İran'dan Kadın Erkek Mahkumlara Tecavüz Fetvası!

hirahos

Kıdemli Üye
Şimdi yazacağım konuyu aslında yazmayı hiç istemem ve haya ederim ama kuzu postuna bürünmüş kurtların cürümlerinin ifşa edilmesi ve mazlumların haklarına sahib çıkılması için yazmak zorundayım:

İran'da 2009 Haziranındaki şaibeli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yapılan protesto gösterileri neticesinde çok sayıda insan zindanlara doldurulmuş ve ağır işkencelere uğramıştı.

İşkence çeşitlerinden biri de kadın ve erkek mahkumların namuslarına tecavüzdü, bu iddia önce, seçimin kaybedenlerinden İranın tanınmış isimlerinden İran Parlamentosu eski başkanı Mehdi Kerrubi tarafından ortaya atılmış ve sonra da bunu destekleyen pek çok delil ortaya çıkmıştı.

Şimdi paylaşacağım videoda, bunun bazı hapishane görevlilerince yapılmış münferit bir uygulama olmayıp, mahkumları sindirmek, sorguda konuşmalarını sağlamak üzere devletçe planlanmış bir yöntem olduğunu hatta bu sistematik uygulamaya Ahmedinejad'ın, Kum şehrinde ikamet eden akıl hocası "Ayetullah El-Uzma" Misbah Yezdi'den fetva aldığına dair 11 Ağustos 2009 tarihli bir belge:

YouTube - Islamic Fatwa in Iran:Sodomy and Rape OK for Dissidents(English/Farsi)

Videoda geçen belgeye göre Misbah Yezdi kendisine sorulan sorulara özetle şu cevabı veriyor:

"Velayet-i Fakihe (yani Hamaney'e) karşı çıkan kimselere işkence yapmak, onlara zorla uyuşturucu maddeler enjekte edip onları uyuşturucu bağımlısı yapmak cazidir.

Kadın mahkumlara tecavüz edilebilir, doğacak çocuklar gayri meşrudur. Erkek mahkumlara yapılan tecavüzler de caizdir, lutiliğe girmez.
"

ve sonunda Misbah Yezdi bu cürümleri işleyecek olanlara Hac ve Kerbelayı ziyaret sevabları vaad ediyor.

Ebu Gureybde olanlara tepki gösteren insanları, aynı cürümlere İslam açısından cevaz veren hatta sevab vaadlerinde bulunan şarlatanlara ve onların yoldaşlarına daha fazla tepki vermesi gerekmektedir.

(DF, Sadıktan alıntılanmıştır)

girdap

Ordinaryus
Bu kadar uzaklaşılamaz insanlıktan.. (belgeler doğruysa..)

hirahos

Kıdemli Üye
DİKKAT!!! Görüntüler kanlıdır, etkilenmesi muhtemel kimselere ve eğer etkilenip çökecekseniz kendinize izletmeyiniz.

Bu videoda da İran'ın İsfahan şehrinde hapishanede namusuna tecavüz edilen genç bir adam, babası tarafından kefaletle hapisten çıkarılışının hemen ardından yaya köprüsünden atlayarak intihar etmiş, çaresiz ve acılı baba hiç bir şeye aldırmayarak olay yerinde alenen İran rejimine lanet okuyor (26 Ağustos 2009)

YouTube - Young Iranian Victim Rape Commits Suicide in Isfahan

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Ecdad boşuna dememiş bir avrupa seferini yarıda kesip İran'a yönelirken....
Küffar ile cihada mani olan ile cihad küffar ile olan cihaddan efdaldir...

serkan..

Profesör
Videoda geçen belgeye göre Misbah Yezdi kendisine sorulan sorulara özetle şu cevabı veriyor:

"Velayet-i Fakihe (yani Hamaney'e) karşı çıkan kimselere işkence yapmak, onlara zorla uyuşturucu maddeler enjekte edip onları uyuşturucu bağımlısı yapmak cazidir.

Kadın mahkumlara tecavüz edilebilir, doğacak çocuklar gayri meşrudur. Erkek mahkumlara yapılan tecavüzler de caizdir, lutiliğe girmez.
"

..aslı astarı varsa eğer esaslı kafirmiş melun

hirahos

Kıdemli Üye
İnfial duydum. İçim kalktı. İnsanlıktan alenen çıkmak bu... Bırakınız dini imanı...

İnşallah bu bilgiler yanlıştır. Yanlış olmasını, karalama maksatlı olmasını isterdim. O denli yıprattı bu haber bendenizi...

hirahos

Kıdemli Üye
Bunlar karalama değil kesin bilgiye dayanan belgeler

Yukarıda da bahsettiğim Mehdi Kerrubi İranda Parlamento başkanlığı yapmış, rejimin önde gelen isimlerinden olmasına rağmen seçim sonrası yapılan bu zulme tahammül edemeyip belgelerle bu cürümleri ifşa etti.

2009 İran hileli cumhurbaşkanlığı seçiminin iki mağlub adayı Kerrubi ve Musavi:

YouTube - ‫??????? ??????? ????? ?? ???? ????? Mousavi welcomes Karrubi‬‎

Bu videoda da bir kadın yaşananlar hakkında Kerrubiye şikayette bulunuyor:

YouTube - A woman tells Karroubi about what she has witnessed ???? ????? ????? ????

Kerrubinin mahkumlara tecavüz iddaları ile ilgili bazı diğer belgeler:

Karrubi Says He Wants To Present Iran Rape Evidence - Radio Free Europe / Radio Liberty 2010

Iran's Musavi Backs Karrubi Over Rape Allegations - Radio Free Europe / Radio Liberty 2010

Kerrubinin hanımına göre, Kerrubinin oğlu Ali Kerrubi de olaylar sonrası tevkif edildiğinde işkenceye uğramış, hatta tecavüzle tehdit etdilmiş:

Karrubi?s Wife Says Her Son Was Tortured, Threatened With Rape - Radio Free Europe / Radio Liberty 2010

Karrubi went public with account from a detainee who says he was raped in prison

Burada da Kerrubi'nin, tecavüz mağduru bir kızın rejim tarafından ortadan kaldırıldığı hakkındaki sözleri:

Karrubi: rape victim disappears. - Iran Times International (Washington, DC) | HighBeam Research - FREE trial

bu mevzuda diğer belgeler google'a -Karrubi rape- yazılarak bulunabilir, kendisi halen İranda başta namuslara tecavüz olmak üzere Haziran 2009 olayları sonrası zindanlara doldurulup işkence görenlerin uğradığı zulmü gündemde tutmaya çalışıyor, eğer samimi göründüğü gibi samimi biriyse Allahdan bu 71 yaşındaki adamı hidayete erdirmesini diliyorum.

(Haberi alıntıladığım Sadık kardeşimiz, bu haber karalama olabilir iddiasına karşı bunları yazmıştır)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Amerika'nın İran için uygulamaya çalıştığı Politika göz önünde bulundurulursa
bu tür haberlerin insanların beyninde "acaba ne amaçla konulmuş" sorusu
üzerinde şiddetle durmaları gerekir diye düşünüyorum
hele medyanın tamamen siyonistlerin eli altında olduğu bütün
insanlar tarafından anlaşıldığı bir zamanda
her habere doğru gözüyle bakmak cehalet olur sanırım
ve bu tür haberleri forumda paylaşmamayı rica ediyorum

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Amerika'nın İran için uygulamaya çalıştığı Politika göz önünde bulundurulursa
bu tür haberlerin insanların beyninde "acaba ne amaçla konulmuş" sorusu
üzerinde şiddetle durmaları gerekir diye düşünüyorum
hele medyanın tamamen siyonistlerin eli altında olduğu bütün
insanlar tarafından anlaşıldığı bir zamanda
her habere doğru gözüyle bakmak cehalet olur sanırım
ve bu tür haberleri forumda paylaşmamayı rica ediyorum

Bu haberlere bence sizin gibi bakmak cehalettir...
Medyanın tamamı siyonizmin elinde filan değil..
Yoksa siz doğru haberleri nereden alacaktınız...

hirahos

Kıdemli Üye
Mut'a nikahı konusunda da aynı tavır olmuş; iftira filan demişlerdi. Sonradan sağlam belgelerle ve şahidlerle mut'anın yaygın olduğu ve sevap görüldüğü ortaya çıkmıştı.

Bu habere verilen ilk tepkiler de "iftira" olduğu idi. Olabilir de denmiyor. Doğrudan iftira. Biz, ne kadar haber doğru mu henüz emin olamıyorsak; kesin olarak bu haberi reddedenler de aksi yönde bir ihtimal payı bırakmalıdır.

Zamanla anlaşılır inşallah. Bir iftirayı ne kadar sürdürebilirsiniz ki?

manifesto

Yasaklı
Saçma sapan bir haber..İran düşmanlığı üzerine inşaa edilmeye çalışılmış çok amatör
Türkiyede hapishanelerde insanlara kendi b.k ları yediriliyorken İran hakkında bu tür haberlerin yapılması çok ilginç
Bana inandırıcı ve samimi gelmedi..
İran belki yanlışları olan bir ülke olabilir ama bu büyük bir iftira..hemde dini bir fetva verilmiş miş de muş muş..
çok saçma

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Erbakan ve saadet partisi disinda herkes siyonist usagi,onlarin disinda herkes siyonizme hizmet ediyor,birtek tv5 ve milli-gazete degil,saadet partiside siyonizme hizmet etmiyormus (partinin yanlis yönetim metodu sebebiyle zirt pirt bölünmesi ve bir yillik iktidar sonucu siyonizmin 28 subat kararlarina sebeb olmasi kime hizmet ediyorsa...)

Neyse bunlari gecelimde,bu kendileri disindakileri siyonist hizmetcisi olarak görenler ne hikmetse iran konusunda öyle düsünmüyorlar,bunlara göre iran ve rejimi milli-görüscü.
Bu milli-görüs denen hareketi Milli-Birligi saglamak ve ehli-sünneti korumak adina tehlikeli buluyorum.hatta önümüzde ciddi engel olarak görüyorum vesselam.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
"Milli-Birligi saglamak ve ehli-sünneti korumak adina" derken asiri grubculuklari ve ehli-sünnet konusunda güvensiz ve gevseklikleri sebebiyle bu hedeflerin önünde engel olarak görüyorum

K

Kaçak

Guest
Üzerine çok konuşulacak bir konu degil kanımca ...
İnternet ortamında binlercesi olan ve ingilizce hazırlanarak dünya kamuoyunda etki yaratabilmek için hazırlanmış haberlerden biri sadece ...

Asıl konuşulması gereken şu ...
Müslümanlar neden bu kadar ucuz vebal altına girebiliyor ...
İftira haddi denen şeyin sorumlulugunu nasıl alabliyorlar ...