İşittim, içlendim, kalbi inşirah diledim! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İşittim, içlendim, kalbi inşirah diledim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yetmiyor, kifayet etmiyor, ne söylense az geliyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinem hüzün içinde, melalim hicran ile aynı mecliste, dil lal olup sessizliğe çekilince[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kelime kalıyor, ne izan ahenk buluyor, o an nefes dahi hali meramıma eşlik etmiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbi burukluk nüfus ediyor, gözler fersizleşerek karnlıktan bir nebze olsun umut bekliyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Asla dayanamam, bir şekilde söylemelemeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa sükut ederek çaresizliğimi ummana mı dökeyim, ah boşalan gözyaşlarımı sileyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Amansız bir biçimde içine çekiyor, ruhum avare bir halde bekliyor, kalbim tir tir titriyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçinden çıkamadığım, sanki ucsuz bucaksız bir yoldayım, takatsiz adımlarım, muhtacım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Biran durakladım, kalktım bir abdest aldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Varlığımdan kalanım, can içinde kaybolanım, kan ile revaçtayım, ruhumla şimdi ayaktayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Özgürlük adına ne varsa, prangalar bir bir önümde sıralansa, kalbim abad içinde tutsaksa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yaşamak çok zor geliyor açıkça, hücrelerde can çekenler, haksız yere katledilenler oldukça[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir yol bulmalıyım, tarif edilenden kurtulmalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Duru bir gönülle, samimi bir lisan ile, azimete ram olmuş hali eşkalimle yol almalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Arifin vecdini, salihin ecrini, erenin gönlünü anlayıp ve muhabbet esini aşkla bulmalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseyi kırmadan, aymazlığa kapı aralamadan ve nisayı hakkıyla tanımadan solmalıyım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yadellerden ehli salih, bir fakir sesleniyor bak derken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Harfler heceye, kelimeler manayı hikmete, lisanı hal nezih ve kalbi olunca, bir şekilde anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar hakir görürsen, edepten yoksun dersen, lafazanlık içinde nefesleniyor'u söylerken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niteliksiz ve sefil hali melalim bilinirken, edep ve ediplik bekleniyor, avareyi aciz dilimden[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne söylersen ve nasıl zikredersen hakkındır anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Maksada mebni olmayan, manayı halden uzaklaştıran, ademi hakikati maskara yapan an[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şekliyetin paye bulduğu, nefislerin serabı bade sunduğu ve kalbin unultulduğu senalardan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir nebze olsun utan, nefes müddetlidir, kalp iki vechelidir, et parçası yahut hakikattir elan[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]