IŞİD Dosyası

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
1002378_1570301563189409_7599063734766884175_n.jpg

10569089_1534713030081596_4578980996964536983_n.jpg

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
10469725_1534713643414868_8209841836899637780_n.jpg

IŞİD militanları Twitter'da paylaşılan fotoğraflardan birinde kesilen bir kafayla futbol oynarken görülüyor.

IŞİD bunu da yaptı! İşte kan donduran görüntüler!

Irak'ta infazlarına devam eden IŞİD terör örgütü militanları sosyal medyada kan donduran görüntüler paylaşıyor! İşte o görüntüler.

Dünya böyle korkunç bir örgüt görmedi. Irak'ta dehşet saçan IŞİD'in infaz yöntemleri kan donduruyor. Ele geçirdiklerini kurşuna dizen IŞİD militanları yakaladıkları yöneticilerin ise kafasını kesiyor. Üstelik bu kanlı görüntüleri sosyal medyada paylaşmaktan da çekinmiyor.

IŞİD militanları Twitter'da paylaşılan fotoğraflardan birinde kesilen bir kafayla futbol oynarken görülüyor. Kendilerine Messi, Ronaldo, Iniesta gibi lakaplar takan militanların yöneticilerine de Mourinho ismini verdiği görülüyor. Fotoğrafın altında ise "Burada insan kafası ile futbol oynamak sağlıklı bir aktivite olarak görülür" yazıyor.

http://www.yazete.com/dunya/isid-bunu-da-yapti-iste-kan-donduran-goruntuler-780581.html

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben şu kadarı söyliyeyim, elbet müslümanlar da hatalı olurlar hatta savaş da olsa ipin ucunu kaçıranlar müslümanlar da vardır bu rezaletleri onaylayan hiçbir müslüman olmaz zaten.

Lakin, dünyada acaip ve garaip oyunlar oynanıyor, zahiren müslüman görüntüsü adı altında bu eylemleri yapanlar da az değil bu da bir gerçek.

Bunu ifade ederken IŞİD'i masum kılmıyorum onlar da insan, savaş içersinde dini değil nefsi de hareket edebilirler bu da mümkündür, İslam'ın onaylamadığı fiiller içersine girebilirler, bunları asla kabul eden olmayız...

Lakin bizler bunları söylerken evimizde, sıcak ortamda ve bilgisayar başında bunları söyleyenleriz...

Onların bulunduğu ortam içersinde değiliz, savaşın göbeğinde değiliz, etrafımızda an be an onlarca yüzlerce arkadaşımızın kellelerinin, ayaklarının koptuğu kimi can çekişiyor, kimi bağırıyor ve kimi de ölüyor bir ortamın içersinde değiliz...

Dolayısıyla buradan vahşet olarak algıladığınız şey o ortamın içersinde bulunduğunuz da farklı kulvarlarda o hadiseleri tahlil etmeniz mümkündür...

Peygamberimiz durup dururken insan kellesinin koparılması emrini verir mi, vermez ama Bedir'in, Uhud'un, Hendeğin içersinde olduğuunuzda bunlar oluyor,

Cihad Allah'ın bir emridir, ayetin arkasında ne geliyor, "hoşunuza gitmese de...", yani cidden o ortam hoşumuza giden bir ortam değildir,

Kelleler, gövdeler, işkembeler, kollar ve bacaklar ayrı ayrı yerlerde kanlar fışkırıyor...

Kafirler istiyorlar ki, yönetim İslam olmasın...

Müslümanlar da istiyor ki, yönetim sadece İslami olsun...

Gel de ayıkla pirincin taşını...

Hepimiz bu emirden sorumluyuz...

Bu sorumluluk sadece IŞİD'in değildir, kendisini müslüman olarak tanımlayan herkesindir....

IŞİD tamamen bir oyunun parçası da olabilir,

Bizim açımızdan hiçbir şey değişmez,

Çünkü bizler de haykırıyoruz:

Yönetim sadece İslami olsun...

Sen bunu söylediğinde IŞİD'ten farkın var mı kafirler nezdinde...

Benim ifade ettiğim bu inceliktir...

Peygamberimiz Bedir'de iki esirin kafasını kestirdi... Yani bak nasıl da oluyor böyle şeyler...

Neyse:

IŞİD tamamen bir oyunun parçası olsa da,

Cihad namaz gibi müslümanlara yüklenen bir emirdir...

Osmanlı 3 kıtada at oynatmışsa, bu güzel niyetine havi olarak at oynatmıştır...

Allah cümlesinden razı olsun...