İslam Ahlakı ve Edebi ile Davranan Kurtulmuş...

agbi

Yasaklı
Bir çok mesajımda değinmiştim ama ne yazıkki SP TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER görmemezlikten geldi GÖREMEZLERDİ görselerdi şaşardım.

Kazan'dan Önder Sav yorumu
Şevket Kazan, CHP'de yaşanan iç savaşla ilgili şunları söyledi:

Akşam'ın haberine göre, CHP'deki çalkantılı süreci yakından takip eden isimlerden biri de, Saadet Partisi'nde (SP) yaşanan tüzük krizi öncesi Önder Sav ile görüşerek akıl danışan Şevket Kazan oldu. Kazan'a CHP'nin içindeki durumu soruldu.

Sav"ın verdiği taktiği uygulayarak Numan Kurtulmuş"u tasfiye eden ve partiyi ele geçiren Erbakan cephesinin önemli isimlerinden Şevket Kazan, CHP"de yaşananları ve Önder Sav"ın tasfiye edildiği operasyonunu hayretle izliyor.

Siyasetin garip cilvesi, Önder Sav"ı CHP yönetiminden uzaklaştırırken, Sav"ın yol gösterdiği Şevket Kazan ise Necmettin Erbakan"ın Genel Başkan olduğu SP"nin Halkla İlişkiler Başkanlığı"nı yürütüyor. Olaylı Saadet Partisi kongresi ve partinin kayyuma devredilmesi sürecinde, SP"li Şevket Kazan"ın, Önder Sav"la görüştüğü ve sürece ilişkin bilgi danıştığı ortaya çıkmıştı. Bu görüşmelerin ardından SP"de yaşanan çatlak hızla büyümüş, olaylı kongre mahkemeye taşınmış ve parti kayyuma devredilerek kurtulmuş tasfiye edilmişti. Mahkeme kararıyla toplanan kongrede ise Necmettin Erbakan genel başkanlığa seçilmişti. Sav"la görüşen Kazan ise SP Halkla İlişkiler Başkanlığı"na getirilmişti.

ÇOK MANİDAR OLDU

Önder Sav"ın durumu, akıllara Şevket Kazan"ı getirdi. "Bir kaybedene" karşılık "Bir kazanan" olan Kazan, AKŞAM"ın bu konudaki sorusunu şöyle yanıtladı: "Çok manidar bir durum oldu. Biz 17 Ekim kongresinden önce aynı rahatsızları yaşamıştık. Önder Sav"la görüşmemiz çok yankı uyandırmıştı. Şimdi işin tuhafı, Sav"ın kendisi benzer bir sıkıntıyla gündeme geldi. Ama CHP"deki parti içi bir olaydır ve bizim dışarıdan fikir yürütmemiz doğru olmaz"

Bu alıntı bugün haber vaktim den alınmadır.

İŞTE KURTULMUŞUN FARKI

İstese idi KILINÇDAROĞLU nun yaptığının bir değişik versionunu yapardı

Yapmadı

Çünkü o

İSLAM AHLAKI ile ahlaklanmış ve edep çerçevesinde HAREKET ETMEYİ BİLİYOR du.

MAKAM İÇİN Siyasete girme nedeni olan karşı Taraf a gidip YARDIM İSTEMEZDİ

agbi

Yasaklı
agbi Kurtulmuşamı oy vereceksin yoksa :)

Bak yeğenim

Konu dalga geçme zamanı değil.

KURTULMUŞ a oy vermicem öğrenmek istediğin bu ise.

Fakat aslında ÖĞRENMEN gereken.

KURTULMUŞ istese idi MAKAM hırsı olsa idi KILINÇDAROĞLU nun yaptığını yapardı SP partisinin karizmasını avam deyimle çizerdi.

YAPMADI

Çünkü o DAVASINA VERDİĞİ ÖNEM Makam dan önce gelir.

Geçmişte o veya şu nedenle Nizam , Fazilet , Selamet parisinden çok kişi HAKSIZ YERE DIŞLANDI hiç biri sesini çıkarmadı.

Çünkü onlar için dava makam dan önce gelirdi.

En son dışlanan KURTULMUŞ ta diğer dışlanan arkadaşları gibi yaptı.ERDOĞAN & GÜL & ARINÇ ın yoluna girdi yani yeni SİYASİ PARTİ kurdu. Kamuoyunu bildiği için yanına Ulusalcı Solcu kişileride aldı FAKAT BİR ŞEYİ GÖREMİYOR Çevresinde Gül gibi Arınç gibi vb gibi birileri yok.

bakış

Kıdemli Üye
ya sn kurtulmuşa kim oy verecek,burdaki kimse vermiyo.Yoksa sn kurtulmuş chp nin oylarına mı talip yoksa

agbi

Yasaklı
ya sn kurtulmuşa kim oy verecek,burdaki kimse vermiyo.Yoksa sn kurtulmuş chp nin oylarına mı talip yoksa

AKLINIZ SIRA kONUNUN ANA FİKRİNİ DEĞİŞTİRECEKSİNİZ.

Yazdığım mesajdan aldığınız bu olup bu şekilde cevap veriyorsanız kapasitenizi zorlamam gerek

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Bak yeğenim

Konu dalga geçme zamanı değil.

KURTULMUŞ a oy vermicem öğrenmek istediğin bu ise.

Fakat aslında ÖĞRENMEN gereken.

KURTULMUŞ istese idi MAKAM hırsı olsa idi KILINÇDAROĞLU nun yaptığını yapardı SP partisinin karizmasını avam deyimle çizerdi.

YAPMADI

Çünkü o DAVASINA VERDİĞİ ÖNEM Makam dan önce gelir.

Geçmişte o veya şu nedenle Nizam , Fazilet , Selamet parisinden çok kişi HAKSIZ YERE DIŞLANDI hiç biri sesini çıkarmadı.

Çünkü onlar için dava makam dan önce gelirdi.

En son dışlanan KURTULMUŞ ta diğer dışlanan arkadaşları gibi yaptı.ERDOĞAN & GÜL & ARINÇ ın yoluna girdi yani yeni SİYASİ PARTİ kurdu. Kamuoyunu bildiği için yanına Ulusalcı Solcu kişileride aldı FAKAT BİR ŞEYİ GÖREMİYOR Çevresinde Gül gibi Arınç gibi vb gibi birileri yok.

Ben dalga geçmiyorum , ciddi sordum...:) Kurtulmuşu bu kadar övmenimizin sebebi ya oy vereceksinizdir, yada sırf SP ye düşmanlık olsun diye ...???

Diğerlerine cevap bile vermeye gerekmez tam komedi :D

agbi

Yasaklı
Ben dalga geçmiyorum , ciddi sordum...:) Kurtulmuşu bu kadar övmenimizin sebebi ya oy vereceksinizdir, yada sırf SP ye düşmanlık olsun diye ...???

Diğerlerine cevap bile vermeye gerekmez tam komedi :D

Komedimi ?

Siz komedi olduğunu bende olmadığını belgelere dayanarak İSPAT edeyim tabi yan çizmezseniz diğer leri gibi.

İsterseniz Çok geçmişe gitmeyelim.

KUTAN & GÜL Parti içi seçimine gidelim.Ordan başlıyalım daha evvel Nur Cemeatlerine bağlı olanların dışlandığı zaman a da gidebiliriz İsterseniz Esad Hocanın beyanına gidebilirz.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Komedimi ?

Siz komedi olduğunu bende olmadığını belgelere dayanarak İSPAT edeyim tabi yan çizmezseniz diğer leri gibi.

İsterseniz Çok geçmişe gitmeyelim.

KUTAN & GÜL Parti içi seçimine gidelim.Ordan başlıyalım daha evvel Nur Cemeatlerine bağlı olanların dışlandığı zaman a da gidebiliriz İsterseniz Esad Hocanın beyanına gidebilirz.

neyi belgeleyeceğinizi anlamadım ama belgeleyin bekliyorum...ama bu belge gazete haberleri olmasın lütfen :)

serhen

Asistan
"İSLAM AHLAKI ile ahlaklanmış ve edep çerçevesinde HAREKET ETMEYİ bildiğini" söyleyenler ,bu kadar övüyorlar da niye oy atmazlar,herkes sevdiğini söylüyor oy atan yok,ne acı bir durum,bu Numan Sevgisi mi? Erbakan hazımsızlığı mı? vicdanlara kalmış bir durum.

tebeyyün

Doçent
Numan Kurtulmuş'u ne zman övsem hemen ona oy vereceğimi düşünürler.Yalnız değilsiniz =) Bunların geneli kendinden yahut oy verdiği partiden ya da onun liderinden başka kimsenin sevilebileceğinden,övülebileceğinden,yararlı olabileceğini -vatanına,milletine- düşünmediklerinden.(nasıl bir cümle =)
Kimsenin oy verip vermemesi önemli değil örneğin sezai karakoç bir parti kurdu.İktidar olmak için mi? Hayır.Sahi neden kurdu?
Belki de örnek olma fikri tüzüğüyle,idealiyle,yapılması gerekenlerle vd... yada bataklıktakilerin taraftarlarına bir sesleniş belki birgün duyuş olur.
Olur yahut olmaz.Yine bir soluk yeni bir soluk-alayım-
Numan Kurtulmuş.
kim kurtulmuş ?
bir tebessüm edin =)
uyuzluğuna olmasın =)

agbi

Yasaklı
Açtığım konu

Numan bey in AHLAK yapısı ile gerçekleri ortaya koymaktı.

İstese idi Kılçdaroğlunun yaptıklarını yapar KAZA ı ÖNDER SAV durumuna düşürebilirdi.

YAPMADI

Ayrıca kişiyi beğenmek ayrıdır oy vermek ayrıdır.

BEN BURADA EMİN VASFI ile AHLAKINA değindim.

agbi

Yasaklı