IŞİD Hilafet İlan Etti

kilicarslan

Kıdemli Üye
Selam aleykum

Bu konunun henüz acilmamis olduguna biraz sasirdim dogrusu.

ISiS hilafet etti, bunu bazi cevreler 1. Ramazan 1434 diye tarihe gecti üstelik. Ramazan 2 olacak aslinda ama neyse artik, orasida baska bir dert.

Evet görüs ve fikirlerinizi alalim bu konu hakkinda.

"IŞİD Hilafet İlan Etti "haberin linki :
http://www.haksozhaber.net/isid-hilafet-ilan-etti-49425h.htm

ubeyd_el_turki

Doçent
Amerikan piyonu ISIS'in hilafet ilan etmesi Kedinin HAVLAMASI kabilinden komiktir.
Allah hidayet nasib etsin.

Hilafetin kimde olacağı açıktır, onlar ancak "Müslüman görünenlerin" yüz karası aşşağılık katilden öteye gidemezler.

kilicarslan

Kıdemli Üye
facete selefi sayfalarini görün siz, zil takip oynamadiklari kaldi bir. Uyarinca da bu sefer cahil , habersiz damgasi yedik ve banlandik. Tipik selefi tepkisidir bu, farkli bir seye asla tahammül yoktür. Kendileri her zaman haklidir, asla yanlisa düsmezler . Tabii,, tabi..

Halbuki biraz kafalarini kullansalar, daha bunlar kisa bir dönem önce diger selefi gruplarla savasmadilar mi , Kaide nin sefi bunlari tekfir etmedi mi? Kime söylüyorsun ki bunlari , hemen banlandik iste.

Allah önce akil fikir versin sonra da dogru yolu buldursun. Akil , fikir olmadan zor ama..

Verda

Gales
IŞİD Türkiye sınırına bayrak dikti!

Irak içinde hızla ilerleyen ve dün hilafetini ilan eden IŞİD, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine yakın Telabyad ilçesine bayrak dikti. Türkiye sınırından çok net bir şekilde görünen bayrak, 15 Haziran'da bir kez daha asılıp sonra indirilmişti.

Akçakale'nin karşısında bulunan Telabyad'ın kontrolünü elinde bulunduran Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları, Türkiye sınırına yakın bir bölgede bulunan ve geçen 15 Haziran'da indirdikleri bayraklarını dün akşam saatlerinde tekrar astı.

25035939f65492d6.jpg

Dua Nur

Kıdemli Üye
Taliban'ın Hilafeti ne kadar Hilafet İse IŞİD'ink de o kadar Hilafet. Kimse ciddiye almıyor, kendi dar çevresinden başka.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Hilafetin kimde olacağı açıktır, onlar ancak "Müslüman görünenlerin" yüz karası aşşağılık katilden öteye gidemezler.

ıŞid'i işid yapan ne desem hiç oralı dahi olmassın Yada Amerika Irak'ı işgal ettiğinde ıraktaki yaptıkları işidin yaptklarının Yanında neydiki ? peki bunca tepkiyi o dönem abdye akpye verdinizmi ?

ubeyd_el_turki

Doçent
Yok vermedik biz sevdik cici Abd gel müslümanları kes diye !
Işid'in başındaki iti CIA'in saldığını 2-3 gün önce ABD'li bir muhalif açıklamışken İslami bilmeyen eli kanlı katillerin ABD'den ne farkı var ?
O da müslüman öldürdü, bu da müslümanları çoluk çocuk öldürüp "müşrik öldürdüm" diye bayram yapıyor.

Allah Müslüman gibi görünenlerden, İslam dünyasını muhafaza buyursun.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Yok vermedik biz sevdik cici Abd gel müslümanları kes diye !
.

Eğer o dönemki akp yi destekledi isen cici abd demiş oluyosun zaten.. ..

işidin kurulma sebebi abd nin ırakta yaptıklarının intikamını almak o dönem abd ile şia lar birlik vs olmştu..ırakta abd itleri azbuz şeyler yapmadı fakat burada işide edilen laf kadar abd ye edilmedi abdye ve yandaşlrına işid az dahi yapıyor...

Fakat işididin ben ehli beytin velilerin türbelerini yıkmasına tepkiliyim ...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
IŞİD'e hayranlık duyan tüm arkadaşlar. Kusura bakmayın ama Ortadoğu'yu hiç ama hiç anlamamışsınız. Ortadoğu'da emperyalistlerin plan ve projesi dışında bir taş dahi yerinden oynamaz -ki siz kalkmış devlet kurup halife ilan ediyorsunuz. Tribünü görmüyor musunuz? Bütün emperyalist ülkeler cips ve kolalarını almış ışıkları kapatmış önceden senaryosu hazırlanıp gösterime sunulan filmi izliyor. Herifler ellerinde çıtıpatlarla koşa koşa enerji kaynaklarına falan hakim oluyorlar çıt çıkmıyor! :)))

Şunu hiç bir zaman aklımızdan çıkartmayalım; Ortadoğu, Batı Dünyası'nın kocaman bir deney laboratuvarıdır da aynı zamanda. Evet, bu ülkeler kendi çıkarımları için orada en büyük sosyolojik deneyleri yaparlar. Etki-tepki analizleri yaparlar. Nabız yoklarlar vesaire.. Anlıyacağınız kocaman gövdesiyle komada yatan Ümmet-i Muhammed adlı hasta adamı, kobay olarak kullanmaktadırlar. Hilafetin kaldırılmasıyla ölen bu hasta adamı tam öldürmediler. Hemen cihazlara bağlıyarak devam yaşattılar ama kendi kontrollerinde. Serum yoluyla gıda veriliyor, sağa sola çevriliyor, altı temizleniyor vesaire. Bunları görün artık..

Belki komplo teorisi diyeceksiniz ama ben Hasan el-Benna, Seyyit Kutup ve Ali Şeriati gibi liderlerin başlattığı hareketi bile batı kaynaklı deneyler olarak görüyorum. Dikkat ederseniz bu insanlar öldürülüp kahraman idol haline getiriliyor. Bu bile bir deney. Bir lider öldürülünce romantik bir idol haline gelir. Bunları batı ülkeleri bilmiyor sanmayın. Batı ülkeleri es kaza tesadüfen oturmadılar dünyanın hakimiyet tahtına beyler. Hak ettiler, hak..!.. Bu işler çalışmayla olur, kafa yormayla olur. Akılla olur.. Ve adamların yaptığı da budur..

Sosyolojik deneyler için önce bir liste hazırlarsınız. Kim, hangi aşiret, hangi millet, hangi din, hangi mezhep, nerede, ne kadar nüfusa sahiptir bi önce bunun haritasını çıkartırsınız. Sonra bu haritayı iki ayrı harita yaparsınız. İlk haritada her bir unsurun maddi gücünü tespit edersiniz. İkinci haritada ise manevi gücünü tespit edersiniz. Sonra bu iki haritayı tekrar birleştirip her bir unsurun yer altı kaynaklarına parallel olarak stratejik önemini puanlarsınız. Not verirsiniz yani. Bunu yapmakla ne yapmış oldunuz? Satranç tahtası üzerinde hangi taşın hangi karede olduğunu tespit ettiniz. Şah nerede, vezir nerede, fil nerede, kale, at, piyon nerededir bunları tespit etmiş oldunuz. İşte bu manzara üzerinden oynamaya başlarsınız ve etki-tepki çıkarımları yaparak stratejik zekanızı geliştirirsiniz artık..

İnsanoğlu %50 gen ve %50 memlerden oluşur. Mem = sosyolojik çevreden aile eğitiminden alınan kültürel genler. Mesela müslüman bir kişi dinden çıksa ve ateist olsa; ne kadar da ateist olsa gidip bir mezara işeyemez. Ateist olmuş olsa dahi çarpılmaktan korkar. Niye? Sosyal çevreden aldığı memlerden dolayı. İşte bu memler çok önemlidir. Gen kadar düşünce ve davranışları etkiler ve tetikler.

Şu an halife ilan ediyorlar ya! Bakalım kaç kişi hilafet peşinde canını vermeye hazır, diye nabız yokluyorlar. Hilafeti kaldırmak yetmez. Bu hilafetin toplum içinde ki MEM'ini yok etmek önemlidir. Bu memin gücünü test ediyorlar, siz anlamadınız mı? Şayet hilafet memi zannedilenden zayıf etkiye sahip olduğu tespit edilince ona göre yeni staratejiler hazırlanacak. Ona göre zulmün dozajı arttırılacak..

Yani anlıyacağınız doktor gelmiş şu an komada yatan hastaya ismiyle hitab ederek şuurunu kontrol ediyor.. Şuur açılmaya başlamışsa verecekler tekrar narkozu. Hala kapanıksa ameliyata devam edecekler.. Belki de ameliyata başlıyacaklar artık..!

kilicarslan

Kıdemli Üye
Cografyamizda gerceklesen her olayi arakasinda birileri var seklinde yorumlamak bizi yanlis analizlere ve kararlara itebilir, cogafyanin icinde bulundugu durum zaten karma karisik pek ala kendiliginden ortaya cikabilir hatta kendine bosluk buldugunda kendilerine göre dogru stratejiyle bir yerlere gelebilir.

ISID in Esedle catismak yerine, bölegeki irli ufakli gruplarala catismasi belli bir strateji güdüldügünü aslinda gözler önüne seriyor. Bu sekilde kendilerine yer actilar, zamanla güclendiler, Esede ilismeyerek karsilarina almadilar, saga sola saldirarak kendilerine yer actilar ve hakimiyet kurdular. Bagdata yürümeleride belli bir strateji güdüldügünün diger bir göstergesi.

Karmasik bir durumda böyle seylerin olmasi uzak ihtimal degildir, hatta bence beklenmelidirr. Ha.. disirdakilerin hic bir sucu , paramagi yoktur demekde biraz saflik olur . Yeri geldiginde onlar manipüle ediyorlardir, atese benzin dökmekten geri durmayacaklarini iyi biliyoruz.

Irakta cikan mezhep catismlarinin nasil kasindigin cok iyi biliyoruz. Atese körükle giden radikal kesimlerin önünün adeta acildiginida gözden kacirmadik elbette.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Seyyid Kutub deyince bi duracan arkadas iskembeden sallamiycan öyle.

Verda

Gales

Belki komplo teorisi diyeceksiniz ama ben Hasan el-Benna, Seyyit Kutup ve Ali Şeriati gibi liderlerin başlattığı hareketi bile batı kaynaklı deneyler olarak görüyorum. Dikkat ederseniz bu insanlar öldürülüp kahraman idol haline getiriliyor. Bu bile bir deney. Bir lider öldürülünce romantik bir idol haline gelir. Bunları batı ülkeleri bilmiyor sanmayın. Batı ülkeleri es kaza tesadüfen oturmadılar dünyanın hakimiyet tahtına beyler. Hak ettiler, hak..!.. Bu işler çalışmayla olur, kafa yormayla olur. Akılla olur.. Ve adamların yaptığı da budur..

Dostum sen baya uçmuşsun hadi oruç başına vurmuş falan diyerek kotarmaya çalışsak da olacak gibi değil, bu denli ağır bir iftrayı neye dayanarak söylersin ?! batıyı bu kadar gözünüzde büyütüp Allah yokmuş gibi davranmayın lütfen !

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Dostum sen baya uçmuşsun hadi oruç başına vurmuş falan diyerek kotarmaya çalışsak da olacak gibi değil, bu denli ağır bir iftrayı neye dayanarak söylersin ?! batıyı bu kadar gözünüzde büyütüp Allah yokmuş gibi davranmayın lütfen !
Verda bu konuları derinlemesine tartışmak lazım. Ha şunu da söyleyim. Ben yobaz bir kafayla eleştirmiyorum bu insanları. Yani Allah'a kuş tüyü demiş, yannus demiş, puta benzetmiş falan buralarda takılmıyorum. Bilakis felsefi derinliklerini sığ buluyorum. Yani akılla çürütüyorum. Dünyayı tanımadıklarını, batıyı iyi analiz edemediklerini düşünüyorum. Hele ki ümmetin probleimini ve düşüş sebeplerini, geriliğimizin sebeplerini, çareleri hiç ama hiç analiz edememişler. Cümle cümle, paragraf paragraf düşünce içerikli hatalarını sayabilirim. Bu konuda kitap bile yazasım var ama manyağın biri çıkp öldürür diye de çekiniyorum :)))

Verda bizler hep şu hatayı yapıyoruz. Hayranlık duyup peşinen kabul ediyoruz. Oysa bu tavır cahil insanlara mahsus bir haldir. Kimseyi gözünde büyütmeden anlıyarak okuyacaksın. Romantizme kapılmak feraseti köreltir. Birilerinin kahramanlaştırıp önümüze koyduğu kişileri iyi analiz edip anlamak lazım. Niçin bu kişiler şişiriliyor? Niçin başka aydınlarımız hep bu kişilerin hayranlığıyla yetişiyor? Buraları bir düşün!!! Oyun büyük, hem de zannedilenden çok büyük. Ben bu insanların ajan veya batıya hizmet eden tipler olduğunu asla iddia etmiyorum.

Bu işler nasıl olur anlatayım;

Globalleşen dünyada iki toplum vardır. Geri toplumlar ve ileri toplumlar. İleri toplumlar geri toplumları kontrol ederek yönlendirir. İstediği noktaya yönlendirir. Bir toplumun kalkınması işine geliyorsa onu kalkındırır. İşine gelmiyorsa geri kalması için kanalize eder. Bu kanalize etme işi şu şekilde olur;

Her toplumun fikir meydanları vardır. Bu meydanlar herkese açıktır. Gazeteden, sosyal medyadan bu fikirleri okur takip edersiniz. Binlerce fikir bu geniş meydanda birbiriyle yarışır durur. Emperyalist güçler bütün bu fikirleri neşriyat üzerinden takip ederek analizler yapar. Kimin hangi fikirde olduğunu gözetler. Şimdi buradan devam etmeden önce bir parantez açmam gerek çünki burası çok önemli (Batı medeniyeti kendisinin nasıl kalkındığını ve nasıl hakim güç olduğunu en iyi bilendir. Yani bir medeniyetin kalkınamsı için gerekli fikirleri ve unsurları çok iyi bilir. Dolayısıyla geri kalması için gerekli olan fikir ve unsurları da çok iyi bilir!!!) Devam ediyorum. Kimin hangi fikirde olduğunu gözetler demiştik. Evet. Bu fikir meydanında birbiriyle yarışan fikirler içinde gerçek reçete ve çareyi dile getiren adamın yolunu keserler. Demoralize ederler. Sesini sustururlar. Geri kalması için gerekli fikirlerin yolunu açarlar, yol verirler, sesini duyururlar. İcabında onu kahramanlaşsın diye idam etirirler veya suikast yaptırırlar. Dikkat ederseniz bu adamların hepisi eserlerini verdikten sonra öldürülmüştür. Yani yolun sonunda, yani tam kahramanlaşmaya en müsait zamanda. Bunu yapmalarının sebebi eserlerin kalıcı olması için romantikleştirmektir. Romeo Must Die sendromu deniyor buna. Yani maşuk ölmesi lazım. Hayatta kalırsa anlamını yitirir. Etki yapamaz. Bak Erbakan hocaya ne oldu? Etkisi kaldı mı? Oysa ümmetin en büyük derdi olan Ağır Sanayi'den dem vuruyordu. Püf nokta Ağır Sanayi'dir. Ne yaptılar? İkinci bir kişi Necip Fazıl'dır. Hiç sağda solda duyuyor musunuz? Hatta öyle bir imaj çalışması yapıyorlar ki adını kumarcıya, beynamaza çıkartıyorlar.. Çünki önceden kahramanlaştırdıkları insanlar üzerinden şu zehiri millete pompaladılar. O zehir; her şeye din penceresinden bak, başarı ve akıl sana lazım değil. Dini zayıfsa sil at, ayarına getirdiler gençleri. Bu her şeye din penceresinden bakan gençlerin nezdinde GERÇEK ÇARE ÜRETEN AYDINLARI çürütmek çok kolaydır. Namaz kılmıyor, kumar oynuyor, diye iftira attımı biter. İşte bu iş böyle olması için bu insanları büyütmüşlerdir. Şuradan anla ki üstün başarılara sahip olan Bakanımız Egemen Bağış'ın bile bütün başarıları bir tek kelime üzerinden silinebiliyor. Bakara Makara, dedi.. Yaaa, oturup bir düşünmek lazım. Önümüze aydın diye konan bu sahte kahramanların tümü, müslümanların başarı odaklı düşünmesini engellemişlerdir. Uyum odaklı bakış açıları aşıladılar bize..

Bu Ali Şeriati'nin DİNE KARŞI DİN diye bir eseri vardır ki tam zillet. Her bir paragrafı zayıf anlayışlı insanları kolayca ikna edecek tarzda yazılmıştır. Oysa kıyaslamalı ve mukayeseli bir gözle okuduğunuz zaman okuyucuyu bir yere çekmek istediği aşikar ortadadır. Her şeye din penceresinden bakma eyilimi aşılıyor. Ümmetin inancını kendi ürettiği kavram kargaşası içinde boğmaya çalışıyor. Yani iç çatışma tetiklemeye hizmet. Oysa geri kalmışlığımızın sebebi bu değil bilim ve sanayide geri kalmamızdır. Dinle hiç alakası yok.

Her şeyi bir kenara bırakın. Tek bir gerçek var. Üstün silah gücüne sahip olanlar her zaman kazanır. Silah ise sanayi ile mümkündür. Fatih bile İstanbul'u böyle fethetmiştir. Bunu nasıl göremiyoruz ya hu? Bu sahte aydınlar ''bize iman gücü yeter'' tavına soktular gençleri. İşte bu ''bize iman gücü gerek'' tavına soktukları gençliği de gene kendi içinde birbiriyle çatıştırıyorlar. Yeter ki teknolojiye ve bilime yönelmesinler. Yeterki rasyonal bir tavırla dünyayı okumasınlar istiyorlar. Batı dünyasına yönelik ciddi bir tavırları yoktur. Namluyu içimize doğrulturlar. Bu sahte kahramanlar bunu kasıtlı yapmıyorlar. Doğru inandıklarını sanıyorlar. Yani iyi niyetle kötülük ettiklerinin farkında değiller. İşte böylelikle tam da batı dünyasının bizi görmek istediği yerdeyiz.. Bu tuzağa gelmeyen tek islami unsurlar TARİKATLERDİR. Onları da ara ara mahallelerde kalmaları için hiç gündeme getirmezler ve ümmeti pasivize etmekle suçlarlar. Tasavvufun içinde ki yapıcı ve birleştirici dinamiği bir tek kişi fark etmiştir o da Necip Fazıl. Bunu unutmayın..

Bu sahte aydınları okumadan önce LÜTFEN Avrupa tarihini okuyun. Antik Yunan, Roma, Fransız Devrimi ve Sanayi çağına giren Avrupasının oluş sebeplerini, düşünce akımları.... Bütün bunları kafanızda yerli yerince oturttuktan sonra bir yol haritası öğrenmiş oluyorsunuz. Ondan sonra Osmanlıyı, tanzimatı ve dağılışımızı okuyun. Bu iki cephe kafanızda niçin ve nasıl olmuşlarıyla oturduktan sonra BU SAHTE KAHRAMANLARI OKUMAYA BAŞLAYIN.. Yemin ediyorum kahkahalarla güleceksiniz.. İşte böyle uyutuluyoruz.. İşin en korkucu; bizi mücadele ettiğimize inandırarak uyutuyorlar.. Buna kopmlo teorileri diyebilirsiniz. Fakat yukarıda verdiğim metodu, yani önce batının oluş sırrını, bizimde batış sebebimizi anlarsanız bu aydınların sahte kahramanlar olduğunu kolayca görürsünüz.

Not: Bu yazımın birilerini duygu olarak inciteceğinin farkındayım. Oradan anlayın ki romantizme kapılmışsınız bile. Ferasetinizin perdelenmesi işte bu romantizimdir. Zaten öldürülmeleri, bu etkiyi oluşturmak gözüm. Yani benim şurada yazdığımın dahi önüne barikat kurmuşlardır. Buna müsade etmeyin inşallah..

Küçük bir eleştiri daha yapayım; Mısır'da ki ihvan hareketine bakın! Tepeden tırnağa kıyısı köşesi örgü örgü tarif edilmiş bir devlet anlayışları olmadığı için iktidarda bir şey yapamamışlardır. Başa gelir gelmez meclisin mikrofonundan konuşmaya başlamadan önce ezan okumalar falan bütün bunlar devlet örgüsünün zaafına işarettir. Çünki fikir yapılarında bu boşluk var. Böyle bir boşlukla devletin koltuğuna niyetlenmek zaten başlı başına hata.. Bunu dedim diye şimdi Sisi'ci diyenler olacaktır. Hayır ben başka bir şey diyorum. Kibriti beğenmemem çakmağı tercih ediyorum anlamına gelmez.

zulk@rneyn

Profesör
ışid ...
sudi arabistanı ele geçirdiklerinde
kabe yi yıkacaklarını söylüyorlar.

sebepleri ise
insanların taşa taptığını,
ve bu yüzden kabeyi düzleyeceklerini söylüyorlar.

ve beklenen süfyan görüldü.

kaynak:http://islamivahdet.com/isidkabeyi-yikacagiz/

Kaçak

Yeni
Dostum dostum ...
öldürülmeyen , dramatik romantik ve dahi otantik ölümü olmayan peygamber ve âlim isimlerini sayabilirmisin ?
bakalım kaç tane çıkacak merak ettim ?

Kaçak

Yeni
Bu arada IŞID bayilik veriyormuymuş haberi olan varmı ?
ihvan bayisi ben olayım bari ....
komşuda pişer bizede düşer hani ...

kilicarslan

Kıdemli Üye
ISID ´in Kabe´yi düzleyecegi haberi dogruysa.

Besle kargayi oysun gözünü lafi tam yakisir. Suud bu anlayisin babasiyla kolkola girdiginde hic gelirmiydi aklina bir gün cikip kendilerini hedef alabilecegini.