İşittim, içlendim yine bir ah mı çekmeliydim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çöl sıcaklığı bitap bırakıyor ve bir mecal koymuyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye varsam, gölgelere sığınıp, çareler arasam, hüzün ile sırdaş olduğumu anlatsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahzun çehrelerin bizarlığına vakıf olsam, derdi bin hüzün ile gönül diline bıraksam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çileyle hem hal olup, kalbimin sahibine sığınsam ve hikmeti sebebini ruhumdan okusam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Henüz soluk soluğa ve kavuran sıcaktan kurtulmak maksadıyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hane-i saadetimize avdet etmiştim, bir solukta abdest tazeleyim serinlemek istemiştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Refikam bir ziyaret vesilesiyle evde yoktu, müsaade almıştı, sessizlik pik yapmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suskun odalar, hissiz metalar, biçare kalmış nazarlar herhaliyle ve ibretle okunuyordu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kapı usulca açıldı ve selam ile hal hatır sual edilerek, zevcem sıcaktan bir hal olmuştu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir müddet sonra çalan telefon sesi, bakışlarımızı müsavi kıldı, nazarları meraka saldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir yakın akrabamız olan hanım bacımız, takatsiz bir sesle zevcemi istirham etmişti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hemen ahizeyi uzatarak ve kendi halimle başbaşa kalarak sessiz bir şekilde dalmıştım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevgili refikamın nefes nefese kaldığını fark ederek, neler olduğunu o an merak ettim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sonra olayı dinledim ve hayretler içinde mahçubiyeti nefeslendim ki asla tarif edemem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihaytinde bir öğretmen olan, yıllarca baba hasretiyle çocukluğunu mahzunca yaşayan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve bu na rağmen,hiddet ve bağnazlığını eşi ve çocukları darp ederek sokağa atan insandı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ondokuz yaşında ki oğlu eve geç geldiği için, eşini suçlamış ve arlanmadan hırpalamış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güya tkarate hocalığı ve hakemliği yapan, bu manada sürekli evden uzak kalan kandı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yurmruklarını ve tekmelerini hiç utanç duymadan eşinin teninde uygulamış ve kovmuştu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Biçare kalan hanım bacımız, eşinin kapıyı kitleyip gitti zamanda, bir yardım istiyordu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Refikam hislenmişti, gözyaşları pak simasından fark edilmişti, mahzun bir haldeydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gözlerime baktı ve hiç birşey söylemeden o an herşeyi, bir çırpıda yüreğime akıtmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaltım ve hazırlanmasını yembihledim, nihayetinde mutlaka doktora götürmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evlerine geldiğimizde ve şahit olduklarım bir şamar misali yüreğime inince arlandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şayet adamlık buysa, kul olmak bu minval üzre pazarlanan yalansa, raflar kitapla dolsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hiç olmak adına, herşey aşikar bir şekilde karşımda ve titreten ses ölümle yüzleşse de[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gece yarılarına kadar hastane koridorlarında, bir darp olduğu için karakol akışındaydık[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]03:45 i işaret eden saat ve bitap bir halde yaşamak adına tevdi edilen icraat bir hebaydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​