IŞİD mevzilerine 2'inci hava bombardımanı başlatıldı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

IŞİD mevzilerine 2'inci hava bombardımanı başlatıldı

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,394
Puanları
113
Diyarbakır'dan kalkan JET'ler, Suriye'deki IŞİD mevzilerine yeni bir hava bombardımanı başlattı.
Dün Kilis'in Erbeyli ilçesinde bir astsubayı hayatını kaybetmesinin ardından, gece IŞİD mevzilerini vuran savaş uçakları, bu gece de saat 23.00 sıralarında Suriye'deki IŞİD mevzilerine yeni bir hava operasyonu başlattı.
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları Suriye hava sahasının içerisine girerek bombardıman yaptığı belirtildi. Dün Türkiye sınırı içerisinden gerçekleştirilen hava operasyonu, bu gece Suriye sınırları içerisinde gerçekleştirildiği ileri sürülüyor. Fakat Genel Kurmay tarafından henüz bu iddia doğrulanmış değil.
Hava bombardımanına 20 adet F-16'nın katıldığı ve aynı zamanda, Diyarbakır'daki hava üssü ile beraber JET'lerin Malatya'dan da kalktığı iddia ediliyor.
Saat 23.00'ten itibaren Diyarbakır'daki 2. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığındaki hareketliliğin devam ettiği, hâlâ çok sayıda JET'in havalandığı görülüyor.
Öte yandan edinilen bilgilere göre, PKK'nin Kandil'deki kimi kamplarına da eş zamanlı olarak hava operasyonu düzenlendiği belirtiliyor. Bu konuda da henüz yapılmış resmi bir açıklama yok. (İLKHA)
 
Üst