cessüm etti.» (Gençlik Rehberi sh: 16)

Günahda ortaktırlar o ayrı konu.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ilahiyat fakultelerine yetişen tüm hocaların hakkına girerek asıl zavallı sizsiniz
medya maymumlarını tüm ilahiyat tarafından yetiştirilmiş binlerce sayısız hocayla bir tutmak saçmaklıkdan başka bir şey değildir
vsselam

ilahiyatçılardan muteber örnek malesef yok.

hepsini toplasan bir cübbeli etmezler...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

değerli kardeşim;

hoca kılıklı insi şeytan (orada islam adına konuşuyor - fetva veriyor) bu soruya burada cevap vermek istemiyorum. özel olarak görüşelim vs dese anlaşılabilir. ne diyor dikkat buyurun.

"ikbal hanım beni aşan bir durum diyor. oradaki hoca kılıklı insi şeytan fetvayı veriyor. "normalinde tövbe edeceksin, bir daha o adamı yakınına yaklaştırmayacaksın, bitecek o iş..." buraya kadar hadi diyelim...

iclal ilave ediyor.
"bebek doğduğunda, kocası kendinden bilecek o zaman" diyor. hoca kılıklı insi şeytan "tabi tabii" diyor."

ben buna itiraz ediyorum. programı milyonarca insan izliyor/izleyecek. bu fetvaya göre amel edenlerin günahı bu hoca kılıklı insi şeytanın boynuna.

dikkat edin ben bu fıkhi konuda hüküm vermedim. sadece kusuru bulunanaın kusurunu ortay koydum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

şimdi anladım ki siz bir kadınsınız. zaten ahir zaman fitnelerinin çoğu kadınların başı altından çıkacak. burada ada birçok konuda fitne yayıyordunuz. bugün sebebini anladım.

şimdiye kadar kadın olduğunuzu neden ifaşa etmediniz anlamadım. benim gibi birçok kişi sizi erkek zannı ile muhatap oluyor ve cevap yazıyor. rica ederim fitnelerinzii yaymaktan vazgeçin...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben Bediuzzaman'a da katilmiyorum bu hususta...
Ben de bir erkek olarak, yürürken, gözlerim, kadinlarin ve kizlarin gözlerinde ve üzerlerinde, yani ben de bir cins olarak kadinlari avlamaya calisiyorum... Kadinlari ayartmaya calisiyorum ve avladiklarim da bir cok hanim olabiliyor, kadin ve kiz yanimdan geciyor, olmuyor kafami ceviriyorum arkalarindan da kafami cekiyorum ve bakiyorum... Bir örnek...
Mesela Misir Meliki'nin hanimi da Hz Yusuf'u avlamaya calismistir...
Hz Yusuf, "Bundan Allah'tan korkarim" buyurmuslardir... Ve kapiya hizlica yönelmislerdir...
Yani, fitnelik erkek cenahindan da olabiliyor, kadin cenahindan da olabiliyor...
Hangisi fazla, diyelim erkekler fazla ya da diyelim kadinlar fazla,
Bunlari zamanin fitneleri olarak, kiyamet alameti olarak da ele almak falan dogru degil diye düsünüyorum...

NOT: Diyeceksiniz ki cok acik kadinlar erkekleri cileden cikariyor...
Anladim da devir simdi degisti... Buna ne diyeceksiniz...
Agac altlarinda yürüdügümde...
Simit kafelerde bulundugumda...
Parklarda ve deniz kiyisi gibi yerlerde dolastigimda...
Bizim mahallenin erkekleriyle ve yine bizim hahallenin kizlari (basörtülü, örtülü, abiyeli, tunikli vs) sarmas dolaslar... Hatta bu sarmas dolaslik öyle vaziyete gelmis ki artik, ifade etmeye utaniyorum...
Kapali tesettürlü bir hanim erkegin nefsini nasil kamcilamistir anlayamiyorum...
Bence gözler cok önemli...
Gözler yüz yüze geldiginde, her sey bitiyor gibime geliyor...
Evet, müslüman kadinin da, erkegin de gözleri ayak uclarinda olsun derim...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Yukarıdaki arkadaş cazgır cazgır ne bağrıyor anlamadım... (Davaadamı)
İlahıyat okuyanlara da vermiş veriştirmiş...
Aynı soru Cübbeli'ye soruldu... Bu hadise değil başka bir hadise...
O da zorlandı... Ona da soruyu soran sanırım erkekti... Ben falanca evli bir hanımla zina yaşadım ne olacak dedi...
O da aynen şunu söyledi: "Sen o kadının kocasına gidip, efendim yanlışlıklar oldu ben senin hanımınla şurada şurada ci............ ilişkiye girdik, şunu yaptık bunu yaptık ne olur beni affet, bir hata yaptım beni bağışla, aile yuvanı bozma" diyemiyeceksin...
Cübbeli bunu ifade ederken, aslında işin böyle olması gerektiğini ifade etti ama bu ikrar etmek de kolay değil... O da aynen şunu söyledi: "Bir daha böyle şeyler yapmama adına tövbe edeceksin..." Daha ne söylesin...
Yani bizim aramızda evli olan erkeklerimizden evli kadınlarla zina eden yok mu, ya da yok mudur bu arkadaşlar ilişkiye girdikleri kadınlarının kocalarına gidip yaptıklarını ifade ediyorlar mı..?
Evli olmayan bekar kızlar dul kadınlar da aynı durumda... Falanca bir erkek, çok temiz, böyle kadınlara talip olabiliyor, çünkü diyelim de o kadınlar bizim mahalleden, o erkek temiz diye o kadınlara talip oluyor, bizim mahallenin erkeği ona tabi olma biz onunla ilişkiye girdik diyebiliyor mu diyor mu..?
Ben burada yukarıdaki hocaefendiyi korumak için bunları ifade etmiyorum... Bana ne o hocadan o program yapımcısından... lakin hocaefendinin söyleyebileceği fazla bir şey yok...
Bana da böyle bir soru soruldu, sorulunca günlerce uyuyamadım...
Hocam dedi, evli bir bayanla ikişkiye girdim çocuk oldu halan o kadın falancayla evli, aile yuvaları var, çocuk da 7 yaşlarında, kadın çocuğun benden olduğunu biliyor kocası da kendinden sanıyor...
Ne yapmalıyım..?
Önce bir şok oldum, kendimde olmayarak şunu ifade ettim, namus, ahlak, edep, haya, iffet bu kadar da düştü mü düşürüldü mü..? Bizim mahalleli öteki mahalleli diye ayırmadım, batmışız da haberimiz yokmuş diyebilmişim...
Hiç dolambaçlı cümle kurmadım, 3 şık var dedim...
1- Kadın kocasına durumu anlatacak. Diyecek ki, bu çocuk senden değil, ben şeytana uydum falancayla beraber oldum, olunca da bu çocuk dünyaya geldi...
2- O anlatamıyorsa sen anlatacaksın... Aynen kadının kocasına bunları söyleyeceksin... Dedi ki heyacanla hocam sen ne diyorsun, birbirimizi vururz dedi... Yaparken düşünecektin dedim...
3- O kadın da sen de tövbe edeceksiniz samimi bir şekilde bu işlerden tamamen vazgeçeceksiniz, Allah'ın yolundan ve izinden ayrılmayacaksınız, o çocuğu da yarın evlendirirken kendisine haram olanlarla evlendirmeyeceksiniz...
Daha ne diyeceksiniz...
Davaadamı büyük konuşmasın...
Büyük konuşulan şeyler yarın insanın arkadaşı olur da bir şey yapamaz olur...
Allah korusun...

NOT: Beni yanlış anlayacaksınız ama ev ile cami arasında bir yaşam sürüyorum ya da sürüyoruz... Çok hoş Allah güzelliklerinizi arttırısın... lakin iffet ve namus babından bizim mahalle ya da öteki mahalle ayırmayacağım ama ağlanılacak durumda değiliz, feryatlar, ağıtlar yakacak bir haldeyiz... Çok kötü bir haldeyiz...
Elbet anne, baba ve evlatlar olarak tertemiz gıpta ettiğimiz ailelerimiz de var...
Allah'ın selamı onların üzerine olsun...

olayın vahametinden bağırıyorum. bir ev aynıyor (yuva aile hane hanei saadet) kimse farkında değil. bu yuva sizinki de olabilir. olayın vahametini kimse farketmediğinden bağırıyorum. belki sesimi duyasınız diye...

evet bağırıyorum. ama ben birilerinin dikkatini çekmek, meşhur olmak, için değil; Allah (cc) nin rızasını kazanmak için bağırıyorum.

YANGIN VAR!!! EY DOSTLAR YETİŞİN!...

bu yangının müsebbibi de hoca kılıklı insi şeytanlardır. bunları ifşa ediyorum.

"Davaadamı büyük konuşmasın... Büyük konuşulan şeyler yarın insanın arkadaşı olur da bir şey yapamaz olur..." demişsiniz. ben kimseyi kınamadım. "Allah (cc) bizi ıslah etsin" dedim. yazdıklarımı iyi okuyun. ben büyük konuşmadım. ben sırtımı Allah (cc) a dayadım, kimseden de korkum yoktur biiznillah.

not: ben bu olayın hala etkisindeyim. hala sinirliyim. hem de çok. bu sebeple yazdıkalrım objektif olmayabilir. 3 gün sonrasında düşüncelerimde bir değişiklik olursa, yazdıklarımı tashih edeceğim.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

şimdi anladım ki siz bir kadınsınız. zaten ahir zaman fitnelerinin çoğu kadınların başı altından çıkacak. burada ada birçok konuda fitne yayıyordunuz. bugün sebebini anladım.

şimdiye kadar kadın olduğunuzu neden ifaşa etmediniz anlamadım. benim gibi birçok kişi sizi erkek zannı ile muhatap oluyor ve cevap yazıyor. rica ederim fitnelerinzii yaymaktan vazgeçin...

Gördünüz mü arkadasin tesbitini...
Kurulan cümlelerden... Tesbitlerden... Konusma biciminden... Argümanlardan... Diyaloglardan... Secilen kelime ve cümlelerden... Ifadelerin nezaketinden, narinliginden ve üslubundan az cok muhataplarin erkekligi ve disiligi (kadinligi) anlasilir...
Benim de kurdugum cümlelerden erkek oldugum anlasilir...
Kadinlar, narin, nazik, mütevazi, sirin, duygusal ve ice yönelik bir hal icersindedirler ki genellikle kurduklari cümlelerden kendilerini "kadinim" diye ele verirler...
Ben bir erkegim, bir sey yapamiyorum, Rabb'im beni öyle yaratmis...
Sen utanmadan, darlanmadan ve haya etmeden ilahiyat okuyanlara, "sey...", "seref...." diyeceksin, bir de yine utanmadan masum bir cocuk icin "elin pi...ni" gibi cümleler sarfedeceksin, dönüp kendine bakmayacaksin,
Falanca bir üye arkadasla konustuguma cevap yazacaksin, ben sizleri anlayamiyorum...
Zaten, o porogramda reklam arasinda o kadina cok daha acik seyler ifade edilmis...
Elbet de en güzeli, kadinin kocasina: "Ben falanca kisiyle zina ettim ve bu fiili de bir cok kere tekrarladik, bu fiilden dolayi da bir cocuk meydana geldi ama kocacigim, canim, biricik erkegim, bu cocuk senden degil falanca insandan..."
Ya isin Dini kismi böyledir...
Hocaefendiler zaten bu söylüyor...
Kadin ne diyor ya o zaman:
"Hocam ben bu sekilde kocama bunu ifade edersem, kocam aile yuvasini dagitmaz, beni aninda öldürür..."
Begenmedigin ilahiyatci da:
"O zaman tövbe et, Allah'a sigin, Allah'a yalvar ve O'nun yoluna gir, samimi ol, namazini ve ibadetlerini ihmal etme, bir daha bu gibi kötülüklere asla kapi aralama... vs"
Daha ne desin ilahiyatcilar...
Kadina recm mi uygulasinlar..?
Diyelim senin basindan böyle bir olay gecti, oldu ya, nasil hareket edeceksin, deyip kendi kendine sorup aynaya bakan oldun mu hic..?
Bu hadiseler uzaktan hos ve basit gelir...
Ama öyle degil...

NOT: Arkadasla konustugum meseleye cavap yazma, benim senin yorumuna yazdigim yoruma cevap ver...
Ya da bildiklerini yaz...
Ilmini ortaya koy...
O gay-i ahlaki agzini orta dökme...
Edebini de muhafaza et...

NOT: Senin o kötü agzindan dolayi seni nasil banlamadilar onu da anlamis degilim...

alanyali07

Kıdemli Üye
Ben Bediuzzaman'a da katilmiyorum bu hususta...
Ben de bir erkek olarak, yürürken, gözlerim, kadinlarin ve kizlarin gözlerinde ve üzerlerinde, yani ben de bir cins olarak kadinlari avlamaya calisiyorum... Kadinlari ayartmaya calisiyorum ve avladiklarim da bir cok hanim olabiliyor, kadin ve kiz yanimdan geciyor, olmuyor kafami ceviriyorum arkalarindan da kafami cekiyorum ve bakiyorum... Bir örnek...
Mesela Misir Meliki'nin hanimi da Hz Yusuf'u avlamaya calismistir...
Hz Yusuf, "Bundan Allah'tan korkarim" buyurmuslardir... Ve kapiya hizlica yönelmislerdir...
Yani, fitnelik erkek cenahindan da olabiliyor, kadin cenahindan da olabiliyor...
Hangisi fazla, diyelim erkekler fazla ya da diyelim kadinlar fazla,
Bunlari zamanin fitneleri olarak, kiyamet alameti olarak da ele almak falan dogru degil diye düsünüyorum...

NOT: Diyeceksiniz ki cok acik kadinlar erkekleri cileden cikariyor...
Anladim da devir simdi degisti... Buna ne diyeceksiniz...
Agac altlarinda yürüdügümde...
Simit kafelerde bulundugumda...
Parklarda ve deniz kiyisi gibi yerlerde dolastigimda...
Bizim mahallenin erkekleriyle ve yine bizim hahallenin kizlari (basörtülü, örtülü, abiyeli, tunikli vs) sarmas dolaslar... Hatta bu sarmas dolaslik öyle vaziyete gelmis ki artik, ifade etmeye utaniyorum...
Kapali tesettürlü bir hanim erkegin nefsini nasil kamcilamistir anlayamiyorum...
Bence gözler cok önemli...
Gözler yüz yüze geldiginde, her sey bitiyor gibime geliyor...
Evet, müslüman kadinin da, erkegin de gözleri ayak uclarinda olsun derim...

Katılmayabilirsin. Ama malesef durum tam Bediüzzamanın tespit ettiği şekilde.
Yaşın kaç bilmiyorum,genç değilsen ,gençlerin arasında bulunmuyorsan,cami-ev arası yaşıyorsan bunu gözlemleyemezsin.
bugün günaha çağıran herşeyin malzemesi kadındır.
Tvnin gayri meşru işlerin malzemesi kadındır.
Sinemanın kadındır.
Müstehcen sitelerin malzemesi kadınlardır.
Reklam dünyasının en büyük malzemesi kadınlardır.
ve kadınlara telkin edilen "istediğiniz gibi yaşama hakkı var" düşüncesi kadını daha beter bozmaktadır.

Geçenlerde tv haberlerde liseli kızlar eylem yapıyor,15- 16 yaşındaki kızlar ellerinde pankart açmışlar "p.rno sitelerine giriş serbest olsun" diyor. bu tam bir facia. yüz karası. aklım almadı.
kadın çok değerlidir mücevherdir ama kadından kızdan haya kalktığı zaman, erkekten daha bozuk bir hal alır. bu bir gerçektir. Hadislerde işaret edilen ve Bediüzzamanın bahsettiği Ahirzaman fitnesi olması da bu gerçekten kaynaklanıyor.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

olayın vahametinden bağırıyorum. bir ev aynıyor (yuva aile hane hanei saadet) kimse farkında değil. bu yuva sizinki de olabilir. olayın vahametini kimse farketmediğinden bağırıyorum. belki sesimi duyasınız diye...

evet bağırıyorum. ama ben birilerinin dikkatini çekmek, meşhur olmak, için değil; Allah (cc) nin rızasını kazanmak için bağırıyorum.

YANGIN VAR!!! EY DOSTLAR YETİŞİN!...

bu yangının müsebbibi de hoca kılıklı insi şeytanlardır. bunları ifşa ediyorum.

"Davaadamı büyük konuşmasın... Büyük konuşulan şeyler yarın insanın arkadaşı olur da bir şey yapamaz olur..." demişsiniz. ben kimseyi kınamadım. "Allah (cc) bizi ıslah etsin" dedim. yazdıklarımı iyi okuyun. ben büyük konuşmadım. ben sırtımı Allah (cc) a dayadım, kimseden de korkum yoktur biiznillah.

not: ben bu olayın hala etkisindeyim. hala sinirliyim. hem de çok. bu sebeple yazdıkalrım objektif olmayabilir. 3 gün sonrasında düşüncelerimde bir değişiklik olursa, yazdıklarımı tashih edeceğim.

"Guten Morgen..."

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Katılmayabilirsin. Ama malesef durum tam Bediüzzamanın tespit ettiği şekilde.
Yaşın kaç bilmiyorum,genç değilsen ,gençlerin arasında bulunmuyorsan,cami-ev arası yaşıyorsan bunu gözlemleyemezsin.
bugün günaha çağıran herşeyin malzemesi kadındır.
Tvnin gayri meşru işlerin malzemesi kadındır.
Sinemanın kadındır.
Müstehcen sitelerin malzemesi kadınlardır.
Reklam dünyasının en büyük malzemesi kadınlardır.
ve kadınlara telkin edilen "istediğiniz gibi yaşama hakkı var" düşüncesi kadını daha beter bozmaktadır.

Geçenlerde tv haberlerde liseli kızlar eylem yapıyor,15- 16 yaşındaki kızlar ellerinde pankart açmışlar "p.rno sitelerine giriş serbest olsun" diyor. bu tam bir facia. yüz karası. aklım almadı.
kadın çok değerlidir mücevherdir ama kadından kızdan haya kalktığı zaman, erkekten daha bozuk bir hal alır. bu bir gerçektir. Hadislerde işaret edilen ve Bediüzzamanın bahsettiği Ahirzaman fitnesi olması da bu gerçekten kaynaklanıyor.

Sana ben degil, kadinlar cevap versin bir sey demiyecegim...

Kadinlar buyurunuz...

NOT: Müstehcen filimlerde kadin da var erkek de... Hatta erkekler cok daha kalabalik... La havle vela guvvete illa billa hi'l aliyyil azim...
Allah sonumuzu hayr eylesin...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Afrika'da...
Uzak Dogu Ülkeleri'nde...
Ve diger dünyanin herhangi bir bölgesinde, 13, 14 ya da 15 yaslarinda genc kizlar o siteleri süslüyorsa,
Eminim ki erkeklerin zalimliginden, despotlugundan ve zor kullanmalarindan...
Bunu unutmayiniz...
Zorla o gencecik kizlar oralara atiliyorlar...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Gördünüz mü arkadasin tesbitini...
Kurulan cümlelerden... Tesbitlerden... Konusma biciminden... Argümanlardan... Diyaloglardan... Secilen kelime ve cümlelerden... Ifadelerin nezaketinden, narinliginden ve üslubundan az cok muhataplarin erkekligi ve disiligi (kadinligi) anlasilir...
Benim de kurdugum cümlelerden erkek oldugum anlasilir...
Kadinlar, narin, nazik, mütevazi, sirin, duygusal ve ice yönelik bir hal icersindedirler ki genellikle kurduklari cümlelerden kendilerini "kadinim" diye ele verirler...
Ben bir erkegim, bir sey yapamiyorum, Rabb'im beni öyle yaratmis...
Sen utanmadan, darlanmadan ve haya etmeden ilahiyat okuyanlara, "sey...", "seref...." diyeceksin, bir de yine utanmadan masum bir cocuk icin "elin pi...ni" gibi cümleler sarfedeceksin, dönüp kendine bakmayacaksin,
Falanca bir üye arkadasla konustuguma cevap yazacaksin, ben sizleri anlayamiyorum...
Zaten, o porogramda reklam arasinda o kadina cok daha acik seyler ifade edilmis...
Elbet de en güzeli, kadinin kocasina: "Ben falanca kisiyle zina ettim ve bu fiili de bir cok kere tekrarladik, bu fiilden dolayi da bir cocuk meydana geldi ama kocacigim, canim, biricik erkegim, bu cocuk senden degil falanca insandan..."
Ya isin Dini kismi böyledir...
Hocaefendiler zaten bu söylüyor...
Kadin ne diyor ya o zaman:
"Hocam ben bu sekilde kocama bunu ifade edersem, kocam aile yuvasini dagitmaz, beni aninda öldürür..."
Begenmedigin ilahiyatci da:
"O zaman tövbe et, Allah'a sigin, Allah'a yalvar ve O'nun yoluna gir, samimi ol, namazini ve ibadetlerini ihmal etme, bir daha bu gibi kötülüklere asla kapi aralama... vs"
Daha ne desin ilahiyatcilar...
Kadina recm mi uygulasinlar..?
Diyelim senin basindan böyle bir olay gecti, oldu ya, nasil hareket edeceksin, deyip kendi kendine sorup aynaya bakan oldun mu hic..?
Bu hadiseler uzaktan hos ve basit gelir...
Ama öyle degil...

NOT: Arkadasla konustugum meseleye cavap yazma, benim senin yorumuna yazdigim yoruma cevap ver...
Ya da bildiklerini yaz...
Ilmini ortaya koy...
O gay-i ahlaki agzini orta dökme...
Edebini de muhafaza et...

NOT: Senin o kötü agzindan dolayi seni nasil banlamadilar onu da anlamis degilim...

edebsizlik etme!

konuyu açan benim. gerek görürsem Allah (cc) rızası için yazarım. sizee mi soracağım hanımefendi.

daha önce pili biti saat gibisiniz demiştim. günde iki defa da da olsa doğruyu gösteriyorsunuz. ama geri kalan zamanda hep yanlış, hep yanlış. fitnelerinizi başka yerde yayın. sizin hakkınızda yazan kardeşlerimin ağır yazdığını düşünüyordum. şimdi onlara hak veriyorum.

hanımefendi, beğenmiyorsanız bizim açtığımız konuya yazmayın.

alanyali07

Kıdemli Üye
Sana ben degil, kadinlar cevap versin bir sey demiyecegim...

Kadinlar buyurunuz...

NOT: Müstehcen filimlerde kadin da var erkek de... Hatta erkekler cok daha kalabalik... La havle vela guvvete illa billa hi'l aliyyil azim...
Allah sonumuzu hayr eylesin...
cevabından genç olmadığını anladım .
ortamı bilmiyorsun,
erkek kardeşim imam hatipte okuyor lisede,
abi diyor ,kızlar erkek peşinde, birçok erkek düzgün yaşamaya çalışıyor, ama kızlar akılları çelmek için uğraşıyor,
imam hatipin penceresinden kızlar erkeklere laf atıyorlar artık,
yani sen durumdan habersizsin kesinlikle.
erkeğin durumu ile kadının durumu bir değildir. kadın ahlaken bozulduğu zaman erkekten daha çok bozulur,çöker,aile yapıları çöker.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Sen yazdigim yorumu okudun mu, ben Tahsin EMIN...

Rüyada misin?