IŞİD testi, geçsen de geçemezsen de öldün

kodoo

Asistan

IŞİD liderlerinden Mısırlı Ebubekir Masri, Halep'te Siyonizm hesabına işgal ettiği yerlerde, okuma-yazma bilmez sivil garibanları "İslami Test"ine tabi tutuyor. Adam bilemeyince lafla ve vurarak dalga geçiyor ve silah doğrultuyor. Adam el-ayak öperek, "Hayır, Ya Şeyh, ben bunları bilmiyorum. Bana öğretin." diye yalvarsa da sonu ölüm oluyor. Geriye, kafirdi deyip, karı ve kızlarına tecavüz etmek kalıyor.

Allah bu Süfyani çakalları helak etsin.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştığımız budur.

Kendi anlayışından farklı olanı islam dışı saymak ve tekfir etmek sonrada ölüm cezasına çarptırmak.

Bu anlayışın düşmanı her zaman yine müslümanlar olmuştur, gayri müslimlere bile daha iyi davranırlar.
Bunun temelini aslında incelemek gerkiyor, temelde ne var dinden dönenin cezası ölümdür görüşü. Kuran biryerden dinde zorlama yoktur diyecek birileride ölüm cezası kesecek. Bu anlayışın nerelere gittiğini bereber izleyerek görüyoruz. Artık alimlerimiz cesur olup bu yanlış yorumu düzeltmelilerdir. Eskiden bu yönde ictihad olmuş olabilir ancak husısı olaylar için verilmiş fetvaları genelleyince neler olyor görüyorsunuz işte.

Yahayy

Kıdemli Üye
Şu Softa tarikat ehline bak, Millet ne anlatıyor bu ne yazmış.
biraz daha diline hakim olmasa ellerine sağlık diyecek neredeyse hale bak.
demek siz de birazcık güç olsa Yahudilerin yaptığı zülumlerin on katını yapacaksınız,
zaten inanç biçiminiz külliyen israiliyyat bir de üstüne Yahudiliği de dikmişsiniz tam olmuş.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

zulk@rneyn

Profesör
ışid türbeleri yıkıyor ... veysel karani türbesi.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Müslümanlar kendi kültürlerini kendi miraslarını kendileri yerle bir ediyor...

Batının bir şey yapmasına gerek yok...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Zaten ortalıkta dönen büyük oyun bu ya. Büyük İsrail için o coğrafyanın müslümanlardan arındırılması gerek. Hatta bu yetmez tarihini dahi silmek gerek. Çünki yarın o yapıları İsrail yıkarsa dünya ayağa kalkar. Ama böyle olunca hiç ses seda çıkmıyor.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
ışid türbeleri yıkıyor ... veysel karani türbesi.

Allah Allaaaaaah, çok korkuç. Bu hal nolacak böyle.

Bize kendi elimizle hilafeti kaldırtmaları, harf devrimini yaptırtmaları geldi aklıma. İçten gelen yıkıma tepki oluşmuyor. Ne acaip bir şey bu böyle?!

Şu türbeye İsrail bomba atıp aynı böyle yıksaydı vallahi bütün dünyada ki müslümanlar ayağa kalkardı..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kabe'yi yıkacağız diyorlar ya, yıkarlar. Kimsenin de kılı kıpramaz ha..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bu örgütü kuran el, müslümanları yıllarca analiz ettikten sonra kurmuş olsa gerek. Nabzımızı ve tepkimizi çok iyi biliyorlar. Bu örgüt iş yapıyor. Sesini duyurmak gayesinde değil. Resmen iş yapıyor. Kime yapıyor?

İçimizde totaliter bir şeriat devleti özlemi olduğunu bildikleri için bu özlemi istismar ediyorlar ve iş yaptırıyorlar. Onca alimin açıklamalarına bakın; bütün bu manzaraları görmüyorlar da hilafetin açıklanış şeklini tenkit ediyorlar. La bunların hepisinin beyni sulanmış..

CENGİZHAN

Yasaklı

Allah Allaaaaaah, çok korkuç. Bu hal nolacak böyle.

Bize kendi elimizle hilafeti kaldırtmaları, harf devrimini yaptırtmaları geldi aklıma. İçten gelen yıkıma tepki oluşmuyor. Ne acaip bir şey bu böyle?!

Şu türbeye İsrail bomba atıp aynı böyle yıksaydı vallahi bütün dünyada ki müslümanlar ayağa kalkardı..

Tabii ki türbeleri yıkanlar SÜNNİ olunca kimse ses çıkaramaz......!!!!!

abdullah birisi

Kıdemli Üye

lafons ciddi misin yoksa gerçekten böyle mi düşünüyorsun? Aynı manzarayı tersinden düşünelim. Kemalist birisi, dindar birisini dizinin dibine çöktürmüş. Sonra Atatürk ne zaman doğdu gibi sorular soruyor. Dindar köylü bilemeyince de elinde oynadığı silahla adamı korkutuyor. Nasıl olurdu? Bunun aması maması yok gör artık.. Zulüm zulümdür..

kemalist biri dindar birine sorduğu vakit, atatürkün doğum tarihini de bilir, saat kaçta hesap vermek üzere öldürüldüğünüde bilir... sanada sormuş olayım, Lafonsun hangi cümlesi yanlış..

alitufan2003

Profesör
kemalist biri dindar birine sorduğu vakit, atatürkün doğum tarihini de bilir, saat kaçta hesap vermek üzere öldürüldüğünüde bilir... sanada sormuş olayım, Lafonsun hangi cümlesi yanlış..

Şimdi o görüntüyü izleyen bir mü'min;
önce bu aşağılık hareketin islam dinine göre değil ilk dalalet fırkası olan haricilere ait olduğunu ortaya döker!!!

İSLAM DİNİNE GÖRE HÜKÜM:
* “Kim bir cana kıymamış, ya da yeryüzünde bozgunculuk yapmamış olan bir kimseyi öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir.” (Mâide: 32)

Şimdi bu elinde silahı olmayan yaşlı bir masuma karşı gevşek gevşek konuşup, onu öldüren aşağılık adam güya islam adına, esasta ise kendi kurdukları din adına hareket eden bir zalimdir.
“Kim Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar zâlimlerdir.” (Mâide: 45)

O yaşlı insan bunları öğrenmemiş olabilir, bilmemiş olabilir...
Ama okumam yazmam yok, kimse bana öğretmedi, bana öğretin diye yalvarıyor...
Hazret-i Ali -r.a- Efendimiz “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” buyurmuşlardır.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Şimdi o görüntüyü izleyen bir mü'min;
önce bu aşağılık hareketin islam dinine göre değil ilk dalalet fırkası olan haricilere ait olduğunu ortaya döker!!!

İSLAM DİNİNE GÖRE HÜKÜM:
* “Kim bir cana kıymamış, ya da yeryüzünde bozgunculuk yapmamış olan bir kimseyi öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir.” (Mâide: 32)Şimdi bu elinde silahı olmayan yaşlı bir masuma karşı gevşek gevşek konuşan aşağılık adam güya islam adına, esasta ise kendi kurdukları din adına hareket eden bir zalim...“Kim Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar zâlimlerdir.” (Mâide: 45)O insan bunları öğrenmemiş olabilir, bilmemiş olabilir...
Ama okumam yazmam yok, bana öğretin diye yalvarıyor...

güzel kardeşim, ben diyorum ki, Lafonsun söylemiş olduğu hangi cümlesi yanlış, görüntüye yorum yazmadık...

alitufan2003

Profesör
güzel kardeşim, ben diyorum ki, Lafonsun söylemiş olduğu hangi cümlesi yanlış, görüntüye yorum yazmadık...

Peki abdullah,
1-) Sen bu video'yu izleyince önce o İSLAM'ın adını kullanıp, zulmeden o aşağılık adam hakkında mı iki kelam edersin? yoksa okumam yazmam yok, bana öğretin deyip alaylı bir şekilde aşağılanarak öldürülen o köylünün cahilliği hakkında mı?

2-) "Cahil adam bir tane Peygamber ismi, bir tane melek ismi söyleyemiyor. Hz. Muhammed'in adını bilmiyor. Yaşı 50 nin üzerinde. 50 sene boşa yaşamış. Hayvandan farksız bir yaşam."

Video'da belirtildiği kadarı ile adam suriyenin bir köyünde yaşıyor.Ben suriye'ye hiç gitmedim, bilmiyorum..
* şimdi adam video'da 2 - 3 kez dilini anlayamadığını belirtiyor ve çevirebilirmisiniz diyor...belki de dini bilgisi var ama ne sorduklarını tam anlayamadı?
* veya gerçekten yaşadığı yer tamamen mahrumiyet bölgesi ve hayatı boyunca dine dair kimse birşey öğretmedi? (okuma-yazması bile yok)

Sonra hiçbir zaman mü'min kimseyi küçük görmeyecek...
Karşısındakini cahil, kendini alim zanneder amma aslında bir bakmışsın okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkmış...
Hazret-i Ali -radiyallahu anh- Efendimiz'den rivayet edilen bir Hadis-i şerif'te Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
"Ümmetimden birtakım zümreler türeyecektir. Onlar Kur'an'ı öyle okurlar ki; sizin okuyuşunuz onlarınkinin yanında hiç kalır. Namazınız da namazlarına göre bir hiç kalır. Orucunuz da oruçlarının yanında bir hiç kalır. Kur'an'ı okurlar, onu lehlerine zannederler, halbuki o aleyhlerine olacaktır. Namazları köprücük kemiklerinden öteye geçmez.
Nitekim onlar, okun yaydan çıktığı gibi İslâm'dan hemen çıkacaklar. Onlarla harp eden ordunun askerleri Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-inin dilinden kendilerine ne (kadar ücret)ler takdir edilmiş olduğunu bilselerdi (başkaca) çalışmaktan mutlaka vazgeçerlerdi."

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ebu Saîd ve Enes -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edilen bir Hadis-i şerif'lerinin bir noktasında da şöyle buyuruyorlar:
"Onlar insanları Kitabullah'a çağırırlar, fakat Kitap'tan zerre kadar nasipleri yoktur."
(Ebu Dâvud: 4765)

kilicarslan

Kıdemli Üye
isid sempatizanlari evet bunlar sosyal medyada mevcular, hala bati´nin propogandasi , bilgi kirliligi argumanini ortaya sürüyorlar. Isid hakkinda cikan haberler nerdeyse yok hükmünde onlar icin. Halbuki selefi olmalarina ragmen iside temkinli olarakta yaklasanlar yok degil.

Milletin icinde bi hilafet arzusu oldugu icin, hemen baliklama atladilar cogu. Sanirim yavas yavas uyanacaklardir. Ama cogu zaman arguman Bati kaynakli haberleri yok saymadir. Kabe´yi yikmak istemeleri yönündeki haberleri de kara propoganda olarak görüyorlar.

lafons7275

Kıdemli Üye

2-) "Cahil adam bir tane Peygamber ismi, bir tane melek ismi söyleyemiyor. Hz. Muhammed'in adını bilmiyor. Yaşı 50 nin üzerinde. 50 sene boşa yaşamış. Hayvandan farksız bir yaşam."

Fakiri dedenden dolayı kuyruk acını anlıyorum. Ömer öngüt sahtekarının ipliğini pazara çıkardığımdan dolayı acın ikiye katlandı.

Benim cümlelerimin sadece işine gelen kısmını alıntılayıp gerisini bırakman sahtekarlıktır ama sizin sahte tarikatta bu iş hep böyle ilerliyor.

Delikanlı ol da benim sözlerimin tamamını alıntıla.

alitufan2003

Profesör
Fakiri dedenden dolayı kuyruk acını anlıyorum. Ömer öngüt sahtekarının ipliğini pazara çıkardığımdan dolayı acın ikiye katlandı.
Benim cümlelerimin sadece işine gelen kısmını alıntılayıp gerisini bırakman sahtekarlıktır ama sizin sahte tarikatta bu iş hep böyle ilerliyor.
Delikanlı ol da benim sözlerimin tamamını alıntıla.

Lafons;
Sen kendini nerede görüyorsun?
Sen değilmiydin daha 1 ay önce çıkarınıza dokundu diye ayet-i kerime'yi tahfif eden?
Tövbe et önce...
Artık cümle alem biliyor iç yüzünüzü...

* Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif’lerinde buyururlar ki:
“Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa alet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.
Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyurur:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki, aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.”
(Tirmizi)

Bu yüce dini alet ederek fakirin lokmasına utanmadan el attığınızı herkes biliyor...

* Zekâtın kime verileceğini Allah-u Teâlâ Tevbe Sûresi 60. Âyet-i kerime’sinde beyan ediyor:
“Sadakalar (zekâtlar) Allah’tan bir farz olarak ancak fakirlere, düşkünlere, onlar üzerinde çalışan (zekât toplayan) memurlara, kalpleri (İslâm’a) ısındırılacak olanlara, kölelik altında bulunanlara, borçlulara, Allah yolunda savaşa katılanlara ve yolcuya mahsustur. (Toplanan zekât, ancak bu sayılan yerlere verilir.) Allah bilendir, hikmet sahibidir.”

Siz ise bu emr-i ilâhi’yi kendi dininize göre çevirdiniz, umursamadınız!!!
Bu ayet-i kerime hatırlatılınca da hasım kesildiniz!!!!
Yahu millet namazı terketmiş sen takılmışsın zekatı şuralara verin, Cübbeli gurubuna vermeyin diye sabahtan beri yırtınıyorsun.

Şimdi bu kimsenin yazılarına baksan,
Ehl-i sünnet müdafiisi, cihad bayraktarı...
Amma menfaatine dokundun mu, bir de baktık ki ayet-i kerime'ler hemen arkaya atılabiliyor..
Ne acı!!!
Demek ki kendilerine göre asrın müçtehid'i zekat ve namaz'ın birlikteliğini bu kimseye yeterince ya zerkedememiş, ya da icraatları gereği bu konu o kesimce topluca arkaya atılmış!!!!
Fakir'in hakkı zekat'ta kendilerine pay biçilmiş!!!
Şu kadar var ki böyle bir uygulama varsa, o kendi dinlerine göredir, İslam dinine göre değil..
İbni Abbas şöyle demiştir:
"Üç ayeti kerime hükümce birbirlerine bağlı oldukları üç şeyle nâzil olmuşlardır. Birinin hükmü ifâ edilip yerine getirilmedikçe diğeri - ifa olunsa- dahi kabul edilmez:
-Kur'anın "Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin" (Bakara:110) hükmüdür ki,
namazını kılıp fakat zekâtını vermeyen kimselerin namazı kabul edilmez.
İşte bu islam dinine göredir...
Bunların hükümleri ise kendi kurdukları dine göredir...

lafons7275

Kıdemli Üye

%C3%96mer-%C3%96ng%C3%BCt-Evlilik.jpg

Kaçak

Yeni
Takva pazarlamacıları ....
ehli sünnet aynen böyle birşey işte ...
gençlere uygulamalı ders ...

alitufan2003

Profesör
1-) Lafons iki farklı fotoğrafı bir araya getirince ne oluyor?

Eğer fotoğraflar ile bir mana çıkaracaksak....

VEYA
2-) Her Gazete'de çıkan her haber doğru ise, İSMAİLAĞA HOCALARININ DURUMU???

’Gizli dünya’dan şaşırtan itiraflar

Aslı SÖZBİLİR

2282940.jpg
İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerinden, Cüppeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün gizli dünyasını, bir zamanlar çok yakınında duran, ancak vaazında söyledikleriyle, yaşadıkları arasındaki uçurumu görünce yollarını ayıran eski bir müridi anlattı.

foto_galeri.gif
Cüppesiz hocanın 5 yıldızlı tatil fotoğrafları

Cüppeli Ahmet, Ortadoğu ve Avrupa’yı, bu eski dostuyla gezmiş. Malta sahillerinde denize girip jet-ski’yle gezmişler, Alpler’de dolaşmış ve ailece tatil yapmışlar. İşte diğer cemaat üyelerine yasaklanan bir yaşamdan ’Cüppeli’ itirafları...

AVRUPA VE ORTADOĞU’YU ADIM ADIM GEZDİK

Cüppeli ile 1993-1994’te tanıştım. İsmailağa Cemaati’nin içinde oldu tanışmamız. Birkaç sohbete getire götüre bir yakınlaşma oldu. Avrupa seyahatlerimi biliyordu. "Seninle Avrupa’ya gidelim" dedi. Ben de "Olur" dedim. 1998’den itibaren Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun hemen hemen bütün ülkelerine götürdüm onu. Avrupa’da, İsviçre, Almanya, Hollanda, Avusturya ve Malta’yı gezdik. Avrupa gezilerimiz hem sohbet, hem de gezi amaçlıydı. Avrupa’daki Milli Görüş camilerinde sohbet yapıyordu. Ağırlıklı olarak ikimiz giderdik, senede 2-3 defa da ailelerimizle yurtdışında tatil yapardık.

KADINA VE PARAYA AŞIRI ZAAFI VAR

Ben gittiğim tatil yörelerinde jet ski’ye biniyorum. Onu da davet ettim, bindi. Zaten eğlenceli şeyleri denemeyi sever. Kendisi yabancı kadınlarla bir arada olmamayı öğütler, ama tatillerimizde genelde kadınlı erkekli plajlarda denize girmekten kaçınsa da oralarda dolaşır. 1999’da Kıbrıs’ta Dome Otel’de kaldık, Magosa’da denize girdik. Salamis Bay diye bir otel vardı. Orada yemek yemek istedik. Yemek havuz başındaydı, insanlar kadınlı erkekli havuza giriyordu. Benim hanımım kızdı.

MOLDOVALI KIZLARLA GECELİK İLİŞKİLER

Tunus’ta gittiğimiz turda, bir ’Tunus gecesi’ düzenlendi. Dansözler çıktı, onları seyretmedi. Ama Arapça bildiği için bir şekilde onların telefon numarasını aldı ve onları Türkiye’ye davet etti. Onları burada 2 gün ağırladı. Cüppeli’nin paraya ve kadına karşı zaafı var. Cemaatten arkadaşları kendisine Moldovalı bir kız getirmişler. Kendisi nikáh yapıyor, beğenmedim deyip ertesi gün boşuyor. Buna muta nikáhı mı dersiniz, beğenmeyip ertesi gün boşadım nikáhı mı dersiniz, bilmem. Eşleri bilmiyor, bilseler buna asla müsaade etmezler.

ŞİMDİ CEVAP VER BAKALIM..
HER GAZETE HABERİ DOĞRU MU?
VEYA İKİ FARKLI FOTOĞRAFI YAN YANA KOYUP, ALTINA BİRKAÇ SATIR YAZINCA , BU GERÇEK Mİ OLUYOR????

HOŞ SEN DE DAHA İSLAM'IN 5 TEMEL ŞARTINDA TEREDDÜT YAŞARKEN, BUNLARI ANLAMANI BEKLEMEK....

Yahu millet namazı terketmiş sen takılmışsın zekatı şuralara verin, Cübbeli gurubuna vermeyin diye sabahtan beri yırtınıyorsun.