İşinin , Makamının EHİL i olmak

agbi

Yasaklı
Müslüman toplumlarda malesef görevlere talip olanlar işinin ehli olmayanların yoğunluğu ile DÜNYEVİ YAŞAM da başarılı olamıyorlar.

Peygamberimiz sav hicretinde neden KAFİR ama Ehil ve Emin vasıflarına sahip kişiyi kendine REHBER olarak tutmuştur.

Besmeledeki Allah cc RAHMAN sıfatı neden her işimizin başında attığımız adımda kullanılıyor

HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ ?

agbi

Yasaklı
bilgim yoktu
kimmiş bu arkadaş

İslami holdinglerin batmasına en büyük nedenlerden biride EHİL sıfatına sahip olmayan kişilerin göreve getirilmesidir.

Bir Kasap a 4 x 4 EMİN olan fakat hayatında bıçak tutmasını bile bilmeyen kişiyi müdür yaparsanız O KASAP İFLAS eder.

Bir Pideciye 4 x 4 EMİN olan ama Hayatında Hamur açmamış veya şöyle böyle bilen bir kişiye Pide yaptırırsanız MÜŞTERİ kalmaz.

korakademik

Ordinaryus
yani işinin ehli numadan alınıp ehil olmayan erbakan a işi teslim edip
sonra da bu millet erbakan ın kıymetini bilmiyor
oy vermeyenleri cehennemlik ilan etmek gibi birşey mi :)

agbi

Yasaklı
Bu yalnızca siyasetle sınırlandırılamaz.

KİŞİ KENDİNE ÖZ ELEŞTİRİ YAPACAK yaptığım işin ehli miyim diye.

Örneğin Devlet kurumlarında İŞİNİN EHLİ OLMAYAN lar yüzünde devlet çok zarar gördü.

ZARAR eden Kamu kuruluşu Özel e geçti kar etti.

Okullarımız

Kaliteli bir Okul müdürünün EHİL vasıflarına sahip olan bir Okul un talebelerin yetiştirme başarısını MÜDÜR olmak için olanların okul talebeleri ile bir mi ?

bakış

Kıdemli Üye
Peygamberimiz sav hicretinde neden KAFİR ama Ehil ve Emin vasıflarına sahip kişiyi kendine REHBER olarak tutmuştur.
Yani önder savı rehber edinmek bazı konularda doğru demi abi.yani kongre olaylarında,hukuki olaylarda önder sava danışılabilirmiş.bunu söylediğin iyi oldu hocam

agbi

Yasaklı
İyibir hakem & İyi yönetici

Kaliteli maçlar olur ıyuncular benliklerini o an için maça vermiştirler art niyetsiz olarak faul de yaparlar Müthiş seyir zevki verir.Futbol derler ya erkek oyunudur.

Forumlarda münazaralar vardır akıl bazında kıran kıran a belgeli ve akıl bazında karşı taraf cevap veremeyince artniyetli futbolcu nasıl hakeme şikayet ediyorsa aynısını yöneticiye yapar.

Yönetici bakmalı Her iki veya Üç dört Üye nin Forum da olduğu müddetçe çizgisine.

Münazaranın keyfini istişarenin hareketliliğini bozmamalı haklı üyenin hakkına müdahele etmemeli.

Kimi futbolcular gibi Forumdada bazı üyeler karşı üyeleri tahrik ederler ince stareji ile bunu görmeli YÖNETİCİ (Örnek bu haftaki İst.Eskişehir maçında sahte hareket eden Batuhanı gördüğü gibi ) Eğer görmese idi İst.Bldfutbolcusuna CEZA verecekti ki buda EMEĞE HAKSIZLIK & SAYGISIZ lıktır.

İşte böyle bir hakem maçı seyredenlerin seyir hakkına SAYGISIZLIK eder veya yönetici Forum u izleyenlerin bıkkınlığına neden olur ve üyeleri soğutur birgün gelir Forum TEK DÜZEY olur

Yönetici bakmalı verdiği kararı irdeleyebilmeli ki kararı verdikten sonra ARKASINDA durmalı

agbi

Yasaklı
Kaliteli maçlar olur ıyuncular benliklerini o an için maça vermiştirler art niyetsiz olarak faul de yaparlar Müthiş seyir zevki verir.Futbol derler ya erkek oyunudur.

Forumlarda münazaralar vardır akıl bazında kıran kıran a belgeli ve akıl bazında karşı taraf cevap veremeyince artniyetli futbolcu nasıl hakeme şikayet ediyorsa aynısını yöneticiye yapar.

Yönetici bakmalı Her iki veya Üç dört Üye nin Forum da olduğu müddetçe çizgisine.

Münazaranın keyfini istişarenin hareketliliğini bozmamalı haklı üyenin hakkına müdahele etmemeli.

Kimi futbolcular gibi Forumdada bazı üyeler karşı üyeleri tahrik ederler ince stareji ile bunu görmeli YÖNETİCİ (Örnek bu haftaki İst.Eskişehir maçında sahte hareket eden Batuhanı gördüğü gibi ) Eğer görmese idi İst.Bldfutbolcusuna CEZA verecekti ki buda EMEĞE HAKSIZLIK & SAYGISIZ lıktır.

İşte böyle bir hakem maçı seyredenlerin seyir hakkına SAYGISIZLIK eder veya yönetici Forum u izleyenlerin bıkkınlığına neden olur ve üyeleri soğutur birgün gelir Forum TEK DÜZEY olur

Yönetici bakmalı verdiği kararı irdeleyebilmeli ki kararı verdikten sonra ARKASINDA durmalı

Kişi bilmeli

Bilmek için önce kendine ÖZELEŞTİRİ YAPMALI kendinin sahip olduğu değerleri bilmeli diğer deyimle BARDAĞININ DOLU tarafını görmeli.

Birde empati yapabilmeli bunu yapabilmesi için de yapacağı kişiyi iyi tanımalı tanımıyorsa YAPMAMALI.

ÜYELERDE

Savundukları davayı iyi bilmeli davasının her iki yönünüde irleyebilme yeteğine sahip olmalı halk deyimi ile AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAMALI.
HOLİGAN vari dava adamlığı davasına fayda sağlamaz zarar verir BİLİNÇLİ Olmalı

Bir sağcı solcu karşısında karşısındaki akıl kozlarını bilmeli.

Bir Müslüman İslam a karşı olan karşısında akıl kozlarını bilmeli.

Kısacası konun başlığındaki gibi bir futbolcu rakip futbolcuyu iyi analiz etmeli onun hareketlerini yapabileceklerini iyi analiz etmeliki KARŞI HAMLE de bulunsun.

arifan yolcusu

Profesör
agbi alınma var sanırım..
yöneticilik zordur...
karar isabetli olmasada niyet hayır olduğu için eyvallah denilmeli deriz....

bakış

Kıdemli Üye
Sanırım 2 konu birleştirilmiş.Ağbinini kafası karışık,konuda karıştı.Bence kapatın gitsin.

agbi

Yasaklı
Yani önder savı rehber edinmek bazı konularda doğru demi abi.yani kongre olaylarında,hukuki olaylarda önder sava danışılabilirmiş.bunu söylediğin iyi oldu hocam

Sanırım 2 konu birleştirilmiş.Ağbinini kafası karışık,konuda karıştı.Bence kapatın gitsin.

Agbi nin kafası hiç bir zaman karışık değildir.

Nettir.

Sizin kafanız karışmış ki Peygamberimiz sav Rehber seçiminde ki tercihini SAV ile aynı kefede istişare etmişsiniz bana göre bu Cehaletten öteye gitmez.

Hadi şimdi size Cahil dediğim için bu mesajımı şikayet edin Raporlayın.

Evet bu düşünceniz Cahilce ve açın konuyu Münazarada CAHİL ce olduğunu ispatlayayım.

bakış

Kıdemli Üye
Bak böyle yazmışsın.
Agbi bizde kafir(!)ehil ve emin kişiye danıştık zaten.

ummuhan

Kıdemli Üye
Konu nedir ben biraz yabancı kaldım sanırım. Konuyu açan arkadaşımızın bir sıkıntısı var sanıyorum.

Ben yardımcı olayım; konu emanetin ehline verilmesi başlığını taşıyor ve bu İslam hukukunda çok önemli yer tutan bir başlıktır...
Lakin forumda yöneticiler bu kurala uymuyor ya da saadet partisi bunu unutuyor falan gibi imalara yönlendiriliyor :eek:leyo:

tavsiye uzak durma yönünde :)

agbi

Yasaklı
Ben yardımcı olayım; konu emanetin ehline verilmesi başlığını taşıyor ve bu İslam hukukunda çok önemli yer tutan bir başlıktır...
Lakin forumda yöneticiler bu kurala uymuyor ya da saadet partisi bunu unutuyor falan gibi imalara yönlendiriliyor :eek:leyo:

tavsiye uzak durma yönünde :)

Ben sizin gibi düşünce ve iddilarım olarak asla korkak değilim.

Yöneticileri direk alan konular açtım kilitlenen konulara bakabilirsiniz.

SP i nide hedef almadım Tüm mesajlarımın bütünlüğüne bakarsanız.

İşiniz gücünüz Mikserlik

Bırakın bu tutumlarınızıda Düşüncelerinizi ortaya koyun varsa faydalanacağımız faydalanalım.

ilahiname

Üye
ben bu konu da agbi sana katılıyorum . işin ehli kişleri getirmek bir şirketin büyümesi ve gelişmesi için şarttır işin aslı biz müslümanların yaptığımız işlerde aranan kimselerden olmamız. örnek başbakanımız parlamento dışından bir dış işleri bakanı atadı . neden bir düşünün Ahmet Davutoğlu gerçekten işninin ehli 6-7 tane yabancı dil bilen ve dış politikada uzman. yani özet olarak kendimizi yetiştirmeliyiz. aramızdan bir recep tayyip erdoğan bir ahmet davutoğlu bir muhtar kent çıkmalı...iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize.............