İŞKENCE EDİCİ TANRI DEĞİL; MERHAMETİ SONSUZ ALLAH (cc) (Felsefi Roman)

Hakperest

Kıdemli Üye
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
10,055
Tepkime puanı
3,148
Puanları
113
Konum
:::::YerKüre:::::
cover.jpgİŞKENCE EDİCİ TANRI DEĞİL; MERHAMETİ SONSUZ ALLAH (cc) - - Google Play'de Kitaplar

Nasıl bir evrende yaşıyorum? Neden zaaflarım var? Neden yavaş yavaş ölüme gidiyoruz? Neden kusurlarımız ve hastalıklarımız var? Hayat adil bir imtihan ise; neden herkes aynı teste tabi tutulmuyor? Bizi yaratan biri varsa; bize gerçekten acıyor mu? Kollayıp, koruyor mu? Öldükten sonra ne olacağız? Tanrı gerçekten bizi ebediyen yakacak mı?! Tanrı bize düşman mı? Tanrı acımadan işkence mi edecek?!

İşte bu soruları sormasını tetikleyecek bir film izler, romanın ana karakteri Hasan. Yurt arkadaşlarından Tolga adında Ateist biri; onun beynini, çetin sorularla daha da karıştırır. Tolga'nın, Hasan'ı zora sokacak konuşmalarından biri şöyledir;“Siz; küçük bir azınlık için, koca bir çoğunluğa, milyarlarca insana işkence edecek bir Tanrı'ya mı inanıyorsunuz? Siz olsanız, kaç kişiye böyle bir işkence yapabilirsiniz? Tek bir kişiye bile bunu yapamayan sizler!; nasıl tanrınızın merhametine uygun görüyorsunuz? İşkence edince, Tanrınızın eline ne geçecek? Akıllanacak mı o mücrimler? Neden kötüleri var ediyor sonra işkence altında bırakıp da, yok etmeyecek? Nerede Tanrınızın hikmeti?!”

İzlediği film ise; Afrikalı bir kadının, köleleştirilme dramı, üzerine kuruludur. Hasan, filmden çok etkilenmiş; söylediğimiz nedenler ile dini sorgular ve dine düşman olur. Her şeyini kaybedip, tüm ümitleri yok olduğunda; imdadına Mehmet Hoca yetişir.

Allah'ın -kendisine eksik anlamlar verilerek öğretilen- yanlış yorumlanmış ayetlerin doğrusunu anlatır. Ona Allah'ın merhametinin; sadece cenneti değil, aynı zamanda cehennemlikleri de tümüyle kapsadığını öğretir. Hasan, aradığı sorulara cevapları bulmuştur. Dram yerini bu sefer mutlu bir son alır.


İŞKENCE EDİCİ TANRI DEĞİL; MERHAMETİ SONSUZ ALLAH (cc) - - Google Play'de Kitaplar
 

Hakperest

Kıdemli Üye
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
10,055
Tepkime puanı
3,148
Puanları
113
Konum
:::::YerKüre:::::
kitaba şu an ücretsiz ulaşabilirsiniz

 
Üst