İşbirlikçi sevinci!

saliha kalem

Profesör
İşbirlikçi seviniyor! İşbirlikçi kendi aleyhlerine yayınlanan belgeleri "delil" olarak gösterip seviniyor! "İşte bakın bize düşmanlar" der gibi haleti ruhiye içinde!

Belgelerden kendilerinden ulu orta söz edilmesini "delil" olarak kabul ediyor ve "Bize işbirlikçi diyenler utansın" anlamına gelecek laflar ediyor!

Belli ki kendilerinden ulu orta söz edilmesinin ne anlama geldiğini bile hala kavrayamamış!

İşbirlikçi de ne feraset kalmış ne basiret!

İyi ile kötüyü ayırt edemiyor!

Üzülmesi gereken bir noktada seviniyor!

İşbirlikçilik böyle bir şey işte!

İnsanda ne akıl bırakıyor ne fikir!

İyi ile kötüyü, yalan ile doğruyu, güzel ile çirkini birbirine karıştırıyor!

Feraset ve basiretini yitirmemiş olsa belgelerde aleyhlerinde söz edilmesinin işbirlikçi olmadıkları anlamına gelmediğini hemen görecek!

Ama iyi ile kötüyü ayırt edemediği için belgelerde aleyhlerinde söz edilmesinin kendilerine hiç değer verilmediği ve sıradan bir işbirlikçi olarak görüldükleri anlamına geldiğini bir türlü idrak edemiyor!
Ortaya çıkan belgeler ile aklandığını sanıyor!

Aklandığını sandığı anda boğazına kadar çamura battığının farkına bile varamıyor!
İşbirlikçiler kendilerine kara sürenlere bir şey diyebiliyor mu?

Diyemiyor!

Kendilerine kara sürenlere bir şey diyemiyorlar ama bunları açığa çıkaranlara demediklerini bırakmıyorlar!
İşbirliği yaptıkları kişiler hakkında ağızlarından tek kelime sadır olmazken görevlerini yapıp topladıkları bilgileri yalan-yanlış demeden rapor edenlere veryansın ediyorlar!

Vay böyle şeyler rapor edilir miymiş!

Bu arada kulağımıza güzel bir uyarı geliyor:
"İşbirlikçiye destek olma" deniliyor bu uyarıda!
Evet, Erbakan hocamız herkesi ama herkesi uyarıyor!
İşbirlikçiye destek olunmaması gerektiğini vurguluyor!

Çünkü Erbakan hocamız işbirlikçilerin ayakta tutulması için ne dolaplar çevrildiğini çok iyi biliyor!
Millî Görüş'ün iktidardan uzak tutulması için işbirlikçilerin her dönem el üstünde tutulduğunu millete anlatıyor!

İşbirlikçiye verilen desteğin Millî Görüş'ün önüne kesmekten başka bir işe yaramayacağını ilan ediyor!
Seçim yaklaşıyor!

Biliniz ki her şey ama her şey Millî Görüş iktidarını engellemek için yapılıyor!
İşbirlikçinin desteklenmesi için de bin bir türlü numara çekiliyor!

Zeki CEYHAN
http://www.milligazete.com.tr/makale/isbirlikci-sevinci-184410.htm

K

Kaçak

Guest
Hala mı Milli Görüş İktidarından bahsediliyor ....
Cidden anlayamıyorum bu camiayı ...
İlginç bir okumaları var olayları ...
Ne görmek istiyorlarsa onu görüyorlar , ama gördükleri hiç bir zaman dogru cıkmadı ....
İşbirlikci demeleride buna en basit örnek ...
Ne siz iktidar olabilme ihtimali taşıyorsunuz , nede bu beyanlarınız inandırıcı oluyor ...

girdap

Ordinaryus
Biliniz ki her şey ama her şey Millî Görüş iktidarını engellemek için yapılıyor!
İşbirlikçinin desteklenmesi için de bin bir türlü numara çekiliyor!

İşbirlikçinin desteklenmesi için numara çekmeye gerek yok, zira hali hazırda halkımız %40 - 45 arası bir oranla "işbirlikçi" partiye destek veriyor..

_sercan_

Doçent
işbirlikçi işbirlikçidir yüzde kaç oy aldığınamı bakılırmış! zamanın işbirlikçileride yüzde 40-50 oy alıyorlardı ama şimdi hepsi silindi! geriye sadece zamanında yaptıkları işbirlikçiliklerinden izler kaldı! anap diye bir parti vardı örneğin, körfez harbinde aynen şimdiki akp hükümeti gibi zalim amerikaya üs ve limanları açarken bir koyup üç alacağız! diyorlardı yani müslüman kanı ile ticaret yapıyorlardı! gelki amerika onları kandırdı hiç bir şeyde vermedi ama, sadece yanlarına zalimlere verikleri destek kar! kaldı..

bakış

Kıdemli Üye
Hala mı Milli Görüş İktidarından bahsediliyor ....
Cidden anlayamıyorum bu camiayı ...
İlginç bir okumaları var olayları ...
Ne görmek istiyorlarsa onu görüyorlar , ama gördükleri hiç bir zaman dogru cıkmadı ....
İşbirlikci demeleride buna en basit örnek ...
Ne siz iktidar olabilme ihtimali taşıyorsunuz , nede bu beyanlarınız inandırıcı oluyor ...
Gördüklerimiz doğru çıkmadı diyorsunuz.Ney mesela?Ben aksini ispat edebilirim.Tarih bizi hep haklı çıkarttı.

Somut manada bakarsanız haklısınız.yani biz iktidara geleceğiz deriz,gelemeyiz.Yüzde 5'lerde kalırız.Siyasi anlamda söylediklerimizin hangisi yanlış çıktı.
Bu ülkenin başbakanı sp mitinglerine göre rota çiziyorsa,sizce doğru söyleyen ve yapan kim?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Yaziyi okumadium,okuma geregi duymadim cünkü yazari yamuk,dürüst degil,samimiyetine inanmiyorum.
Milli-Gazetenin en gicik kaptigim yazari,Zeki CEYHAN,buna yazar denirse tabi...milli-dövüscünün teki,son olaylardaki rolünü unutmadik,unutmayacagiz!
Milli-Gazetede yönetim degisti bu hala orada,böyle fitne kokan yazilar yazmaya kimden yüz buluyorsa???

saliha kalem

Profesör
Yaziyi okumadium,okuma geregi duymadim cünkü yazari yamuk,dürüst degil,samimiyetine inanmiyorum.
Milli-Gazetenin en gicik kaptigim yazari,Zeki CEYHAN,buna yazar denirse tabi...milli-dövüscünün teki,son olaylardaki rolünü unutmadik,unutmayacagiz!
Milli-Gazetede yönetim degisti bu hala orada,böyle fitne kokan yazilar yazmaya kimden yüz buluyorsa???

Size kim yetki verdi millete yamukluk sıfatı takmaya.
Bu çirkin uslbunuzu size yakıştıramıyorum.
Çok sevdiğimiz sadık ahde vefalı Zeki Ceyhan ağabeyimizin yazılarını madem okumuyorsunuz veya tenezzül etmiyorsunuz neden yazıyorsunuz konuya? Allah Allah alemsiniz gerçekten. Sırf garezlik olsun diyemi yazıyorsunuz?
Sıkıntılarınızı kendize saklayın burada konuyu okuyanlar değerlendirme yapabilir.
İnsanları bu yamuk şu çaprık şu çurpuk diye sınıflandıradurun biryandan da milli birlikçilikten bahsedin.Siz olsanız olsanız milli olmayan ayrımcalık yapıyorsunuz farkında değilsiniz.
Sizin uslubunuzu gerçekten daha önceden beri dediğim gibi beğenmiyorum.
Çok sert,hakaretli ve ayrılıkçı cümlelerinizi sık sık kullanıyorsunuz.
bu uslubunuzu düzeltirseniz seviniriz.

geçen gün forumdan ayrılmaya karar vermiştiniz sanırım geri dönüşünüze sevindim ama uslubunuzu değiştirmemenize sevinemedim.
geceniz hayırlı olsun

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Forumdan ayrilma karari kendimi toparlayanakadardi...Allaha sükür insaAllah toparladim kendimi fakat eskisi gibi gece gündüz forumla mesgul olmayacagim,ara sira konulari gözden geciriyorum,yazi yazma niyetinde degilim fakat yamuk yazilari görünce dayanamiyorum,bu Zeki ceyhun fitneye alet oluyor,yazilari davaya zarar veriyor dolayisiyla bende tepkimi gösteririm buna.
Sevmiyorum herifi.NOKTA!
Uslub konusundada bunu sizlerden ögrendim desem yeridir,baskatürlü yapamiyorum,tas atana gül ile karsilik verecek seviyede degilim... siz önce gidin milli-görüs adina kurulan sitelerde mümin kardeslerine düsman muamelesi yapanlara bunu anlatin.
Ben kimseyi temsil etmiyorum,sizler davayi temsil ettiginizi söylüyorsunuz,dolayisiyla uslub konusunda benden cok daha dikkatli olmalisiniz.

bakış

Kıdemli Üye
Forumdan ayrilma karari kendimi toparlayanakadardi...Allaha sükür insaAllah toparladim kendimi fakat eskisi gibi gece gündüz forumla mesgul olmayacagim,ara sira konulari gözden geciriyorum,yazi yazma niyetinde degilim fakat yamuk yazilari görünce dayanamiyorum,bu Zeki ceyhun fitneye alet oluyor,yazilari davaya zarar veriyor dolayisiyla bende tepkimi gösteririm buna.
Sevmiyorum herifi.NOKTA!
Uslub konusundada bunu sizlerden ögrendim desem yeridir,baskatürlü yapamiyorum,tas atana gül ile karsilik verecek seviyede degilim... siz önce gidin milli-görüs adina kurulan sitelerde mümin kardeslerine düsman muamelesi yapanlara bunu anlatin.
Ben kimseyi temsil etmiyorum,sizler davayi temsil ettiginizi söylüyorsunuz,dolayisiyla uslub konusunda benden cok daha dikkatli olmalisiniz.
Demek kendini toparladın,neden kaybetmiştinki kendini?
Uslubun buraya geldiğindede kötüydü ve hala kötü!

Milli görüşçü sitelerde kimse mümin kardeşine düşmanlık beslemiyor.Bunu nerden çıkarttınız?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Benim uslubum fitneci milli-dövüscülere kötü.Samimi ihlasli insanlarla derdim yok.

K

Kaçak

Guest
Sayın Bakış ;
1969 tarihini taşır degilmi milli görüşün siyaset sahnesine inişi ...
Tamam taa fatihler , ömerlerde milli görüşcüydü ama Türkiye Cumhuriyetinde siyasi parti olarak ...
Ve 1969 danberi teşkilatlı ...
Şunu çogumuz kabul ederiz ki , bu ülkede muhafazakar cizgiye sahip yetişen kuşakların ekseriyeti ( bana göre % 40 civarı ) milli görüş tedrisatından geçmiştir ...
Belkide daha fazla ama daha az degil ...
2010 na geldigimizde bu sayı % 3 civarında ise ( bana göre daha az fazla degil ) ortada bir inandırıcılık sorunu vardır ...
Bu iyi ihtimal ...
Birileri milli görüşü inandırıcı bulmuyor ...
İkinci ihtimalde % 3 haric gerisi dönektir , şöyledir böyledir ...
Buda kötü ihtimal ...
% 3 haric kalanına hakikati görememiş insanlar muamelesi yapmanız ikinci ihtimale inandıgınıza işaret benim gözümde ...
Hasılı kırk yılda % 3 civarında iseniz , ortada bir sorun vardır ..
Ya teşkilatta ya insanlarda ...
Siz insanlarda dersinzi , biz teşkilatta deriz ..
Bu benim ispatımdır ...

bakış

Kıdemli Üye
Hasılı kırk yılda % 3 civarında iseniz , ortada bir sorun vardır ..
Ya teşkilatta ya insanlarda ...
Siz insanlarda dersinzi , biz teşkilatta deriz ..
Bu benim ispatımdır ...
Şu yazıyı yazdığınıza inanamıyorum.İyilik ve kötülüğün yüzde 3 ile ne alakasaı var.Akpartitilere sorun akparti olmazsa oyunuz kimedir.İlk şık saadet partisidir.Hiçmi araziye inmezsiniz,dostlar.

SUratımıza karşı,çok temizsiniz,çok iyisiniz diyenler,barajı geçemeyeceğimizi iddia ederek bize oy veremeyeceğini söylüyorlar.
hadi bu seçimlerde halk anlar sp barajı gecemez diye peki akpartinin ilk geldiği seçimde saadet barajı aşamaz söylemini bu millete çobanından genel müdürüne kadar kim nakşetmiştir.

Akpartililerin söylediği ;Hocayı cumhurbaşkanı yapacaz sözünü,bizde erbakancıyız sözlerini canlı olarak duymadığınız için olayı anlayamıyorsunuz.

K

Kaçak

Guest
Da % 3 tek başına alma ama ...
40 seneyi al , % 40 tedrisattan gecenleri al , sonucunda % 3 de ...
Bu neden böyle peki ?
Hadi birincide , kör talih , ikincide siyanist işbirlikçileri üçüncüde deprem oldu , dördüncüde çamura battı ...
40 yıl diyoruz yahu ...
40 yıldır anlatıpda birileri anlamıyorsa ..
Ya anlatılan da var bir maraz , ya dinleyende ...