İran'dan Türkiye'ye Teşekkür!

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ve İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili ile görüşerek, nükleer müzakereler ve NATO'nun Lizbon zirvesinde kararlaştırılan füze savunma sistemine ilişkin konuları ele aldı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bugün Mutteki ve Celili'yi ayrı ayrı arayan Davutoğlu, NATO'nun Lizbon zirvesi ve İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak 5+1 ülkeleriyle sürdürülen görüşmelere ilişkin son durumu konuştu.

Görüşmelerde nükleeer müzakerelerde gelinen son aşamayla, Davutoğlu'nun Lizbon'da AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton ile yaptığı görüşme ele alındı.

Görüşmelerin diğer gündem maddesi ise Lizbon zirvesinde kararlaştırılan füze savunma sistemi oldu. Mutteki ve Celili'nin Türkiye'nin zirvede takındığı tutumdan duydukları memnuniyeti ve takdir hislerini Davutoğlu'na aktardıkları iddia edildi.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
eger türkiye natoya üye olmasaydi bunlar istedikleri gibi karar alacaklardi ve türkiyenin hicbir etkisi olmayacakti...Ben olaya ehveni-Ser acisindan bakiyorum.Nato serdir fakat türkiyenin üye olmasi bu ser odaginin islam ülkelerine daha az zarar vermesine vesile olur insaAllah.
Bazen iyi gibi gozuken seyde ser, ser gibi gozuken seyde de iyilik olabilir.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Aldatma ve Kandırma ile iş gören AKP, 18 Yaş altı sağlık hizmetlerini ücretsiz yaptığı zaman biri demişti: Bu adamlar halkın hayırına bir icraat yapmaz. Göreceksin arkasından bir iş çıkacak.

Nitekim dediği gibi oldu. 180 TL aylık prim isteniyor.

Sonra Davos oldu ve ardından İran ve Brezilya ve Türkiye troykası bir dizi görüşmeler yaptı. Herkez alkışladı.

Aynı kişi dedi: Bunların ardında da bir tezgah var. Çünkü, bu adamlar aldatmak ve kandırmak ile iş görüyorlar.

Nitekim, gerçek gözüktü. ABD, Nato eli ile Türkiye'ye Savunma Füzesi yerleştirdi. İran dahi teşekkür etti. Hiç bir Müslüman ülkesi Erdoğan'ın yaptığını kınamak aklına gelmedi.

Zira, o Davos fatihi ve ABD'ye kafa tutup İran ile görüşen adamdı.

Türkiye apaçık oyuna gelmiştir. Alem-i İslam apaçık oyuna düşürülmüştür.

Şimdi ABD ve İsrail'in neden AKP'yi iktidarda tutmak için, elinde bulunan kurumlarla batmış ekonomisinin iyi gösterildiği anlaşılıyor.

Her şey çok netleşti.

Ama bunu göremeyecek çok insan var.

Allah basiret ve feraset versin.

Ha! verdi affında da tezgahlar ortaya çıkacaktır. Bekleyin ve görün.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Aldatma ve Kandırma ile iş gören AKP, 18 Yaş altı sağlık hizmetlerini ücretsiz yaptığı zaman biri demişti: Bu adamlar halkın hayırına bir icraat yapmaz. Göreceksin arkasından bir iş çıkacak.

Sonra Davos oldu ve ardından İran ve Brezilya ve Türkiye troykası bir dizi görüşmeler yaptı. Herkez alkışladı.

Aynı kişi dedi: Bunların ardında da bir tezgah var. Çünkü, bu adamlar aldatmak ve kandırmak ile iş görüyorlar.

Nitekim, gerçek gözüktü. ABD, Nato eli ile Türkiye'ye Savunma Füzesi yerleştirdi. İran dahi teşekkür etti. Hiç bir Müslüman ülkesi Erdoğan'ın yaptığını kınamak aklına gelmedi.

Şimdi ABD ve İsrail'in neden AKP'yi iktidarda tutmak için, elinde bulunan kurumlarla batmış ekonomisinin iyi gösterildiği anlaşılıyor.

Her şey çok netleşti.

Her ne kadar insanları bir takım hayal mahsulu hezeyanlarınal kandırmak istesende...
Bu millet size inanmaz...
Çünkü artık provakasyonlara doyduk biz...

agbi

Yasaklı

Her şey çok netleşti.

Sizin gibi görebilen BASİRETLİ kişilerin bu Forum da olması ALLAH cc bizlere lutfudur DÜŞÜNMEMİZ için sizin düşüncelerinizi düşünmemiz için YANLIş ANLAMAYIN.

bakış

Kıdemli Üye
füze savunma sistemine ilişkin konuları ele aldı.
olarak 5+1 ülkeleriyle sürdürülen görüşmelere ilişkin son durumu konuştu.
yaptığı görüşme ele alındı.
Davutoğlu'na aktardıkları iddia edildi.
Sn kaçak bu nasıl bir haber.İran türkiyeye niye teşekkür etti,haberin içinde yok.

Sn Duha,herşeye bir komplo bulmayın.Bu hükümetin yaptığı güzel şeyler vardır mutlaka.Vergi affıda bunlardan biridir.

Faizci sistem paranın bir yerde(rantiyecilerde) toplanmasını sağlamıştır.Parasız kalan halk,devlete olan borcunu ödeyememiştir.
Devletin vatandaşa,borcunu ödemedin gel sana kolaylık yapayım demesi çok güzel bir harekettir.Dahası bu hareket özür mahiyetindedir.Yani;Ben devlet olarak sana güzel bir ekonomik altyapı hazırlayamadım,bunun sonucunda devlet olarak cumhuriyet tarihinin en büyük krizini size yaşattım.Şimdi ben sizi affedersem sende bizi affedermisin demeye getiriyor.

K

Kaçak

Guest
Son paragraf olsa gerek ...
Bu arada konumuz İran-Turkiye ilişkilerindeki bir aşama, açıklama ...
Hükümete çakış için denk getirme değil ...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İran ister teşekkür etsin ister etmesin benim için değişmez, ben şunu bilir şunu söylerim:

Füze kalkanı denen şey bu ülkede, bu topraklarda olmamalı. Yok natonunmuş, yok komuta bizdeymiş, yok komuta natodaymış bunlar hikayedir. Füzeler amerikanın güdümünde mi?

Bitti.

Amerikan köpeklerinin füzelerinin bu ülkede işi yoktur, olmamalı.

Hiç kimse buna bir bahane bulmasın, sırf partizanlık gözlüğüyle yapılan yanlışa sahip çıkmak ayıptır.

agbi

Yasaklı
İran ister teşekkür etsin ister etmesin benim için değişmez, ben şunu bilir şunu söylerim:

Füze kalkanı denen şey bu ülkede, bu topraklarda olmamalı. Yok natonunmuş, yok komuta bizdeymiş, yok komuta natodaymış bunlar hikayedir. Füzeler amerikanın güdümünde mi?

Bitti.

Amerikan köpeklerinin füzelerinin bu ülkede işi yoktur, olmamalı.

Hiç kimse buna bir bahane bulmasın, sırf partizanlık gözlüğüyle yapılan yanlışa sahip çıkmak ayıptır.

Bu düşüncelerinize katılıyorum AMA YAPMAK İÇİN NE YAPMAK gerek ALTERNATİF FİKİRLERİNİZ ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
anlamadım ki sorunuz.

neyi yapmak için yapmak gerek?

Yazım çok net: Bu füzeler, kalkanlar her neyse bu topraklarda olmamalı. Defolsunlar nereye yerleştireceklerse yerleştirsinler ama bu ülkeye izin verilmemeli. İncirlik üssünden müslüman katledildiği yeter bize vebal olarak!

agbi

Yasaklı
anlamadım ki sorunuz.

neyi yapmak için yapmak gerek?

Yazım çok net: Bu füzeler, kalkanlar her neyse bu topraklarda olmamalı. Defolsunlar nereye yerleştireceklerse yerleştirsinler ama bu ülkeye izin verilmemeli. İncirlik üssünden müslüman katledildiği yeter bize vebal olarak!

DEVLET demek DEVAMLILIKTIR.

Şimdi o zaman size sormazlarmı ?

ERBAKAN neden nato dan çıkalım diye kanun hazırlatmadı ?

ERBAKAN neden İNCİRLİK üssünü kaldırmak için kanun hazırlamadı.

ERBAKAN neden İNCİRLİK üssü için hazırlanan protokolü İPTAL etmedi.

BAKIN BEN BUNLARI ERBAKAN YAPMADI DİYE ERBAKANI ASLA SUÇLAMADIM SUÇLAYAMAM da DEVLET işi Forumlarda yazmaya benzemez BAKIN 1938 senesindeki TOPRAK SATIŞ kanunu dışarı verilen TAHÜTLER nedeni ile İPTAL edilemiyor.

BAKIN İMK için diğer ülkelere verilen sözlerin Protokolü İPTAL EDİLEMİYOR.

YOKSA İNCİRLİK ÜSSÜ de bende ruhen karşıyım ama dua etmekten başka elimden birşey gelmiyor

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
saptırmalar yine başladı
daha düne kadar iranla aramızı açıyorlar müslüman ülkelerle aramızı açacaklar fitne sokuyorlar deniyordu
bugün İran Turkiyeye teşekkür edincede iranın teşekküründen bana ne deniyor .
yada iran ve diğer müslüman ülkeler Turkiyeyi kınamadıkları için kınanıyor.
çok ilginç . boşuna demiyorum Türkün Türkten başka düşmanı yok diye

bakış

Kıdemli Üye

Yeri gelince 8 yılı az görürsün ama tarfgir olduğun için11 aylık hükümetten dünyanın icraatlerini beklersin.ülkemizde konuşlanan çekiç güç askerlerinin erbakan tarafından feshedildiğini,ülkelerine yollandığını ne çabuk unuttun bay agbi..

K

Kaçak

Guest
Bakış Hocam gene otomatige bagladınız sanırım :)
Da merak ettim şimdi ..
Avatarınızdaki ağacın martka ve modeli nedir ?
Söğütü andırıyor gibi ...
Aha söğüt dedim kaybettim ...
Hükümet söğüte süspansiyon( ne bu araba parçası gibi ) vermedi dimi bu sene ...

Hikem

Kıdemli Üye
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ve İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili ile görüşerek, nükleer müzakereler ve NATO'nun Lizbon zirvesinde kararlaştırılan füze savunma sistemine ilişkin konuları ele aldı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bugün Mutteki ve Celili'yi ayrı ayrı arayan Davutoğlu, NATO'nun Lizbon zirvesi ve İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak 5+1 ülkeleriyle sürdürülen görüşmelere ilişkin son durumu konuştu.

Görüşmelerde nükleeer müzakerelerde gelinen son aşamayla, Davutoğlu'nun Lizbon'da AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton ile yaptığı görüşme ele alındı.

Görüşmelerin diğer gündem maddesi ise Lizbon zirvesinde kararlaştırılan füze savunma sistemi oldu. Mutteki ve Celili'nin Türkiye'nin zirvede takındığı tutumdan duydukları memnuniyeti ve takdir hislerini Davutoğlu'na aktardıkları iddia edildi.

İran, füze anlaşmasından dolayı NATO'ya sert tepki gösterdi.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi, NATO’nun İslam’ın yayılmasını ve yükselmesini önlemek ve İran’ın İslam Devrimi’nin etkinliğini kontrol etmek için bir askeri kuşak oluşturmaya çalıştığını ama başarısız olduğunu söyledi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]“NATO’nun Irak ve Afganistan’daki saldırılarının asıl amacı İslam’ın yayılmasını ve İslam Devrimi’nin etkisini önlemektir” diyen Vahidi, 10 yıllık işgalin ardından ellerinde Irak’ta ölen 1.5 milyon insan ile Afganistan’da ölen 1 milyon insandan başka bir şey olmadığını belirtti.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]NATO’nun yıkılmaya gittiğini ve askeri gücünü ve etkinliğini şimdiden kaybetmiş olduğunu da ifade eden Vahidi, “Bugün bölgede kimse NATO’nun gücünden ve etkisinden bahsetmiyor” dedi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İran’ın batısında bulunan Hürremabad şehrinde konuşan Vahidi, İran’ın Batı’nın “yayılmacı” politikalarına karşı tavrını yinelerken, “İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sistemi Batılı ülkelerin yayılmacılığını ve hegemonik tavrını kabul etmiyor. Dünyayı koloniciliğin pençesinden kurtarıp özgürleştirmek için kendi devrimci kültürünü dünyaya yayıyor” dedi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Vahidi, Batı’nın İran’ın etkisini sınırlamak için yumuşak savaş dahil çeşitli taktikler kullandığını ancak İran’ın “şehadet kültürü” sayesinde düşmanların bütün planlarının başarısız olduğunu söyledi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İran Savunma Bakanı, “Bu gelişmeler İran’ın her alanda gücünün zirvesinde olduğunu gösteriyor” dedi.[/FONT]

(İran bu anlaşmayla açık bir tehdittir.Türkiyenin ' kumanda bizde olmazsa, kabul edilmez' tavrı bir şeye yaramamıştır.

Türkiye topraklarına sadece radarlar değil, füze rampalarıda yerleştirilecek, kumanda türkiyede olmadığı için, Türkiye her an, bir oldu bittiyele karşıkarşıya kalacaktır.İttiba)

Hikem

Kıdemli Üye
eger türkiye natoya üye olmasaydi bunlar istedikleri gibi karar alacaklardi ve türkiyenin hicbir etkisi olmayacakti...Ben olaya ehveni-Ser acisindan bakiyorum.Nato serdir fakat türkiyenin üye olmasi bu ser odaginin islam ülkelerine daha az zarar vermesine vesile olur insaAllah.
Bazen iyi gibi gozuken seyde ser, ser gibi gozuken seyde de iyilik olabilir.

Nato şer ise( Ki, öyledir) , Türkiye şerre fren değil, vesile yapılacaktır.Bunda ehveni-şer aramak beyhudedir.Adamlar istediklerini yaptırmıştır, Türkiye neyi önlemiştir.? İranın adının geçememesi işin teoriğidir, pratiği değil.Yani hiç önemli değildir. Bu proje daha önce G. Bush'un yapmaya çalıştığı bir projeydi, şimdi şer güçler bunu Nato şemsiyesiyle, Türkiyeye kabul ettirilmiştir.Yapılan iş, zehirin, güzel ambalajla kabul ettirilmesinden ibarettir.Deccaliye akımların içinde olunarak onlarla mücedele yapılmaz.Yakında füze rampalarının, Türkiyeye yerleştirldiğini görebiliriz.Bölgemizde savaşa bir adım daha yaklaştırıldı.Bu işten en fazla İsrailin haz aldığı inkar edilemez.Saniyen davutoğlu stratejisinin, bütün iyiniyetine rağmen, buharlaştığı görülüyor.

bakış

Kıdemli Üye
Bakış Hocam gene otomatige bagladınız sanırım :)
Da merak ettim şimdi ..
Avatarınızdaki ağacın martka ve modeli nedir ?
Söğütü andırıyor gibi ...
Aha söğüt dedim kaybettim ...
Hükümet söğüte süspansiyon( ne bu araba parçası gibi ) vermedi dimi bu sene ...
Sn kaçak nasıl bir sistemse otomatiğe kendisi geçiyor.Hani elektrik gittiğinde jeneratör nasıl otomatik devreye giriyorya bizimkiside öyle,sigorta atınca jeneratörle(mazotla)çalışıyoruz..
Süspansiyon değil sübvansiyon diye biliyorum,yani indirim...

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi, NATO’nun İslam’ın yayılmasını ve yükselmesini önlemek ve İran’ın İslam Devrimi’nin etkinliğini kontrol etmek için bir askeri kuşak oluşturmaya çalıştığını ama başarısız olduğunu söyledi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]“NATO’nun Irak ve Afganistan’daki saldırılarının asıl amacı İslam’ın yayılmasını ve İslam Devrimi’nin etkisini önlemektir” diyen Vahidi, 10 yıllık işgalin ardından ellerinde Irak’ta ölen 1.5 milyon insan ile Afganistan’da ölen 1 milyon insandan başka bir şey olmadığını belirtti.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]NATO’nun yıkılmaya gittiğini ve askeri gücünü ve etkinliğini şimdiden kaybetmiş olduğunu da ifade eden Vahidi, “Bugün bölgede kimse NATO’nun gücünden ve etkisinden bahsetmiyor” dedi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İran’ın batısında bulunan Hürremabad şehrinde konuşan Vahidi, İran’ın Batı’nın “yayılmacı” politikalarına karşı tavrını yinelerken, “İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sistemi Batılı ülkelerin yayılmacılığını ve hegemonik tavrını kabul etmiyor. Dünyayı koloniciliğin pençesinden kurtarıp özgürleştirmek için kendi devrimci kültürünü dünyaya yayıyor” dedi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Vahidi, Batı’nın İran’ın etkisini sınırlamak için yumuşak savaş dahil çeşitli taktikler kullandığını ancak İran’ın “şehadet kültürü” sayesinde düşmanların bütün planlarının başarısız olduğunu söyledi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İran Savunma Bakanı, “Bu gelişmeler İran’ın her alanda gücünün zirvesinde olduğunu gösteriyor” dedi.[/FONT]

(İran bu anlaşmayla açık bir tehdittir.Türkiyenin ' kumanda bizde olmazsa, kabul edilmez' tavrı bir şeye yaramamıştır.

Türkiye topraklarına sadece radarlar değil, füze rampalarıda yerleştirilecek, kumanda türkiyede olmadığı için, Türkiye her an, bir oldu bittiyele karşıkarşıya kalacaktır.İttiba)
Sn ittiba 2 tür yemek vardır.Birisi tarafgirlik baharatıyla yapılan yemek,diğeride tarafsızlık baharatıyla yapılan yemek
Yani türkiyede natoya üye olduğundan dolayı iran'da türkiyeye kafa tutmuş oluyor.E ,konu başlığı neydi irandan türkiyeye teşekkür,nerde teşekkür.Yok...
Bu olayı ne aklım alıyor nede jeneratörüm

K

Kaçak

Guest
Ya Hocam bağlanmayın bu kadar yahu ...
Rahat bırakın biraz ...
Çoluk var çocuk var , hem hayat fani ölüm ani ...
Güzelliklerden bahsetmek , kötüleri göze sokmaya çalışmaktan daha güzelmiş yahu ...
Neyse ...
Sübvansiyon için tşk ederim , muhtemelen gene unutacagım ...
Nereden buluruz böyle tuhaf kelimeleri ki ..

Ağaç söğüt dimi :)
Saklamayın artık ...

bakış

Kıdemli Üye
Neyse konuyu gözden çıkardığınıza göre cevap vereyim.Bilmiyorum ne ağacı olduğunu.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
DEVLET demek DEVAMLILIKTIR.

Şimdi o zaman size sormazlarmı ?

BAKIN BEN BUNLARI ERBAKAN YAPMADI DİYE ERBAKANI ASLA SUÇLAMADIM SUÇLAYAMAM da DEVLET işi Forumlarda yazmaya benzemez BAKIN 1938 senesindeki TOPRAK SATIŞ kanunu dışarı verilen TAHÜTLER nedeni ile İPTAL edilemiyor.

BAKIN İMK için diğer ülkelere verilen sözlerin Protokolü İPTAL EDİLEMİYOR.

YOKSA İNCİRLİK ÜSSÜ de bende ruhen karşıyım ama dua etmekten başka elimden birşey gelmiyor

Vay be, topu topu bir sene başbakan olan, hem de ortak bir hükümette başbakan olan erbakan niye bu ülkenin tüm sorunlarını tereyağından kıl çeker gibi çözmedi diye sorguya alınıyoruz:)

8 senedir iktidar olan bir partinin yandaşı bun yapabiliyor:)

Erbakanı suçlamam demekle oluyor mu? düpe düz suçlamaktır bu.

Şu an bir yanlış yapılıyor, bu yanlışa sahip çıkabilmek için, bu yanlışı sırf partizanlık sebebiyle eleştiremeyenlerin konuyu tutup erbakan niye şunu şunu yapmadı demesi ne kadar hüzün verici bir durum.

Ben bu füzeler bu topraklarda olmamalı diyorum erbakan natodan çıkalım diye niye kanun hazırlatmadı deniyor.

Partizanlık ne kadar kötü bir şey yahu.....