İşbirlikçiye destek olma | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İşbirlikçiye destek olma

saliha kalem

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2010
Mesajlar
1,705
Puanları
0
Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Milli Görüş İktidarı; Niçin ve Nasıl'' konulu konferansta konuşan Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, ''Milli Görüş gömleğini çıkartırsan hidayetin de kaybolur. Hayır ve şerri ayıramazsın. 'İslam Birliği' demez, 'Avrupa Birliği' diye çırpınırsın. Onlar da Avrupa Birliği'nin kapısında zincirle seni bekletirler'' dedi.ÜÇÜNCÜ ŞAHLANIŞ
Yapılan son kongreyle ''Üçüncü şahlanış hareketi''ni başlattıklarını hatırlatan Erbakan, ''Saadet Partisi'nin iktidarı için bütün oluşumlar hazır. Biz iktidar olmak için çok çalışmalıyız. Çünkü Türkiye'nin dış borç açığı katlanarak arttı, işsizlik oranı yüzde 20'lere vardı. Halk, Milli Görüş iktidarını özlüyor!" diye konuştu.

AKP'nin maneviyata hizmet ettiğini zannetmenin güncel bir yanılgı olduğunu kaydeden Erbakan, "Çünkü ırkçı emperyalizm, inançlı insanların oylarının AKP'ye verilmesi için onu da maneviyata hizmet ediyor göstermek bakımından her türlü makyajı yapıyor. Planı, programı tatbik ediyor. Sen eğer sağlam bir Milli Görüş sahibi değilsen, bu propagandaya kapılırsın. Bunlar da maneviyata hizmet ediyor diye aldanırsın. Dolayısıyla işbirlikçilere katılmış olursun" dedi.

AÇLIK, İŞSİZLİK TIRMANIYOR
AKP döneminde halkın üçte ikisinin yoksul hale geldiğini vurgulayan Erbakan, işsizliğe karşı macun niteliğindeki politikaların ise yetersiz kaldığına dikkat çekti. Ülkenin borca esir edildiğini ve 8 yıllık sürede 580 milyar dolar borçlanıldığını anlatan Erbakan, " 80 senede gelen 80 tane hükümet, 80 milyar dolar borç yapmıştı. AKP geldi, 8 sene de dış borcu 580 milyar dolara çıkarttı" dedi.

VATAN VE MiLLET SEVGiSiNiN VECiBESi
AKP'nin izlediği politikanın yanlış olduğuna dikkat çeken Milli Görüş Lideri, "Hükümette görev yapanlara yanlışlıklarını, hatalarını söylemek, vatan ve millet sevgimizin bize yüklediği bir vecibedir. Biz, milletin menfaatine ters düşen bütün yanlışlıkların karşısındayız. Türkiye'deki diğer siyasi hareketler batıl hak anlayışına dayanır. Liberalizmmiş, solcuymuş, sağcıymış hepsi temelden sakattır. Bunların eğitilmesi lazımdır" diye konuştu.

MANEVİYATSIZ SAADET OLMAZ
Maneviyatsız ve adil düzensiz bir saadetin olamayacağını tekrarlayan Erbakan, bunun için yeni bir dünya düzeninin kurulması gerektiğini ifade etti ve bunun için de Milli Görüş fikrine sahip insanlara büyük görevler düştüğünü söyledi. Türkiye'de 6 ay sonra seçimlerin olacağını hatırlatan Saadet Lideri, yoğun bir çalışma göstererek Saadet Partisi'nin tek başına iktidara geleceğini ifade etti.

MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN 7 FARKI
Milli Görüş'ün diğerlerinden 7 farkı bulunduğunu kaydeden Erbakan, " Maneviyatsız saadet olmaz. Öbürleri kapitalisttir. Adil Düzensiz saadet olmaz. Öbürkülerin, faizci ve kapitalist nizamı esas almışlardır. Bizim medeniyetimiz diğerlerinden üstündür. Öbürküleri, batı medeniyetini üstün zanneder. Saadet için bugünkü zulüm dünyası yerine yeni bir dünya saadet dünyasının kurulması kaçınılmazdır. Öbürküleri dedikodu, laf kavgası ve çekişmelerle meşguldürler. Bulunduğumuz tarihi dönüm noktasıdır. Türkiye, İsrail'e vilayet olmayacak tarihteki şerefli yerini alacak. Onlar batının okşayarak yutma politikasına alet oluyorlar. Adım adım Türkiye'yi yok olmaya götürüyorlar. Uyanalım, işbirlikçilere destek olmayalım" diye konuştu.
Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ESAM'ın Çarşamba Sohbetlerine konuk olarak 'Milli Görüş İktidarı: Niçin ve Nasıl?' konulu bir konferans verdi. Gençlik Parkı'ndaki Necip Fazıl Kısakürek Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, Milli Görüş camiası ve özellikle gençler büyük ilgi gösterdi. Konferansta seçim öncesi Saadet Partisi'nin yapacağı çalışmaları, AKP hükümetinin yanlış icraatlarını ve Siyonizmin Türkiye ve dünyadaki yeni oyunlarını anlatan Erbakan, özellikle AKP'ye oy veren Milli Görüş tabanına içinde bulundukları yanılgı nedeniyle tarihi uyarılarda bulundu.
12 Haziran'da muhtemelen milletvekili seçimi yapılacağını hatırlatarak, "Bu seçim, ülkemiz ve bütün insanlık bakımından fevkalade büyük ehemmiyete haizdir. Bir dönüm noktasıdır. Tarihi bir seçimdir. Onunla ilgili çalışmalar da tarihi çalışmalardır" diye konuştu. Saadet Partisi'nin 17 Ekim'de muhteşem bir kongre yaptığını, ardından 3. Şahlanışı başlattığını vurgulayan Erbakan, "Bu şahlanışın duasını cihadın sembolü, Eyüp Sultan hazretlerinin dizinin dibinde yaptık. Böylece seferberlik ilan edildi, kollar sıvandı ve çalışmaya başlandı" diye konuştu.

OY VERİP İŞBİRLİKÇİ OLMA
Milli Görüş'ün dışındakilerin ağacın yaprağındaki tozu temizlemeyle işin hallolacağını zannettiğini belirten Erbakan, "Halbuki ağacın kökü bozuk. Kökünden düzeltmek lazım. Bundan dolayıdır ki, yeni bir dünya kurulacak. Ve saadet dünyası olacak, ecdadımızın yaptığı gibi. Milli Görüş dışındakiler, siyonizmin dünyasında köle olarak yaşıyor. Bundan haberi yok. Hiç bu düzeni düzelteyim diye düşünmüyor. Ne büyük gaflet" dedi. Milli Görüş dışındakileri işbirlikçi ve taklitçi olduğunu söyleyen Erbakan, "Milli Görüş hak, onlar batıldır" dedi.
Kalkınmanın milli ve yaygın olması gerektiğini söyleyen Erbakan, "Bugün Güneydoğu meselesi nerden çıkıyor? Dengesizlikten çıkıyor. Dengesizlik olmayacak. Güneydoğu'daki fabrikaların hepsini Milli Görüş yapmıştır. Onlar ahır yapmış o kadar" dedi.
Milli Görüş iktidarında sağlık ve sosyal hizmetlerde milli ve manevi değerlere bağlılığın öğretilmesinin esas alındığını vurgulayan Erbakan, "Kimsenin aç ve açıkta bırakılmaması temel esastır" dedi. Dış politikada D-8 ve İslam Birliği çekirdekli yeni bir dünyanın kurulmasının esas alındığını da vurgulayan Erbakan, " Gidip batının kapısında boynundaki zincirle bağlanmak, diğer görüşlerin özellikleridir" dedi.

SİYONİZMİN SEÇİM HAZIRLIĞI
Siyonizmin saldırılarına karşı şuurlanma ve çelikleşme ile karşı çıkacaklarını belirten Erbakan, seçimde CHP millet tarafından mühürlendiği için Saadet ile AKP'nin yarışacağını vurguladı. Erbakan, "AKP iktidara gelip ne yapıyor. Vergi alıyor, borç alıyor, siyonizme faiz diye ödüyor. Yani duyuni umumiye tahsildarı bunlar. İslam Birliği yerine Avrupa Birliği'ni istiyor. Faizci kapitalist nizamdan şikayetçiler mi? Memura zam diyorsan, yüzde 2 veremem 1,5 vereceğim

KUTAN:MİLLİ GÖRÜŞ BİR ÇINAR
ESAM Genel Başkanı Recai Kutan ise, Milli Görüş'ün milletin aslı, özü ve kendisi olduğunu söyleyerek, "Milli Görüş, Alparslan'ın, Fatih Sultan Mehmet'in görüşüdür. Milli Görüş kökleri mazide, gövdesi yaprakları ve dallarıyla geleceğe uzanan bir çınardır. Temeli şefkat, bütün insanlığın saadeti için hakkı ve doğruyu tavsiye eden görüştür.

AÇLIK İŞSİZLİK TIRMANIYOR
AKP döneminde halkın üçte ikisinin yoksul hale geldiğini vurgulayan Erbakan, işsizliğe karşı macun niteliğindeki politikaların ise yetersiz kaldığına dikkat çekti. Ülkenin borca esir edildiğini ve 8 yıllık sürede 580 milyar dolar borçlanıldığını anlatan Erbakan, " 80 senede gelen 80 tane hükümet, 80 milyar dolar borç yapmıştı. AKP geldi, 8 sene de dış borcu 580 milyar dolara çıkarttı. Bunun yıllık faizi, 60-70 milyar dolardır. Bütçenin kendisi zaten bu kadar" dedi.

DOLARLA DÜNYA SÖMÜRÜSÜ
YEŞİL kağıt denilen dolar, sarı kağıt denilen Amerikan tahvili ve beyaz kağıt denilen Merkez Bankası rezervleri ile dünyanın 25 trilyon dolar sömürüldüğünü anlatan Erbakan, "Dünya böyle idare ediliyor. Ey bizim inançlı kardeşimiz. Efendim, bu AKP de iyi kötü idare ediyor. İdare ediyor ama biz sömürülüyoruz, bu düzenin değişmesi lazım dediğini duydun mu? AB'ye gireceğiz, bu düzeni koruyacağız diyor. Nasıl bu AKP'nin arkasından gidersin? Nereye gidiyorsun. Zulmü destekliyorsun. Biz buna 3 kağıt oyunu diyoruz" dedi.

milli gazete
 
Üst