IŞİD, cami, mescid ve türbeleri bir bir yok ediyor..

hirahos

Kıdemli Üye
aynı safta namaz kılmak nasıl bir duygu....düşünsenize yan saftaki paralleciye neler söylediğinizi....

Cemaatten ahbabım, komşum çok... Hiçbiriyle irtibatı kesmedik, kesemedik. Bilmiyoruz çünkü fikri ne zikri ne?... Mesela komşum, çok uzun yıllar ailecek VE BİZZAT KENDİSİ cemaatte olmasına rağmen 17 Aralıktan sonra döndü. "Bunların zaten her şeyleri madde idi. Şaşırmadım" deyiverdi! Kalblerini bilmediğimiz için ahvali Allah Tealaya havale ediyor, selama sabaha devam ediyoruz. Yan yana namaz kıldıklarımız da oluyor :)

Ve lakin, eğer birinin Gülen'i savunmaya devam ettiğini bileyim, o olacak... Benden uzak, kaderine yakın olsun. Yüzüne dahi bakmam.

Fi emaillah.

elbiss

Ordinaryus
Resimlerde oynamalar ve eklemeler mevcut resimlerin bazı kareler bütün halde değil kırpılmış ilave edilmiş vaziyette tamamen Sunni--Şii karşıtlığı yapmak üzere özellikle önemli mekanlarda gösterim sunumu yapılmış gibi gözüküyor yalan fazla sürmez dogrusu yakında çıkar piyasaya...

İnsanlık Barış ı için çok dikkatli olması gerekiyor.....Barışı kaybetmek istemeyenlere şunu söyleyebilirim ki çok kolay kızmayın ve araştırmadan yazmamaya çalışın yada en kötüsü gerçek açığa çıkasıya kadar bekleyin...unutmayın yalan olduğunda ateşini ALLAH fazla uzun sürdürmez..sabretmeniz gerek..

Öyle...

elbiss

Ordinaryus
İnsanlığın karşısında çok önemli etkenler var nelerden hoşlandığınızı bilen nelere silinlendiğinizi nerelerde zamanlar geçirdiğinizi bilen ve nelere tahammül gösteremeyeceğinizi anlayabilen bir yapı var bu yapı karşısında sabrınızı göstermeniz çok önemli...Her din için geçerli olan İmanı güçlü tutmanız gerek yoksa akım ile birlikte sizde kaybolabilirsiniz..

Tüm Dünya insanlığı için geçerli olacak olan söz...

Barışı korumalı ve Barış ı koruyan Liderleri atamalısınız seçmelisiniz..

Öyle.

çelebiler

Kıdemli Üye
Aynı merak bende de var?
Kendi Kuran'dan birşey anlamadığını söyleyen kişi bana Kuran'dan delil getireceğini söylüyor ya nasıl gülüyorum anlatamam.

Sen beni güldürüyorsun ya @lafons7275 Allah da seni güldürsün.

lafons7275

Kıdemli Üye
Kendi Kuran'dan birşey anlamadığını söyleyen kişi bana Kuran'dan delil getireceğini söylüyor ya nasıl gülüyorum anlatamam.

Amin çelebi amin. Senin bu duruma gelmen aşamalı mı oldu? Yani yalnız Kurancı takılmanın bir geçiş evresi oldu mu? Eskiden nasıldın? Hadislere itibar eder miydin?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bugün ilk defa birkaç katliam videosu izledim. Ellerine silah almışlar yakaladıklarını kurşuna diziyorlar. Ölen de tekbir getiriyor öldürülen de. Bu nasıl bir psiko olabilir, diye düşündüm.

Yaklaşık 15 yıldır dünyanın her yerinde gençler savaş oyunları ile büyüyor. Bu oyunların HD kalitesi arttıkça verdiği haz da artıyor. HD denen şey bir yere kadar. Ötesini arıyor. Ötesini aradığının farkında olması gerekmiyor. Vücut istiyor bunu. Tıpkı cinsel iç dürtü gibi bu da bir çeşit dürtü. Tabi bu genç bu dürtüyü yorumlayamıyor. Çünki karşılığı yok ki nasıl izah etsin? Ne olyor? Bir boşluğa düşüyor. Düştüğü boşluğu çaktırmamaya çalışıyor. Bastırabildiğince bastırıyor ama anlamlandıramıyor bunu.

Bastırılmış duygular öyle bir şeydir ki zahir alemde karşılığını bulur bulmaz gizlendiği köşeden başını çıkartır. Kişinin kendisi bile buna şaşırır ve buna anlam veremez. İşte bütün bu manzaranın içine bir tek kişi lazım. Oluşan niteliğe nicelik verecek kişi. Yani isim koyucu. O kişiye örgütleyici deniyor. Geliyor ve bu gençleri örgütlüyor. Bütün örgütlerin temel felsefesi buna dayanır. Hepisinin içi aynı. Sadece dışarıdan getirilen izahatlar farklı.

İşte tasavvufun 'önce kendini tanı' demesinin sebebi budur. Nefsini tanımayan adam her fitneye alet olmaya müsaittir. Allah rızası sandığı işin nefsinin rızasına hizmet olduğunu görmez.

Hz. Ali'nin yüzüne tüküren müşrike karşı koyduğu tavır!!! Anladık mı Hz. Ali'nin savaş felsefesini? Ali'den gelen bir yol var. Ebubekir'den de gelen bir yol var. Başka kimseden gelmiyor. Bu ikisinden geliyor. İşte bu ince nüanslarda saklıdır bunun sebebi..

Not: Bu dışarıdan gelip Suriye'de savaşanların bir listesi olsa da özel hayatları araştırılsa bilim adına büyük veriler elde edilir. Bu işi üniversiteler yaparsa yapar. Aslında başlı başına bir araştırma konusu bu. Benimkisi sadece bir varsayım.

adams77

Kanalizasyoncu

lafson bu ne zaman ne yapacağı belli olmas sihirbaz gibi şapkadan güvercin çıkarır.