İskender Evrenesoğlu Dosyası

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Sürekli birilerinin dosyasını yapıyorsunuz. Korkarım birgün biri de sizin dosyanızı yapmaya çalışacak. Aman dikkat edin :gl

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sapık cinsel dürtüleri olan insanlar bu din kılıfıyla epey bir yol katedebiliyorlar. Çok örneğini gördüm bu tiplerin. Psikoloji biliminde bu manik tam olarak incelenmedi. Aslında birisi bu işi ele alsa doktora tezi bile çıkartabilir. Papazlarda bile bol miktarda mevcuttur bu manyaklık. Acaba dindar oldukları için mi sapık oluyorlar yoksa sapık oldukları için din kılıfına mı bürünüyorlar? Hüseyin Üzmez'den tutun kimlere varana kadar bu manyaklığı gözlemlemek mümkün. Cemiyet bu insanlara kızıp, hacı hocalar böyle, diyorlar ama aslında iş öyle değil. Din; kökleri çok derinlere inen bir duygu ve algıdır. Bu din duygusu, savunma mekanizması en zayıf duygudur.

Bütün oyunlarını, beş duyu organımızla algılayamıyacağımız Allah'ın üzerine kurgularlar. Zira beş duyu organıyla algılanmayan bir varlığın yerine kendinizi aracı olarak koymak çok kolaydır. Allah'a iman ediyoruz ya. Bir ademoğlu gelip size; ''Allah böyle emrediyor, onun rızası bu iştedir'' dediği zaman yelkenler hemen iniyor. Hele Ayetleri tevil etmeler ve uyduruk tefsirler yapmalar var ya. Ühüüüühü... Sormayın gitsin. En kıl olduğum laf ise şudur; ALLAH ŞAHİT OLSUN Kİ... Evet, en kıl olduğum laf bu çünki Allah'ı ota moka şahit tutan herifler çok iyi biliyorlar ki Allah hop diye ortaya çıkıp ''bu adam yalan söylüyor, dikkat et'' demiyecek. Fakat dinleyen kişi, iman gücüne parallel olarak korkacak ve yelkenleri indirecektir. Bunu bilerek yaparlar zaten. Şeriat mahkemeleri bile Allah'ın şahitliğini kabul etmezken laf ebeliğinde bu sahtekarlar hep böyle yemin ederler. Şeriat, beş duyu ortanınızla algılayabileceğiniz eşyanın şahitliğini kabul eder. Bu manada parmak izi bile şehadetlik eder. Dünya alemine inen şeriatin realitesi budur.

Not: Peygamber Efendimiz, ŞAHİT OL YA RAB demiştir. Allah şahit olsun ki, demek başka, şahit ol ya Rab, demek başka. Zira birisi bir iş beyan ettikten sonra O'nu şahit tutarken öbürüsü henüz ortada olmayan bir işini görmek için O'nu şahit tutar. Birisi samimidir diğeri sahtekarlıktır. Şer-i meselelerde Allah'ı şahit tutmak caiz değildir.

Bu sahte Mehtiler, sahte Mesihler, sahte Peygamberler hep ''Allah şahittir ki ben şuyum, buyum'' derler. ''E mucizen nedir?'' dediğin zaman da fıssssss... Bu tip iddialar Mucize mukabiline dayanmak zorunda. Peygamber gelmeyecektir fakat Mehti'ye bile doğa üstü güçler vermesinin hikmeti budur. İddia edilen makam gayb-i olduğu için doğa üstü bir kanıta dayanmak zorunda. Allah'ı şahit tutmak ta böyle bir şey, O'nu şahit tuttuğun zaman, ay yarılır, deniz yarılır, dağlar taşlar yerinden oynar vesaire. Bu şekilde tezahür eder onun onayı. Hızır'da aranan İlm-i Ledun varlığı bile bir ölü balığın canlanıp denize atlamasına dayanmıştır. Oradan bileceksin, demiştir Musa'ya. Demek ki İlm-i Ledun sahibi olduğunu iddia eden adam bile ortaya keramet babından bir şeyler koymak zorunda. İddia gaybidir çünki. Delilide gaybiyetten destek görerek bütün fizik kurallarını patlatırcasına olmalıdır.

Bir çok tasavvuf erbabı, Kuran, Sünnet ve edepleri delil sayarken kerameti delil saymazlar lakin bu fakir kerameti de bu ''olmazsa olmazlar zinciri''nin sonuna ekliyorum. Zira Kur'an'da Hızır'ı nereden tanıyacağı sorusuna Allah, ''ölü balığın canlanmasından tanıyacaksın'' diyor. Bu bir ayettir ve İlm-i Ledun iddiasının mutlaka bir keramete dayanması gerektiğini işaret ediyor. Öyle ya, aksi taktirde her gördüğümüz sakallı ''ben kamil mürşidim'' dediğinde inanmak zorundayız. İşte buda başka bir din istismarı oluverir. Ben bir şeyhim diyen adamda keramet şart beyler.. Çocuk oyuncağı değil bu işler.

Ahter

Kıdemli Üye
Şer'i Şerfi ölçü ittihaz etmeyenlerin , aklını ve nefsini rehber edenlerin akibeti hep aynı maalesef!!!

Hakperest

Kıdemli Üye
hem fikren hem de cinsi sapık
dosyasına harcan server alanı bile israf
öte salın bu sahtekarı

Kaptan

Mecra Yazarı
Peygamber olduğunu iddia eden adamın cenaze merasimi hangi dine göre yapıldı ? İslama göre yapıdıysa yalancı peygamberin namazı kılınırmı ? Şayet kendi getirdiği dine göre yapıldı ise, Müslümanların orada ne işi var ?

Cenazede izdiham yaşanmış, te Allahım ya...

2033

Kaptan

Mecra Yazarı
Cemaatleri temsilen katılanları da merek ediyorum doğrusu, varsa tabi.

ilke

Paylaşımcı
Türkiyedeki müslümanların halini bir kez daha gördük ! Adam mehdi-peygamber olduğunu iddi etmiş ve böyle bir iddia taşıyarak ecel şerbetini içmiş, cenazesinde 3000 kişi bulunmuş ! Ne şuurlu müslümanlar var aramızda değil mi ? Bütün Nurcular yollarının yegâne ve seçkin "Cadde-i Kubra" olduğunu iddia eder dururlar ! Bu Cadde-i Kubradan tanınmış bir tane Mehdi-Rasul, bir tane de darbeci, vatan memleket haini papaz ve haham hayranı çıkmıştır ! Birisi cehennemi boyladı, bakalım diğeri ne zman ve kimler tarafından teşi edilip boylayacak ?..

ihvanistanbul

AkhenAton
Bursa Müftülüğü : "ABD’de ölüp, 27/11/2019 tarihinde Bursa’da defnedilen İskender Erol Evrenosoğlu’nun, cenaze namazı ve defin işlemleri kendi elemanlarınca gerçekleştirilmiş olup; hiçbir Diyanet ve İl müftülüğü personeli bulunmamış ve yer almamıştır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Kaptan

Mecra Yazarı
Cemaatlerden temsilci katılmış mı peki. Son nefeste imanli gitmis olabilir :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Adam bildiğiniz raporlu deliydi. O yüzden Allah katında sorumluluğu olmayabilir. Yanındakilerin işi zor.?

adams77

Kanalizasyoncu
Adam bildiğiniz raporlu deliydi. O yüzden Allah katında sorumluluğu olmayabilir. Yanındakilerin işi zor.?

Kimden raporlu idi :) Allah katından mı? eğer Allah katından raporu varsa adam iddiasında haklı olmaz mı, vahiy alıyorum diyordu çünkü :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
İyide hocam Allah katında geçerlimi ki bu raporlar dedim
Buradan aldığı raporla kendini kurtaracaksa bizde gidip rapor alalım daaa
Delilerin sorumluluğu yok. Hüküm zahire göre verilir. Özünü Allah bilir.